pięćset plus

/ 15 odpowiedzi

Dziś odbieram decyzję i jakież to ździwienie maluje się na mojej twarzy :O drugie dziecko 9 lat a decyzja wydana terminowo do 2017 roku. Urząd uznał, że nagle moje dziecko za rok skończy 18 lat? Jaki jest inny cel wydawać terminowe decyzje, niż kombinatorstwo? Znaczy się, że za rok znów musze składać wniosek?

Do tego notka, że jeśli poczynię wydatki w celach niezgodnych z programem to przyjdzie kontrola i mogą mi zabrać kasę, tzn nie mi. Mojemu dziecku. What the Fuck? Jak to sprawdzą? nie mam obowiązku zbierania rachunków. Do tego dochód w mojej rodzinie to ponad 10k miesięcznie. Jak sprawdzą które z tych 10 + 500 PLN wydałem niezgodnie z przeznaczniem? :)

Kombinują, kombinują.. To taka furtka, że w ciągu kolejnych dwóch lat 30% uprawnionym odbiorą a przez kolejne lata program zamkną. A podatki, prądy i inne już idą w górę, żeby mieć kasę na 500+

Tyle lat na tym świecie i nadal myślicie, że coś jest za darmo? Poza tym polityka rozdawania pomocy jak leci to patologia. Należy w z drugiej strony uderzyć - dać ludziom zarabiać, zmniejszyć podatki itd.

Ale ludzie u steru wiedzą jakie mechanizmy działaja na motłoch i to wykorzystują.

Przestan smecic baranie !!! 

I zmien sobie swoj nick juz ci pisalem cioto !!!

Nie masz kur...a pomyslu na wlasny nick. 

Kur...a co za ciota !!!!

(2016/06/01 03:15)

Panie Rambo bambo :) widzę że jest Pan samotnym, mocno sflustrofanym głupiutkim człowieczkiem :) zatem podpowiem Panu, kto znas dwóch nie miał pomysłu na własny nick. Nie liczę, że Pan to zrozumie ale mam chwilę czasu, żeby go na Pana stracić.

login:Rambo-ostatnia krew
w portalu od 2016-03-20

login:pierwsza_krew
w portalu od 2007-06-01

miłego dalszego brandzlowania się z tematem :)

(2016/06/01 07:55)

mks

wiesz co Rambo, trochę to niesamowite, masz 10 k na miesiąc, pędzisz do urzedu z wnioskiem, sądze ze jako jeden w pierwszych, dostajesz 500 pln miesięcznie za free i jeszcze stękasz?????

"Ale ludzie u steru wiedzą jakie mechanizmy działaja na motłoch i to wykorzystują"

(2016/06/02 14:18)

Jest zły że nie dostał 5000 zł

(2016/06/02 15:24)

Dziwne remonty i MKS, a co w  tym dziwnego że idzie po coś co mu się należy, to że sobie radzi w  życiu i nie musi liczyc na pomoc opieki społecznej, to znaczy że jest gorszy? Skoro Prezes rozdaje wszystkim to wszystkim i nie ma wyjątków. W czym jest gorszy od tych których budżet zamyka się powiedzmy na 3-4k pln? Prosta prawda: jak dają to bierz. Pamiętajcie że im więcej masz tym więcej wydajesz, więc Johnowi Rambo te pieniądze przydadzą sie tak samo jak każdemu innemu.

(2016/06/02 15:49)

Bartosz9 masz rację . Niech bierze co mu się należy . Tylko po co bierze i jednocześnie z tego drwi ? Niech bierze i się cieszy albo niech nie bierze , to jego sprawa . Obowiązku nie ma prawda ? Co nam do tego ? Co twórczego do przestrzeni społecznej  wnosi jego post ?. Ja go rozumiem tak : daliście mi pieniądze a ja i tak was ośmieszę .To nie jest zgodne z moimi spojrzeniem na podstawowe zasady życia . To jest po prostu wredne .   Albo dosadniej - dajecie , to biorę ale i tak mam was  w du... . Miał prawo napisać , ja mam prawo to skomentować . Pytam jednak jeszcze raz- po co pisać tak " poważne przemyślenia " ? Powstały w trakcie kąpieli w przydomowym pełnowymiarowym olimpijskim basenie  ? A może w czasie masażu już po kąpieli ? Ciekawe jak inni rozumieją taką postawę . 

(2016/06/02 16:25)

''DZIWNE REMONTY'' on nie drwi... on prawdę gada !!!

''pierwsza_krew'' ma w 100% rację program 500+ będzie wygaszany a naiwność masy ludzkiej plus wysokie koszty rządów PiS.... pozostaną... cała Polska obudzi się z ręką w publicznym PiSuarze z zapchanym odpływem...

Czy z programu 500+ mogą korzystać wyłącznie ludzie biedni? lub o niskim wykształceniu? czy tylko z patologicznych rodzin lub i zwolenników PiS partii???... 500+ jest dla wszystkich bez wyjątku !!! również dla przeciwników partii o nazwie zawierającej słowa... prawo i sprawiedliwość.

Sama w sobie drwina nie jest jeszcze przestępstwem... Jeszcze... bo gdyby tak było pewnie władza dawno by mnie zamknęła za krytykę...  i czarny humor :)

(2016/06/02 18:23)

bartosz dokladnie! jak mozna sugerowac ze ktos kto zarabia wiecej ma nie brac 500+!! nawet nie bede tego rozwijal

problemem jest samo 500+ i to co rambo pisze.. rozdawanie kasy do lapy to najgorsze co mogli wymyslic. zgadzam sie z tym ze trzeba dac ludziom zarobic a nie ladowac do lapy kase za nic. w tej kwocie powinny byc ksiazki, przedszkole, jakies kursy... ciekawy jestem ile wtedy ludzi by sie ustawilo po ten zasilek?? polowa patologii by to olala. taka prawada.

(2016/06/02 19:04)

dokładnie - pieniądze w łapę to najgorsza forma pomocy. Sama znam gościa który dostał 2 tys.na dzieci i rzucił robotę. Bo po co ma pacować za 1400 skoro ma teraz więcej.

(2016/06/06 09:38)

W całej Polsce do ośrodków pomocy społecznej trafiają donosy na beneficjentów programu 500+. Zgłoszenia są na bieżąco sprawdzane, ale już w kilku przypadkach zapadła decyzja o cofnięciu świadczenia w formie gotówkowej i przyznania bonów. W ocenie urzędników, to dopiero początek!

Jak podaje tvn24.pl sąsiedzkie donosy na to, że pieniądze z programu 500+ są wykorzystywane w zły sposób pojawiły się chociażby w Kielcach. Tam na kilka donosów, że za pieniądze mające iść na dzieci kupuje się alkohol, trzy się potwierdziły.

– Podjęliśmy decyzję, że świadczenia w ramach 500 plus, które zostały przyznane zostaną wypłacone w bonach o tej samej wartości. Można realizować je we wszystkich dużych sklepach, z jednym zastrzeżeniem. Nie można kupić za nie używek – tłumaczy Magaldena Kościenkiewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Wypłata bonów zamiast gotówki, to jedno z rozwiązań przewidzianych w ustawie, które urzędnicy mogą zastosować w przypadku, gdy pieniądze z programu są źle wydawane.

Co ciekawe, jak podkreślają urzędnicy, większość donosów jest nieprawdziwych. Trafiły się nawet takie, których obiektem były osoby, które po pieniądze w ogóle się nie zgłosiły.

OD POCZĄTKU POWINNY BYĆ BONY,ZYWNOŚCIOWE,UBRANIOWE

(2016/06/08 06:01)

no i juz sie zaczynają żniwa... to tylko jeden przyklad z tego co dotarlo do opinii publicznej a ile podwyzek mikro w innych dziedzinach zycia zaj** to nikt o tym nie mowi..

a mowie o podniesieniu kwot mandatow!! twierdza ze jestesmy za bogaci mandat 1000 zlotych jest za gowniany. a z drugiej strony sami sobie zaprzeczaja twierdzac ze to pktów sie boja kierowcy a nie mandatow.. to po co podnosci ich wysokosc? sami sobie na to odpowiedzcie

przeczytajcie sobie jeszcze ile pieniedzy jest inwestowane w drogowke a ile w inne oddzialy policji... ich logo w swietle 500+ zmieni sie z POLICJA na POBORCY

"Gościńcem jechał powóz, w powozie siedział Jaśnie Pan 
Na włościach okolicznych sąsiadujących z zamkiem 
Gdy uciął sobie drzemkę obudził go wrzask dziki 
Woźnica leżał martwy, zbóje wznosili okrzyki 

Stał powóz na gościńcu przez zbójów plądrowany 
Pan złota oddać nie chciał, zakuli go w kajdany 
Zabrali złoto, powóz i konie w dal powiedli 
Tak stało się, bo Jaśnie Pan nie oddał po dobroci 

I minął jakiś czas, gościniec opustoszał 
I tylko jeden wieśniak idąc zbójów znowu ujrzał 
Przestraszył się i schował, lecz jego też dopadli 
Zabrali grosze dwa i kijem kark okładli 

Szedł panicz po naukę do grodu pobliskiego 
Wyprawili go rodzice by w życiu doszedł do czegoś 
Gdy szedł tak po gościńcu dumając o przyszłości 
Dopadli go znienacka, złupili bez litości 

Minęły długie lata i nie ma już gościńca 
W tym samym teraz miejscu przebiega wzdłuż ulica 
I tylko zbóje dalej, ubrani doskonalej 
Czyhają na ofiarę by złupić ją bezczelniej 

Heja ho... 

Jak praca to i płaca, gdy idziesz po należne 
A zbóje eleganccy pokazują cię palcem 
Słyszysz - to nie przesada, tu z nami nie ma żartów 
Nasz wódz po ciebie przysłał wyczyscić cię z zarobków
"

Kult - "Ręce do góry" - powinno to zostac hymnem policji.

rzad nie robi nic zeby pobrawic bezpieczenstwo! drogi buble, rozwiazania drogowe buble, brak chodnikow, sciezki rowerowe syf ale wstawiac znaki ograniczenia zakazy to potrafia bardzo szybko a jeszcze szybciej kasowac za to pieniadze! jawna grabierz a to sie nasili bo brakuje kasy na 500+

(2016/08/17 10:36)

widzę że jest Pan samotnym, mocno sflustrofanym głupiutkim człowieczkiem :)

sflu... co?

(2016/08/24 02:45)

Cenna uwaga, wnosząca do dyskusji o 500+ nowe nieznane wcześniej fakty :)

(2016/08/24 12:21)

Głównym celem pseudoprgramu pińcset + jest zwiekszenie dzietności w narodzie - tak powiedziała minister ( nie pamiętam nazwiska ) i Pani udające premiera Becia Szydło, a nie wydawnaie pieniedzy na żarcie czy ubrania.

Przytocze celną opinie o programie pińcset + " pierdolcie się "

(2016/08/25 10:34)

pozwolcie, ze sie powtorze... wkur mnie zaklamywanie faktow przez PIS, ze nawet niemcy maja i inne kraje europejskie 500+, no maja ale niemcow na to stac to po pierwsze, po drugie jak dajecie 500+ jak niemcy to pozwolcie mi zarabiac tyle co niemcy! zaraz powiecie ze inna gospodarka ze to sie tak przeklada. GOWNO prawda! pewien znany wykladowca kiedys powiedzial mi jak porownywac wyplaty.... proste! sprawdz ile ty mozesz kupic paliwa za swoja wyplate i ile moze kupic paliwa kolega na takim samym stanowisku tylko w innym kraju. jesli mozecie kupic tyle samo paliwa +/- wtedy powiesz ze zarabiacie tyle samo. ale to tak na marginesie... a teraz przyjzyjmy sie temu 500+ w innych krajach. zacytuje sam siebie z innego posta:

ah rozumiem... czyli nas tak samo jak niemcow stac na rozdawanie pieniedzy? kur.. ja chyba ogladam inną telewizje niz ty :) czy ja jestem slepy i nie widze tej przepasci miedzy nr 7 a 23? ale dzieki za taki opis co i jak w niemczech.. to popatrzmy jak to wyglada np w estonii jestesmy na tym samym poziomie wzbogacenia... a wiec

W Estonii Na pierwsze i drugie dziecko dodatek wynosi 19,18 euro (84 PLN). Na trzecie i więcej - 76,72 euro.(336 PLN)
spojrzmy na Wegry: Miesięczne świadczenie dla rodziny z jednym dzieckiem wynosi ok. 40 euro (175PLN), dwójką - ok. 48 euro (210PLN), trójką i więcej - ok. 52 euro (227 PLN)

A Tak wygląda czołówka rankingu, czyli najbogatsze kraje UE i twierdzisz ze nas stac tak jak niemcy po PIŃCET na dziecko a nie stac nas na 3500 euro zarobkow? :) koncze dyskusje w tym temacie. to jest bez sensu.

1. Luksemburg 271%

2. Austria 131%

3. Irlandia 129%

4. Holandia 128%

5. Szwecja 128%

6. Dania 125%

7. Niemcy 121%

8. Belgia 119%

9. Finlandia 115%

10. Wielka Brytania 110%

Ranking pokazuje, że różnice w ramach UE wciąż są olbrzymie. Widać to dobrze jeśli spojrzymy na dół listy:

21. Litwa 70%

22. Estonia 68%

23. Polska 66%

24. Węgry 66%

25. Łotwa 62%

26. Rumunia 49%

27. Bułgaria 47%

Jaki pan, taki kram

(2016/08/25 11:02)