Parafia Trojanów, a polityka

/ 53 odpowiedzi
Dziś na tablicy ogłoszeń przed kościołem w Trojanowie widziałem plakat na którym były zdjęcia znanych dziennikarzy np. Gessler czy Miecugowa i podpisy że są dziećmi agentów SB i tym podobnych. Jeśli ktos powiesił bez zgody proboszzca no to ok- wina kościelnego że nie dopilnował. Jeśli ksiądz wie, to żenujące że Kościół który głosi miłość bliźniego, wiesza plakaty nawołujące do nienawiści. Czy dzieci mają odpowiadac za błędy rodziców? Jeśli czysto hipotetycznie założymy że okaże się iż ojciec Kaczyńskiego pracował dla SB, to na drugi dzień Prezes poda się do dymisji? Pod plakatem była informacja że jedyna i słuszna prawda jest tylko w prawicowych mediach typu " Uważam Rze" itd.
To obrzydliwe.

(2012/12/16 23:55)
rodzice popełniają błędy i dzieci nie powinny za to odpowiadać ale jak się powiedziało -A- trzeba powiedzieć -B-korzystanie z uprzywilejowanej pozycji np. ojca wielu pomogło w karierze,co chwila w internecie pojawiają się komentarze opisujące korzenie niektórych znanych publicystów,można to olać i iść dalej a można się chwilę nad tym zastanowić-czy dzisiaj nie jest tak samo ?-profesja rodzica wielu wspomogła,wielu obroniła przed odpowiedzialnością-znacie to z naszego podwórka,macki biznesmena,działacza politycznego sięgają daleko i zawsze może ruszyć tym odnóżem ośmiornicy aby popchnąć sprawę do przodu-dobra praca,siedzisko w Radzie Nadzorczej albo w Zarządzie czegoś-w odpowiedzi na ten plakat w Trojanowie proponuję zrobić plakat z księżmi TW ,i powiesić byle gdzie. ostatnie-czym skorupka za młodu-rodzonym bratem wymienionej w poście Wojtala pani Gessler jest Piotr Ikonowicz-w sumie dobra chłopina

(2012/12/17 08:30)
A czemu nie ma na tym plakacie Jarosława Kaczyńskiego?

Czy jego ojciec nie był działaczem partyjnym?

(2012/12/17 11:15)
Ale jego ojciec robił to dla nas, z dobroci serca.
A może komune przespał, podobnie jak Jarek stan wojenny o który dowiedział się póżnym popołudniem bo do południa spał, a nawet nie chcieli go internować, przez co biedak uważa że miał gorzej od innych :)

No ale jaki opozycjonista takie traktowanie, im dłużej po wojnie tym kombatantów coraz więcej :)

(2012/12/17 11:26)

mks

Debilu gdzie tu nawoływanie do nienawiści? to  informacja która się należy społeczeństwu.

A to dla oszczerców Prezesa PISu

Olaf, a czy Kosciół jest miejscem do takiej propagandy i podziału ludzi na "DOBRYCH i ZŁYCH"???????

(2012/12/17 12:21)

iks
Czy  wreszcie ktoś z moderatorów forum mógłby się zająć osobnikami typu Olaf, którzy notorycznie obrażają wszystkich, mających inne zdanie niż oni? Ja już zgłosiłem Olafa do moderatorów i proponuję abyście wszyscy, którzy chcecie żeby to forum trzymało przyzwoity poziom to zrobili. Jest to najpopularniejsze sochaczewskie forum i szkoda żeby takie osoby to psuły.

(2012/12/17 12:36)
mks czy to kościół stoi za umieszczeniem tych głupich plakatów, czy raczej ktoś sobie zrobił żart dla jaj? Aczkolwiek trudno mi sobie wyobrazić ludzi dobrych w kręgach ateistów, tzn. niekoniecznie, ale na pewno wśród ludzi którzy którzy głośno wypowiadają iż są przeciwnikami kościoła i zasad wyznawanych w Kościele Katolickim tj. w Dekalogu.

iks tak samo bym ciebie nazwał skoro czytasz i nie widzisz kto tu kogo obraża i kto robi siarę na tym forum. Rysiek to dno jakiego drugiego nie znajdziesz pod słońcem i  swój tępy umysł i brak argumentów w dyskusji próbuje nadrobić, zastąpić chamstwem.Powiedział bym ci czym on się zajmuje się prywatnie ale tu na forum nie chcę tego robić.

Rysiek zmusza mnie do używania różnych słów których normalnie bym nie użył , notabene w słowniku kulturalnych słów niema odpowiedniego wyrażenia aby  odpowiednio i obelżywie nazwać tego buszmena.

(2012/12/17 13:06)
Olaf się przebudził i zaczyna swe tyrady. No to dla sportu zaczniemy obalanie używając faktów.

mks czy to kościół stoi za umieszczeniem tych głupich plakatów, czy raczej ktoś sobie zrobił żart dla jaj? Aczkolwiek trudno mi sobie wyobrazić ludzi dobrych w kręgach ateistów, tzn. niekoniecznie, ale na pewno wśród ludzi którzy którzy głośno wypowiadają iż są przeciwnikami kościoła i zasad wyznawanych w Kościele Katolickim tj. w Dekalogu.

- Zadaniem kościoła jest ewangelizacja a nie wnikanie w to kto jest czyim synem jeżeli chodzi o SB UB wermacht czy SS. (obecny papież należał do Hitler Jugent).
- ateizm to nic innego jak odrzucenie wiary. Nie równa się to odrzuceniu etyki. Więc jeżeli chodzi o dekalog to większość z ateistów nadal przestrzega jego jeżeli chodzi o etykę.
- katolicy w wydaniu Radio Maryja często dekalogu nie przestrzegają nawołując do nienawiści i wielbiąc ojca Rydzyka i Jarosława jak Boga.

Rysiek zmusza mnie do używania różnych słów których normalnie bym nie użył , notabene w słowniku kulturalnych słów niema odpowiedniego wyrażenia aby  odpowiednio i obelżywie nazwać tego buszmena.

Nikt nikogo nie zmusza. Możesz zignorować. Sam wybierasz agresje i inwektywy.

A wracając do tematu czy ktoś ma numer albo zadzwonił na plebanie zapytać się o ten plakat i co ma wspólnego z Chrześcijaństwem?

(2012/12/17 13:59)

(2012/12/17 15:48)

Cyrk to zrobił z Polski Donald Tusk i to on podpali kraj aby utrzymać się u władzy. Możecie zadzwonić na plebanię i się zapytać. Osobiście podejrzewam iż plakat ten umieścił ktoś kto chciał ujawnić  to że ktoś współpracował, co to ma wspólnego z nienawiścią?, jak i RM mówiące o sprawach które są pomijane  lub przeinaczane w innych mediach. Nie chcesz nie słuchaj. Jest takie powiedzenie udeż w stół a nożyce się odezwą, i mamy tu przykład ludzi shańbionych , niegodziwych którzy nie wstydzili się donośić na kolegów w pracy , czasem na swoją rodzinę jak w przypadku Stefana N który to donosił na swoją ówczesną dziewczynę. Skoro  nie wstydzili się tego robić niech się teraz wstydzą ich dzieci , jak jest powiedziane w Piśmie," przejdą grzechy z Ojca na kark Syna"

(2012/12/17 20:08)

Olaf,

A posłowie pis-ry:

Bogusław Kowalski ps. Mieczysław,

Jan Tomaszewski ps. Alex,

Dlaczego plakatów z nazwiskami tych panów nie powiesisz na drzwiach kościoła.

Dlaczego nie masz poczucia chumoru i nie śmiejesz się z faktu że twój idol Jarek przespał stan wojenny i był tak wielkim i grożnym opozycjonistą że nawet go nie aresztowali.

(2012/12/17 21:47)
Historia Jarosława jest powszechnie znana i to że nie został internowany, Chyba nie rozumiesz całej tej legendologii pisanej w tamtych czasach przez komunis polegającej na wychodowaniu takich działaczy na których można będzie mieć haki i którymi będzie można ewentualnie w przyszłości sterować. Ja nie wiem co ty zarzucasz pozostałym politykom których wymieniłeś. To jest problem Polskiej Demokracji i  głównym  sprawcą jest Donald poprzez tzw. Nocną Zmianę , uniemożliwiając w ten sposób pełną lustrację i ujawnienie kto jest kim co by skutkowało i zaowocowało w postaci  bardziej zdrowej demokracji. A tak mamy teraz powracające tematy i granie teczkami itd, albo takie głupie plakaty , które kto  , notabene  jakiś głupek powiesił nie wiadomo w zasadzie w jakim celu.

jeśli już tak drążysz to poszukaj w internecie kim był nijaki Szczynukow i czy ten twój prezydent jest tym za kogo się podaje, w jaki sposób zmienił  nazwisko i stał się kimś kim tak naprawę nie jest.

(2012/12/18 04:59)
Nie no Rysiek weź przestań schodzisz do poziomu Macierewicza?, a może zmieniłeś poglądy że robisz jakieś czarne listy , bawisz się w teczki itd. Daj se na luz. Mi nic nie zarzucisz,  jako młody chłopak ganiałem z gazetkami ulotkami itd , miałem tego sporo i też się bałem jak cholera,  mnie też nie internowali.To było tylko  pokazówka dla ludu że są w stanie rozbić całe dowódzctwo ówczesnej Solidarności a armia bez kadry przełożonych, dowodzących  nie jest armią.

(2012/12/18 05:16)

jarus taki opozycjonista.. hahaha... mieszkanko mial za komuny? nie do ruszenia byl? samochodzik mial? opozycjonista ... taaaaaa

jakby z leszkiem w. na styropianie spal albo przynajmniej go postrzelili pod kopalnia moze bylby opozycjonista... to lawirant zwykly, bohater za dyche, ktory na plecach innych sie wynosi.. do tego chory psychicznie czlowiek. pieprzy takie kocopoly ze az szkoda.

co pis reprezentuje to widac dokladnie w sytuacji kiedy sam jestes uczestnikiem tematu. wiesz jak w realu to wyglada a co opowiadaja w telewicji... żenua!

ten zakompleksiony, chory z nienawisci karzel wogole nie powinien nawet kolo sejmu przechodzic nie mowiac juz zeby w nim siedzial... moze przypomniec ci kolezkow ziomali pisu z samoobrony? co? olaf? PIS = SAMOOBRONA

zapomniales juz? szli ramie w ramie.. twoi idole :)

(2012/12/18 09:13)
Są dowody, Jarosław jako jeden z nielicznych opozycjonistów nie podpisał tzw."lojalki"

Sam jesteś chory z nienawiści bo tym twoim gnojkom oszołomom grunt pod nogami zaczyna się palić. A co ty chcesz do Samoobrony? Czy jesteś tak naiwny i prymitywny że nie widzisz.
Dzisiaj PO która wyszydzała , wyśmiewała program gospodarczy A.Leppera i szła do wyborów w 2005 i 2007 roku bez programu  realizuje dokładnie ten sam wyszydzany Program Samoobrony, sądze że zbyt dobrze na tym nie wyjdziemy gdyż program ten jest nastawiony na wygrywanie wyborów, rozdawnictwo a nie trwałe inwestycje skutkujące wzrostem gospodarczym, te niby wykształceni ludzie nie zdołali napisać własnego programu gospodarczego? Niebywałe , a ja ich uważałem za taką porządną partię :))

(2012/12/18 09:59)
To są chyba twoi idole skoro tak często o nich piszesz.

Nie Nie wiem czy wiesz ale wtedy esbecja decydowała o tym kto wejdzie do Stoczni a kto nie.

Jak nie znasz dobrze faktów to sobie doczytaj.

Towarzysz generał idzie na wojnę

(2012/12/18 10:11)
Są dowody, Jarosław jako jeden z nielicznych opozycjonistów nie podpisał tzw."lojalki"

Olaf,
A może po prostu takiej nie znaleziono jeszcze, albo może ludzie Kaczyńskiego w IPN ją znaleźli i zniszczyli, a może to On jest agentem komunistów który ma na powrót w Polsce zaprowadzić socjalizm.
Jak na razie jego akcje idealnie odzwierciedlają początki kariery i metody Hitlera czy Lenina.

(2012/12/18 10:19)
Ty jakiś głupi jesteś chyba mówisz raczej  o Premierze

(2012/12/18 10:39)
Olaf gamoniu,

Sprawdż kto tak naprawde za rządów Olszewskiego, miał największy udział w tym że nie mam lustracji - Macierewicz, twój intelektualny guru.
Poczytaj troche mina ci zrzednie i wróć na forum.

(2012/12/18 11:10)
Media ostatnio podają jako jedyną prawicę Prawo i Sprawiedliwość, ja bym dodał do tego jeszcze Nową Prawicę i Polską Partię Pracy, notabene Samoobrona jest ruchem prawicy  wiejskiej w odróżnieniu do PSL.
  NO TO MUSZĘ PRZYZNAĆ IŻ MEDIA OSTATNIO ZACZYNAJĄ  GŁOSIĆ BARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE GDYŻ CAŁA RESZTA WŁĄCZNIE I GŁOWNIE Z PO  TO LEWICA

(2012/12/18 11:11)