Partie polityczne w Sochaczewie.

/ 34 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam.
Które partie polityczne działają aktywnie na terenie Sochaczewa?
Która według Was działa najlepiej ogólnie?
Która budzi największe nadzieje?

Witam również.Boże zachowaj nas od aktywnej działalności partii politycznych na terenie Sochaczewa.Ogólnie wszystkie działają do doopy zajmują się tylko sobą nawzajem.Przejawem naiwności jest pokładać nadzieję w partiach politycznych, nie polecam.
Żyć nie pomogą, ale przynajmniej niech nie przeszkadzają:)))))))))))

(2015/02/24 23:12)
Są wszystkie, a w czym niby miały by przeszkadzać?
 Mają Konstytucyjne prawo funkcjonować!

(2015/02/25 09:23)
@DeluxeTo do ilu partii sie zapisałeś? :)))

(2015/02/25 10:44)
Do ilu się nie zapisał?
Będzie krócej wymieniać. :)

(2015/02/25 11:27)
Co rozumie Pan poprzez wszystkie? Wszystkie te, ktore sa w Sejmie, czy jak?

(2015/02/25 15:27)
 No tak z tego wynika, działała u Nas swego czasu Samoobrona i LPR ale od czasu kiedy nie są to partie Parlamentarne to i u nas nie słychać o nich. Słyszę też  często   o partii skupiającej młodych ludzi która bardzo dynamicznie i prężnie rozwija się w Naszym mieście a jest to Nowa Prawica

(2015/02/25 23:58)
Istnieje jedyna...  nieformalna partia skupiająca działaczy-zatrudniaczy... zaangażowanie pięknie było widać przed wyborami... a w samych komisjach wyborczych to była novoosiecka jazda... Teraz wszyscy spotykają się ściskając i całując w PISie :) sochaczewska enklawa to hybryda przedsiębiorczych urzędników pod parasolem PISu...

(2015/02/26 00:24)
 Ty się zastanawiasz nad tym co piszesz? To jest chyba normalne i oczywiste, zgodne z prawem i standardami światowymi, a kogo mają zatrudniać, ludzi niekompetentnych czy bezrobotnych z pośredniaka?

(2015/02/26 08:23)

Nie no, @Deluxe oczywista oczywistość, że zatrudnienie musi iść po linii partyjnej. Tylko po tej jedynie słusznej linii zawsze znajdą się sami kompetentni i robotni (nawet na wielu etatach równolegle), wierni, elastyczni, dyspozycyjni do najtrudniejszych zadań na froncie przemian i bezwzględni dla politycznych przeciwników (czytaj: "wroga" wskazanego przez partyjne politbiuro).

A teraz krótki teatrzyk

Zapiewajło partyjny: NIECH ŻYJE PARTIA* I JEDYNIE SŁUSZNA LINIA!!!!
Wierni partyjni        : NIECH ŻYJE,NIECH ŻYJE
Echo dawnych lat    : NIECH żyje, niech żyje, niech .... 

* - tu zamiast partii można umieścić, prezesa, przewodniczącego, kandydata na ........., bo to przecież "zgodne z prawem i standardami światowymi" , a szczególnie rosyjskimi (dawniej sowieckimi), o faszystach nie wspomnę :)

(2015/02/26 09:50)
wbienko ale twoja szpila ma dwa ostrza z obu stron,  bo pokaż mi choć jedną partię która kiedykolwiek była w Parlamencie, rządziła lub w samorządach żeby stosowano inne standardy niż zatrudnianie swoich. Gadasz takie głupoty jakbyś tego nie rozumiał. Wyobraź sobie sytuację aby Premier Kopacz zatrudniła  super kompetentnych Ministrów z pisu czy SLD lub innej frakcji , co by się stało bo jestem pewien że PO i PSL automatycznie by wymówiły poparcie takiej Premierce, sytuacja kuriozalna  i wręcz niemożliwa. Po drugie,każdy taki Premier , Minister, Burmistrz, Prezydent czy Dyrektor zna kompetencje ludzi z którymi współpracował wcześniej. Ja uważam że jest to normalne i słuszne, wiem że będziecie gadać bo boli przegrana, oj boli w wyborach samorządowych. Puenta z tego taka jak ktoś nie umie przegrywać to nie powinien grać tudzież zajmować się polityką, bo więcej z tego szkody niż pożytku.
 I jeszcze po trzecie czy ty w myślisz i jesteś tak naiwny że gdziekolwiek na świecie czy to USA, czy Unio parlament robi się inaczej? Wbij sobie do głowy i zrozum że to jest normalne i prawidłowe. To tak jakbyś miał pretensje że woda w morzu jest mokra i  chłodna,  taka ma być i  już!!!

(2015/02/26 11:56)

@Deluxe

Musimy znosić obecność partii w Sejmie i rządzie, choć dla mnie partie w wydaniu polskim to siedlisko głupoty i produkt uboczny demokracji. W skali kraju niewiele sensownego potrafią zrobić, to w skali lokalnej tym bardziej. Ludzie wiedzą czego im potrzeba w mieście, gminie, powiecie. Nie potrzebne nam jest przenoszenie chorych partyjnych animozji na ten grunt.

Moje zdanie: Partie won z samorządów.

(2015/02/26 14:41)
wbienko tylko jakoś osoby bezpartyjne nie są wybierane do Samorządów, i co na to poradzisz, po prostu taka mentalność ludzka i tak wygląda demokracja  że tylko silne Grupy mają szanse się przebić. Zauważ co robi teraz  Minister Sowiecki czy jak mu tam, jeździ i  pomaga zakładać , zrzeszać się w Grupy Producenckie bo wie że tylko w ten sposób Polski Rolnik ma szansę odnaleźć się i przetrwać na rynku opanowanym przez Koncerny Produkcyjne i  Handlowe.

Druga sprawa to nie jest typowo Polskie, tylko tak jest na całym świecie ale ty o tym nie wiesz bo w Marks Mediach tego nie mówią i nie pokazują.

I nie narzekaj że wszystko jest źle  bo w porównaniu głupoty i bezmyślności polityków innych Krajów nasi politycy nie wypadają wcale źle  Nasz kraj choć powoli ale idzie w górę, co prawda jest jeszcze wiele do poprawienia, ale na tym polega demokracja że nic nie jest na stałe, że  cały czas trzeba ulepszać, reformować itd.

(2015/02/26 16:57)
@wbienko my tu musimy znosić nie tylko animozje partyjne na forum.Koślawa demokracja.

(2015/02/26 18:07)
My musimy a Wy niekoniecznie :))

(2015/02/26 23:35)
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. 

(2015/03/08 12:56)
 Jeśli można tak jeszcze odświeżyć watek:

Masz upadającą z powodu wewnętrznych przepychanek lewicę, praktycznie folklor, swego czasu sporo robili i byli liczącymi się.

Niezbyt dobry światopoglądowo PIS za to dosyć dobry gospodarczo jeśli jesteś  zwolennikiem poukładanego państwa.
 Trochę luźniejszy światopoglądowo PO z tragedia gospodarczą państwa i totalnym bajzlem, tysiącami afer, dengregolada  i kryzys wartości w społeczeństwie.

I najlepsza z możliwych opcji Nowa Prawica, czyli szansa na wolność światopoglądu i gospodarki, notabene szansa na rozwój gospodarczy kraju, partia Przyszłości,  co można sądzić po tym iż to najmodniejsza partia  wśród studentów i ludzi w przedziale wiekowym 20-30 lat

(2015/03/11 22:12)
Co się politycznych partii tyczy najlepiej oddaje zacna, acz dosadna pieśń zasłyszana przeze mnie w ulubionej mojej audycji w ulubionej stacji radiowej. Podpisuję sie pod nią rękami i nogami.Koniecznie trzeba wysłuchać do końca.

https://www.youtube.com/watch?v=M4zNWhPt2jQ
Miłego słuchania :)

(2015/03/12 14:49)
Takie tam bździo, podoba ci sie bo jedzie po niepoprawnych politycznie. Jednak wstydzę się za takich jak ty i gardzę taką władzą która rozkradła i zrujnowała majątek narodowy o wartości 286 mld $

(2015/03/12 15:41)
@Deluxe - O jakich niepoprawnych politycznie mówisz? Wstydź się, wstydź. Swojego kumania.
Ty cokolwiek zrozumiałeś z tekstu tej piosenki? (fakt - piosenka dla doroslych, czyli nie dla każdego)
Jak sięgam pamięcią niczego nie rozkradłem i nie zrujnowałem. A z władzą "która rozkradła i zrujnowała majątek narodowy o wartości 286 mld $" nijaki zwiazek mnie nie łączy. 
Natomiast u Ciebie? Uuuuuuuu, widzę w mojej szklanej kuli taki toksyczny związek, bo każdy temat, nawet najbardziej abstrakcyjny, kojarzy Ci się z władzą "która rozkradła i zrujnowała majątek". Albo z PeO - drugi wariant równie maniakalno-przesladowczy:)))) Za mnie wstydzić sie nie musisz :). Historia zna przypadki, gdzie jedni wstydzili się za drugich: 
  • Wstyd mi! Wstyd mi za tych z Radomia! Wstyd mi za tych pracowników zakładów Ursusa! Okazało się, że w naszym społeczeństwie są jeszcze kręgi ludzi, których przedstawiciele nie są gorsi ani lepsi od ciemnej, warcholskiej szlachty XVII i XVIII wieku! (tow. Dobrowolski 1976)
:))))))))

(2015/03/12 17:22)
wbienko ale twoja szpila ma dwa ostrza z obu stron,!

:) hahaha no i dodajemy nowe powiedzonko do slownika :D oprocz: cofnij do tylu fakty autentyczne

(2015/03/12 20:00)
 Kacpersky i jeszcze trzy prawdy: prawda, święta prawda i gówno prawda. Fakty mogą być autentyczne albo takie jak Moskiewskaja prawda czyli poprawne polityczne lub prawdziwe  zgodne z rzeczywistością a nie poprawnością polityczną i wtedy tylko są autentyczne.Jest pewna różnica i to chyba dosyć znaczna.

(2015/03/12 21:35)

@MowieJakJest - Starsi i młodzież, łącznie jakieś 3-4% :)))). 

Rzadko używam takich słów, ale ludzie przejrzyjcie na oczy - przecież to polityczny ignorant jest. Nie trzeba długo faceta słuchać, aby dojść do takiego wniosku. Szkoda, że wydawane są pieniądze na jego "aktywność" w PE. Czysta rozrzutność, wątpliwy koszt demokracji. Powierzanie komuś takiemu władzy jest mniej więcej tak rozsądne, jak sprawdzanie zapaloną zapałką, ile w baku paliwa jeszcze zostało.

Ja wiem, wybór jest marny, między słabym a gorszym, ale po co wybierać najgorsze? Niech brak wyboru nie wpycha was w wybory skrajne i najbardziej niedorzeczne. Nie oszukujcie się, że JKM jest w stanie coś Polsce i Polakom zaoferować oprócz odrealnionych "egzotycznych" pomysłów, których nigdy nie będzie w stanie wdrożyć (Na szczęście!!!!).

Jak już kogoś "nosi" to w kategorii kandydatów niszowych lepiej oddać głos na Kukiza. Ale co potem, co w drugiej turze?

Z góry przepraszam zwolenników JKM i jego partii za urażone uczucia, ale nie mogłem się oprzeć wygłoszeniu własnej opinii. W końcu po to jest forum.
I tak zagłosujecie jak chcecie. Mamy wolność wyboru. :))

(2015/03/15 17:45)
J.K.M. ma największy odsetek poparcia wśród studentów i  młodych ludzi i przedsiębiorców, może jesteś zbyt ograniczony i hermetyczny(moherowy lemingu) aby zrozumieć idee państwa  jakiego chciałby pan Janusz WOLNOŚĆ,RÓWNOŚĆ,SPRAWIEDLIWOŚĆ!!

Posługujesz się jedynie sloganami IIIRP,"Kto nie z nami ten przeciwko Nam",  i żebyś się nie zdziwił jak J.K.M. przeszedł by do drugiej tury zamiast kandydata PISu, popierany przez studentów, przedsiębiorców i innych inteligentnych ludzi a nie partie, J.K.M. to człowiek niezwykle inteligentny i wybitnie wykształcony o twardych zasadach co może było by lepsze bo miałby większe szanse niż Duda wysadzić z fotela obecnego cepa. Jest to cz Z drugiej strony twoje podejście mnie nie dziwi  bo jak to mówią:"koszula bliższa ciału", tak to streszczę sam sobie dopowiedz resztę.
  i PROPONUJĘ NAJPIERW PRZECZYTAJ I JEŚLI ZROZUMIESZ TO DOPIERO SIĘ WYPOWIADAJ  O PANU JANUSZU KTÓREMU DO  SPODNIEJ SKÓRY PIĘT NIE DORASTASZ.

VOLENTI NON FIT iNIURIA

(2015/03/16 10:06)
@Deluxe - "żebyś się nie zdziwił jak J.K.M. przeszedł by do drugiej tury zamiast kandydata PISu"
Założymy się??? :)))))) O flaszkę dobrego łiskacza: ja stawiam, że JKM nie przejdzie do drugiej tury.

(2015/03/16 12:19)
Komorowski... Duda... czy Korwin... wszyscy po jednych pieniądzach... nie uśmiecha mi się wojaczka z ''braćmi'' z za wschodniej granicy... irytują mnie ustawy uchwalane w nocnych godzinach po za światłem telewizyjnych kamer... więc głos stawiam na Kukiza :) facet zamieszał by w tym garnku bezmyślnych polityków... a jeśli nawet nie... to pomieszał by szyki kilku twardogłowym :) 

(2015/03/16 15:07)