Panie Osiecki - proponuję

/ 60 odpowiedzi
Panie Osiecki gratuluję , ale też daję pod uwagę czy nie warto byłoby zaproponować Pani Pawlak wice , bo przecież miasto najważniejsze. A Ta Pani może pomóc w zdobywaniu dotacji z unii  .niech Pan pomyśli czy nie warto?  Czekamy.
Pomysł popis, he he, pamiętam czasy koalicji Porozumienia Centrum, Unii Wolności, AWS, i ZCHN, wszyscy oni wywodzą się z jednego RUCHU SPOŁECZNEGO O NAZWIE SOLIDARNOŚĆ, ALE CZY SADZISZ ŻE TAKIE POROZUMIENIE BYŁOBY MOŻLIWE BEZ POROZUMIENIA PREZES KACZYŃSKI I DONALD TUSK& EWA KOPACZ? No nie wiem wtedy nie było by opozycji w Radzie Miasta, czy sadzisz że takie posunięcia wewnątrz Platformy są możliwe, przecież to nie jest jednoosobowa decyzja?
 Poczekamy, zobaczymy jak Samorząd miasta i Powiatu się ukształtuje

(2014/12/01 22:38)
Chyba żartujesz sobie, albo robisz kpinę z burmistrza?!

(2014/12/01 23:02)
łupy podzielone, pełna zgoda.

(2014/12/01 23:12)
Ciekawe ile potrwa ta sielanka i czy Sochaczew na tym wygra.
Karol

(2014/12/01 23:17)
Karoluteraz się trzeba zastanowić co zrobić, żeby uratować resztę zieleni w mieście. W radzie sprzymierzeńców nie ma. Już w  czasie  kampanii wyborczej Pan Walda sygnalizował, że  tylko patrzeć jak padną piękne platany przed szkołą podstawową w Chodakowie. Kiedyś rosły na trawniku, teraz na około jeżdżą samochody i nawet jak nie wytną to uschną.A jak się komuś zaczną podobać, to będa zagrażać zdrowiu i mieniu.Widziałam, jak to wygląda jak szłam głosować.Może ktoś napisałby list otwarty do władz miejskich i powiatowych i zamieścił na e-sochaczew, z możliwością zebrania pod nim podpisów.

(2014/12/01 23:47)
Listy otarte niczego tu nie zmienią. Władza, z którą Sochaczewowi przyjdzie się jeszcze długo borykać od początku pokazuje, że rozmowę ma za nic. Pozostanie tylko dokumentowanie zniszczeń. Remont ulicy Staszica na przykład oznacza wycięcie WSZYSTKICH drzew na tej ulicy. Podobnie przebudowa stadionu w Sochaczewie. Z tymi drzewami można się już pożegnać. Ale - jeśli ludzie czegoś chcą - to wcześniej czy później będą to mieli. Nie nadążymy tego nawet fotografować. 

(2014/12/02 06:54)
Andrzeju,a może warto zawalczyć? Niedługo sam betoan zostanie.Zieleni jak na lekarstwo w naszym mieście.

(2014/12/02 07:55)
Teraz już na pewno zniknie Park z centrum.Pierzeja pochłonie wszystko a w parku kamieniczki.Pełna władza,pełna katastrofa a my będziemy patrzeć bezradnie.Przewodniczący Rady Miasta nawet nie dopuści do dyskusji na jakikolwiek temat niezgodny z zamysłem burmistrza.

(2014/12/02 08:10)
Nic już nie uratujemy, Gosia. Ludzie chcą żeby miasto wyglądało jak plac przed centrum handlowym i miasto będzie tak wyglądać. Już wygląda. Za rok, dwa, kiedy centra handlowe wymiotą resztki sklepów z centrum zostanie tam tylko jeden wielki parking. Kiedy z miasta wyjedzie młodzież, po tych parkingach będą przechadzać się ludzie starsi, których nasza władza protekcjonalnie określa mianem "seniorów". 

(2014/12/02 09:16)
gąsior zgadza sie, wszystko zmierza do tego juz od dawna... ludzie nastawieni sa przede wszystki mna konsumpcyjny tryb zycia. po czesci to nie ich wina.. caly miesiac musisz kombinowac jak zaplacic za kredyt jeden, kredyt drugi, szkole dla dzieci, wode scieki, czynsz, bilet PKP i inne takie... piramida maslova sie klania.. nie zaposkojsz potrzeb nizszego rzedu.. nie bedziesz dbal o te z wyzszych poziomow piramidy....

(2014/12/02 09:26)
Nadajecie się do pracy w GW i TVN tylko oni takie głupoty wymyślają :)Widać,  że mało kto was poparł. Teraz będzie płakać i lamentowac na forum. Jak długo to potrwa? Jesteście jak dzieci, które w piaskownicy nie są akceptowane przez.większość,  i skarżyli się.mamie ( e-Sochaczew),  że nikt was nie lubi,  a ich zamki z.piasku.są brzydkie :) Za cztery lata wybory, wiec.zamiast snuć.domysły jak będzie,  przygotujcie merytoryczna kampanie. 

(2014/12/02 09:55)
Jest szansa na uratowanie zieleni w Mieście, mam taki pomysł jak zacznę działać i zobaczę reakcję mieszkańców to napiszę na forum. A teraz ruszam zasięgnąć języka i poparcia, trzymajcie kciuki.... i bez lamentów niech każdy myśli pozytywnie.
Karol

(2014/12/02 10:12)
Karol,ty chyba nie zamierzasz pobrać z nadleśnictwa 2000 sadzonek i za pomocą zaprzyjaźnionej ekipy obsadzić jednej nocy trawniki w Sochaczewie?no nie wiem ,czy to nie jest dobry pomysł?

(2014/12/02 10:20)

jarl to nie jest lament. nic nie stracilem... ale za to u ciebie widac ogromna radosc z nie utraconego dojscia do koryta, 13-tek i innych premii.. chyba taki mieliscie cel patrzac przez pryzmat waszej kampanii oraz tego co do tej pory zrobiliscie dla miasta.

paradoksem jest tylko to ze ludzie glosujacy na was beda plakac najbardziej? dlaczego? bo wasz elektorat to w wiekszosci ludzie ciulajacy grosz od 1 do 1 i co niedziala w kosciele modla sie o to zeby bylo lepiej... a patrzac na na rzady jakie byly uskuteczniane w tym miescie to bedzie jeszcze gorzej... czekajmy tylko na wzrost podatkow roznego rodzaju... oczywiscie nie dowiemy sie o tym od burmistrza, gdyz takie dzialania skrupulatnie sa ukrywane przez magistrat. ludzie robia oczy jak widza rachunki za wode albo kolejny podatek np od deszczowki... poczekajmy .. to kwestia czasu.

ps. czy zaopatrzyles sie juz w lopate zeby odgruzowywac cegielnie? :)

(2014/12/02 10:25)
do kacperskyy,podatek od deszczówki mogą wprowadzić tam gdzie woda z rynien wpuszczana jest do kanalizacji,tak cwaniaczki zachęcają żeby robić,nieomal nakazują,jak masz w domu rynny na trawnik - mogą Tobie naskoczyć,z tego betonowania miast i zbierania deszczówki do kanału bierze się spadek wód gruntowych,powstają jałowe tereny,woda od wieków wsiąkała w ziemię i rozchodziła się gdzie chciała a dzisiaj musi być "oczyszczana" za kasę bo przecież "rada nadzorcza"  ZWiK musi z czegoś żyć !

(2014/12/02 10:34)
Sochaczew nie osiągnął jeszcze masy krytycznej. Przyjdzie na to czas,  że tak jak w Słpusku czy Wadowicach ludzie zbuntują się. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby uratować co się da.Można powołać stowarzyszenie, które oficjalnie może występować w sprawie zieleni w mieście. 

(2014/12/02 10:41)
Pytanie czy nas stać na kolejne 4 lata wysokich kosztów utrzymania w tym mieście.Czas mija lat przybywa a rozsądku władzom ubywa.

(2014/12/02 10:44)

iks
Jak to teraz jest? Piotr Osiecki zwalnia rozumiem swój mandat radnego w radzie powiatu? Jeśli tak to dla kogo?

(2014/12/02 11:08)
Zgadzam się, że nie osiągnął masy krytycznej. Za cztery lata to zapewne nastąpi, ale wtedy będzie już za późno, bo drzewo rośnie 30 lat, a ścina się je w 3 sekundy. Przed chwilą dzwonił do mnie Mariusz Bajurski z informacją, że nad zalewem zaznaczono około 50 drzew do wycinki. Ludzie, którzy dostali prezent w postaci kolejnych czterech lat, nie odpuszczą tej sprawy, bo to jest symboliczny sposób ich panowania. Dość skomplikowane kwestie psychologiczne. A Słupsk i Wadowice - świetne wyniki. Widać tam ludzie się przebudzili. Sen Sochaczewa potrwa jeszcze 4 lata, ale może potrwać i osiem. Będę o tym jeszcze pisał na blogu, ale myślących ludzi nie jest wcale tak mało w mieście, bo bardzo się zmobilizowali, żeby poprzeć inną opcję. Niestety, nie udało się. Ale dobrzy myślący ludzie przetrwali już w Polsce gorsze czasy, przetrwają i obecny układ, który będzie już samodzielnie pił nawarzone przez siebie piwo. Paradoksalnie - dobrze się stało, że zostali sami z bałaganem, który zrobili.  

(2014/12/02 11:26)
Słuszna uwaga, Kacpersky. 

(2014/12/02 11:38)
Jak to teraz jest? Piotr Osiecki zwalnia rozumiem swój mandat radnego w radzie powiatu? Jeśli tak to dla kogo?Następnej osobie z listy SFS z największą ilością głosów.

(2014/12/02 11:47)
no to kto tam jest? bonie śledzę tak dokładnie?

(2014/12/02 12:11)
no to kto tam jest? bonie śledzę tak dokładnie?
nie podam Ci ilości głosów bo nie mam ich pod ręką ale o ile mnie pamięć nie myli to było tak:
Osiecki
Fergiński
Chocian
Dobrowolski


mają 2 mandaty z miasta a więc na tą chwilę wchodzi Fergiński i Chocian ale pytanie czy znowu nie będzie vice to wtedy wejdzie Dobrowolski

(2014/12/02 12:31)
Zorro zawsze wygrywa, ma chłop szczęście.

(2014/12/02 13:12)