Pl. Kościuszki miejsce schadzek meneli

/ 22 odpowiedzi
Witam
Jest godzina 11 rano... na Pl. Kościuszki w Sweet Caffe czy to na ławeczkach przy fontannie w ten piękny słoneczny dzień siedzą sobie matki z dziećmi zajadając lody, starsi ludzie, młodzież itd... przy ławkach na przeciwko kościoła na Placu siedzi trójka ludzi dwóch typów i z nimi typiara... pod wpływem oczywiście... po czym panowie rozbierają się do koszulek i zaczynają się napierdzielać... Pytam, czy nie ma w Sochaczewie żadnych odpowiednich władz, które goniły by te towarzystwo stamtąd??? To nie pierwszy raz, bo o każdej porze dnia na ławeczkach ledwo siedzą, śpią, piją i mają w nosie ludzi którzy tam przychodzą. Uważam, że to jedno z nielicznych miejsc w naszym mieście gdzie można wyjść z dziećmi i niestety muszą obserwować te całe towarzystwo. Szkoda, że nikt nie dba o to aby było to miejsce spokojne bez meneli. I niby są tam kamery i niby nikt nie reaguje... smutne.

Ponieważ jestem częstym świadkiem takich "widoków", dzielę się swoimi spostrzeżeniami i cicho wierzę, że ktoś zacznie ich gonić z tych ławek, bo szkoda tego miejsca i nawet mi jako dorosłej osobie nie chce się oglądać tego.... no właśnie....

Jakoś a nie Jakość... znowu niestety.

Niby są środki by coś zrobić, niestety nic się nie robi. Są kamery, jest policja... można chociaż wylegitymować, wlepić mandat jak jest za co. To pomaga, sami sobie pójdą. Można skutecznie uprzykrzyć życie takiemu towarzystwu, dobrym przykładem jest Wrocław - nie znajdziesz meneli na rynku i w innych turystycznych miejscach - Straż Miejska skutecznie ich przegania.

Ale po co ja to mówię, zaraz odezwą się głosy: zobacz w innych miastach, nie ma tak dobrze, na ich tle Sochaczew źle nie wygląda...ehhh.

(2014/04/29 11:35)
Jestem pod wrażeniem... przez Plac spacerują dwie Panie Policjantki... oby tak częściej :)

(2014/04/29 11:53)
a dzieki uprzejmosci sponsora e-sochaczew moglismy poklatkowo te dantejskie sceny ogladac na zywo :)

(2014/04/29 12:02)
kacperskyy co tam mozna było oglądać... dwóch, ledwo trzymających się na nogach kolesi przetarmosiło  się po chodniku, później trochę pokrzyczeli albo pośpiewali... nie wiem... szkoda dzieciaków i szkoda tak pięknej pogody na tego typu obserwacje. Robią tam co chcą, a jak się któremuś siusiu po ćwiarteczce zachce to nawet sobie pójdzie za okrąglak i załatwi co trzeba, a dzieci w pobliżu za gołębiami biegają... Szkoda, naprawdę szkoda i myślę, że sam spacer policji od czasu do czasu by wystarczył aby ich stamtąd popędzić.

(2014/04/29 12:14)
Jestem pod wrażeniem... przez Plac spacerują dwie Panie Policjantki... oby tak częściej :)
I co z tego, ze spacerują? Taki menel niby ma się ich wystraszyć, czy jak?
Chociaż z drugiej strony... w sumie nie dziwne... słońce zaświeciło to i na spacer wyszły....

(2014/04/29 12:18)
Najwyraźniej coś pomogą te spacery policji, bo na ławkach ani śladu po menelstwie.
Liczę na to, że będzie ich więcej.

(2014/04/29 12:24)
Obyś miał rację - i nie tylko w odniesieniu do tej części miasta.

(2014/04/29 13:22)

a ja ostatnio miałem chęć w ciepły wieczór  wypić piwko na ławeczce  na pl. kościuszki  (oczywiście po cichu , z buteleczki schowanej pod kurtką )  

i malo mi się głowa od rozglądania za Policją nie odkręciła , bo  za picie w miejscu publicznym  pewnie z 50 PLN wlepiają ... i choć nikomu nie wadziłem i cicho byłem to jakby złapali  to by i wlepili :)))

a czerwone nosy mają spokój  i żyją se na luzie

(2014/04/29 15:41)
Dokładnie 100pln :) normalnego obywatela ścigną i na momencie kwit wypiszą bo wiedzą że będą mili z czego ściągnąć ponieważ pracujesz, menelą nie wypisują bo i tak nie ma szans na wyegzekwowanie tego :/

(2014/04/29 15:56)
wiem widziałem osobiście to cale zamieszanie na ławkach pijaki darli mordy i potem ta rozróba,to samo na ławkach kolo rynku ,strach tam chodzić i nikt z tym nic nie robi .Brawo policja,mandat wlepić za przejście przez ulice w miejscu nie  dozwolonym to pierwsi .

(2014/04/29 16:39)
Miałam w drugi dzień świąt nie za fajny epizod z takim jednym Panem właśnie na Placu Kościuszki. Byliśmy z dziećmi i ze znajomymi na kawie i lodach, pełno ludzi, gdy poszłyśmy ze znajomą zapalić na ławeczce, podszedł do nas jeden z pijaczków prosząc o papierosa. W sumie to bym mu dała żeby się odczepił ale wszystkie rzeczy zostały w Cafee, więc mówię że niestety nie mam przy sobie, ale on nie odpuszczał wyjął telefon chcąc nam go sprzedać, mówi że chce się już dobić, gdy z tej propozycji nie skorzystałyśmy czekał na pojare... no żenada straszna. Wcześniej inny biegał za kelnerką chcąc butelki od piwa i dając koncert dla ludzi w ogródku, a dziecko było zdezorientowane, bo nie wiedziało czy ma się bać czy to rzeczywiście jakiś koncert :) Naprawdę przydałoby się coś z tym zrobić. 

(2014/04/29 19:07)
większość tych meneli co siedzi na patelni ,to za chwile idzie na obiadek do darmowej jadłodajni przy kościele ,siedzą na ławce kolo fontanny ,lub przy postoju taxi,dużo tych lagusow coś ostatnio sie narobiło i nic jakoś się nie robi by inni spokojnie mogli odpocząć na ławkach w parku czy innych miejscach obleganych przez pijaków.

(2014/04/29 19:36)
Dokładnie 100pln :) normalnego obywatela ścigną i na momencie kwit wypiszą bo wiedzą że będą mili z czego ściągnąć ponieważ pracujesz, menelą nie wypisują bo i tak nie ma szans na wyegzekwowanie tego :/

Oooo , to ładnie byśmy  z żonką zabulili  jakby nas drapnęli :)))   2x100 PLN=   200 PLN  w plecy  i Dni Sochaczewa  w domu byśmy kiblowali ;)))

(2014/04/29 22:17)
Router-Piszesz o tych "pijakach",i stwierdzasz że dużo się ich ostatnio narobiło.Zgadza się,ale może warto też spojrzeć na tę sytuację z innej strony,że taka zwiększająca się liczba pijących spowodowana jest także brakiem pracy,perspektyw.Co ciekawe na tych osobach pijących,którym także zdarzają się kradzieże,inni dobrze z tego się utrzymują jako tacy-"paserzy" z jednej ławki.Przykładem są osoby ze wspomnianych ławeczek za Senatorską w pobliży postoju Taxi.Ci siedzący tam pijący Panowie mają takiego swojego "szefa"-który i kupi to co ukradną i taniej "wódy" dostarczy.Ten opiekun nigdzie nie pracuje a bardzo dobrze z tego interesu żyje.A tym ludziom pijącym to trzeba pomóc a nie spychać ich od razu w przepaść,bo nie którzy z nich byli kiedyś normalnymi ludzmi ale każdy człowiek ma różną wytrzymałość i psychikę.

(2014/04/30 06:40)
aifoz jakie bezrobocie, jaki brak pracy??? Podejdź do takiego i powiedz, że dasz mu pracę, to Cie śmiechem zaje...e. Praca jest, tylko trzeba jeszcze chęci mieć. Tępić ich z Placu i tyle, bo tam są dzieci i nigdy nie wiadomo co takiemu menelowi do głowy przyjdzie! Tak jak ktoś napisał - łażą takie i o fajkę sępią albo o 2 zł... Gonić ich policja powinna i wcale mi ich szkoda nie jest, bo 3/4 z nich albo i lepiej z oferty pracy by nie skorzystało.

(2014/04/30 12:32)
Norek masz rację że Plac Dominika czy Ogródek Jordanowski nie powinien być okupowany przez pijanych osobników na których przyglądają się małe dzieci.Ale od czego jest Policja?-i gonić takich za to że wyłudzają papierosy,chcą złotówkę czy dwie ale nikt nikomu nie zabroni siedzieć spokojnie na ławce czy chodzić po placu.

(2014/04/30 13:02)
Oczywiście, niech siedzą, niech chodzą, od czasu do czasu przy dobrym humorze nawet papierosem poczęstuje jak poprosi, ale pić w miejscu publicznym to już nie można i za to gonić powinni. Część z nich przychodzi już tam nabita, ale część wyciąga ćwiartkę zza kurtki, albo z reklamówki i chlają na słoneczku, a za to to już chyba popędzić chociaż policja by ich mogła.
Ostatnio jeden taki spał na ławce, wypadałoby też zwrócić uwagę, bo to nie noclegownia. Wcześniej siedzieli w parku po drugiej stronie ulicy przy muszli, nie wiem czy jeszcze siedzą, bo z reguły nie chodzę w tamtym kierunku i tu niedługo też przestaną przychodzić, chociażby matki z dziećmi, bo raz, drugi zaczepi ją taki pijaczek o papieroska i się zniechęci.

(2014/04/30 13:25)

KAT
stare zdiecie ale na czasie

(2014/04/30 21:45)
KAT,to zdjęcie to znany sochaczewianin,ksywka "chomik"-on bardzo często odpoczywa na ławeczkach,ale on nie zaczepia i wybiera sypialnie na uboczu.

(2014/05/01 05:23)
Budują nowe centrum handlowe, wiceburmistrz nie może doczekać się podatków to mam nadzieję że wyda te pieniądze na dodatkowe patrole policji, może w ramach resocjalizacji zatrudnić "ich" w Sonata Park?.

(2014/05/02 20:55)

KAT
KAT,to zdjęcie to znany sochaczewianin,ksywka "chomik"-on bardzo często odpoczywa na ławeczkach,ale on nie zaczepia i wybiera sypialnie na uboczu.

aifoz nie,nie to nie on

(2014/05/02 21:14)
Jak to jest, że pokazujecie publicznie co zaobserwowały miejskie kamery np przy ruinach zamku, a nie pokazujecie tego co się dzieje na pl. Kościuszki? Dla policji ważniejszy jest mandat czy spokój mieszkańców? Taki co się chowa po krzakach, żeby browara wypić mandat zapłaci, więc warto się pofatygować... bo już do tych meneli z placu to nikt nie podejdzie... Chlają już na legala!!! Spadają z ławek, drą japy, walą ćwiary na środku placu, leją po jakże pięknych roślinkach, które na placu sobie rosną i nic.... im można.... hmmm może wezmę browarka i usiądę na ławeczce, walne sobie bronka przed samą kamerą. Jak szybko dostanę mandat???? Kobita już nie chce sama tam chodzić z dzieciakami, mnie ciąga ze sobą... zróbcie coś z tymi menelami, bo zapewne moja żona nie jest wyjątkiem i wiele osób już nie chce tam wypoczywać.

(2014/05/22 18:00)