Piiractwo rowerowe na ulicach Sochaczewa

/ 45 odpowiedzi / 2 zdjęć
Robroy jechałeś wtedy ta ulicą, przeszkadzało Ci to,spieszyłeś się gdzieś -NIE.Napisałeś to na podstawie zdjęć i obserwacji. Więc po co ferment? Jesteś typowym trollem internetowym.

(2013/05/13 11:45)
Rozpruwacz,

Dlaczego uważasz, że ten który zwraca komuś uwage jest tym złym, a nie osoba której zwraca się uwaga ponieważ coś żle zrobiła - w tym przypadku zajęła pas jezdni w jednym kierunku ?

Najwyższy czas, skończyć z tumiwisizmem i brakiem kultury.

(2013/05/13 12:32)
Rozpruwacz,nie jestem trollem,przepisy są jakie są i czasem trzeba się do nich stosować

RUCH DROGOWY

Rozdział 5 - Ruch pojazdów

Oddział 10 - Ruch pojazdów w kolumnie

Art. 32.

1. Liczba pojazdów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać:

• samochodów osobowych, motorowerów lub motocykli – 10;
  • rowerów lub wózków rowerowych – 15;
  • pozostałych pojazdów – 5.
2. Odległość między jadącymi kolumnami nie może być mniejsza niż 500 m dla kolumn pojazdów samochodowych oraz 200 m dla kolumn pozostałych pojazdów.

(2013/05/13 16:05)
Boziu, jak ja bym chciała żeby wszyscy tak stosowali sie do przepisów ruchu drogowego, gdy jeżdżą samochodami :D

(2013/05/14 08:34)
napisz że po mieście-obszarze zabudowanym trzeba jeździć 50 km /godz.,a "rozpruwacz" nazwie Cię trollem ,na ten temat już skończyłem

(2013/05/14 08:45)
Skoro na podstawie zdjęć doszedłeś do wniosku o piractwie w naszym mieście to zerknij na zdjęcie jeszcze raz i zobacz że jest to zorganizowany rajd. Ludziki mają na smyczach takie plakietki świadczące o tym. A to podlega pod przepisy o organizacji imprez masowych.Jednak jesteś trollem.

(2013/05/14 10:44)
a czy raz w życiu możecie sie nie wyzywać? :/ to już jest żenujące że 2 starych chłopów nie potrafi bez wyzwisk, ze sobą porozmawiać...

(2013/05/14 11:13)
Nikt nikogo nie wyzywa. Twierdze tylko że Robroy wstawia na forum z braku laku dobry(marny) kit. 

(2013/05/15 11:59)
nazywanie kogoś Trollem, nie jest wyzywaniem? cóż, troll do najmilszych stworzeń nie należy, wiec...dla mnie to wyzwisko...

(2013/05/15 12:14)
Chyba nie ma się o co spierać....

z przepisów wynika, że rajd nie był zgodny z zapisanymi  zasadami ruchu drogowego, ale posiadał dobre zabezpieczenie ( policja, pogotowie, + dodatkowe osoby) w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa.

Ja osobiście na rajdzie byłem i podobało mi się. Fajnie że coś się dzieje i takie rajdy są organizowane....

Pozostaje pytanie czy przepisy które są obowiązujące są logiczne.. ale to już ustawodawca powinien się wypowiedzieć.

(2013/05/16 14:51)
nazywanie kogoś Trollem, nie jest wyzywaniem? cóż, troll do najmilszych stworzeń nie należy, wiec...dla mnie to wyzwisko...
Znasz określenie Trolla internetowego?

(2013/05/17 15:40)
Wczoraj też miałem ten problem dwóch młodych panów jechało obok siebie w centrum miasta tamując ruch i nic sobie nie robili. Brak wyobraźni i ścieżek rowerowych.

(2013/06/17 15:44)

jezdze czesto zarowno rowerem jak i samochodem.. dzieki temu znam sprawe z roznych perspektyw :)

zauwazylem dwa glownie popelniane bledy:

1. czasami nie da sie jechac po prostu przy samej krawedzi bo sa takie dziury ze plomby wypadaja ale zdecydowanie lepiej jechac jest juz caly czas przy tych dziurach blizej srodka niz jechac przy krawedzi i co jakis czas nagle odbijac kierownik i wyjezdzac na srodek.. niestety w niektorych miejscach nie da sie wyprzedzic rowerzysty szerokim lukiem i kierowcy dosyc blisko przejezdzaja obok... taki manewr moze byc zaskoczeniem nie tylko dla kierowcy samochodu :)

2: dobre serce rowerzystow i zjerzdzanie na kazdych skrzyzowaniach bardziej w prawo poza tak jakby obrys pasa ruchu.. ulatwia to wyprzedzenie kierowcom samochodow ale gdy dojezdzamy juz do konca skrzyzowania nagle wbijamy sie na nasza prawidlowa droge! zazwczyaj w tym miejscu nie ma duzo miejsca bo z przeciwka przeciez sa pasy do skretu w lewo i co sie dzieje... nagle robi sie zbyt malo miejsca.

reszta to jakies male incydenty, ktorych nie nazwal bym piractwem rowerowmy :)

(2013/06/18 08:05)
 najgorszym zagrożeniem na drogach są rowerzyści w podeszłym wieku ,na tych to dopiero trzeba zwracać uwagę i myśleć co za chwile zrobi taki uczestnik ruchu ,a można się spodziewać wszystkiego .

(2013/06/18 11:09)
 I kto to mówi, heh kobieta. Nie jest to żadna sugestia pod twoim adresem ale zauważyłem w Socho kobiety jeżdżące bardzo agresywnie i chamsko, jakoś tak nerwowo.

Chamstwo kobiet za kierownicą w Sochaczewie to norma

I jeszcze dla przykładu takie zdarzenie, wczoraj  zatrzymałem się aby udzielić pomocy jakiemuś młodemu kolesiowi któremu nawaliło auto, omijajaca nas kobieta obrzucała nas obelgami i wyszydzała  z tamtego gościa przez otwarte okno. Zapytałem tylko czy mam jej przypier...
 Dobrze że  odjechała nie odzywając się.
 Albo ci jedzie taka pipa autostradą lub inną trasą szybkiego ruchu 50/60 km/h , i co możesz zrobić:  z trąbić, z mrygać światłami, napierać żeby nacisnęła pedał gazu i jechała szybciej. Jak się tak boi to niech jeździ pociągiem albo autobusem

(2013/06/18 13:33)
olaf na podstawie jednej idiotki którą spotkałeś nie oceniaj wszystkich kobiet w Sochaczewie bo zrobisz sobie tyły.

(2013/06/18 13:39)
myślę że akurat tu mogłobyć niebezpiecznie - chodzi mi o tą wielką grupę rowerzystów z pierwszych postów... jakby była asysta policji to byłoby spoko, nie pamiętam czy ktos o tym wspominał :/ ogólnie lepszą formą jazdy w parę osób jest jazda w grupie a nie gęsiego... dlaczego? widziałem jedna fajna grafikę gdzie auto wyprzedzało grupę kolarzy gęsiego i na zakrecie wyprzedić kolarzy szerokosci 1,5 metra to nie problem wiec się cisnie do oporu. a tu nagle auto wyjezdza z drugiej strony więc automatycznie sie chowasz i łup w kolarzy... szerokiej grupki nie wyprzedzisz tak łatwo. jak znajdę tą grafikę to dorzucę ;)

(2015/04/16 14:41)
Po Sochaczewie rowerem zaczyna się jeździć coraz NIEBEZPIECZNIEJ, tylko dziś Facet zajechał mi drogę skręcając z przeciwka w lewo i jeszcze groził, następny zdecydował skręcić w prawo WYPRZEDZAJĄC mnie, jest naprawdę bardzo źle.

Ps. Zdecydowałem że kupię kamerę do roweru.

(2015/04/17 23:47)
Ad.2
Kilka lat temu miałem sytuację która moim zdaniem dobrze obrazuje myślenie kierowców o rowerzystach:
Zatrzymałem się na ulicy, równa się ze mną auto terenowe uchyla szybę i zdenerwowana pani mówi "CZY CI ŻYCIE NIE MIŁE" dopiero wtedy zrozumiała że przepuszczam pieszych na przejściu.

(2015/04/18 17:50)
Co to znaczy piractwo rowerowe???? Że niby, ktoś jeżdzi na rowerze nie zgodnie z przepisami, czy chodzi o kierowców co jeżdzą utrudniajac poruszanie się rowerzystom?

(2015/04/21 17:18)