Panie Osiecki proszę brać przykład

/ 17 odpowiedzi
W niedzielę na największe święto jakie mogło Nas Polaków spotkać , czyli beatyfikacja ojca Jana Pawła II, miałem zamiar pojechać wraz z rodziną do Rzymu.Jednak ceny jakie Nam zaproponowano , niestety nie były na moja kieszeń , wszak moja rodzina to ja z żona i trójka dzieci . Po rodzinnej naradzie podjęliśmy decyzje , że pojedziemy do Wadowic , do miasta , gdzie mieszkał już teraz święty Jan Paweł II , wielki człowiek i przyjaciel do końca-Polski.Po kilku godzinnej podróży znaleźliśmy się w Wadowicach . Kiedy weszliśmy na rynek poczuliśmy się jak w Krakowie, pięknie wykończone i odnowione kamienice , piękne kwitnące skwery, setki ławek i jeszcze więcej koszy.Po przejściu ryneczku , miasta liczącego około 23 tysięcy mieszkańców , ukazują Nam się uliczki takie jak w Gdańsku , z cichą muzyką z pozytywek gdzieś daleko umieszczonych , jesteśmy zauroczeni .Przy każdej uliczce , kamienicy lub na ryneczku , są tabliczki , że to dzięki pozyskaniu środków unijnych.Przy urzędzie burmistrza -( Urząd ten sprawuje  PANI BURMISTRZ , kobieta , która podobno " pracuje , mieszka i śpi w urzędzie" i walczy o to miasto jak lwica  ) jest informacja , że Pani burmistrz przeprasza ludzi , którzy chcieliby do niej przyjść , ale jest w Rzymie .Wracamy , a u Nas ciemno , ulice dziurawe , śmieci na ulicach. Panie Osiecki Pan naprawdę , nie nadaje się na to stanowisko . Pan nie jest gospodarzem tego miasta. Zarejestrowałem się tylko aby przekazać moja opinię , ja wiem , że obecny rządzący ma takie wypowiedzi jak moje w głębokim poważaniu , ale chcę Pana poinformować , że tak jak poprzednio popełniłem ten błąd , w tych wyborach nie postawię na Pana.
Haha.
To miasto ma remontować prywatne kamienice? Jak jedną kamienica przy warszawskiej dostała nową elewację to zjechaliscie własciciela na tym forum.
Śmieci na ulicach to zasługa mieszkańców a nie władz miasta.
Jak coś jest robione to jest źle i się niepodoba albo tego nikt nie widzi( bo jest zaślepiony kiełbasa wyborczą lub obietnicą stanowiska po wygranych wyborach przez konkurenta-ów obecnego burmistrza)

(2014/04/28 23:06)
Jarl,

Jak lubisz smród, bród, walające się śmieci, to zostań w domu - pewnie taki standard obowiązuje w twoim mieszkaniu / domu.

(2014/04/29 09:19)
Brud na ulicach miasta to zasługa mieszkańców.Dzieci nie są uczone aby z papierkiem, butelką czy innym smieciem przejść kilkadziesiąt lub kilkanaście metrów do kosza.
Np. Spalona toitoika na podzamczu.To jest zasługa małoletnich debili pozostawionych bez nadzoru i jakiegokolwiek wychowania.Czego Jaś nie nauczy się za młodu, tego Jan nie będzie umiał.Ale błędy wytykać potraficie tylko innym.Czasami warto byłoby abyście sami sobie się przyjrzeli. 

(2014/04/29 09:29)
Walkujac temat brudu w mieście, znam pracowników fizycznych zajmujących się dbaniem o czystość. Są to wspaniali ludzie i odwalają kawał roboty. Niestety największymi brudasami jest nasza lokalna młodzież. Jak tylko robi się ciepło to w każdym parku,  w którym przesiaduja jest taki syf że, ciężko to opisać. Dzięki pracownikom zgm ten syf nie rzuca się tak w oczy.

(2014/04/29 09:41)

wezcie tego goscia stad :) ewidentnie to jakis darmozjad na panstwowej posadce widac od razu po pogladach: wg niego mamy utrzymywac z podatkow (jak ch*** wysokich) caly ten tempy aparta panstwowy bo jacy tam ludzie siedza to mozemy poczytac na sochaczewianinie a dotakowo jeszcze sami mamy wszystko remontowac w tym miescie i moze jeszcze placic za sprzatanie ulic po raz kolejny oporcz podatkow to jeszcze jakis haracz?

sami widzicie po jego postach jacy ludzie pierdza w stolki w tym miesice.. jak ma byc tu dobrze jak oficjele maja takie poglady jak jarl.. chlopie pomyliles dekady i systemy polityczne. tak to bylo za komuny.

a przyklad wadowic to przyklad zaradnosci wladz czego ty nigdy nie zroumiesz.

(2014/04/29 10:05)
Kaspersky, nie jestem urzedasem.Pracowników fizycznych zgm znam bo z nimi pracowałem i wiem jak to wygląda z ich punktu widzenia.Po za tym nie chciałbym aby publiczne pieniądze szły na remont prywatnych kamienic.
W marsie może jesteś wazniakiem (lub tak ci się wydaje), i tam też znam parę osób, ale w przeciwieństwie do ciebie to oni oprócz wykształcenia posiadają kulturę osobistą.

(2014/04/29 10:14)
Gdyby Osiecki był dobrym gospodarzem, zaprosiłby na spotkanie komendanta policji i zaproponowałby dofinansowanie patroli policyjnych, które szczególną uwagę zwróciłyby na wandali niszczących miasto.
TYLKO TRZEBA CHCIEĆ !!!!
A nie obiecywać że się zrobi, a póżniej siedzieć i pierdzieć w stołek.

(2014/04/29 10:37)
1mln który miał być dofinansowaniem dla powiatu na remont staszica został rozłożony na cele miejskie w tym na ZWIĘKSZENIE LICZBY PATEOLI W NIEKRORYCH CZĘŚCIACH NASZEGO MIASTA.
Widać że macie krótką pamięć.

(2014/04/29 10:40)
No zakładam iż wycieczkę do Wadowic przeżyliście osobiście i bardzo emocjonalnie i to tłumaczy niedoskonałość waszego wzroku czyli tzw. przysłowiowe patrzenie przez Różowe Okulary, czym zachwyt Wadowicami
 Nasze Miasto spuścizna zapyziałego miasta po zapyziałym PRLu i na pewno łatwiej było by zbudować sensownie miasto od nowa niż  przetransformować go tak aby konkurowało z współczesnymi miastami europy. Pojeździj trochę po krajach UE tylko przyglądaj się dobrze bo znowu będziesz nam tu opowiadał jak to tam pięknie, dobrze i cacy podczas  gdy inni  widzą tam co innego. Sochaczew bardzo sie zmienił i cały czas się zmienia. Co wy chcecie przez kilka lat nadrobić kilkadziesiąt lat zaniedbań tzw. Systemu (nie)Sprawiedliwości Społecznej?

(2014/04/29 10:44)

czytam i nie wierzę.

zabczynski227 podał pozytywny przykład że można. Wadowice okazują się miastem o standardzie do którego powinno się dążyć a Wy co? "Popatrzcie na inne miasta w całej Europie, nie jest tak różowo". I dlatego trzeba dążyć do bylejakości, w najlepszym razie do średniactwa?

Z powodu takiego myślenia to miasto nigdy się nie zmieni. Bo nie zależy mieszkańcom.

Znacie przysłowie: Jakość a nie jakoś? Świetnie sprawdza się w biznesie, równie dobrze sprawdza się w życiu.

(2014/04/29 11:01)
Zmiany są Ale wszystkiego nie zrobi na raz. Centrum miasta zmienia się, ale tego nikt nie widzi.Po centrum przyjdzie czas na inne dzielnice.
A czy w innych miastach nie ma dzielnic biednych?są, tyle że zwiedzający przejeżdżając samochodem nie zwracają na nie uwagi.Ludzie widzą tylko to co chcą zobaczyć.

(2014/04/29 11:08)
Jarl nie wmawiaj Nam ,że nie jesteś z tej władzy . Każdy Twój post to obrona Osieckiego , że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej . Każdy temat to nic innego jak obrona Osieckiego , a na koniec dajcie mu jeszcze jedną kadencję to On to zrobi , a ja Jarl będę miał robotę. Śmieszne , ale prawda jest taka ,że tego człowieka już na nic nie stać , i czym prędzej odejdzie tym mniejsze straty będą w mieście. I nie martw się Jarl zabierze Cie z sobą , albo i nie .

(2014/04/29 12:57)
Właśnie każdy temat to pogrążanie Osieckiego.Ja na niego nie głosowałem, i nie pracuję dla żadnej placówki miejskiej czy powiatowej.Tak jak wy,  tak i Ja wyrażam swoją opinię.Tyle że Mój sposób wyrażania się wydaje się wam urzędniczym bełkotem. Może dlatego,  że czytam dokładnie o tym co jest robione a co nie w naszym mieście i nie sugeruję się plotkami.
Np. Artykuł w sochaczewianinie o zatopiony samochodzie z pieniędzmi(żart Prima aprylisowy),Od wielu osób słyszałem jak przeżywali ten artykuł i wierzyli w to.
Kolejny artykuł dla żartu na e-Sochaczew o wspinaczce na komin. Gdyby redakcja w komentarzu nie przyznała ze to żart wielu z was nadal wierzyłoby, że to alpinisci dla zabawy weszli na komin.
Te artykuły świetnie zobrazowaly hak łatwo jest manipulować opinia publiczną.

(2014/04/29 13:13)

poczekajcie dajcie mu/jej wypowiedziec sie na ten temat szerzej.. gra osobe ktora ma wiedze w temacie wiec wypunktuj tu wszystko co pan szanowny burmistrz zrobil zeby w socho bylo lepiej. wyprzedze i od razu podam moje kontrargumenty

1) staszica - obsral sie chlop.. nic nie zrobione a za wycinke drzew to powinien zawiasy dostac
2) sprzedaz cegielni - wystapienia burminia i jego doliny krzemowej pamietam do dzis
3) PKP WALCZY - namioty o 6 rano, pan pisior malecki... osmieszyli sie totalnie, zrobili show a przyszlo co do czego to raz nic nie zalatwili, dwa nie dali nawet odpowiedzi ludziom a trzy sami to szybciej zalatwilismy
4) rozj** wszystkie glowne drogi w sochaczewie. od trojanowskiej, przez staszica po chopina
5) a ruiny zamku??? 4 mln czy tam wiecej i od razu rozsypane ale nie huk z tym.. otwarcie jakie miasto zrobilo totalna poracha - nawet tego nie moga zrobic dobrze
6) pani od rozwoju miasta.. na 2 etacikach, nic nie robi a jej podwaldni rozlaczaja sie jak uslysza jezyk angielski a co pan rzecznik w imieniu burminia odpowiada: NO ZESZ! ze burminio bardzo chce zatrzymac pania na stanowisku i wrecz namawiał ja zeby nie odchodzila... no luuudzie.. i przejdzmy od razu do:
7) sama postac pana rzecznika... poziom profesjonalnosci wg mnie jest lekko mowiac bardzo niski... swiadczy to tylko o tym jakimi osobami burmistrz sie otacza - jak to miasto ma funkcjonowac z amatorami???
8) nie zapomne wypowiedzi pana burmistrza jak na koniec roku nie wiem 2010 czy 9 cos kolo tego (w kazdym razie artykul opublokowany na esochaczew) powiedzial ze udalo mu sie zaoszczedzilc iles milionow zlotych na czarna godzine!! ludzie przeciez to mozna bylo zainwestowac a nie odkladac.... nota bene tak to zostalo odlozone ze i tak nie bylo kasy na podstawowe remonty
9) ZKM -w ruinie nie potrafia nawet dostosowac rozkladu jazdy (takich sobie wybiera wspolpracownikow burminio)
10) teraz moze miejsca rekraacji.. co mamy w na tym zadupiu? plac z wytryskiem? w tym czasie grodzisk zrobil 2 parki zarabiste, deptak i chyba z 4 orliki do tego fajny dom kultury gdzie organizowane sa koncery, fajne kino, lodowisko za 3,5 PLN czy tam 4 anie 9
11) rynek handlowy obudowany zadaszony juz od kilku lat w grodziu u nas... jak to wyglada widac
12) o parkingu PKP juz nawet nie bede sie rozpisywal.. blonie, ozarow, grodzisk a nawet teresin...

zyjesz w innej czasoprzestrzeni jesli tego nie widzisz... i nie mow mi ze wyremontowali 1 maja... ojej .. no zobacz jakie to poswiecenie.. to miasto jest od lat zarzadzane nieudolnie przez amatorow.. bo kto sie do wladzy nie dopadnie to ziomalami sie otacza a nie ludzmi z glowa na karku, otacza sie ludzmi ktorzy nie maja pojecia o tym co robia... 

(2014/04/29 13:44)
Ale tu nikt nie manipuluje i nie wpływa na zdanie innych.

Sochaczew to dziura, a z roku na rok jest jeszcze gorzej.

Wymień inwestycje na nowe miejsca pracy.
Wymień środki pozyskana z UE oraz innych funduszy czy to inwestycyjnych / innowacyjnych itd.
Powiedz dlaczego Sochaczew jest w czołówce miasta z najniższymi zarobkami w Polsce.
Dlaczego Osiecki nie remontuje parków, ulic, chodników z własnych projektów, a tylko kończy dzieło poprzedników.
Dlaczego nie inwestuje w infrastrukturę sportową.
Dlaczego zatrudnia niekompetentnych urzędników.
Dlaczego nie płaci pensji urzędnikom za osiągnięty wynik, a tylko za to że są "swojakami ".
Dlaczego wchodzi w głupie i nierealne projekty budowy nowej trasy kolejowej z Warszawy. które według kolejarzy są absurdalne i niemożliwe do zrealizowania przez następnych 20 lat. No chyba  że Kaczyński wygra wybory i na końcu torów w Sochaczewie, Osiecki wybuduje pomnik smoleński, a trasą będą jeżdziły wdzięczne i zawsze smutne ze ściśniętymi pośladkami wycieczki pisiorów :)

Z jego programu wyborczego wynikało że będzie pięknie, czysto i przyjemnie a jest brud, smród i ubóstwo.
Temu Panu już dziękujemy, potrzebujemy gospodarza miasta a nie kolejnego partyjnego aparatczyka, który pomylił zarządzania z rządzeniem.

(2014/04/29 13:47)
Walka z wiatrakami nie ma absolutnie sensu:)Ale poszperam po gazetach i poszukam informacji na nurtujące pytania :)
Najbardziej bawi mnie to że uważacie mnie za kogoś kim nie jestem:)

(2014/04/29 13:56)
Panie Jarl ja myślę,że powinien Pan wycofać się z  tej dyskusji,bo za każdym  wpisem Pan się pogrąża coraz bardziej.  Każdy ma  prawo popierać kogo chce i tu nie ma co dyskutować.Pana akurat wpisy na tym forum są popierające Pana Osieckiego i też niech Pan się tego nie wstydzi,ale i też niech Pan  się tego nie  wypiera ,bo jeżeli ginąć to razem.

(2014/04/29 21:16)