Parafia św. Wawrzyńca dzwony

/ 74 odpowiedzi
jest temat to się go komentuje ,ktoś kto chodzi do kościoła jest wierzący to zapewne nie wypisuje że mu dzwonki i melodyjki przeszkadzają,bo nie są aż takie dokuczliwe jak tu co nie którzy piszą ,sam mieszkam blisko i daję słowo nie słyszę praktycznie tych kurantów.

(2012/07/18 06:40)

nie posluchales mnie.. wiec

oczywiscie dragon - jak w sekcie - jestes wyznawca to bron opinii z narazeniem zycia przed niewiernymi, zlego slowa nie powiesz chocbys mial inne zdanie. kosciol zawsze ma racje, jest ponad wszystko, wszyscy co smia powiedziec chocby cwiartke zlego slowa to "antychrysty jedne"

dlatego wlasnie ta wspolnota mnie nie interesuje. najwieksza zalagalizowana mafia. nieprzejrzystosc finansow tej instytucji w tych czasach zakrawa o pomste. przyklad: w wojsku kapelani.. w randzie pulkownikow podpolkownikow.. panstwo placi kaske i emeryturki dla tych ksiezy. garnizony likwiduja, zolnierze przenosza do innych jednostek a kosciol sie nie godzi likwidowac garnizonowych kaplic i dalej panstwo placi! kapelan jest a nie ma ludzi - dla ludzi tam jest?? nie dla kasy!

sprawa katechez?? co tego tez nie widzisz? domagaja sie obowiazkowych ale nie ... nie w kosciele za co trzeba placic z wlasnej kiejdy. w szkolach! gdzie szkola placi za ogrzewanie sali i oczywiscie katechecie..

sprawa rekompensaty za zabrane wlosci w latach glebokiej komuny? dostali od panstwa zadoscuczynienie i to bardzo wysokie i po raz kolejny probuja wyrwac kase.. malo im jeszcze? rzad powiedzial 0,3% a biskupi 1% to kosciol ma negocjowac?? tym sie zajmowac? biznesem??? jak tak to niech zmienia nazwe na Kosciol Sp Z O O i placa podatki i rozliczaja sie jak kazdy szary czlowiek

a sprawa z dawnych lat o zerowym cle na dla kosciola. i co biskupi sobie posprowadzali.. mercedesy i bmw!

kosciola nie interesuje to ze coraz mniej ludzi chodzi na msze.. tluka sie tylko o kase i przywileje. o tym chyba na mszy ksiadz ci nie wspomnial dragon co?

a afery pedofilskie i inne? o tym chyba tez ksiadz ci nie mowi co? wiem wiem.. na to macie standardowa odpowiedz - kazdy odpowie ze swoje grzechy.. to tylko czlowiek. ja tez kur.. jestem tylko czlowiekiem.

na zachodzie zrobili z tym porzadek i mam nadzieje ze u nas tez niedlugo to nastapi.

to co sie dzieje to jest obraza dla wiary katolickiej. czy tak wiara wygladala kilka tys lat temu? myslisz ze bog chce ludzi czy kasy, posiadlosci i palacow??

(2012/07/18 08:28)
kacperskyy Ty szatanie, komuchu i żydzie jeden obraziłeś na pewno uczucia religijne nie jednego użytkownika forum Ty Nergalu wstrętny Ty :)

wybaczcie, ale temat jest o Kościele więc musiałem zabrać głos :P

(2012/07/18 13:58)
A ja się przyznam, że lubię te melodyjki... zwłaszcza o 21. Jakoś mi to porządkuje wieczór :) A mieszkam dość blisko, więc mogłoby mi przeszkadzać. O wiele bardziej przeszkadzają mi ostatnio wyjące karetki przejeżdżające ulicą Traugutta... No ale na to chyba nic nie można poradzić.

(2012/07/18 14:25)

kacperskyy uwielbiam Cię ;)

Niestety taka jest prawda a wielu prawdy się boi ...

(2012/07/18 15:01)

:) taka jest prawda i o dziwo nie jestem niewierzacy :P ja nie wierze w instytucje kosciola i tyle. oczywiscie zaraz powiecie a do kosciola to po chrzest bierzmowanie i slub pojdziesz diable jeden!

ja odpowiem wtedy TAK.. bo k... za to zaplace! :P

(2012/07/18 15:33)
kacperskyy ,tu chodzi o melodyjki i dzwony a ty mi tu prawisz kazania .Masz swoją rację, ja swoją i każdy inny z nas swoją .

(2012/07/18 19:02)

i w tym momencie sie z toba zgodze dragon :)

(2012/07/19 09:55)
Tak mi się skojarzyło z tym tematem

(2012/07/19 10:28)

hahaha to odzwierciedla dokladnie co sie dzieje w naszym pieknym kraju :)

(2012/07/19 13:43)
Tak dokładnie to wygląda. Gdyby to np. Straż Ogniowa wyła codziennie o 6 rano i Perla by o tym napisała to nie tylko nikt by jej tu nie opierdzielił i nazwał poniekąd nienormalną, ale i większość zdecydowanie poparłaby. Gdyby to był sąsiad, który o 6 rano wystawia magnet na okno i włącza muzykę na kilka minut to by nie znalazł się taki, który by sąsiada bronił itd. itd. Natomiast, mimo to, że Perla zadeklarowała się jako katoliczka a tylko stwierdziła fakt, że przeszkadza jej bicie dzwonów to już u niektórych można zauważyć oburzenie. No bo jak to? Przecież to Kościół bije w dzwony. Tak to wygląda w tym kraju a w naszym mieście tym bardziej.
Mi tam one nie przeszkadzają, bo ich nie słyszę. Kilka razy nawet mi pomogły, bo kiedy zaczynały bić a ja akurat szedłem na pociąg to wiedziałem, w którym miejscu powinienem właśnie być w drodze na stację i albo przyspieszałem albo stwierdzałem, że mam czas :) Jednak kiedy w ostatni weekend byłem na weselu w innej miejscowości i spałem jakieś 500 m od świątyni to o 6:00 myślałem, że mnie coś trafi zaraz :)))) a dokładniej szlag :)))

(2012/07/19 15:07)

Olaf to jest tak: "Komu bije dzwon" a tak naprawdę to dają bardzo głośno.

Karol 

(2012/07/20 10:45)
Ja tam nie wnikam, generalnie zawsze tak było że w kościele biły dzwony

(2012/07/20 12:07)
Ciekawe dlaczego komuś akurat dzwony kościelne przeszkadzają a nie np. wściekli motocykliści ze swoimi wyjącymi pierdzielami?

(2012/07/20 16:27)
Kacpersyy nic dodac nic ując w Twoim poscie :)

Bianka ma racje - wielu boi sie prawdy i nie chca sie przyznac ze taka jest rzeczywistosc. Kiedys nie bylo takich problemow z kosciolem i ludzi wierzyli i praktykowali a z biegiem lat wszystko sie zmienia i chyba musialby wydarzyc sie cud zeby cos sie zmienilo. Ja jestem osoba wierzaca ale niepraktykujaca ale z tego powodu ze nie ufam ksiezom. tak wiem, nie ide do kosciola dla nich tylko dla siebie ale jak mam isc do spowiedzi do takiego ksiedza, ktory ma wiecej grzechow ode mnie to odechciewa mi sie.
Niedawno bylam na slubie (nie w sochaczewskiej parafii) i po komunii do ktorej przystapila garstka osob, ksiaz powiedzial, ze wolalby zeby frekwencja byla odwrotna. Wiec chyba samo za siebie mowi co sie dzieje z kosciolami...

a co do dzwonow... powtorze kolejny raz... tu nie o dzwony chodzi a wybijane melodie!

Wściekli motocyklisci? nie mam "przyjemnosci" ich slyszec

Cos w tym jest ze dzieki melodiom mamy wyznaczony rytm dnia ale nie dajmy sie zwariowac - kazdy ma przy sobie zegarek badz komorke i godzine mozna zawsze sobie sprawdzic :)

(2012/07/20 23:05)
Niech dzwonią, mi się to podoba :)

(2012/07/25 14:57)
Kiedyś był taki problem w Chodakowie. Bicie dzwonów leciało z głośnika tak jak w Sochaczewie.Ryczało na cały Chodaków że nie było słychać telewizora a o położeniu się o innej porze niż 21 było bez sensu.Na szczęście powrócono do dzwonów na żywo.  

(2012/08/03 19:20)
Dzwon to dzwon , powinien być tradycyjny a nie z głośników.

(2012/08/08 09:30)

Nie rozumiem wogóle po co ten temat. Mieszkam w lini prostej od kościoła 200 metrów nie wstaje do pracy o 6 rano bo mogę 2 godziny później i mi to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza. Dzwony czy melodyjki nie są na tyle głośne żeby przeszkadzały w spaniu. Czasami wręcz pomagają bo jak raz na jakiś czas akurat się przebudzę to wiem że jeszcze zostały mi 2 godziny snu:) A nie oszukujmy się że te wygrane już w ciągu dnia pozwalają ludziom którzy pracują w Sochaczewie określi ile jeszcze pracy zostało bo nie zawsze zwraca sie uwage w pracy na zegarek:) Więc nie rozumiem po co ten glupi temat. Zakładam sie ze Ci którym to najbardziej to przeszkadza mieszkaja w duzo wiekszej odleglosci od kosciola niz ja

(2012/08/09 10:40)
operator bo to chodzi o dźwięki z kościoła a nie innej instytucji ,jeżeli by nie chodziło o kościół to by nikt nie protestował a własnie najwięcej mają ci do powiedzenia co im przeszkadza całokształt kleru. 

(2012/08/09 13:04)
kurcze no a ja całe życie sądziłam, że do odmierzania czasu służy zegarek a nie dzwony kościelne ;) 

(2012/08/09 13:22)

dragon36 nie rób z nas wrogów Koscioła. Wielokrotnie pisaliśmy, że tu chodzi o HAŁAS!!! Czy jakby ów dzwony, zegary i melodyjki były by grane z Ratusza to byś napisał, że jesteśmy wrogami Burmistrza i Rady Miejskiej??? Nie musisz odpowiadać.

(2012/08/09 13:31)

Kościół katolicki od zawsze traktowany jest u nas jak święta krowa. Niby mamy demokrację i wszyscy są równi ale niektórzy są równiejsi i wolno im więcej.

A ci którzy to dostrzegają i mówią o tym są bezbożnikami i wrogami kościoła.

Ciekawe co by było jak ja bym o 6 rano zaczął puszczać muzykę na pół miasta? :)

(2012/08/09 14:20)
Jakby ładna była to bym krzyczał głośniej bo u mnie słabo słychać, mieszkam na obrzeżach

(2012/08/09 16:34)