Peleton w Sochaczewie, Lang na kawie z burmistrzem.

/ 19 odpowiedzi
 czy przed peletonem jechali motocykliści z banerem  wyścig pod patronatem Osieckiego .
Panie Osiecki zamiast wydawać nasze pieniądze niech Pan lepiej odpowie na postawione Panu wcześniej Pytania a mianowicie

1. Jaki był koszt wycinki drzew w Chodakowie, 

2. Jaka wartość była tych drzew 

3. Kto został szczęśliwym właścicielem

I dwa pytania do innego tematu

1. Za ile został sprzedany teren po cegielni w Boryszewie

2. Czy nowy nabywca płaci podatek od nieruchomości , - jak wysoki - czy może został z niego zwolniony.
do -kuc300- niepoprawny optymisto-odpowiedzi oczekujesz? od kogo? postaram się odpowiedzieć na niektóre pytania

ad 1--koszt zerowy,miasto nic nie płaciło
ad 2--wartość drzew odpowiadała kosztom wycinki -taki dowcip:-))
ad 3--tajemnica handlowa,(ochrona danych osobowych)tajne /poufne

teren cegielni został sprzedany za 600 tys. zł całe 12 hektarów 120 tys. metrów-weź kalkulator-mnie wyszło po 5 zł za m2
co do podatku to wydaje mi się że nie płaci bo miała być inwestycja zresztą czy ten Algierczyk Francuski jest dalej właścicielem? wątpię
co do baneru na wyścigu-chyba Pan Burmistrz sam opłacił,nie wyobrażam, sobie innej opcji,baner Sochaczewa może opłacić UM
tak naprawdę parę pytań trzeba skierować do opozycyjnych radnych miejskich,mają prawo wglądu do dokumentów--co , komu , za ile sprzedano i gdzie podziały się pieniądze ale oni czekają pewnie na wybory żeby srutnąć z grubej armaty w ostatnim momencie,zresztą takie szaraczki jak Ty , ja i inni mogą panu majstrowi.... no wiesz?

(2014/08/05 08:24)
właśnie chyba opozycyjni radni nie mają do wszystkiego wglądu.
Aby jakieś papiery obejrzeć muszą uzyskać większość w głosowaniu a takiej nigdy nie uzyskają.

Może Pan Jerzyk byłby w stanie więcej na ten temat powiedzieć.

(2014/08/05 09:44)
Dlatego są w opozycji!

(2014/08/05 09:49)
"Czesław  Lang dostał od burmistrza w prezencie mazurka Chopina"

Znaczy co, burmistrz mu tego mazurka zagrał na grzebieniu? Kurna, sami analfabeci w tym naszym urzędzie.....

(2014/08/05 12:56)
haha, że nie wspomnę o kawusi... Albo została wypita w tempie ekspresowym, albo w ogóle jej nie było, a tylko pajacują z tym zdjęciem. Uśmiechnięci pod parasolem tyskiego ;)

(2014/08/05 13:04)
A mnie zastanawia jedno:Skoro uważacie że pewne osoby dopuściły się czynów zabronionych podczas usuwania drzew z pasażu duplickiego to CZEMU NIE ZLOZYCIE DONIESIENIA DO PROKURATURY O MOZLIWOSCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA?
A wydaje mi się ze tego nie zrobicie bo :
a) wszystko mogło odbyć się legalnieb) na czymś trzeba bić pianę pianę wyborcząc) jesteście tak rozgarnięci, że nie wiecie co to jest prokuratura

Pyt. nr.2
Jeżeli trapi was odpowiedź na jakikolwiek temat miejski, to czemu nie wystosujecie oficjalnego zapytania do rzecznika?
Według mnie nie robicie takich rzeczy bo:a) nie macie cywilnej odwagib) nie potraficiec) jesteście przeciwnikami politycznymi i nie znacie innego sposobu pozyskiwania elektoratu na wybory.

Już nie jedna osoba publiczna oznajmiła na tym portalu, że udziela się tu aby mieszkańcy mieli bieżące informacje o tym co się dzieje w miejscie.To ma do was pytanie (Jerzyk i Przemek):Czemu przez pierwsze trzy lata rządów " novoosieckich" ( jak to okreslacie) nie byliście tak aktywni ? Wasza aktywność i sztuczna troska o mieszkańców objawiła się nam dopiero w roku wyborczym.

(2014/08/06 06:56)
BRAWO BRAWO BRAWO jarl ,taka prawda,każdy bohater na forum bo anonimowy a osobiście to strach nie pozwala.

(2014/08/06 08:43)
Jarl

Jeżeli trapi was odpowiedź na jakikolwiek temat miejski, to czemu nie wystosujecie oficjalnego zapytania do rzecznika?

Na jakim świecie człowieku żyjesz . Zabrakłoby Ci palcy we wszystkich kończynach , ile razy zadawano oficjalnie pytania rzecznikowi i  Osieckiemu . Nigdy nie odpowiedział , jeżeli pytanie dotyczyło drażniących problemów miasta.

A zresztą się powtarzasz , bo temat dotyczący braku odpowiedzi , był już tu wałkowany

OSIECKI TO NAJGORSZY BURMISTRZ JAKI MÓGŁ NAM SIĘ PRZYDARZYĆ.

(2014/08/06 09:15)
Jarl

Na jakim świecie człowieku żyjesz . Zabrakłoby Ci palcy we wszystkich kończynach , ile razy zadawano oficjalnie pytania rzecznikowi i  Osieckiemu . Nigdy nie odpowiedział , jeżeli pytanie dotyczyło drażniących problemów miasta.

A zresztą się powtarzasz , bo temat dotyczący braku odpowiedzi , był już tu wałkowany

OSIECKI TO NAJGORSZY BURMISTRZ JAKI MÓGŁ NAM SIĘ PRZYDARZYĆ.

Jeżeli oficjalne zapytania były kierowane drogą Prawno formalną to proszę podzielcie się z innymi i wklejcie skan nowego pisma. Forum publiczne na lokalnym portalu nie jest oficjalną drogą do prowadzenia takich korespondencji:)

(2014/08/06 10:56)

gaj
jarlGdy nie było internetu, monopol na zadawanie oficjalnych pytań mieli dziennikarze. Teraz dzięki internetowi każdy obywatel na forum publicznym może zadać pytanie w sprawie która go interesuje. Mnie też czasami się to zdarza. :) Można oczywiście dokonać oceny takiego pytania. Jeśli jest tendencyjne, wskazujące na to że pytający ma inklinacje trolla, to można przyjąć że adresat nie musi odpowiadać. Ale jeśli pytanie jest sensowne i dotyka istotnego dla społeczności problemu, wtedy, po pierwsze, każdy ma prawo się o tym dowiedzieć (a dyskusja na forum publicznym daje taką możliwość), po drugie - głupotą ze strony adresata jest nie odpowiedzieć. Bo rodzi to podejrzenie że adresat chce coś ukryć. Przyznasz, że gdy takie hasło jak transparentność poczynań urzędniczych jest jednym z priorytetów demokratycznego społeczeństwa, taka tajemniczość urzędników musi być odebrana przez ludzi jako chęć ukrycia czegoś, co może być niezgodne jeśli już nie z prawem, to z etyką urzędniczą. Dlatego takie wpisy jak Twój są szkodliwe dla rozwoju demokracji lokalnej. Warto czasami pomyśleć, zanim skrytykuje się osobę, która porusza istotny problem.  Widzisz. - Moim zdaniem internet daje szansę na to, by każdy mógł monitorować poczynania ludzi których wybrało się na publiczne stanowiska. I to jest dobre. Deprecjonowanie tej możliwości już takie nie jest... A właśnie to robisz. 

(2014/08/06 17:15)
Widzę, że odchodzimy w dyskusji od tytułu wątku.
Zaciekawiła mnie informacja, że Czesław Lang był w Sochaczewie na kawie z burmistrzem.
Lang nie pija kawy. 

Dbanie o higienę zdrowia jest bardzo istotne. Postanowiłem zdrowo się odżywiać, by dawać dobry przykład ludziom, którzy mają problemy zdrowotne. Sam odstawiłem mięso, kawę, mleko, sól, alkohol. Przypływ energii był niemal natychmiastowy. Teraz mogę z przyjemnością oddawać się moim hobby - to konie i jazda na rowerze - to słowa Czesława Langa, który przez lata na rowerze przejechał ponad pół miliona kilometrów.

(2014/08/06 17:52)

gaj
Przepraszam... :)

(2014/08/06 19:48)
A mnie zastanawia jedno:Skoro uważacie że pewne osoby dopuściły się czynów zabronionych podczas usuwania drzew z pasażu duplickiego to CZEMU NIE ZLOZYCIE DONIESIENIA DO PROKURATURY O MOZLIWOSCI POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA?
A wydaje mi się ze tego nie zrobicie bo :
a) wszystko mogło odbyć się legalnieb) na czymś trzeba bić pianę pianę wyborcząc) jesteście tak rozgarnięci, że nie wiecie co to jest prokuratura

Pyt. nr.2
Według mnie nie robicie takich rzeczy bo:a) nie macie cywilnej odwagib) nie potraficiec) jesteście przeciwnikami politycznymi i nie znacie innego sposobu pozyskiwania elektoratu na wybory.

Już nie jedna osoba publiczna oznajmiła na tym portalu, że udziela się tu aby mieszkańcy mieli bieżące informacje o tym co się dzieje w miejscie.To ma do was pytanie (Jerzyk i Przemek):Czemu przez pierwsze trzy lata rządów " novoosieckich" ( jak to okreslacie) nie byliście tak aktywni ? Wasza aktywność i sztuczna troska o mieszkańców objawiła się nam dopiero w roku wyborczym.
A mnie zastanawia drugie. Jak to się stało, że nie wyczytałeś na portalu, że zawiadomienie do prokuratury zostało złożone. 

(2014/08/07 07:01)
jak zwykle o czym innym temat ,a o czym innym zaczynamy pisać,artykuł o spotkaniu napisany pospiesznie i nie zbyt dokładnie,nawet jak Lang nie pija kawy to możliwe że Olbrychski wypił Osiecki,nie ma się co czepiać.

(2014/08/07 10:11)
Niebawem okaże się, czy Sochaczewianie preferują rzetelną pracę, czy zmasowaną propagandę, uprawianą w tej kadencji przez magistrat.

Tydzień temu Sochaczew był jedną z setek miejscowości przez które przemknął wyścig kolarski Tour de Pologne. Propaganda miejska od tygodnia eksponuje wizerunek burmistrza, który zaprosił jadącego przed peletonem kolarskim Czesława Langa na szybką kawę. Wydarzenie rzeczywiście zasługuje na specjalną ekspozycję, bo tylko burmistrz Sochaczewa wpadł na taki pomysł. Przemilczano, że słodki podarunek w postaci przysmaku z Lukrecji - Mazurka Chopina, na pewno odświeżył Czesławowi Langowi pamięć częstych wizyt w Sochaczewie i wyścig z 2010 roku. Wówczas Tour de Pologne startował z Placu Kościuszki w Sochaczewie. 

Pamiętam kręcącego się wokół organizatorów wyścigu i władz miejskich Sochaczewa, dziennikarza sportowego, dzisiejszego rzecznika burmistrza Osieckiego. Niestety ówczesny wysiłek i sukces organizacyjny Sochaczewa w Roku Chopinowskim nie zrobił na nim takiego wrażenia, jak obecny kawowy epizod.

(2014/08/11 10:11)

Pyt. nr.2

odpowiedziec ci dlaczego? bo burmistrz ani jego rzecznik nie udzielaja odpowiedzi na pytania kontrowersyjne... szkoda mi kasy marnowac na znaczki pocztowe a i strata czasu tez pisac przez "zadaj pytanie burmistrzowi" taki sam efekt oni odpowiadaja na pytania tylko i wylacznie typu: panie burmistrzu czy mozemy zmienic kolor lawek w parku garbolewskich lub panie burmistrzu dziekujemy bardzo za zalatwienie asfaltu na ulicy "takiej i takiej" czy mozemy jeszcze wstawic kosze na smieci.. smiechu warte...

(2014/08/11 10:55)
Kończę swoją epicka przygodę z tym forum i muszę przyznać się do jednego. Wszystkie moje wpisy na tematy lokalnej polityki były tylko po to aby podsycic troszkę tematy.krótko mówiąc robiłem sobie jaja abym miał co czytać :)A wszystko co pisałem mogło mijać się z prawdą,  gdyż wiele elementów z lokalnej polityki,  które opisywałem były zasłyszane od znajomych :) Także żaden mój wpis nie odzwierciedlal moich poglądów religijno-politycznych .
Jeżeli ktoś poczuł się urażony moimi postami to przepraszam.Dodam że żaden sąd czy prokurator nie nakazał mi pisać tegoż wyjaśnienia ( karków też nikt nie naslal)  :)

(2014/08/11 17:17)
                            do -jarl- zawsze pod postem można wkleić

(2014/08/13 08:25)
Hehehehehe ''robroy'' zaje*biste hehehe 

(2014/08/13 13:20)