Piiractwo rowerowe na ulicach Sochaczewa

/ 45 odpowiedzi / 2 zdjęć
szanowne rowerzysty kręcące geyami niech nie zapomina o przepisach ruchu drogowego

RUCH DROGOWY

Rozdział 5 - Ruch pojazdów

Oddział 10 - Ruch pojazdów w kolumnie

Art. 32.

1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:

• samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
  • rowerów lub wózków rowerowych – 15;
  • pozostałych pojazdów – 5.

2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów.                                                                                                          radosna blokada całej drogi jadących po dwoje troje obok siebie na przestrzeni kilkuset metrów to zagrożenie niestety-piszę to na podstawie obserwacji i zdjęć z artykułu(nadmieniam uprzejmie że sam jestem niedzielnym rowerzystą)

zdjęcie przedstawia drogę publiczną -to jest niedopuszczalne!!!,to jest gorsze od pielgrzymek pieszych,rowerzyści poruszają się szybciej i bardziej nieprzewidywalnie ,myśleć trochę trzeba wszędzie,dla osłody polecam,oglądać z głosem głośnym i do końca         http://www.youtube.com/watch?v=iOeMklfMZHA

(2013/05/08 19:12)
Proponuję zapoznać się z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r., art.65 i art.65a.

(2013/05/08 21:01)
Robroy chciał zabłysnąć, ale skutecznie został zgaszony  :D

(2013/05/08 21:32)
to trzeba być mądrym aby pisać takie głupoty -rajd mu rowerowy się nie podoba ,łamanie przepisów wymyślił  .Dobre .

(2013/05/08 21:42)
znowu stado nawiedzonych sportowców-jak jeździć to z głową barany,to nie jest wyścig pokoju że drogi zamknięte i można lecieć całą szerokością."marna" :przytocz tę ustawę i udowodnij że stado bezmózgich pedałujących może bezkarnie mi drogę blokować -czy ta droga była zamknięta dla ruchu?a ty "Sieciech" nie gaś tak robroya bo nie dasz rady,Router, przeważnie wykazywałeś się rozwagą a teraz błyskasz jak szczerbaty jednym zębem,rajdy mi się podobają i żeby pisać takie głupoty trzeba być mądrym,trzeba do takiej wyprawy zdolnego komandora a nie jakąś jełopę która cieszy się że zebrała pięciuset rowerzystów a tłuk jeden, syn peta i dulawy,wróbla i dzikiej świni nie kuma że może po drodze stracić kilku bo auta ich rozjadą,cały świat nie patrzy z podziwem na cyklistów jak wam się wydaje,tych długich i krótkich które ślą wam kierowcy(dla takiego rozmemłanego peletonu!) nie chcielibyście usłyszeć,gorsze od pielgrzymek to towarzystwo się zrobiło,mać!
dopisek- do bystrej "marny"--rajd organizowany był etapami,jeden termin nie wypalił,drugi też,a w ustawie którą przytoczyłaś jest pkt 65b który jasno coś mówi i udowodnij że pkt zostały spełnione,jeszcze raz zaznaczam nie jestem przeciwnikiem kręcenia geyami,kręćcie sobie tylko z głową i rozwagą

(2013/05/09 05:47)
sorry robroy ale już mnie wkurzyło bo co sie nie stanie to wszystko źle i niedobrze ,nie czepiajmy się tak wszystkiego ,bo za chwilę naprawdę zostanie średniowiecze do którego nam już dużo nie brakuje.

(2013/05/09 07:05)

piesi na łaki, rowerzysci do lasu... nie no bez przesady.. trzeba jakosc wspolistniec na tych drogach.. drogi sa slabe niestety a nawet jak ktos chce dobrze to i tak spieprzy.. nie wiem czy ktos z was zwrocil uwage na sciezke rowerowa na olimpijskiej.. zamiast zrobic ja po drugiej stronie gdzie jest tylko chodnik i prawie zadnych skrzyzowan to umiescili ja nie dosc ze razem z chodnikiem gdzie piesi rozlaza sie z pieskami to jeszcze co 30 metrow skrzyzowanie, kraweznik i do tego za kazdym razem musisz prawie sie zatrzymywac na kazdym skrzyzowaniu bo widocznosc jest zerowa a do tego kierowcy nie uwzgledniaja pierwszenstwa i dojezdzaja do krawedzi olimpijskiej i dopiero tu sie zatrzymuja.

chcialbym poznac nazwisko pana inzyniera ktory zaprojektowal ta droge.

(2013/05/09 08:07)
Co do rajdu rowerowego... to bez przesady Policja wszystko kontrolowała. Poza tym takie przejazdy nie odbywają się codziennie. Natomiast czepiałbym się rowerzystów, którzy np. na ul. Traugutta jadą jezdnią mając ścieżkę. To jest zjawisko niezrozumiałe...

(2013/05/09 10:11)

Rajd rajdem - ja bym chciała wiedzieć, kiedy ktoś zrobi coś w tym mieście z rowerzystami, którzy jeżdżą sobie beztrosko ŚRODKIEM CHODNIKA.  I bynajmniej nie w najruchliwszych rejonach Sochaczewa, gdzie może jeszcze zrozumiałabym obawy przed potrąceniem przez samochód, ale w rejonach, gdzie ruchu samochodowego prawie nie ma (zablokowany w związku z remontem wiadukt). Jezdnia pusta, a jeden debil z drugim szczęśliwie zapieprza srodkiem chodnika. A piesi co, na środek jezdni maja uciec?

Jakoś mi się to mocno kłóci z przepisami Ruchu Drogowego - Art.16 pkt 5:

Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych

Niestety policji sochaczewskiej w niczym nie przeszkadza, że rowerzyści ten przepis nagminnie łamią.

(2013/05/09 10:36)
Konflikt między użytkownikami dróg i chodników istniał od dawna i raczej jeszcze długo nikt go nie rozwiąże.Pomijając tę kwastię uważam, że jakiś minimum kultury powinien obowiązywać zawsze i wszędzie, również piszących na forum. Ustawa jest dość obszerna i wszyscy zainteresowani bez problemu znajdą jej tekst w necie.

(2013/05/09 11:29)
-Marna-,ustawa jest w necie...,przytoczyłaś punkty które dotyczą (np) Wyścigu Pokoju, Tour de Pologne,zamyka się ulice policja straż i pogotowie zabezpieczają,a my rozmawiamy o zwykłym towarzyskim spędzie rowerzystów który w zamiarze 30-50 osób dorósł do ponad 500,dla takiego peletonu,przygotowany organizator (a nie partacz krzykliwy),zawczasu wyznacza trasy i przewodników-do każdej grupy! -jak będzie 50 osób-jedziemy przez Żuków,jak będzie 100 osób drugą grupę 50 rowerzystów puszczamy przez Brochów....,itd,itp,kilka grup,zgodnych z Kodeksem Ruchu Drogowego(ilość rowerów,odstępy )  i spotykamy się w np. Kamionie,ognisko ,kiełbaska,powrót każdej grupy inną trasą,dla zapoznania-a nie-ile by nie dojechało ludzi jedziemy tędy,tu i tu,i wracamy oczywiście wszyscy jedną drogą,znów blokując ruch-a dopisek dla KUBICY-owszem,policja kontrolowała ale ogon tego peletonu na alkomacie-prawda czy fałsz?,pozdrawiam rowerowych pogromców szos i ścieżek

(2013/05/09 15:53)
Robroy poprostu może miałeś zły dzień;) pozdrawiam :)

(2013/05/09 15:55)
ROB, jeżeli Twoim zdaniem powyższa "impreza" zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym to złóż doniesienie do prokuratury bo swoimi "znerwicowanymi" uwagami obrażasz wielu normalnych użytkowników rowerów.
Ile osób "ucierpiało" z powodu tego rajdu, podaj liczby, jeżeli potrafisz?
Kultury jazdy rowerem, samochodem czy ewentualnie poruszania się chodnikiem (jako pieszy) nikt Cię nie nauczy na żadnym kursie i nie wymusi przepisami. Jak ktoś jest chamem to będzie nim zawsze, bez względu na miejsce, na forum również.
A w linku artykuł o naszym sądownictwie i traktowaniu rowerzystów.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13866954,Rowerzysci_zgineli__bo_jechali_po_asfalcie__Skandaliczna.html
pozdrawiam

(2013/05/09 16:32)
"Jak ktoś jest chamem to będzie nim zawsze, bez względu na miejsce, na forum również."
-hansior-jak trafisz na taką rozbrykaną wycieczkę rowerową a czas będzie Cię naglił-wspomnisz robroya i zacytujesz komandorowi takiej wycieczki przepis z Kodeksu który Ja podałem a nie który podała "marna",ogólnie mniemam że ani Ty,ani marna nie braliście udziału w tym maratonie rowerowym,zamiast wyzywać mnie od  od chamów odnieś się do mojej propozycji z 15:53 (post 53591) odnośnie rozczłonkowania peletonu na różne drogi-do -sieciecha- zły dzień to ja mam codziennie-wyspać się,zjeść do roboty,spać,wstać,zjeść do roboty-dzień świstaka-a totolotek czy inne lotto nie płaci -żeby bogaty człowiek w domu siedział i na kompie pisał komenty na e-Sochaczew , złodzieje jedne! co do linku który dał hansior- uważasz że tak traktuje się wszystkie ofiry przestępców drogowych?-zawsze podadzą kto był ofiarą a nigdy -kto sprawcą-kim był ojciec-matka -wujek -ciotka tego naćpanego kierowcy? znasz przykłady nieomal bezkarności z naszego podwórka? dyskoteka Viva? chyba kończymy te bazgroły,pozdrawiam-

(2013/05/09 16:51)
Rob, w tym roku nie uczestniczyłem w tej imprezce ale drzewiej a i owszem. Nie uważam aby była zagrożeniem w ruchu drogowym, niewielkim utrudnieniem na pewno tak. Nie można mieć pretensji do uczestników, że chcieli brać w niej udział, jeżeli już to do organizatorów.
Odnośnie chamstwa to spotkasz je także na chodniku wśród pieszych którzy nie potrafią chodzić i w pociągu czy autobusie bo jakiś prostak nie zna zasad dobrego wychowania i obycia społecznego. O chamstwie nie pisałem myśląc o Tobie Rob, to było stwierdzenie ogólne.
Link ma nam uświadomić jak słabi, jako rowerzyści jesteśmy na drodze, nic i nikt nas nie ochroni. Sprawa oceny przez sędziego nie pozostawia złudzeń kto w tym kraju ma rację. Niezawisłość sądu dzisiaj to fikcja i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej, przykłady można przytaczać dziesiątkami: niewinni: Jaruzelski, Kiszczak, Sawicka i wielu innych choćby z sochaczewskiego podwórka.

(2013/05/09 19:28)
no i OK,pozdrawiam

(2013/05/09 19:30)
kiedyś spiesząc się na umówione spotkanie trafiłam na pielgrzymkę :) czy w związku z tym powinnam obsmarować pielgrzymki na forum? :) absurd! imprezy zorganizowane, jakie by one nie były, zawsze stanowią utrudnienia dla ruchu, czyli myśląc jak Ty powinno się ich zakazać całkowicie! ...rajdy rowerowe to sama przyjemnosć dla uczestników i propagowanie zdrowego trybu życia - rowerzysta jest takim samym użytkownikiem drogi jak osoba prowadząca samochód więc póki przestrzegają zasad ruchu drogowego, mozesz ich ewentualnie obdarzyć epitetami - najlepiej - w myślach ;)

(2013/05/10 13:21)
szanowna i ceniona -brahmadaitya- czy ty widzisz  przestrzeganie zasad ruchu drogowego w tej  nieskoordynowanej jeździe kilkuset szaleńców?,przeczytaj co napisałem w pierwszym moim poście-kodeks ruchu- i potem pyszcz Ty bogini zła i ciemności-już drugi raz mi podpadłaś głupim zrzędzeniem-przeczytać -zrozumieć-napisać-tak sobie wklej czarownico na komputerze,a kyszszsz!!

(2013/05/10 16:13)
Robroy jaki ty jesteś nie dobry dla tych ludzi, którzy wypisują swoje zdanie. Widzę, że najlepiej by było jak by każdy Ci przytakiwał i mówił że masz racje.Rozumiem Cię, że nie miałeś czasu i się spieszyłeś w dane miejsce ale to nie powód żeby rowerzystów aż tak poniżać. Pamiętaj o tym, że rowerzyści są takimi samymi użytkownikami drogi jak my kierujący pojazdami.  Czy nam się to podoba czy nie.Pozdrawiam!

(2013/05/10 17:56)
sam używam roweru i to dosyć często,pozdrawiam

(2013/05/10 17:57)

Hak
robroy - żeby jeździć rowerem najpierw trzeba nauczyć się wychowania - piszesz że jeździsz rowerem, jeśli tak marnie jak Twoje wychowanie - to muszę współczuć. Niestety po sposobie bycia na forum wygląda że na kartę rowerową nie zasłużyłeś. 
Pozdrawiam natomiast tych, którzy potrafią fajnie spędzić czas. My rowerzyści wiemy że że niestety często obszczekują nas zerwane z łańcucha psy

(2013/05/11 00:33)
-Hak-,jeżeli ja zwracam uwagę-nie używając żadnych słów uważanych za obraźliwe-i merytorycznie argumentuję to przepisem z Kodeksu a Ty mówisz o moim złym wychowaniu,to nie wiem co odpisać,najgorzej chyba potraktowałem -brahamadaitye- ale polubiłem tę nieznaną mi dziewczynę za oryginalny nick,kobieta z polotem a mam nadzieję że moje łajanie odbierze z przymrużeniem oka (pozdrawiam),no i potraktowanie mnie jako psa urwanego z łańcucha "My rowerzyści wiemy że że niestety często obszczekują nas zerwane z łańcucha psy" to mam prośbę-chciałbym być
wesołym kundelkiem,nie żebyś o mnie myślał jak o rottweilerze,pitbullu albo innym yorku,żegnam wesołym poszczekiwaniem dobrze wychowanego,zasługującego na kartę rowerową Haka

(2013/05/11 05:59)
nad bezpieczenstwem imprezy piecze sprawowala policja - gdyby rajd stanowil az takie zagrozwnie zapewne slzostaly natychmiast przerwany. niemspotkalam sie jeszcze z rajdami rowerowymi w.ktorych ludzie jechaliby gesiego i rowno jak po sznurku, dlatego.zamiast sie czepiac, doszukiwac problemow, zacznij sie cieszyc ze w tym zalatanym i zmechanizowanym do granic, swiecie sa jeszcze.ludzie ktorzy lubia jeździć na rowerze.

(2013/05/11 08:24)
                 to dla Ciebie brahmadaitya,i liścik tobie wysłałem na priv:-))

(2013/05/11 08:41)
Chryste, jakie ja literówki sadze, gdy pisze z telefonu... :P mam nadzieje że dajecie radę rozszyfrować tą enigmę :D
Robroy, odpisałam ;)

(2013/05/12 10:46)