PKP golębie

/ 29 odpowiedzi / 2 zdjęć
czy akcja na stacji pkp ,gdzie rozsypano trutke i wytruto golębie powinna sie wydarzyc ,czy tak powinno byc ,komu i co zrobiły że musiały tak zakonczyc swoj pobyt w tym miejscu.
Łał... co ty piszesz ''dragon36''... jest to tak barbarzyńskie że trudno pomyśleć że mogło mieć miejsce...  tym bardziej w sezonie lęgowym... gdzie gołąbki na całego gruchają radośnie do siebie... nie wkręcasz nas?:/

(2015/04/18 12:18)
akurat o tym dzis radio nasze miejscowe mowiło nawet była sonda na ten temat ,rozsypana pszenica byla gdzieś koło dworca ,może tym się powinno zając nasze miejskie Towarzystwo opieki nad zwierżetami.

(2015/04/18 12:36)

(2015/04/18 13:18)

Sznowny tadeusz ja tam nie wiem czy radio ma dobry czy zły wplyw i na kogo tylko akurat w garażu bylem i słuchałem radia,akurat Pan Franek poruszył temat golębi robił sonde kto jest za czym i wlasnie padła informacja o zatrutych gołębiach rozsypana pszenica na peronie czy jakoś tak ale w kazdym razie przy dworcu,żona akurat widziala padle ptaki jadąd do pracy rano,i stąd moje pytanie na forum czy dobrze się to stało co powinno się z tym ewentualnie zrobic reszta nie interesuje mnie co do policji .pozdrawiam.

(2015/04/18 13:30)
To bardzo smutna wiadomośc. Niestety nie ma gdzie  zwrócić  się z tym problemem. Padają ptaki, padają drzewa. Odnośne władze są głuche.Wydawane są zezwolenia na wycięcie pięknych drzew tylko dlatego, że komuś  wydaje się, że z powodu drzewa źle odbiera mu telewizor.

(2015/04/18 17:40)
meta chyba odnośnie tych gołębi to jest instytucja ktora powinna zając stanowisko w tej sprawie.TOZ Sochaczew.

(2015/04/18 19:10)
Idę z dzieckiem na pociąg i leży jedne gołąbek, drugi trzeci naliczyłam 5 i jednego pisklaka który konał w drzwiach (wejście do kawiarni). Co mam powiedzieć dziecku? że czemu ktoś je pozabijał? otruł? jeśli została podana im otruta karma, to mam rozumieć że otrute zostały też kosy, wróble? Mam ochotę bluźnić bo jestem miłośniczką wszystkich zwierząt, ja nawet myszy w domu nie zabije tylko łapie i wypuszczam, a nasza władza ( bo zapewne nakaz poszedł z góry) co się do niczego nie nadaje oprócz psucia wpada na takie genialne pomysły!!! i przyrzekam, że jak jeszcze raz to zobaczę, to wezwę wszystkie instytucje łącznie z TVN, TVP i Radio Maryja, bo mnie to wkurrrr... strasznie i tak wiem gołębie sra...ją wszędzie, psują elewację, ale tej paskudnej, śmierdzącej stacji nie remontowanej od czasów Gierka one bardziej nie zaszkodzą. Władzy radzę zając się brakiem toalety ( toi toi się nie liczy) żeby ludzie nie załatwiali się po kontach, bo brudzą bardziej niż gołębie i przepraszam za język, ale się strasznie bulwersuje w takich sprawach.

(2015/04/18 20:46)
jeżeli tak było jak napisal dragon36 i mowiło o tym radio sochaczew to byłbym za tym by sprawę poruszyć w mediach bo to sytuacja karygodna.

(2015/04/18 21:10)
Kania, nie zobaczysz, bo ptaszki nie ożyją, chyba, ze przylecą następne.Ktokolwiek podjął decyzję o zatruciu ptaków, postąpił haniebnie. Mam nadzieję, ze to nikt z władz PKP, bo za coś takiego, powinno im się odebrać wszelkie stanowiska i skierować do sprzątania guano!

(2015/04/18 21:40)
Kątach*Ptaki wieczorem były już posprzątane, chodziło mi czy nie będzie nowych bo jak sprawa ucichnie to jakaś "mądra" głowa nie wpadnie na podobny pomysł i nie poczęstuje ptaków np. na placu Kościuszki.

(2015/04/18 23:45)
Sprawą, jako szczególnym znęcaniem się nad zwierzętami, powinna zająć się Policja. Matoł*, który sięgnął po takie środki powinien zostać ukarany. Swoją drogą to pewnie jakiś przedstawiciel "personelu sprzątającego", bo nie wyobrażam sobie decyzji na wyższym poziomie. Fakt, ptaki trochę paskudziły, tylko że ptaki zbierają się zwykle tam, gdzie dostają jedzenie. Jeśli PKP uznała, że są uciążliwe mogła zainwestować w odstraszacz dźwiękowy. Ale wygrał pomysł jakiegoś matoła sadysty.
*Matoł - przedstawiciel gatunku homo sapiens, który utracił swój sapiens.

(2015/04/19 11:23)
na Placu Kosciuszki to stoją juz tabliczki z napisem by nie dokarmiac gołębi.

(2015/04/19 11:23)
Gdyby nie zostały tak koszmarnie przycinane drzewa, to ptasie kupki zatrzymywałyby się w gąszczu liści, następnie zmyłby je deszcz i tak natura radziłaby sobie.Zostawiamy po wycince sam gruby pień, pozbawiamy drzewo liści to leci na głowę.

(2015/04/19 14:00)
Tępić,tępić,truć ,strzelać! gołębie  (mimo symboliki "gołąbka pokoju") są wrednymi szkodnikami,nawet same między sobą zadziobią się na śmierć,zabijają pisklęta innych ptaków,w ich odchodach jest więcej groźnych zarazków niż szambie,za dokarmianie powinna być kara,tako rzekłem ,howgh ! i to bez sarkazmu,całkiem najopoważniej

(2015/04/19 14:25)

(2015/04/19 14:32)
Proponuję, żebyś zaczął ten odstrzał od siebie.

(2015/04/19 18:14)
@perła100-ja nie latam,nie roznoszę syfu i nie obsrywam ludzi i samochodów,a tobie życzę uczynnego sąsiada co dokarmia gołębie,miałem takiego, szlag by....,wystarczy nie dokarmiać,znajdą sobie inne miejsca,obok mojego bloku litościwe babcie wysypują karmę,przede wszystkim stary chleb - na szczęście- bo chleb im nie służy i dlatego dzikusy żyją ok. 2-3 lat,a rano jak idę do pracy całe stado już czeka,poozdrawiam

(2015/04/19 18:27)
@perła100-ja nie latam,nie roznoszę syfu i nie obsrywam ludzi i samochodów

za to wchodzisz na forum i publicznie pleciesz takie durnoty. To wystarczy.

Co mam powiedzieć dziecku? że czemu ktoś je pozabijał? otruł?

Dziwią mnie takie pytania. Powinnaś powiedzieć prawdę. Dlaczego masz dziecko oszukiwać? Człowiek to największy intruz na tej ziemi. Codziennie zabija miliony zwierząt.

Gdzie te ptaki leżą o ile jeszcze leżą. Zrobił ktoś zdjęcia, zgłosił gdzieś może?

(2015/04/19 20:39)

(2015/04/20 05:02)
Jak najbardziej jestem za.

(2015/04/20 06:53)
z tym otruciem to ktos mial pomysł,to co bezpańskie psy z mista też tak zalatwić i po co schronisko.Koszmar sytuacja ta nie powinna mieć miejsca.

(2015/04/20 09:16)
Witajcie. Chętnie podjęlibyśmy temat, ale musimy go podeprzeć czymś więcej niż tylko dyskusją na forum. Czy ktoś jest w posiadaniu zdjęć tej makabrycznej sytuacji na pkp? Jeśli tak to prosimy o nadesłanie ich na adres biuro@e-sochaczew.pl z opisem całej sytuacji.
ps. Incydent nie został zgłoszony ani do straży, ani na policję.

(2015/04/20 13:46)
No to teraz trujemy kundle!!! są dużo bardziej niebezpieczne i brudne. Co na to znana fundacja "pro cundel"?

(2015/04/20 14:00)
bez jaj-trucie truciem-ale jeżeli chodzi o gołębie to tylko jedna metoda--NIE DOKARMIAĆ,NIE DOKARMIAĆ-przylecą w puste miejsce kilkanaście razy i zaczną żerować tam gdzie powinny-na łąkach i w lasach

(2015/04/20 17:36)
Masakrakomu do głowy przyszedł taki pomysł, żeby w ten sposób pozbyć sie problemu...? "Możemy człowieka ocenić po tym jak traktuje zwierzęta"-Immanuel Kant "To co nazisci robili z Żydami, człowiek robi teraz ze zwierzętami"-Charles Patterson                                                  

(2015/04/20 20:47)