Parking przy szpitalu będzie bezpłatny

/ 16 odpowiedzi
Komentarz do:
Parking przy szpitalu będzie bezpłatny

Bezpłatny, ale nie bezkosztowy. 

Po pierwsze primo :)
Ciekawy jestem czyj budżet obciążą koszty utrzymania tego terenu (sprzątanie, konserwacje, odśnieżanie, piaskowanie oblodzeń, czy ewentualne roszczenia ze strony podmiotu, który poniósł koszty adaptacyjne parkingów i miał konkretne wieloletnie plany biznesowe). 
Po drugie primo :)
Jaki z tego płynie wniosek do inwestorów? Nie róbcie interesów w Sochaczewie, bo wyłożycie pieniądze, a za parę miesięcy zaszumi, zabuczy i "włodarze" zmienią zdanie?
Konkluzja
Czy to się nam wszystkim opłaca?
A teraz wtręt:
Koszt parkingu jest tak trudny do akceptacji, jak wydanie złotówki na obuwie ochronne.Sprawdźcie ilu "gości" szpitala używa osłon na buty. Wychodzi na to, że zdecydowana większość chodzi - jako ci święci - nie dotykając podłoża, więc obuwie mają czyściuchne.Ale, ale ... takie "nadwymagania" higieniczne to przecież też obciążenie dla obywateli ;).
PS. Post jest alternatywnym sposobem komentowania treści artykułów "kneblowanych".
od  początku powstania parkingu to powinni się od razu zastanowić czy płatny czy nie ,i postąpić zgodnie z życzeniem mieszkańców,tyle że w Polsce to wszystko pojeb...ne i na odwrót działa co by nie zrobił to i tak źle będzie..

(2014/12/30 07:40)
Oczywiste parking powinien byc bezplatny,kto to wymyslil by zrobic platny,koszmar to do marketu jedziemy i tez by mogli platny parking bo tam to dopiero by kasa była ,paranoja aby tylko placic każa wszedzie,parking bezpłatny i tyle, a jak juz to powinno byc jak tadeusz gdzies wczesniej napisał ze firmy miejskie dac ludziom prace i płace z miasta .

(2014/12/30 07:58)
@dragon36
Rozważ jedno, to market utrzymuje parking, bo jedziesz do niego wydać pieniądze. Po prostu marketowi się to opłaca. 
Tu niestety jest gorący kartofel. Ktoś to musi utrzymać, wyłożyć pieniądze i dać pracowników.
Nie można było tego przewidzieć na początku - jak piszesz. Inne były realia, inne środki. Niestety budżetówka musi szukać oszczędności.
Decyzja o wydzierżawieniu w swej intencji miało odciążenie budżet Szpitala. Ja nie zauważyłem, aby autor artykułu napisał kto będzie ponosił koszty utrzymania parkingu - powiat, miasto, szpital? W czyim budżecie trzeba założyć nową rezerwę na utrzymanie parkingu. Kolejny argument: zatrudnienie. Dzierżawca parkingu też daje pracę.

Nie jest dziwne, że w szpitalach warszawskich parkingi są płatne. Nikt nie traktuje tego jako zamachu na wolność i portfel obywatela. Raczej traktowane jest to jako oczywistość w bieżących realiach budżetowych.

(2014/12/30 15:37)
dużo racji w tym co piszesz ale jak już to szpital powinien sam się zająć parkingiem płatnym, i na pewno by były większe pieniądze niż z tej obecnej formy .Kazdy się buntuje bo bieda wszędzie i nie ma na chleb a jeszcze opłacać postój to ludzi wnerwia.Można by pisac jeszcze dużo ale szkoda nerw.

(2014/12/30 16:29)
Jakiś czas temu był lament, że trzeba płacić i zadaliscie tu od nowych władz powiatu aby parking był bezpłatny. Teraz k...wa czytam to.... 
Zdecydujecie się. A panu lysiejacemu (Wbienko) proponuje inne dodatkowe zajęcia. Kryzys wieku średniego dopadnie większość z nas,  ale są inne sposoby aby dowartościować się :) 
Zaczynam żałować że tu zajrzałem:) Teraz możecie mnie zwymyslac,  ulzy wam na pewno :) Temat do dyskusji na cały dzień,  psychopatycNy pisior zaatakował na forum :) pewnie to bidon alby inny typ z magistratu :) lokalny głupek itp. Itd. Smiało nie krepujcie się :) 

(2014/12/31 08:41)

@jarl

Ad rem
1. Udowodnij mi proszę, że kiedykolwiek pisałem, że parking musi być bezpłatny.
2. Bezrefleksyjne reagowanie na każdą sugestię opinii publicznej nie zaprowadzi władz powiatu w dobrym kierunku. Trzeba rozważyć, czy działa się "pod publikę", czy pro publico bono.
3. Opinia publiczna nie jest jednomyślna. Może warto było posłuchać kontrargumentów i rozważyć "a może to nie jest takie bezsensowne?", niż w szybkim tempie likwidować to, co uchwaliła poprzednia Rada, tylko dlatego, że się jej nie lubiło.

Ad vocem
1. Wyłysiałem już dawno temu, choć w młodości bujna fryzę miałem (nieliczni pamiętają:))
2. Nie widzę związku pomiędzy kryzysem wieku średniego, a tym artykułem. Na kryzys wieku średniego mam gitarę elektryczną z osprzętem i dodatkowo zamiar grania w badmintona :)
3. Nie żałuj, że tu zajrzałeś, żałuj tego co napisałeś :)
4. Po co miałbym zwymyślać, albo uważać za wroga kogoś kogo nie znam. Po za tym nie mam jakichkolwiek powodów, aby to robić.
5. No nie mów tak o sobie - przecież fajny chłop/baba/gender/anonim jesteś, co udowadniasz to prawie każdym swoi wpisem :)

Szczęśliwego Nowego Roku życzy kominiarz @wbienko

(2014/12/31 09:32)
To co tu czytam to absurd w wykonaniu wbienko.
O jakich kosztach utrzymania piszesz i  jakim ten skrawek asfaltu jest tak wielkim obciążeniem dla szpitala?Wystarczy obniżyć pensję dyrektora o 1 procent i pieniędzy wystarczy.
Nie porównuj Warszawy do Sochaczewa bo tam jest szpital w każdej dzielnicy a nawet więcej niż jeden.Do tego metro,autobusy i tramwaje więc i możliwości dojazdu jest wiele.Sochaczew ma szpital powiatowy gdzie chory przyjedzie z Teresina i z Iłowa a tam metro nie dojeżdża.Byłem kilkakrotnie w szpitalach u naszego  sąsiada za Odrą i tam są piękne i bezpłatne parkingi a pod galerią handlową spotkałem się z płatnym.Państwo i samorząd nie musi obdzierać obywateli ze skóry,nie dajmy się ogłupiać.

(2014/12/31 17:27)
@mefisto
A gdzie ten absurd jest?Odpowiedź masz w Swoim poście. Ja piszę o aktualnych warunkach budżetowych panujących w naszym kraju. Absurdalne jest porównywanie sytuacji niemieckiej z polską. To są zupełnie inne warunki funkcjonowania publicznej służby zdrowia i instytucji budżetowych w ogóle. Ich pewnie stać.Mówimy o "tu i teraz" w Polsce, stąd moje przykłady. Ale jeśli nie wystarczą przykłady z Warszawy, a uważam że do warszawskich szpitali bardzo dużo osób przyjeżdża samochodami spoza Warszawy (i w W-wie metro nie wszędzie dojeżdża :)), to może Grodzisk Mazowiecki będzie Ci bliższy (tu też metro nie dojeżdża). Będąc tam parę razy kilka lat temu już wtedy parkowałem na płatnym parkingu przed szpitalem. 
W naszych realiach jednostki takie jak Szpital Powiatowy skazany jest albo na szukanie oszczędności, albo na długi, albo na oba naraz - stąd wyzbywanie się zbędnego balastu pt. utrzymanie parkingu. Oczywiście, gdybym miał decydować, to pensję dyrektora też bym zmniejszył o 30-40% - i już mamy dwa źródła oszczędności:).
Na utrzymanie parkingu składa się parę kosztów jak np.: podatek od nieruchomości, utrzymanie czystości (sprzątanie, usuwanie liści), utrzymanie zieleni (koszenie trawy, żywopłotów, dbanie o korony drzew), odśnieżanie. Ktoś musi na to wydać pieniądze. Według prawa należy to do Szpitala, który zarządza tym terenem. A mogło by nie obciążać jego budżetu, a jeszcze przynieść jakiś zysk. Absurd?
Ot, tyle analizy sytuacji.

(2015/01/01 11:23)
Szukajmy oszczędności tam gdzie można je znaleźć.Ja jestem oburzony wysokimi zarobkami i przerostem administracji w Powiecie a przez to i w szpitalu.Corocznie burmistrz zwalnia szpital z podatku od nieruchomości więc ten argument jest nie trafiony.Oddanie terenu parkingu prywatnej firmie rozpatrywałbym jako oddanie lukratywnego interesu w prywatne(czytaj znajome) ręce.Czemu szpital sam nie zacznie pobierać opłat które tylko pokryją koszty utrzymania?Czemu prywatne przychodnie nie wprowadzają opłat za parkowanie?Czemu szkoły nie pobierają takich opłat?Przecież rodzice i nauczyciele parkują auta na terenie szkół,utrzymywanych przecież przez samorządy.Wprowadźmy opłaty za wszystko i wszędzie przecież społeczeństwo jest bogate i można je kroić,może wprowadzić bilety dla odwiedzających chorego?To jest ten absurd o którym pisałem a niestety do tego to zmierza przy twojej niestety akceptacji.Szczęśliwego Nowego Roku.

(2015/01/01 12:44)
Pisanie o dbaniu o zieleń? To chyba niechcący ci się wymknęło.

(2015/01/01 12:47)
@mefisto - od końca
Nie sądzisz chyba, że teren parkingu ogranicza się do "kawałka asfaltu". To kawał działki łącznie z tym, co się tam znajduje także z trawa krzewami i drzewami.
Prywatne przychodnie nie zależą od budżetówki a parkingi to część ich biznesu.Przy szkołach nie ma parkingów (chyba że dla nauczycieli). Co najwyżej są zatoczki, aby dzieci mogły wysiąść."Czemu szpital sam nie zacznie pobierać opłat"? - bo to nie jest związane z działalnością Szpitala. Szpital nie jest od tego, aby organizować parkingi tylko leczyć ludzi."burmistrz zwalnia szpital z podatku od nieruchomości" ze względu na zadłużenie szpitala, a nie dlatego że jest taki hojny."oddanie lukratywnego interesu" -  czyli inwestorzy won z Sochaczewa. Nie oddamy wam ani kawałka ziemi bo to Nasza Sochaczewska Ziemia i nikt tu nie będzie nas doił - swoja godność mamy :). Biorąc pod uwagę liczbę inwestorów sprowadzonych do miasta w ostatnich latach to chyba jednak jest reguła. Syndrom psa ogrodnika?
I ma koniec.
"w prywatne(czytaj znajome) ręce" - jeśli coś wiesz, to napisz, jeśli nie, to nie rzucaj oskarżeń bez pokrycia tylko dlatego, że Ci się wydaje.
I co tam Warszawy, Grodziska, Łodzie itd. - tam najwidoczniej rządzi mafia i prywata. U nas będzie inaczej, lepiej niż "za komuny" - wszystko będzie za darmo, tłuste lata - kto bogatemu zabroni najwyżej budżet znów dopchamy jakimiś obligacjami:)

(2015/01/01 16:51)

KAT
@mefisto - od końca
Nie sądzisz chyba, że teren parkingu ogranicza się do "kawałka asfaltu". To kawał działki łącznie z tym, co się tam znajduje także z trawa krzewami i drzewami.

- i pewnie ten teren trzeba sprzatac i o niego dbac

Panie wbienko moze ktos z pana rodziny ma taka firme ktora mogla by sie tym zajac ?

(2015/01/01 17:48)
Tam rośnie jedno drzewo,trochę krzaków i w koło piasek jak na pustyni.
Parking przy szpitalu to też część jego biznesu.Przychodnia jak i szpital utrzymuje się z pieniędzy NFZ,oprócz lekarzy są tam księgowi,managerowie i cała reszta jak w każdym biznesie.
Skoro szpital może czerpać zyski z najmu terenu pod parking to nie ma przeszkód żeby samemu go prowadzić.
Zwolnienie z podatku przez burmistrza ma charakter polityczny.Ja też mam długi i mnie z podatku nikt nie zwalnia.Poza tym szpital jest powiatowy a burmistrz zarządza miastem więc w ten sposób pozbawia miasto wpływów w zamian za pozytywny wizerunek swej osoby.
Podobno nikt z miasta nie chciał wziąć tego parkingu więc oddali obcemu.Czemu własnie temu,nie wiem.O przetargu nie znalazłem żadnej informacji w necie.
Co do szkół to tam nauczyciele nie płacą za parkowanie a w szpitalu już tak.
Swoje wywody opieram w części na tym co tu piszą.

http://sochaczew24.info/parking-szpitalu-dozorowany/

(2015/01/01 20:54)
@mefistoTen szpital o ile mi wiadomo, jest jednostką budżetową i do tego ma długi. Póki co nie istnieje po to by generować zyski jego właścicielom, ale po to by pełnić służebną wobec społeczeństwa i jest finansowany z powierzonych z budżetu środków (kontrakty NFZ to taki quasi biznes). Nie nazwiemy instytucji publicznych z sektora budżetowego firmami lub "biznesami" mimo że zatrudniają księgowych, pion zarządzający, czyli menadżerów itp. itd.. Gdy pojedziesz do marketu lub prywatnego szpitala czy przychodni i płacisz bezpośrednio za towar/usługę to wartość jej jest tak skalkulowana, aby właścicielowi przyniosła zysk i wystarczyło mu m.in. na utrzymanie parkingu.
Tu zaś panują inne prawa. Szpital nie wyciągnie od NFZ pieniędzy na usługę pt. parking. Do utrzymanie "substancji" szpitala pozostają więc inne środki budżetowe, a tu jak wiadomo zawsze wieje "malizną". I ani Ty, ani ja tego teraz nie poprawimy. Sytuacja każe szukać doraźnych (kilkuletnich może) rozwiązań odcinających wydatki, które nie służą bezpośredniej obsłudze hospitalizowanych. Pewnie to kierowało podejmującymi decyzję o zmianie statusu parkingu.Teraz wróciliśmy do punktu wyjścia i nikt nie zaproponował alternatywy. Problem jest ale udajemy, że go nie widzimy, bo dla nas wygodny jest stan, gdy parking jest bezpłatny.

Też nie jestem specjalistą w "dziedzinie", ale tak to widzę w kontekście sprawy parkingu przyszpitalnego.

(2015/01/01 22:18)
W sumie to tak czytam i nie wiem o co tu ludziom chodzi, bo jakie to ma znaczenie czy Parking będzie płatny czy bezpłatny? W sumie jeśli komuś się przydarzy i będzie musiał zapłacić te kilka zł za Parking to sa  sytuacje sporadyczne i raczej nikt nie będzie tam parkował przez 365 dni w roku.  Wyżej wabienko wyjaśnił jak to wygląda.

(2015/01/02 14:25)
Już pisałem o tym... takie ''cuda'' jak ten parking to tylko w Sochaczewie... Powstał podczas kampanii wyborczej jako ''niedźwiedzia'' przysługa dla zarządu powiatu tak ja to odebrałem idąc w myśl zasady że w kampanii nigdy nie ma zbiegów okoliczności z myślą o jego likwidacji dyrekcja mogła się pogodzić w dniu w którym wpadła na jego pomysł... Jest ogólnie wiadomo że stary zarząd nie darzył zaufaniem dyrekcji szpitala i planował zmiany... Czy nie dziwi fakt iż dyrekcja zarabia po 50tyś zł miesięcznie??? i o ile mi wiadomo ''Stary Zarząd Powiatu'' nigdy nie zatwierdził dodatkowych nagród finansowych po ponad 50 tyś dla dyrekcji co od ręki zrobiła nowa władza w starostwie czy mimo ogromnego zadłużenia szpitala a może i za jego spowodowanie dyrekcja została tak hojnie wynagrodzona??? Czy jest inne wytłumaczenie tak ogromnych nagród finansowych ???    

(2015/01/02 15:30)