Parkingowi na dworcu PKP Sochaczew

/ 41 odpowiedzi / 9 zdjęć

• konto usunięte

miasto Sochaczew
PKP Sochaczew. Od kliku dni parking przy PKP chronią razem Straż Ochrony Kolei oraz Policja. Pewnie gdzieś w krzakach ukrywają się jeszcze służby specjalne ... Zapewne jakiś skarb jest zakopany na tym parkingu, skoro kilka formacji mundurowych broni tego miejsca. Ale tak na serio, to domyślam się, że to władze Sochaczewa "zachęcają" w ten sposób do parkowania na parkingu oddalonym około 10 minut drogi pieszo od dworca PKP. Sąsiednie miejscowości takie jak Teresin czy Błonie mają parkingi zlokalizowane przy samych peronach. Sochaczew zawsze się musi się wyróżnić, tylko dlaczego zawsze w negatywnym tego słowa znaczeniu! Na całym świecie buduje się parkingi przy dworcach PKP typu "PARKUJ I JEDŹ", a w Sochaczewie jest parking "PARKUJ I IDŹ". Osoby dojeżdżające do pracy w Warszawie "tracą" około 3-4 godzin każdego dnia na dojazdy. Teraz parkując samochód na parkingu zbudowanym przez Urząd Miasta w Sochaczewie, "zabiera" się nam kolejne 20 minut każdego dnia z cennego czasu. Tak to jest, jak władza nie wsłuchuje się w potrzeby ludu. Jesteśmy państwem bogatym, skoro na pilnowanie znaku drogowego typu B-1 skierowano aż tylu funkcjonariuszy oraz aż dwa samochody służbowe. Gdzie tu jest rozsądek i skierowanie odpowiednich środków adekwatnych do zagrożenia. Ale tak na prawdę, to nie ma tutaj żadnego zagrożenia, jest tylko głupota, lekceważenie ludzi oraz marnotrastwo środków publicznych.

Szanowny autorze niniejszego postu...:)
Chciałbym Ci podziękować i pogratulować odwagi. Nasze społeczeństwo tak boi się narazić komukolwiek, a władzy to wprost panicznie, że pojedyncze osoby otwarcie i nie inkognito mówią o problemach i swego rodzaju absurdach dochodzących w tym mieście.
Każde słowo krytyki jest zaraz torpedowane przez wylewnych i oddanych władzy "klakierów".
Ludzi słucha się przez dwa,trzy lata po cichu. Obserwuje się ich potrzeby, notuje się ich pomysły, czerpie z twórczości...by w ostatnim roku wyciągnąć z rękawa zebrane materiały i przypisując sobie wszystkie zasługi produkować takie buble jak parking o którym piszesz.

Nie, władza nie lekceważy ludzi...;)
Władza ich tylko wykorzystuje.

(2015/03/26 09:02)
Teraz by jeszcze było miło, gdyby policjanci ruszyli się te 200m dalej i zareagowali na tych, którzy dzień w dzień blokują przejście dla pieszych naprzeciwko dworca, parkując samochody na tym przejściu.

No ale po co? Nie lepiej edukować staruszków, jak maja brać leki?

(2015/03/26 09:25)
Popieram w 100%! Zmuszono mieszkańców do zapłacenia za inwestycję, która została wykonana bezmyślnie w imię haseł wyborczych. Utopione pieniądze. A teraz zmusza się mieszkańców do korzystania z niej. Banda #$%$$%!!!!
"Parkuj i Idź" - lepszej nazwy nie da się wymyślić. Brawo!
PS. Może panowie postoją tak do wieczora (19-21) tak, żeby zapewnić bezpieczeństwo przejścia ze stacji do parkingu? Wtedy może i ja się skuszę na dodatkowe 20 min spaceru dziennie.

(2015/03/26 09:45)
podobno w przyszlym miesiacy maja przyslac GROM :)

(2015/03/26 09:49)
Doskonały przykład na bubel przedwyborczy.W nagrodę proponuję pomysłodawców i tych co się chlubią owym marnotrawstwem  funduszy miejskich wsadzić do wieży ,która dumnie góruje nad wspaniałym parkingiem.Wieża ciśnień nadal należy do PKP ,stoi w środku parkingu i powoli sypie się oddając swoim stanem technicznym stan inwestora parkingu.

(2015/03/26 10:09)
@margot45 -na przeciwko dworca PKP nie ma żadnego przejścia dla pieszych już od dłuższego czasu...;)... a to przejście o które tak podobno jest zastawiane co dzień wygląda tak... ;)

(2015/03/26 11:51)
...nie załączyło...

(2015/03/26 11:54)
Reagge - co prawda jestem ślepa i tego nie ukrywam, ale na Twoim zdjęciu wyraźnie widzę pasy - to jest w końcu to przejście, czy go nie ma? :) Może ja zrobię fotkę któregoś poranka i pokażę, co miałam na myśli.

Ostatnio w tym miejscu, nawiasem mówiąc, dwa autka miały stłuczkę - i wcale ich nie żałowałam - pewnie się pchali jeden przed drugiego o ten kawałek przestrzeni.....

(2015/03/26 15:31)
juz tlumacze o co chodzi.. :)
chodzi o przejcie ktore bylo tuz przy skrzyzowaniu, tak jakby na wprost jak wychodzilo sie z budynku stacji.. i faktycznie kiedys samochody blokowaly to przejscie.

(2015/03/26 15:45)
Podsumowując Wasze wpisy:
1. Niedobrze, że Straż Ochrony Kolei pilnuje (dwóch funkcjonariuszy w odblaskowych kamizelkach krążących po peronie 2), aby nikt zdążający na pociąg nie przechodził przez tory w miejscu niedozwolonym, co było nagminne szczególnie przed 7 rano.
2. Niedobrze, że Policja ustawiła się wzdłuż peronu 1 i pilnuje, aby nikt nie parkował za znakiem „zakazu ruchu” na terenie PKP – znak jest wyraźnie widoczny i notorycznie ignorowany przez kierowców.
3. Niedobrze, że parking wybudowano tak daleko od dworca (de facto: 350 m od wyjścia z tunelu przy dworcu, czyli jakieś 4-5 min marszu) mimo tego, że nawet były wiceburmistrz Żelichowski na tym portalu potwierdził, iż nie było możliwości budowy parkingu w innym, bardziej dogodnym miejscu.

I teraz nie wiem kto jest gorszy w tych wywodach: SOK i policja, że wykonują swoje obowiązki i egzekwują prawo czy Osiecki et consortes, że wybudował parking służący dojeżdżającym. Możecie pomóc?!

(2015/03/26 16:30)
Panie Zirgu:
1. Niedobrze, że kierowcy ponoszą kary, właściwie nie mając możliwości niełamania prawa (parking na 90 samochodów o godzinie 7:00 jest wypełniony, co wtedy?)2. Niedobrze, że policja przyjeżdża na PKP rano, żeby nie pozwolić zaparkować za znakiem, ale nie przyjedzie wieczorem, kiedy koło stacji PKP robi się niebezpiecznie. Wybacz, ja się boję tam przebywać po 21 (a tak wracam z pracy).3. Niedobrze, że parking wybudowano 350 metrów od wyjścia z tunelu (350 metrów chyba przechodząc za Stefmexem, przy torach, nieoświetloną drogą, gdzie wieczorami można spotkać uroczych panów delektujących się piwem). Ostatnio idąc chodnikiem na parking, mijałam z kolei dwóch bijących się panów, z których jeden miał psa, który dosyć mocno atakował drugiego pana. Dopiero interwencja trzeciego pana sprawiła, że się rozeszli. Jak myślisz ile myśli przemknęło mi przez głowę? łącznie z tymi o odległości do samochodu?
Nie dziw się ludziom: parking jest, ale jest za mały i niestety jest za daleko. Niech ktoś może w końcu wytłumaczy, dlaczego nie można było go wybudować bliżej stacji? I tak musieli kupić teren.
Kolejna rzecz: Dlaczego do cholery parking przy Starostwie nie może być otwarty dłużej?

(2015/03/26 17:39)
@izaa ,zigru ci nie odpowie rzeczowo bo płacą mu za rozmydlanie niepowodzeń tzw.władzy.Parking to typowa kiełbasa przedwyborcza,tylko dlaczego za pieniądze wszystkich mieszkańców ,nawet tych którzy nie korzystają z usług kolei PKP.Nasz układ miejski jest opart na populiżmie medialnym i krótko dystansowej polityce tzn.bierzemy dziś potem się zobaczy.

(2015/03/26 18:12)
Zirgu,1. Szkoda że Straż Ochrony Kolei nie patroluje peronów i okolic dworca wieczorami,2. Szkoda, że czasami nie ma Straży Ochrony Kolei patrolujących nocnne pociągi jadące z Warszawy w kierunku Sochaczewa,3. Szkoda, że kupili dla Straży Ochrony Kolei samochody do patrolowania za kwotę ponad 100 tys. zł. Patrol może przecież dojechać do Sochaczewa pociągiem. Te samochody zostały kupione za moje podatki, a ja chcę, aby te pieniądze były mądrze wydawane.4.Szkoda, że ktoś mądry nie podjął decyzji, aby ten znak "Zakaz wjazdu" ktoś po prostu zdjął i zezwolił tam parkować. Całe ulice w pobliżu dworca PKP są zastawione samochodami.5. Szkoda, że policja pilnuje parkingu, a tym samym czasie ktoś dokonuje napadu, włamania, gwałtu ... może tam policja jest bardziej potrzebna. Szkoda, że policji nie widać w pobliżu dworca PKP w godzinach wieczornych.6. Szkoda, że w Sochaczewie nie ma dobrze funkcjunującej komunikacji miejskiej. Gdyby dobrze jeździły autobusy miejskie, to mniej osób by parkowało w koło dworca PKP.6.Skoro Jaśnie  Panujący Burmistrz podjął decyzję o budowie parkingu przy wieży ciesnień, to powinien wybudować też kładkę dla pieszych nad torami na końcu peronu, aby można było legalnie przejść na peron. Wtedy nie trzeba byłoby patroli SOK czy policji, aby pilnować podróżnych, aby nie przechodzili przez tory.7.Parkin można było wybudować bliżej dworca PKP, trzeba tylko umieć rozmawiać z innymi urzędami czy instutucjami. Jeżeli nikt z Urzędu Miasta nic nie zrobił w tej sprawie, to nie mogło się udać! 7. SOK i policja są potrzebne, ale kontrole powinny odbywać się w sposób kulturalny, nienahalny, oraz w miejsach i godzinach gdzie jest największe zagrożenie dla ludzi.8. My dojeżdający do pracy do Warszawy, nie robimy tego, że tak nam się tak podoba. W Sochaczewie po prostu nie ma pracy, a jak już jest, to tylko po znajomości. Tu panuje powrzechny nepotyzm władz, wieć jesteśmy skazani na dojazdy do stolicy.

(2015/03/26 19:13)
Zirgu2
Zirgu już nie długo kwiecień , więc w/g Ciebie zniknie płatny parking przy szpitalu . Ciekawe co powiesz , jak nie zniknie . i nie slogany a twarde fakty będziemy od Ciebie oczekiwać.

(2015/03/26 20:41)
zirgu2
szkoda ze policja nie zajmuje sie tym czym powinnaszkoda ze ludzie popelniaja samobojstwa przez stalking a policja nie moze nic zrobicszkoda ze facet tlucze zone, wypuszczaja goscia a za miesiac zabija cala swoja rodzineszkoda ze nie wystawili w sochaczewie calej armii SOK i policji (widac ze nie zrozumiales o co chodzi w smiesznosci tej sytuacji)powiedz mi ile bylo wypadkow w sochczewie ze cale zastepy SOK i policji pilnuja tego terenu? a przechodzisz przy barakch zaje** ci portfel a policjanta zadnego?szkoda ze o 2 w nocy nie zobaczysz zadnego sokisty ani policmena na stacji... pilnuja w dzien kiedy nic sie nie dzieje.
nie sadze zebys byl debilem... po prostu placa ci za debilne wypowiedzi.

(2015/03/27 08:12)
Wszystko rozchodzi się o przestrzeganie dwóch znaków (poniżej) i nic więcej! Dziś o 7 rano parking był w połowie pusty, a brak SOK/policji sprawił, że auta ponownie były zaparkowane w miejscu niedozwolonym. Więc nie wynika to z braku miejsc tylko wygody!

(2015/03/27 09:30)
Panie Zirgu2, proszę nie manipulować moją wypowiedzią. W temacie Park&Ride potwierdziłem, że Koleje Mazowieckie nie wyraziły zgody na lokalizację parkingu na terenie obecnej bocznicy Cargo, strzeżonej teraz przez SOK i Policję. Wskazywano wówczas jako możliwy do wykorzystania teren nieużytków wokół wieży ciśnień, ale nie było mowy o odkupieniu tego terenu od kolei.
W momencie kiedy miasto postanowiło samodzielnie zrealizować budowę parkingu i zaszła konieczność zakupu działki, należało rozważać optymalny wariant. Niestety odnoszę wrażenie, że burmistrz przed wyborami chciał za wszelką cenę dotrzymać pochopnej obietnicy. Szkoda, że kosztowało to budżet miasta prawie 1,2 mln zł. Za takie pieniądze można było urządzić miejsca parkingowe wzdłuż całej zastawionej pojazdami ulicy. Obecny parking powinien być finansowany za pieniądze marszałkowskie, zgodnie z planami Sejmiku.

(2015/03/27 11:30)
nie no zirgu.. oczywiscie przyjmujac pkt widzenia ze co kolwiek robione jest w tym miescie to na pewno nie dla wygody mieszkancow to masz racje.. nie ma nic do zarzucenia parkingowi a glupi kierowcy po prostu psuja piekna inwestycje burminia parkujac 400 m blizej do stacji niz parking.

(2015/03/27 11:43)
Panie Zirgu2, proszę nie manipulować moją wypowiedzią. W temacie Park&Ride potwierdziłem, że Koleje Mazowieckie nie wyraziły zgody na lokalizację parkingu na terenie obecnej bocznicy Cargo, strzeżonej teraz przez SOK i Policję. Wskazywano wówczas jako możliwy do wykorzystania teren nieużytków wokół wieży ciśnień, ale nie było mowy o odkupieniu tego terenu od kolei.
W momencie kiedy miasto postanowiło samodzielnie zrealizować budowę parkingu i zaszła konieczność zakupu działki, należało rozważać optymalny wariant. Niestety odnoszę wrażenie, że burmistrz przed wyborami chciał za wszelką cenę dotrzymać pochopnej obietnicy. Szkoda, że kosztowało to budżet miasta prawie 1,2 mln zł. Za takie pieniądze można było urządzić miejsca parkingowe wzdłuż całej zastawionej pojazdami ulicy. Obecny parking powinien być finansowany za pieniądze marszałkowskie, zgodnie z planami Sejmiku.

Kłamstewka mają krótkie nóżki - Pańska wypowiedź odnośnie lokalizacji parkingu:
Parking PKP - wady i zalety

(2015/03/27 11:58)
Wracając do tematu, może o to chodzi:

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/23713/PKP-PLK-wzmacnia-bezpieczenstwo-na-torach.html

(2015/03/27 12:02)
Zirgu2, po co ta wybiórczość? Koncentruje się Pan na kawałku zdania ignorując istotę. Napisałem wyraźnie i wówczas i teraz, że chodzi mi o koszty! Nie akceptuję nieracjonalnego wydawania pieniędzy publicznych.
Proszę pozdrowić swoje lustrzane odbicie - speca od odwracania kota ogonem?

(2015/03/27 12:34)
Wszystko rozchodzi się o przestrzeganie dwóch znaków (poniżej) i nic więcej! Dziś o 7 rano parking był w połowie pusty, a brak SOK/policji sprawił, że auta ponownie były zaparkowane w miejscu niedozwolonym. Więc nie wynika to z braku miejsc tylko wygody!

Oczywiście, że o wygodę również, nikt nie mówi inaczej. Swoją drogą: po godzinie 8, SOK i Policji już nie ma, a parking PKP Cargo i tak jest zastawiony.Nie rozmnożymy miejsc parkingowych, gdzieś trzeba samochód zostawić.

(2015/03/27 12:52)
Zirgu2, po co ta wybiórczość? Koncentruje się Pan na kawałku zdania ignorując istotę. Napisałem wyraźnie i wówczas i teraz, że chodzi mi o koszty! Nie akceptuję nieracjonalnego wydawania pieniędzy publicznych.
Proszę pozdrowić swoje lustrzane odbicie - speca od odwracania kota ogonem?

Panie Jerzy, to nie pierwszy czy ostatni raz kiedy przyłapano Pana na kłamstewku, więc głowa do góry! Jakoś to będzie! ;)

A wracając do tematu - nie kosztów czy źródeł finansowania dotyczy wątek tylko LOKALIZACJI PARKINGU, która dla niektórych jest uciążliwa i daje argument parkowania w miejscach niedozwolonych (co jest w ostatnim czasie powodem aktywności SOK i policji). Tu się Pan zapewne ze mną zgodzi – przepisy są od tego aby ich przestrzegać, a nie infantylnymi tłumaczeniami je obchodzić.

(2015/03/27 13:15)
@Zirgu2Obywatelskie nieposłuszeństwo - idiotyczne przepisy ignorować. Nasze prawo jest pełne takich "przepisów" utrudniających życie, a życie pełne przykładów "wdrażania" tych przepisów przez niekopetentnych urzędników/polityków, więc jako społeczeństwo mamy we krwi postępowanie w takich przypadkach.

(2015/03/27 13:39)