parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych

/ 23 odpowiedzi
Nadużywanie kart do parkowania dla inwalidów przez osoby zdrowe jest dosyć częstym zjawiskiem,czy nie można by jakoś z tym powalczyć?Wystarczy,że jest w rodzinie osoba z takimi uprawnieniami i już cała rodzina z tego korzysta współmałżonek,dzieci czy wnuczkowie śmigają sobie z takimi kartami blokują koperty albo parkują na zakazach mając wszystko w nosie.Taka karta ważna jest tylko gdy prowadzi auto niepełnosprawny lub gdy jest nim przewożony.Policja powinna bardziej na to zwrócić uwagę karty są imienne i przywilej parkowania na kopertach ma tylko właściciel takiej karty.
o tak to nagminne łamanie prawa,parkowanie jak na polu ,nic nie rządzi.

(2014/12/21 09:04)
Od tego trzeba zacząć, że te uprawnienia są od lekarzy wyłudzane. Znam osoby, które niejednego  pełnosprawnego by przeskoczyły. Teraz właśnie jest pora na składanie papierów na przedłużenie tych kart a więc bardzo się starają.Na bal emerytów co miesiąc przychodzą, stoły przenoszą,ustawiają, napoje z samochodów noszą a i gorzałki nie odmówią.

(2014/12/21 09:57)
co do twojego wpisu metasekwoja, zgadzam się zupełnie wielu jest takich, sam znam kilka osób z rentami ,cóż ludziska od dawna kombinowali i kombinują by żyło się lepiej i lżej hihihi.

(2014/12/21 11:17)
To,że ktoś sobie załatwił taką kartę to nic ja mam taką sąsiadkę której mąż od kilku lat nie opuścił mieszkania bo nie wstaje już z łóżka a ona śmiga sobie oklejonym autkiem i parkuje gdzie chce.Jedyną kopertę pod naszym blokiem traktuje jak prywatny parking a jej mąż inwalida nigdy w tym aucie nawet nie siedział.

(2014/12/21 15:37)
Ja też mam podobną sytuację pod swoim blokiem również kobitka nadużywa uprawnień bo nigdy nie przewoziła swoim autem swojego męża inwalidy a koperta ciągle przez nią zajęta.Takie nadużycie jest karane mandatem karnym ale Policja podjeżdżając do takiego auta widzi kartę parkingową i odjeżdża.Taką osobę trzeba zatrzymać w trakcie parkowania,żeby jej coś udowodnić.

(2014/12/21 15:47)
jestem rodzicem dziecka niepełnosprawnego, bez uprawnień do parkowania na kopertach. nigdy nie zdarzyło mi się zaparkować na kopercie. co do osób obserwujących samochody parkujące na kopertach to chciałbym uczulić że niepełnosprawnosci są rózne i "pozornie" osoba wyglądająca na zdrową moze mieć takie uprawnienia, także ostrożnie z takimi osądami. rzeczywiście karty wydawane były na prawo  i lewo- nie zawsze zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. ale od lipca 2014 trwa akcja "uwalniamy koperty" wymiany starych kart parkingowych  na nowe, stare obowiązują do lipca 2015r. zasady wydawania zostały zmienione i ich wydawanie mocno ograniczone. zobaczymy co będzie po lipcu 2015r. 
do osób parkujących na kopertach: czy rzeczywiście chcecie być na miejscu osób niepełnosprawnych?
 zadaje to pytanie wielu parkującym bez uprawnień na kopertach - spaleni ze wstydu odjeżdżają 9 na 10 zapytanych.

(2014/12/22 08:00)

ten watek dobrze pokazuje dwie przypadlosci miernoty jaka jest polaczkowatosc: zazdrosc oraz cwaniactwo.

ten kraj nigdy nie dorowna do krajow zachodnich, blizej nam do bagien rosji niz pol elizejskich.

(2014/12/22 08:08)
Dla osób które nie są niepełnosprawne, a parkują na miejscach przeznaczonych dla nie pełnosprawnych powinna być jedna kara: wystawimy kolanko takiego delikwenta i młoteczkiem takim co najmniej 3kg uderzamy w wyżej wymienione kolanko :)

(2014/12/22 08:51)
Właśnie dlatego, że wielu cwaniaków wykorzystuje te uprawnienia i nie tylko, będąc ludźmi bardzo sprawnymi, nie ma potem pieniędzy na ludzi, którzy naprawdę nie mogą sami funkcjonować. To nie jest zazdrość, wręcz odwrotnie współczucie, szczgólnie dla rodziców chorych dzieci. Oni mają za mało, podczas gdy inni trzymają piekne auta w garażu, a na wczasy jadą z żonami  czy odwrotnie z mężami pociągiem, bo to jest za darmo. Ciężko niepełnosprawne osoby nawet z tych darmowych przejazdów nie korzystają, bo są zbyt chore by jeździć.

(2014/12/22 11:05)

Dla osób które nie są niepełnosprawne, a parkują na miejscach przeznaczonych dla nie pełnosprawnych powinna być jedna kara: wystawimy kolanko takiego delikwenta i młoteczkiem takim co najmniej 3kg uderzamy w wyżej wymienione kolanko :)

w kolanko .. oraz  w reflektorek  i błotniczek :)))

(2014/12/29 08:27)
 Ciekawa sytuacja jest na PKP, osoba na wózku inwalidzkim może wsiąść do pociągu za pomocą specjalnych siłowników umożliwiających takie samodzielne wsiadanie do pociągu. Najbliższe  takie siłowniki znajdują się na stacji PKP w Kutnie. Czym ten niepełnosprawny  ma dojechać do Kutna, pociągiem? No chyba raczej nie!
 Osoby niepełnosprawne są poszkodowane dwa razy, raz przez życie które zgotowało im taki los a drugi raz przez państwo które albo nie widzi czy nie chce widzieć a bynajmniej nie radzi sobie z takiego typu problemami,a  i z resztą nie radzi sobie to państwo z żadnymi problemami.

(2014/12/29 12:28)
@Deluxe
Nieprawda, z tego co zauważyłem każdy pociąg KM i PR wyposażony jest w takie urządzenie. Za TLK nie ręczę, ale takie wyposażenie jest chyba wymagane od wszystkich przewoźników.
I po co to na Państwie psy od razu zawieszać?
Odnośnie parkowania - jeśli nieuzasadnione to oprócz zwykłego dziadostwa to jest to łamanie prawa. Zamiast delikwenta okaleczać - jak buńczucznie sugerujecie - może lepiej wezwać owego Prawa Stróżów.

(2014/12/29 12:56)
Wabienko, no to tutaj chyba  jednak państwo robi burdel, bo jedne pociągi posiadają natomiast inne wymagają siłowników na stacjach. Problemów z którymi państwo sobie nie radzi nie sposób wyliczać, począwszy od Służby Zdrowia, bezrobocia a na sprawnym i rzetelnym przeprowadzeniu Demokratycznych Wyborów kończąc, parkingi to kula u nogi w tym kraju, niema jednego klarownego i przejrzystego systemu więc powstają na zasadach lokalnych pomysłów i potrzeb oraz możliwości.

Z miejscami  parkingowymi dla Osób Niepełnosprawnych też jest niezły pier...
 Są miejsca na starych parkingach oznaczone, oraz miejsca na nowych parkingach na których nie wszystkim niepełnosprawnym wolno parkować, taki kolejny idiotyczny wymóg UE posiadania Europejskiej Karty Parkingowej, gdzie tylko osoby ze schorzeniami  kończyn dolnych mogą parkować. Ci durnie z Parlamentu Europejskiego nie znający się na niczym nie wiedzieli  i  nie raczyli zaciagnąć informacji,opini  lekarzy tzw. biegłych że np. są schorzenia neurologiczne(wylew czy udar) które też mogą powodować trudności w samodzielnym poruszaniu się/ niewład , niedowład nóg /, a taka osoba nie dostanie takiej karty bo  posiada obie nogi i wg. przepisów nie jest to schorzenie kończyn dolnych! W tym państwie bzdura bzdurę pogania! Nieprawda?

(2014/12/29 13:23)
@Deluxe
przeczytałem na http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549 o Europejskiej Karcie Parkingowej i dla mnie wszystko jest jasne. Co Cię gryzie człowieku, że i Nasze Państwo Ci się nie podoba i teraz dodatkowo cała UE? Aż boję się myśleć, co może być dalej :)

(2014/12/29 13:57)
 Nie wiem czy da się to prościej wytłumaczyć skoro nie zrozumiałeś,   a  jeśli masz problem z rozumieniem czytanego tekstu?
Państwo jest głupie bo przyjmuje wszystkie bzdury jakie ci durnie z PE uchwalą  bez znaczenia czy jest to logiczne czy kuriozalne. Ty jak widać wolisz być bezmózgim konformistą posłusznym władzy i wszystkiemu co większe i silniejsze od ciebie. Strach pomyśleć kim mogli być twoi przodkowie jeśliby trafili do Obozu w Oświęcimiu lub pod pręgierzem Komunistycznej Władzy, domniemam że lizali by im tyłki

(2014/12/29 23:40)
Wabienko  co niby jest jasne, że jeśli komuś urwało nogi albo lekarz na Komisji lekarskiej uzna że nie może chodzić to nie może, a jak ma nogi  a też nie może chodzić i jeździ na wózku a lekarz na podstawie kart informacyjnych stwierdzi że jest to schorzenie neurologiczne, to wytłumacz tym z PE albo mi czym się różni jeden brak możliwości samodzielnego chodzenia od tego drugiego braku tej możliwości, dla mnie to oczywiste Biurokracja= Eurokracja= Głupota!
 Widać że jesteś bardzo daleko od takiego problemu, pewnie nie spotkałeś takich ludzi, i nie czujesz problemu. Otwórz oczy człowieku, zdejmij klapki z oczu, zdejmij swoje różowe okulary!

No bo właśnie nie wiem czy doczytałeś że Karta jest wydawana na podstawie zapisu jaki jest rodzaj niepełnosprawności i próbuje ci wytłumaczyć, dwie osoby na wózkach inwalidzkich z których każda  ma  inny zapis w dokumentach i jedna otrzyma taka kartę uprawniającą do Parkowania w tym miejscu a druga nie.

(2014/12/29 23:54)
@Deluxe
Nieprawda, z tego co zauważyłem każdy pociąg KM i PR wyposażony jest w takie urządzenie. Za TLK nie ręczę, ale takie wyposażenie jest chyba wymagane od wszystkich przewoźników.

chlopina jezdzi tylko "volkswagenem GTC" :) i robi dziennie 1000 km :)) to co moze wiedziec o pociagach. KM masz racje - wszystkie maja na koncach jednostek takie urzadzenia. TLK niestety nie w kazdym skladzie jest wagon przystosowany dla niepelnosprawnych.

(2015/01/04 10:45)
@Deluxe"Strach pomyśleć kim mogli być twoi przodkowie jeśliby trafili do Obozu w Oświęcimiu lub pod pręgierzem Komunistycznej Władzy, domniemam że lizali by im tyłki"
I co ja mam Ci powiedzieć? Tylko tyle, że świat funkcjonuje niezgodnie z Twoimi domniemaniami. Ale to przecież wina świata.A i jeszcze jedno. Dla mnie "komunistyczna władza" nie zasługuje na pisanie z wielkiej litery.

(2015/01/04 13:07)
Minister Sienkiewicz stwierdził z e państwo nie istnieje i dodał ......... i kamieni kupa.Dobrze że władza wie jaka jest sytuacja ale źle że nic z tym nie robi.Państwo poprzez zwoje służby powinno dyscyplinować swoich obywateli i chronić tych którzy tej dyscyplinie się podporządkowują.Tak niestety nie jest i ten stan się pogarsza.Zawsze gdy jadę ulicami miasta zastanawiam się gdzie jest Policja ze nie zaprowadzi tu porządku.

(2015/01/04 13:42)

@mefistoA ja się zastanawiam, gdzie są praworządni i uczciwi ludzie, bo policjanta przy każdym nie postawisz, choćbyś nie wiem jak chciał.To nie "władza" produkuje praworządnych i uczciwych obywateli tylko wychowanie społeczne. Odwrotnie, głupie rządy i głupie prawo dają więcej możliwości bycia nieuczciwym i nieprawym, ale muszą być chętni do korzystania z tego. Co zrobić, że chętnych coraz więcej?

(2015/01/04 14:19)
Ty piszesz raczej o wychowaniu młodzieży a ja o dyscyplinowaniu starych pryków takich jak ja czy ty,którzy łamią prawo aż w oczy szczypie.Krótki spacer lub przejażdżka po ulicy i znajdziesz kilka ewidentnych wykroczeń na drodze.Myśląc w ten sposób jak ty usprawiedliwiasz brak reakcji na łamanie przepisów.Może lepiej zlikwidować Policję a pieniądze dać wychowawcom młodzieży?

(2015/01/04 15:26)
Zgłosiłam kila dni temu na Policję zdarzenie,że od miesiąca jedyną kopertę jaka jest pod naszym blokiem blokuje pewien samochód.Ciągle tam stoi nigdzie nie odjeżdża a za szybą brak jest karty parkingowej.Auto oczywiście powinno być odholowane a właściciel ukarany mandatem ale niestety nasza Policja nie raczyła nic z tym zrobić mimo,że zgłosiłam wykroczenie.

(2015/01/04 22:11)
@mefisto
Myślę o jednych i drugich - wszystkich ktoś wychowywał. Nikogo nie usprawiedliwiam jedynie ubolewam nad stanem naszego społeczeństwa - zero samodyscypliny. Często dominuje cwaniackie przekonanie o bezkarności, nieskalane myśleniem o konsekwencjach działania.
Nie miałem też na myśli, że należy zlikwidować policję, ale to, że ludzie często mówią "gdzie jest policja, znowu ich nie ma tam gdzie powinni być" zamiast po prostu policję powiadomić o zdarzeniu. Realnie rzecz ujmując szanse na zwiększenie sił policyjnych są marne, więc może lepiej promować postawę obywatelską przez odpowiednie wychowanie.@janeczka - nie dawaj za wygraną, zadzwoń i dowiedz się co się dzieje ze zgłoszeniem. Oni muszą odpowiedzieć :).

(2015/01/05 00:19)