Parking przy PKP i problem parkowania na chodnikach

/ 55 odpowiedzi
Witam,
mamy nowy parking za półtora miliona złotych. Dzień w dzień podróżujący do pracy pociągami dalej stawiają samochody tak jak stawiali wcześniej. Niestety tylko mała grupa ludzi wie do czego on służy i z niego korzysta.

Dlaczego zatem nie jest egzekwowany zakaz parkowania na ul.Sienkiewcza? Albo sposób parkowania pod samym dworcem? Albo parkowanie na terenie bocznicy kolejowej? Dlaczego nikt nie zwraca uwagi na uciążlwość parkowania np na rogu skrzyżowania (co skutecznie pogarsza widoczność tym, którzy próbują wyjechać z podporządkowanej) albo stawianie samochodów w sposób utrudniający wyjazd z bramy?

Mamy parking, takie awantury były o to bo niby nie ma gdzie parkować a i tak wiele się w tym temacie nie zmieniło. 

Gdzie są teraz w takim razie ci wszyscy krzykacze, którym tak bardzo tego parkingu brakowało? Pewnie parkują na chodnikach tak jak wcześniej.

Problemem naszego społeczeństwa jest to, że nawet jak im się zbudowało parking (w dodatku parkuje się za darmo!) to jednak Polak nie będzie parkował na nim bo zamiast 2minut, do pociągu idzie 4 minuty i lepiej zastawić chodnik uniemożliwiając przejście matce z wózkiem bezpiecznie po chodniku...

Zapraszam do dyskusji :)

Zrobienie parkingu w beznadziejnym miejscu to jedno a parkowanie niezgodne z przepisami utrudniające życie innym to drugie. Ja już kiedyś tu gdzieś pisałem o tym. Nie parkuję tam bo to dla mnie co najmniej 10 minut wcześniej wyjść z domu i wrócić też około 10 minut później a ja nie mam zamiaru tracić tygodniowo ponad 1,5h.Parkin ten miał być dla dojeżdżających do pracy a nie dla spełnienia obietnicy przedwyborczej.

(2015/01/07 00:32)
zgadzam sie z przedmowca. szkoda ze tego parkingu nie zrobili na boryszewie. mysle ze ludzie przyzwyczaili sie juz ze ta wladza nawet jak cos zrobi w tym miescie to i tak wychodzi niewypal... malo jest przykladow?

(2015/01/07 08:11)
No tak, ostatnio byłam świadkiem jak cały parking był zastawiony (nawet miejsca przeznaczone dla inwalidów). Do tego cały chodnik w stronę PKP oraz pobocze po drugiej stronie ulicy. To raczej mała ilość miejsc parkingowych powinna być kwestią dyskusji. Jak mam zaparkować samochód to jednak wole w bezpiecznym miejscu, typu przeznaczony do tego parking.

(2015/01/07 08:47)

A gdzie jest droga z parkingu na stację PKP? Gdy jest ciemno, to gdzie mam iść, żeby czuć się w miarę bezpiecznie? Pomijając już fakt, że jest daleko...

(2015/01/07 09:02)
Jak widać zabrakło jednej z podstawowych rzeczy w projekcie: dodatkowego wyjścia oraz krótkiego i bezpiecznego pieszego ciągu komunikacyjnego (czyt. oświetlonego chodnika :)) pomiędzy parkingiem i peronami od strony torów. Może to jeszcze da się poprawić?

(2015/01/07 10:20)
parking jest za daleko....moze na peronie mieli go zrobic...albo zburzyc ktorys z pobliskich domów, bo wielkie panstwo nie moze przejsc spacerem 5 min

(2015/01/07 10:22)

A gdzie jest droga z parkingu na stację PKP? Gdy jest ciemno, to gdzie mam iść, żeby czuć się w miarę bezpiecznie? Pomijając już fakt, że jest daleko...

Nad tym też nikt nie pomyślał, kawalek chodniczka ktory wychodzi gdzie ?? na druga strone ulicy. A widzę, że ludzie idąc z dworca lub na dworzec idą ulicą. Troszkę niebezpiecznie !!

(2015/01/07 11:17)
parking jest za daleko....moze na peronie mieli go zrobic...albo zburzyc ktorys z pobliskich domów, bo wielkie panstwo nie moze przejsc spacerem 5 min

piszac to nie kumasz zasady P+R... podpowiem ci.. zobacz ozarow, zobacz teresin.. moim zdaniem nie ma co glupio dyskutowac, kolejna sprawa zrobiona po łebkach aby było.. nie sztuka jest cos zrobic.. sztuka jest zrobic to dobrze.. wiecie co? nie wiem z czego to wynika? nie wszedzie tak jest. czy to ludzie ktorzy siedza w tych magistratach sa tak nieudolni i nie myslacy? czy to po prostu to miasto takie jest?

(2015/01/07 11:51)
ale nikt Ci nie każe parkowac na Kauflandzie...to jest niecale 5 min spacerkiem, wiec moim zdaniem lokalizacja jest dobra

(2015/01/07 12:03)
w skali calego miasta to fakt - nie jest daleko ale chyba to nie o to chodzi. odleglosc to tylko jeden z elementow skladajacy sie na ten fakap. posty powyzej ukazuja inne niedogodnosci zwiazane z lokalizacja tego parkingu.
rozumiem - nie bylo gdzie tego zrobic. dobrze. ale przyznajmy sie do tego ze nie nie jest idealnie a nie urzad wychwala pod niebiosa ta inwestycje jak oni "dobrze" mieszkancom nie zrobili bo to farsa jest.

(2015/01/07 12:11)
"na Kauflandzie" w tym "wielkim państwie" raczej będzie ciężko :)
Dobrze, że napisałeś, że Twoim zdaniem to jest dobra lokalizacja, bo moim i jak widać wielu innych dojeżdżających do pracy, szkoły itp. jest po prostu beznadziejna. Nic nie trzeba było burzyć wystarczyło pomyśleć i zrobić choćby bardziej przyjazne dojście do peronu a nie robić byle zrobić i przede wszystkim by tylko zdążyć pochwalić się tym w ulotce wyborczej.

(2015/01/07 12:12)
Mi nie przeszkadza dojść ten kawałek, ale powinni pomyśleć nad możliwością swobodnego dojścia do dworca, bo po to ten parking został stworzony ( by żyło nam się lepiej ).. Dziko się idzie wieczorem samej kobiecie (przechodząc koło sklepu z alkoholami gdzie czają się dziwne typy) Idąc chodnikiem nie jest źle, ale trzeba przejść dwa razy przez pasy robiąc kółeczko. Idąc ulicą, poboczem nie jest to bezpieczne rozwiązanie.
Do tego oświetlenie - może te na parkingu jest bardzo dobre, ale droga do PKP już nie koniecznie.
(Na studiach budownictwa przy projektowaniu osiedli, uczą by drogi do parkingów, punktów usługowych, przystanków, szkół były jak najkrótsze i bezpieczne.)

Podsumowując
Wady:
- nieodpowiednie, długie dojście do parkingu ze stacji PKP
- mała ilość miejsc parkingowych
Zalety:
-dobra lokalizacja ( ale brak dobrego wykorzystania tej lokalizacji już jest wadą)

(2015/01/07 14:58)
Jak to mówią???? "jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził"..... Uważam, że co niektórzy przesadzają i szukają zwady. Ale..... Taka to już mentalnośc Polaka...nie ma na co ale i tak ponarzekać trzena. Pozdrawiam

(2015/01/07 16:05)
@Ankajaz,
To już teraz nawet konstruktywnych uwag nie można mieć?
"Macie tu parking, włada dała i macie być zadowoleni"  - to jest dobra "mentalność"?
Ludzie mówią czego im brakuje i mają nadzieję, że ktoś ich wysłucha. I nie narzekanie jest celem, tylko zwrócenie uwagi, że czegoś w tym projekcie brakuje. "Władza" już pomyślała o sobie w kontekście wyborów, więc po wyborach jeszcze niech pomyśli o korzystających z parkingu obywatelach (i nie za 4 lata).
Jest tort, ale zamiast wisienki jest ....... pesteczka.

(2015/01/07 17:17)
wabienko,konstruktywne uwagi weź przestań, gadanie głupot tylko po to żeby gadać. Są tacy ludzie jak Kacpersky którym zawsze źle, zawsze coś tam nie pasuje, a najbardziej to że Burmistrz Sochaczewa błyszczy i może się pochwalić zrealizowaną obietnicą, a rząd nieudaczników jak co roku skompromitował się przy  okazji podpisywania Kontraktów dla placówek  Opieki Medycznej, jak zwykle bajzel, przepychanki polityczne  jak zwykle pacjenci musieli czekać aż media rozdmuchają temat aby po kilku tygodniach mogli zapisywać się do Lekarzy

(2015/01/07 23:27)
Pytanie jaka jest definicja słowa "za daleko" . Ludzie są wygodni - gdyby mogli wjeżdżaliby na peron... 
Jak parkingu nie było to każdy narzekał - jak jest to też są niezadowoleni... ehh

(2015/01/08 08:19)
  Ba, bo akurat to nie ludzie są niezadowoleni tylko grupa forumowych nieudaczników która tu od lat próbuje nieudolnie uprawiać politykę. Proponuję zająć się czymś pożytecznym np. uprawą buraka cukrowego, aczkolwiek to będzie im bliższe.:)

(2015/01/08 10:05)

@Deluxe "to że Burmistrz Sochaczewa błyszczy".

Jeszcze nie błyszczy, dopiero jak mu postawisz pomnik w centrum, dokładnie wypucujesz i nasmarujesz wazeliną - to wtedy zacznie błyszczeć :))).

Cała ta dyskusja przypomina mi skecz Tey-a o zepsutym kole w traktorze.

Schubert: Towaru nie będzie, traktor się zepsuł
Laskowik: - Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
S: - Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
L.: - Bolek, przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
S.: - Cztery.
L.: - Ile jest zepsutych?
S.: - Jedno.
L.: - To ile jest dobrych?
S.: - Trzy.
L.: - To nie można powiedzieć, że trzy są dobre?!
S.: - Przecież to to samo.
L.: - Ale jak brzmi! TRZY DOBRE.

Jedni mówią, że jest niedobrze bo brakuje dojścia z parkingu (grupa forumowych nieudaczników), a inni że wręcz przeciwnie, bo jest parking i czego tu się czepiać (grupa forumowych udaczników - rzecz jasna). Życie to kabaret.
A chodzi tylko o wygodne i bezpieczne dojście z parkingu na dworzec, bo wszyscy wiedzą, że parkingu teraz przesunąć się już nie da.

(2015/01/08 10:38)

@Deluxe "to że Burmistrz Sochaczewa błyszczy".

Jeszcze nie błyszczy, dopiero jak mu postawisz pomnik w centrum, dokładnie wypucujesz i nasmarujesz wazeliną - to wtedy zacznie błyszczeć :))).

Cała ta dyskusja przypomina mi skecz Tey-a o zepsutym kole w traktorze.

Schubert: Towaru nie będzie, traktor się zepsuł
Laskowik: - Nie traktor się zepsuł, tylko koło się zepsuło.
S: - Jak koło jest zepsute, to cały traktor jest...
L.: - Bolek, przestań szerzyć defetyzm. Ile traktor ma kół?
S.: - Cztery.
L.: - Ile jest zepsutych?
S.: - Jedno.
L.: - To ile jest dobrych?
S.: - Trzy.
L.: - To nie można powiedzieć, że trzy są dobre?!
S.: - Przecież to to samo.
L.: - Ale jak brzmi! TRZY DOBRE.

W tym skeczu chodziło o 3 x  TAK , i sfałszowane referendum z 30VI1946 R

(2015/01/08 11:08)
Ten jak zawsze swoje. My o parkingu P+R w Sochaczewie a ten o rządzie i jego reformach. Jakim trzeba być monotematycznym by wszystko sprowadzać do jednego.

To, że parking jest w dennym miejscu widać po liczbie samochodów parkujących przy stacji, pod wiaduktem, przy dojeździe do niego, na parkingu przy starostwie, na ulicy Sienkiewicza i Księcia Janusza. Nie trzeba czytać forum i opinii na nim w tym temacie. Nie bardzo rozumiem tylko czemu miałbym być z tego parkingu zadowolony skoro by do niego dojechać zaparkować i dojść na stacje stracę co najmniej 10 minut. Przecież ten parking spowodował jedynie to, że Ci którzy stawali przy ulicy i na "parkingu" bliżej peronów a dojeżdżali od strony południowej mają teraz legalny parking. Tylko tyle. Tym jadącym od strony północnej nie dał kompletnie nic. W żaden sposób nie pomógł.

(2015/01/08 11:08)
Osoby które chwalą usytuowanie parkingu w Sochaczewie niech pojadą do Teresina czy Błonia i zobaczą różnicę.
Różnica polega na tym, że tam parking usytuowano bezpośrednio przy peronach a nie jak w Sochaczewie pól kilometra od.
Widać że w Teresinie i Błoniu władza myśli a w Sochaczewie jak zwykle wykonano wszystko na odp ... dol.
Zresztą obecna władza nie może pochwalić się ani jedną dobrze wykonaną inwestycją.
Kramnice już pękają - był generalny remont.
Zamek się sypie - był generalny remont.
Kilka lat temu gdy Osiecki był odpowiedzialny za inwestycje w starostwie powiatowym oddał do użytkowania most w Chodakowie na którym nie mieściły się dwa samochody wjeżdżające od strony młyna.
Parking za UM - wygląda jak miejsce apokalipsy.

(2015/01/08 11:15)
Wszystko zależy jak się na to patrzy, no właśnie najlepiej marudzić, ciągle narzekać i siać defetyzm, ludzie gdzie wyście się chowali?

(2015/01/08 11:39)
Raczej lepiej patrzeć realnie na wszystko niż wszystko wokół chwalić i nieważne jak zrobione a ważne przez kogo.

(2015/01/08 12:38)
 Nie o to chodzi Szczawiu przez kogo, ci co chcą krytykować właśnie tak myślą, bo zawsze można się do czegoś przyczepić w myśl twierdzenia:" Dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie", dla mnie jedynym sensownym zarzutem mogło by być to że wybudowano Parking bezpłatny, dlaczego Burmistrz uchyla się od ustawienia Parkometrów w mieście, bo co bo straci trochę głosów? Ale to że ten nowy Parking  nie jest dobry pod względem technicznym i użytkowym  jest zwykłym pieniactwem politycznym, kolejna hucpa!  Piszesz że niewygodnie dla tych jadących od północy, to niech sobie zajadą od południa, w czym problem?

(2015/01/08 13:35)

@Deluxe - w Tobie :)))

(sorki, tak mi się wymknęło;))                  

(2015/01/08 13:42)