Plac Tadeusza.... Kościuszki.

/ 12 odpowiedzi
Zawsze w wakacje na Placu Kościuszki rozstawiana była scena... działo się cokolwiek i co by o tym nie pisać... ale się coś działo w wakacje dla młodzieży w mieście... przypomnijcie sobie jaki to brylowali na scenie miejscy notable przed wyborami (obietnice... i przechwałki )... jakoś teraz jedyną atrakcją wakacyjną na Placu Kościuszki obok Kawiarni była jedynie wodna kurtyna... Te wyrafinowane obietnice ze sceny urzędników Urzędu Miasta dbania o rozrywkę mieszkańców Sochaczewa rozbiły się o betonowy mur wygranych wyborów... piękne świadectwo niby troski politycznej przedwyborczej...
Może się obraził, że tylko ponad 200 głosów więcej dostał, albo ciuła kasę na rok 2018 :D

(2015/08/19 23:47)
tadeuszu szanowny masz racje ,ta scena powinna stać od początku do końca wakacji i przynajmniej co niedziela gościć mieszkańców  na co dzień pozbawionych atrakcji tego miasta.

(2015/08/20 09:15)
ja mam atrakcje ktora przyciagnie tysiace mieszkancow na plac z wytryskiem :) ustawic pręgierz i biczowac tych apatycznych, nie posiadajacych wiedzy urzedasow.. kara za co? za brak checi zmiany czegos na lepsze, brak wyksztalcenia, marnotrawstwo czasu, okazji i pieniedzy, za to ze nawet jak cos zrobia to to spierdziela a inwencja tworczą nie siegają nawet do piet ferdkowi z kiepskich.

(2015/08/20 10:24)
Drogi Tadeuszu scena w te wakacje jest używana równie często jak w poprzednie. W tym roku np. Sochaczewski Zwierzyniec nie odbył się na placu tylko w parku. Scena stanie też m.in. na Święcie Bzury. Sochaczewskie Lato dziś to nie tylko plac Kościuszki. 
ps. Zapraszam do śledzenia sochaczew.pl tam można znaleźć kalendarz wydarzeń, które dzieją się w mieście :) 

(2015/08/20 13:00)
@actifydd - tak zupełnie nie w temaciePo tym referacie mam taką refleksję. Próbujesz dotrzeć do władzy za pomocą jej autorytetu - jak sądzę:
Jak powtarza sam prezydent Duda - możemy i powinniśmy darzyć się szacunkiem niezależnie od poglądów i od reprezentowanej części sceny politycznej, co oznacza umiejętność wysłuchania drugiej osoby i prowadzenia kulturalnej wymiany zdań.

Owszem może i powtarza, ale tego nie stosuje w praktyce (przynajmniej do tej pory). 
Mam wrażenie, że dokładnie tak samo działa obecna władza.

(2015/08/20 13:16)
Pan Prezydent Duda okazuje serce i rozwagę na każdym kroku,ostatnio ,kiedy przyszły listy do byłego w tym momencie Prezydenta Komorowskiego,zamiast je zebrać i przesłać do biura B.Komorowskiego,odesłał do nadawcy z adnotacją-ten pan już to nie pracuje,nie jest zatrudniony ,ha! Duda,bardzo mało znany działacz partyjny PiS już zachowuje się jak panisko,powoli wycofuje się z obietnic,zresztą co On może? Kaczyński każe podpisać-podpisze,Kaczyński każe - on musi.Łaska pańska na pstrym koniu jeździ,Prof. Gliński forowany przez dwa-trzy lata na premiera utracił zaufanie Prezesa PiS i poszedł na zmywak,Duda jak podskoczy też zostanie obalony

(2015/08/22 08:20)
Drogi ''maros'' jak sochaczewskie lato w mieście wyglądało przekonaliśmy się sami... również mamy wyrobioną opinię porównując je z wieloma poprzednimi latami... proszę nie nawijać makaronu na uszy:)  Reklamowanie strony której bardzo daleko do rzetelności w przekazywaniu informacji... nie spowoduje że poczucie pełnych wakacyjnych rozrywek... dni sochaczewskich... powróci do naszych wspomnień jeszcze podczas obecnych wakacji w mieście... coś czego nie było nie da się przywołać choć by nie wiem jak chciał bym z uwagą czytać wskazane przez Pana strony...     

(2015/08/22 15:09)
obecny rok nie był szałowy dla imprez,kiczowata impreza zwana Dni Sochaczewa,lato w mieście totalna porażka,jednym słowem lipa po całości ,jedyne co to kino plenerowe cieszące się frekwencją i okoliczne sklepy ze  sprzedaży napojów.Jeszcze liczę że święto Bzury coś wnieście ciekawego na otarcie łez po mijających wakacjach.

(2015/08/22 16:46)
Ahhh aż się łezka w oku kręci za tymi dniami Sochaczew na muszli :( był klimat było wesoło,natomiast to co dzieje się na Orkanie to już nie moje klimaty na obecnych dniach wytrwałem może 2 godziny.
Zresztą wystarczy sobie przypomnieć ile ludzi przyciągała muszla :) gdy nadchodziły pozniejsze godziny ciężko było sie dopchać aby zobaczyć coś na scenie hehe
Ja w tamtych latach spędzałem tam po kilka grubych godzin i nikt nie mówił Może juz pójdziemy bo jest nudno :)

Ktoś zaraz powie że było niebezpiecznie no tak rzeczywiście bójki co chwila :P ktoś tam od czasu dał sobie w nos ale bez przesady przy tylu tysiącach ludzi gdzie większość coś wypiła to nie nieuniknione.

Fanem Czubackiego nie byłem tym bardziej obecnego ,,geniusza,, ale muszę przyznać że jednak za poprzedniego działo się coś więcej i ludzie jednak byli bardziej zadowoleni.

(2015/08/23 12:23)
no nie mogę czytać! jedni uważają, że wszystko co się dzieje złego lub dobrego ma tylko i wyłącznie związek z kampaniami wyborczymi, wyborami, grami wyborczymi, walką o stołki itd...
no i pewnie tak jest ale mnie to jako mieszkańca nie interesuje! ani ta ani poprzednie ekipy nie zrobiły nic w kierunku polepszenia sytuacji. nie jestem niczyim zwolennikiem ani przeciwnikiem. polityka mnie nie interesuje. zainteresować powinna mnie oferta kulturalna i rozrywkowa a tak się nie dzieje. ludzie na stanowiskach (za to biorą kasę) powinni stawać na głowach aby to miasto rozwijać, ściągać tu imprezy bez względu na to czy są z frakcji białej, czerwonej czy czarnej.

jednym źle, że Dni Sochaczewa odbywają się na stadionie, innym było źle że były na muszli, innym nie będzie pasować jak głowy doprowadzą do usunięcia imprezy z bogatego kalendarza kulturalnego, no nie da rady wszystkich zadowolić.

a ja ubolewam nad tym, że to miasto ma taki potencjał, że aż żal tyłek ściska że jest on niewykorzystany.
muszla zaraz się rozpadnie, nie zostanie kamień na kamieniu. tereny nad Bzurą aż się proszą o deptaki, place zabaw, boiska do siatkówki plażowej, o rozstawienie sceny koncertowej, o zorganizowanie festiwalu, przeglądu, festynu, dyskoteki, o zorganizowanie ogródków piwnych,

robienie imprez na placu dla mnie mija się z celem z powodu ograniczeń - z jednej strony ruchliwa ulica a z drugiej świątynia.

jak czytam, że scena jest używana równie często i że odbył się zwierzyniec to odnoszę wrażenie, że jestem czepiającym się kosmitą. przecież w Socho dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, że już nic więcej nie da się zrobić bo kalendarz pęknie od nadmiaru imprez, place i parki nie pomieszczą już więcej tłumów, które są tak podniecone z zadowolenia że grozi to zbiorową ekstazą.

myślę, że to wszystko jest zasługą ludzi, którym nawet nie chce się chcieć, którzy nie wiedzą jak i do czego się zabrać, nie potrafią, nie lubią, nie umieją. to nie frakcje i opcje polityczne są temu winne - bo w każdej jest aż nadmiar takich niekompetentnych ludzi. nie łączmy tego z wyborami, polityką - to ludzie są winni!

brawo, brawo,

nie chce już mi się dalej pisać bo się rozpłakałem :(

(2015/08/24 12:46)
Wybory się już odbyły, królewic 435 głosów, wybrany co tu świętować w matołkowie. Do kościółka pomodlić się, cisza spokój nic się nie dzieje o co wam chodzi, czy nie tego chcieliście ? Marazmu, cicho sza, lipy ? To pisiolony melepetyzm.

(2015/08/26 12:43)