PO CHCE PRZEGRAĆ NA SIŁĘ WYBORY

/ 32 odpowiedzi / 7 zdjęć
Po ostatnich wydarzeniach na Śląsku , po propozycjach co do wysokości mandatów ( 40% średniej krajowej za przejechanie na czerwonym świetle tj. około 1500zł), przed widmem strajków nauczycieli , tramwajarzy , kolejarzy i jeszcze innych branż , odnoszę wrażenie , że PO chce cały ten bajzel zostawić PiSowi . Pozostawiam do oceny czy moje przewidywania są trafne.
To że PO nie radzi sobie z gospodarką to fakt.  Sprawa kopalń ciągle nie załatwiona mimo tego że w mediach mówią inaczej ,a  problem odsunięty na kilka miesięcy powróci jak bumerang, oby tuż przed wyborami czego Serdecznie życzę i mam nadzieję  że wypłynie coś co pogrąży ekipę nieudaczników. Nie wiem czy wygra PIS czy kto inny np. SLD lub NP ale kto by nie wygrał to zawsze będzie lepiej bo gorzej już rządzić od PO się nie da!

(2015/01/19 21:54)
Dokładnie takie samo wrażenie odnoszę kuc300. Niestety, takie załatwienie sprawy nie pomoże naszemu krajowi, ale zdaje się po tylu zmarnowanych latach, rozłożeniu na łopatki tego kraju nie mają innego wyjścia.
Tusk, pierwszy emigrant IIIRP, pokazał kierunek ewakuacji...
Pytanie następne trzeba zadać, czy PiS, jeśli udałoby się tej partii samodzielnie rządzić, ma potencjał żeby coś jeszcze uratować, bo niestety nieraz mocno w to wątpię.
Polska nie potrzebuje partii skupiającej się na sprawach ideologicznych, a realnej gospodarce. Dużo póki co do zaoferowania na tym polu nie mają...

(2015/01/20 09:19)
Olaf
Nigdzie nie powiedziałem , że PO nie radzi sobie z gospodarką , to co się dzieje to normalne kłopoty każdego rządu . Chciałbym jednak , żeby PiS pokazał swoje umiejętności i tylko tyle.

(2015/01/20 09:24)
PiS najprawdopodobniej dojdzie do władzy i będzie jeszcze gorzej. Wracając do tematy PO, to dziwie się, że nie uderzyli mocno pięścią w stół, temat górnictwa powinien być już dawno zamknięty, zabrać im czternastki, piórnikowe, deputaty węglowe, oraz przywileje emerytalne tym którzy pod ziemię schodzą raz na tydzień listę tylko podpisać, ukrócić związki zawodowe, oraz premie dla dyrektorów i członków zarządu, wtedy szybko kopalnie stały by się rentowne. Ale niestety wszyscy boją się górników. A pomysł Pisu żeby nakazać Polskim przedsiębiorcą kupowanie tylko Polskiego węgla jest równie wspaniały jak Pan prezes z Dudą i Macierewiczem razem wzięci, jak można chcieć nakazać komuś ponosić większe koszty z tytułu działalności, wtedy on będzie musiał szukać oszczędności np. w cięciu etatów.

(2015/01/20 09:39)
Nie lubię wypowiadać się na temat polityki, ale czy ktoś z Was słyszał o tym, że doszło do próby zmiany Konstytucji z 17 na 18 grudnia 2014r o godz. 00:45 ? Koalicja PO-PSL chciała wprowadzić zapis umożliwiający sprzedaż Lasów Państwowych, w sytuacji gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Przykrywką dla zmian miało być zainteresowanie mediów sądowym przesłuchaniem prezydenta Komorowskiego w sprawie jego związków z WSI.
A do zmiany Konstytucji rząd potrzebował 296 głosów. Za zmianami byli : PO, PSL, SLD i TR, przeciw - PiS i SP. 5 głosów przewagi zdecydowało, że ostatecznie Lasy Państwowe uratowano.

A dlaczego p.Komorowski chciał je sprzedać?
Bronisław Komorowski i Donald Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do Skarbu Państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-wsieci-rzad-chcial-sprzedac-polskie-lasy-by-splacic-zydow,nId,1591990#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxB.Komorowski i D.Tusk zamierzali sprzedać lasy i nieruchomości należące do Skarbu Państwa, by zdobyć środki na wypłatę odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców i Sowietów.

To jakaś kpina ! Nikt niczego nie słyszał w mediach, a szkoda. Wczoraj artykuł ukazał się na str interia.pl cytujac z tygodnika 'wSieci'

I wszystko w tym temacie.

Do próby zmiany Konstytucji doszło z 17 na 18 grudnia  2014 roku o godz. 0:45. Koalicja PO-PSL chciała wprowadzić zapis umożliwiający sprzedaż Lasów Państwowych, w sytuacji, gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Przykrywką dla zmian miało być zainteresowanie mediów sądowym przesłuchaniem prezydenta Komorowskiego w sprawie jego związków z WSI.

Do zmiany w Konstytucji rząd potrzebował 296 głosów. Za zmianami byli posłowie PO, PSL, SLD i TR, przeciw członkowie PiS i SP. 5 głosów przewagi zdecydowało, że ostatecznie Lasy Państwowe uratowano.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-wsieci-rzad-chcial-sprzedac-polskie-lasy-by-splacic-zydow,nId,1591990#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Do próby zmiany Konstytucji doszło z 17 na 18 grudnia  2014 roku o godz. 0:45. Koalicja PO-PSL chciała wprowadzić zapis umożliwiający sprzedaż Lasów Państwowych, w sytuacji, gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Przykrywką dla zmian miało być zainteresowanie mediów sądowym przesłuchaniem prezydenta Komorowskiego w sprawie jego związków z WSI.

Do zmiany w Konstytucji rząd potrzebował 296 głosów. Za zmianami byli posłowie PO, PSL, SLD i TR, przeciw członkowie PiS i SP. 5 głosów przewagi zdecydowało, że ostatecznie Lasy Państwowe uratowano.Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/prasa/news-wsieci-rzad-chcial-sprzedac-polskie-lasy-by-splacic-zydow,nId,1591990#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

(2015/01/20 10:48)
kuc a radzi sobie? I nie pitol mi tu o pisie  bo   temat dotyczy   innej opcji, jak chcesz jechać po pisie to załóż sobie oddzielny wątek.
 kuc jak masz klapki na oczach to lepiej je zdejmij. Bo jeśli nie widzisz że dług publiczny rośnie, że 2 mln Polaków wyjechało z kraju za pracą, że w 2013 upadło 800 firm w Polsce, w 2014 nie mam danych ale też sporo, że ten rzad produkuje jedynie biedę i bezrobocie oraz stagnację naszego kraju. Nie widzisz tego że rządzą wasale, że jedyna polityką jest polityka uzależnienia  energetycznego od Rosji, że przez 7 lat rządów PO, Polska cofnęła się o 15 lat wstecz i aby patrzeć po naszych ulicach zaczną jeździć furmanki. Nie da się wymienić ani jednej branży gospodarki która nie leży i ani jednego miesiąca bez afery. Nie widzisz tego że minimalna płaca Niemców wynosi  6 tyś zł po przeliczeniu a u nas 1750zł brutto  a ceny mamy takie same. Nie ty nic nie widzisz bo ty nie wychodzisz z domu!

(2015/01/20 11:39)
do -bartosz9-to nie trzynastki,piórnikowe i coś jeszcze jest przyczyną zapaści w górnictwie-to urzędnicza hydra,kolesie obsadzający stanowiska za duże pieniądze-kopalnie-tak jak i kolej,poczta Polska są obrośnięte spółkami jak chore drzewo jemiołą,jeden kopiący na dole zaiwania na kilku(nastu) siedzących w tych spółkach i nic nie robiących,jeżeli przywileje mieliby tylko górnicy dołowi-nie byłoby żadnego problemu-nie byłem i nie zamierzam zjeżdżać na dół,znam ten rarytas z opowiadań,to samo jest na kolei-17617 spółek w każdej rada nadzorcza,zarząd,- za gigantyczne pieniądze,gdyby ktoś wstrząsnął tym chorym podziałem- żeby te smarki pouczepiane odpadły od nosa-kopalnie i koleje nie miałyby problemów z rentownością-ktoś na to zezwolił i już ! z naszego podwórka-po co w ZWiK,ZGM- zarząd,rada nadzorcza? przecież to zakłady Burmistrza i jeden dyrektor powinien odpowiadać za wyniki-ale gdzie wtedy zatrudniliby znajomych króliczka?ponad MILION tych darmozjadów siedzi przy biurkach i buszuje w internecie,szkoda słów....,nawet jakby PiS doszedł do władzy to nie utrąci tego goowna,tylko zamiennie podczepi swoich-może nie pamiętasz słów Krzaklewskiego z AWS--JEST 40 TYS. STANOWISK DO OBJĘCIA! i taka zmiana (i tylko taka) może nastąpić po zmianie rządów (a Hindusi prawie już mają nasze kopalnie)

(2015/01/20 17:11)
Olaf 
Przyjdzie PiS i pokaże jak sprawować władzę . Po roku wykopiemy Pis z siłą większą niż ktokolwiek próbował wykopać inna partię. Nie mogę się doczekać.A wtedy PiS do podziemi już na zawsze . Namawiałbym Panią Kopacz aby odpuściła , to najlepsze wyjście . 

(2015/01/20 20:29)
Petra-zgoda.Z tym, ze to zaledwie pojedynczy przykład celowej dezinformacji.PO i Kopaczowa, a wcześniej Tusk robią świetną robotę. Tyle, że nie w interesie Polski.Straszenie PiS-em też wpisuje się w ramy tej propagandy. Patrzcie tylko jak lemingi to łykają. Bo mają ciepła wodę w kranach.Ciekawe jak długo i za jaką cenę.Więc, to nie nieudolność, ale jawne działanie na rzecz zachodnich państw unijnych. Polaczki niech protestują. Jak nie jawnie, to po kryjomu (dyrektywami) tematy się pozałatwia.

(2015/01/20 20:41)
robroy ma rację, to nie górnicy za dużo zarabiają tylko fikcyjni kolesie na stanowiskach pozatrudniani po znajomości. I generalnie jest tak że kopalnia nie może bezpośrednio sprzedawać węgla tylko przez pośrednika z marżą 600%,poniekąd z drugiej strony te niby deficytowe kopalnie przyniosły do budżetu bagatela 7.2mld zł(oficjalne dane), a więc gdzie tu jest prawda? W mediach szumnie  ogłoszono sukces negocjacji, kolejne kłamstwo bo sprawa ma się tak że ma nastąpić zmniejszenie zatrudnienia, wysłanie części załogi na tzw. po mostówki przedemerytalne, inni maja odejść dobrowolnie dostając 10 miesięczne odprawy. Paradoks polega na tym że chodzi o zapis w ustawie. UE pozwala doinwestować finansowo kopalnie w zapisie likwidacja i restrukturyzacja, nie wolno natomiast dotować kopalni ot tak sobie  czytaj(dochodowych) np. na poprawę warunków pracy czy zwiększenie wydobycia lub poprawę parku maszynowego, czyli koleiny chory i poroniony przepis,dyrektywa UE. Nie mniej problem nie został rozwiązany i za kilka miesięcy wróci tylko że będzie już po wyborach, a póki co za  idiotyczne pomysły Kopaczowej będą płacili podatnicy.
 kuc co ty dziecko możesz wiedzieć z góry jak będzie rządził PIS, bo ja mimo znacznie większego doświadczenia życiowego od ciebie tego nie wiem?. Uważam jednak że należy dać szansę tym bardziej iż po  ostatnich rzadach tej frakcji kilka spraw pozytywnych pozostało.Po PO twoje dziecko kiedy urodzisz będzie miało na dzień dobry 80 tyś długu i co w zamian od państwa, żadnej gwarancji przyszłości, żadnych perspektyw, chyba że sama będziesz bogata i mu pomożesz w przyszłości stanąć na nogi

(2015/01/21 11:40)

(2015/01/21 19:57)
A co z PO  w Sochaczewie? Zapadła się wraz z szefem pod ziemię, czy jak?

(2015/01/21 20:47)
Tutaj zgadzam się z autorem wątku, PO chce przegrać  ponieważ narobili gigantycznych długów, obłowili się i wiedzą tak  jak Donald który uciekł że teraz już wszystko będą przegrywać  bo  w doprowadzonym do takiego stanu państwie  na krawędzi bankructwa żaden rząd niewiele zrobi bo jak? Każda ustawa, każdy program, czy reforma musi mieć podstawę budżetową czyli źródło finansowania a jak wiemy"  Z pustego to nawet Salomon nie naleje"

 Jest w tym  bardzo duża wina byłych i obecnego Prezydenta w szczególności,którzy nie reagowali kiedy sprawy kraju szły w złym kierunku. Ale na co stać takiego dozorcę żyrandola, który tylko mówi że nic się nie da, że trzeba poczekać, zastanowić się,że nic nie może itd?
 Na co komu taki Prezydent, zlikwidować ten urząd w cholerę albo wybrać kogoś normalnego!

(2015/01/22 08:58)
do-Deluxe- kogoś normalnego? w elitach politycznych nie widzę "normalnego".wszyscy są ubabrani,dawniej wybierano na króla gości ze Szwecji,Sasów czy innych Węgrów,może ściągniemy np. Ławrowa?

(2015/01/23 20:30)
robroy nie snuj takich hororystycznych tragicznych wizji dla Polski, chciałbym normalnego Prezydenta który nie jest uwikłany w jakieś szemrane układy i sprawki z przeszłości, którym nie sterują służby specjalne albo np. szef jakiejś partii, Prezydenta który ma wizję i program na rozwój kraju, który reaguje gdy polityka rządu idzie w złym kierunku, który potrafi łączyć a nie dzielić jak ten tam " Gajowy" czy wcześniej kwa kwa

(2015/01/23 21:00)
partyjniacy nie dopuszczą kogoś obcego,wylansować jakiegoś kandydata może np. GW albo TVN, -obstawiam starego  Brzezińskiego z USA, (tak tak-ale przysięgam-trzeźwy jestem !! )na razie Miller wyskoczył z konopi z Ogórkiem (Ogórką?),przeleci toto jak meteoryt nad Czelabińskiem,ładny widok i nic więcej

(2015/01/24 13:16)
robroy to nie TVN decyduje, TVN JEST TYLKO NARZĘDZIEM W RĘKACH SŁUŻB SPECJALNYCH I ONE WYLANSUJĄ KANDYDATA, wmówią nam że ma  takie poparcie chodź wczoraj nikt o nim jeszcze nie słyszał, a my w to uwierzymy bo spece od pijaru i wizerunku  zrobią mu taki image że każdy da się nabrać.

 Ostatnio przewinął mi się jakiś kandydat niezależny, ciekawe nazwisko i  nawet nieźle gadał
 Grzegorz Braun, nie zapominajcie że Ronald Regan jeden z najlepszych Prezydentów USA też był aktorem

 Ostatnia próba- Grzegorz Braun

(2015/01/24 22:28)

(2015/01/25 09:14)
Deluxe-ale Reagan był bodajże przez dwie kadencje gubernatorem Californii,bogaty stan

(2015/01/25 09:18)
 Widzisz ale to jest slogan hasło  w USA" Pokaż co potrafisz a powiem,  ci kim jesteś", Regan pokazał w kampanii wyborczej co zrobił w stanie California jako Gubernator i w ten sposób został Prezydentem a nie tak jak u nas poprzez propagandę nienawiści i opluwanie przeciwników  a także obiecywanie rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Regan poprzez wyścig zbrojeń, Zimną Wojnę, Embargo i sankcje ekonomiczne doprowadził  do bardzo silnego osłabienia i kryzysu Bloku Demoludów  co w znacznym stopniu przyczyniło się do fali protestów strajków , inflacji i upadku Obozu Socjalistycznego, nie można pominąć faktu że w tym czasie USA BARDZO DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁA GOSPODARCZO. w  pewnym sensie gdyby nie polityka Regana prawdopodobnie  nie były by możliwe przemiany jakie zaszły np. w Polsce i innych Socjalistycznych kiedyś krajach.

(2015/01/25 22:36)

(2015/03/11 03:09)
 Masz rację gdyby się dało cokolwiek zrobić ale się nie da bo tym krajem rządzi Ośmiornica Służb Specjalnych, oglądaj  niedziela TVP2 godz. 21.10, film na faktach autentycznych, m. in. o tym kto stoi za falą dziwnych samobójstw, zawałów sercowych u ludzi którzy nigdy problemów sercowych nie mieli(wystarczy kilka kropel  specjalnego specyfiku)  w niejasnych okolicznościach w naszym kraju w  ostatnim 25 leciu.
 Wracając do dzieci i młodzieży, jaki jest poziom krzewienia sportu, weryfikacji  młodzieży do sekcji sportowych: piłka nożna, judo,zapasy,karate  i inne?
 Rozmawiałem jakieś 2 lub 3 lata temu w trenerem w-f sportowcem na pomorzu, poziom siły,kondycji i ogólnie sprawności fizycznej wśród  dzieci starszych klas podstawówki czy Gimnazjum woła o pomstę do niebios! Tak się teraz zastanawiam czy to szkoła winna czy rodzice, i sam nie wiem. Za moich czasów jak coś  się przeskrobało to za karę: nie pójdziesz na dwór do kolegów grać w piłkę, dzisiaj wygonić dziecko na świeże powietrze, granie w piłkę i w ogóle to kara bo to zajęcia męczące. No cóż , taki klimat i takie czasy!I jeszcze jednoSzanowni Państwo: mylicie się!
Otrzymałem list od Fundacji Praw Rodziców:

Fundacja po raz trzeci złożyła wniosek obywatelski w sejmie. W sumie nasze inicjatywy zgromadziły 1,6 mln głosów poparcia. Domagaliśmy się wolnego wyboru dla rodziców w sprawie edukacji dzieci. Tu można zobaczyć całe wystąpienie sejmowe. A tu, co powiedzieliśmy posłom o demokracji:
https://www.youtube.com/watch?v=LGJX4Ald4Ew
Sejmowa większość PO-PSL po raz trzeci odrzuciła nasz wniosek, mimo poparcia go przez wszystkie kluby opozycji. Okazało się, że rządząca koalicja nie jest w stanie dać nam nawet tyle wolności, żebyśmy mogli decydować o edukacyjnym starcie naszych dzieci.
Nie damy sobie jednak odebrać wolności, bo jesteśmy obywatelami a nie poddanymi.(...)
Tomasz i Karolina Elbanowscy, Małgorzata Lusar, Katarzyna Mastalerz-Jakus
Fundacja i Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców
Pełny tekst tu: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/prawa_rodzicow/2590

A ja odpowiadam:

Drodzy Państwo!

Partia KORWiN popiera Państwa w całości - bo według Prawicy dzieci należą do rodziców - i kropka. To rodzice powinni decydować o tym czy, w jakim wieku, i do jakiej szkoły idą ich dzieci.
Mylicie się jednak Państwo zasadniczo. Gdybyście byli poddanymi jakiegoś monarchy, to na ogół do głowy by mu nie przyszło wtrącać się w sprawy rodziny. Miałby zresztą inne ważniejsze zajęcia: kochanki, polowanie... Natomiast jesteście "obywatelami" - a więc poddanymi najstraszliwszego Tyrana: WIĘKSZOŚCI.
Większość (czasem potrzebna jest konstytucyjna Większość 2/3) może z nami zrobić WSZYSTKO. Może nam dzieci poodbierać, może kazać uczyć je homoseksualizmu... Większość nie ma czegoś takiego, jak "sumienie". I Większości nie można przekonać (bo jest głupia), nie można jej otruć ani wbić jej skrytobójczo sztyletu.
Chcieliście d***kracji? No, to ją macie!

Z poważaniem,

Janusz Korwin-Mikke

(2015/03/12 10:51)
O poziomie twoich wypowiedzi świadczy stwierdzenie: ,,na faktach autentycznych'' nie ma faktów nie autentycznych.
 Za zdrowie, rozwój i kondycję dzieci odpowiadają rodzice, to oni powinni zadbać o to żeby dziecko nie siedziało całe dnie w domu przy komputerze, w szkole nauczyciel W-F powinien tylko zauważyć potencjał w dziecku i powiedzieć o tym rodzicom, że dziecko dobrze sobie radzi w kosza, nogę, rugby czy ping-ponga i żeby pomyśleli nad jego rozwojem w  tym kierunku.
Czekam, aż ta ośmiornica służb specjalnych przyjdzie po Ciebie, to w końcu skończysz pieprzyć głupoty.

(2015/03/12 11:51)
a o jego stanie umyslowym rowniez to:
przestań wyzywać, obrażać.
a troszke wczesniej:Kacpersky troglodyto i niedouczony bez mózgu, 
:)) 

(2015/03/12 12:05)