Po co tyle flag państwowych na miescie?

/ 29 odpowiedzi

Wybaczcie moją ignorancję i niewiedze... Z jakiego powodu burminio przyozdobił połowę miasta flagami państwowymi? Jakie mamy święto państwowe w najbliższych 2-3 dniach?? czy to zwykle szastanie symbolami państwowymi?

Podobno przez Sochaczew ma przejeżdżać macierewicz i nasz pseudo burmistrz boi się że antek zapyta czy Sochaczew to "polskie miasto" :)

(2017/03/17 17:22)
tak to wyglada! :) bo nawet na 3 maja nie ma flag na każdym słupie, tylko na co drugim.

(2017/03/17 17:48)
POD KOŚCIOŁEM TEŻ TARAZ STRAGANY Z FLAGAMI I DEWOCJONALJAMI. Rok temu były stragany z zabawakami. Teraz jesteśmy patriotami. Każda uroczystość w kościele teraz wymaga wywieszania flag.

(2017/03/17 19:36)
fllagi wywieszone chyba z racji peregrynacji cudownego obrazu wędrującego po ziemi sochaczewskiej.

(2017/03/17 22:23)
dragon36 Z pewnością tak. A może nawiedzi na posłanka Sobecka?

(2017/03/18 08:19)
Marsz kobiet idzie a my wszyscy świętujemy. Ida ich chyba ze 44 miliony

(2017/03/18 09:28)

iks
Są wieszane już tak często, że proponuje nie zdejmować. Dziś miesięcznica pogrzebu może nasze miasto zaczyna obchodzić? Żenujące, że ktoś nie zdaje sobie sprawy, że takie nadużywanie wieszania flag z błahego powodu powoduje odwrotny skutek. Za moment nikt już nawet nie zwróci uwagi, że się pojawiają jak dalej będzie to z taką częstotliwością.

(2017/03/18 10:31)
Planowana jest zmiana rządu. Jest okazja na wieszanie flag.

(2017/03/18 12:56)
przy byle gównianym święcie partyjno-kościelnym można wywieszać,bo po wsiach chodzi kopia z kopii jakiegoś malunku ,ale powieś na maszcie przed swoim domem !BANDYTA !! PODLEGA KARZE,jak mi zaczną wywieszać na miesięcznicę ,zostanę niszczycielem flagi

(2017/03/18 14:45)
Mamy w Polsce powrót pogaństwa. Poganin to nie jest człowiek, który wierzy w bóstwa, kłania się kamieniom i drzewom. Poganin to człowiek zawistny, zazdrosny, nienawistny, który powoduje w drugim człowieku strach. Nie moge zrozumieć, że Polscy biskupi pozwalają na radio, które zaraz po modlitwie oczernia, jątrzy, zieje nienawiścią. Modlitwa ma być rozmową z Bogiem, a nie żeby pokazać się ludziom Wejdź do swej izdebki i zamknij drzwi, i się módl. To fragment wywiadu księdza Stanisława Walczaka. A my ubieramy miasto we flgfi i inne ozdoby, bierzemy obraz i pokazujemy swą siłę polityczną na ulicach.

(2017/03/18 18:37)

gaj
Może idąc za tym obrazem, patrząc na sybole, ludzie pojmną że - "Modlitwa ma być rozmową z Bogiem, a nie żeby pokazać się ludziom. Wejdź do swej izdebki i zamknij drzwi, i się módl." Bo jeśli tylko wyszli po to by uczcić obraz. Zmarnowali swój czas. I przystroili swoje domy flagami - symbolami patriotyzmu i wiary, bo taki zwyczaj, to zmarnowali swój czas. I śpiewali hymny nie słysząc słów - Zmarnowali szansę na zrozumienie że nad symbolami są wartości. " Przykazanie nowe daję Wam..." Za słowami - czyny. Święto się skończyło. Festyn dobiegł końca. Matka powędrowała dalej. Ciekawe co zostanie po tej wizycie. Ciekawe, jakież to owoce wydadzą nasiona rozsiane wzdłuż trasy Jej pielgrzymki? Takie - "Poganin to nie jest człowiek, który wierzy w bóstwa, kłania się kamieniom i drzewom. Poganin to człowiek zawistny, zazdrosny, nienawistny, który powoduje w drugim człowieku strach."? Czy takie - "...byście się wzajemnie miłowali"?

(2017/03/18 21:03)
niedługo zmiany w wyglądzie flagi Narodowej i godle-orzeł ulegnie modyfikacji fragment z artykułu " Kwestią otwartą jest dodanie do korony krzyża. Byłoby to silnie umotywowane heraldycznie, jednak obawiamy się, że sprawa nabrałaby kontekstu politycznego – mówi jeden z urzędników."

(2017/03/19 11:29)
Wieszanie flag państwowych przy okazji jakiejś uroczystości kościelnej (bo to nawet nie święto) to chyba duże nieporozumienie a może i profanacja. Nie mogę uwierzyć że to jest powód pojawienia się flag na mieście. Chyba komuś pomyliło się państwo z kościołem, ale jak widać dla władzy to to samo.

(2017/03/21 08:59)
edek2 Przynajmniej w tym temcie nie powinno już nic nikogo dziwić.

(2017/03/21 13:03)
A mi się to podoba. Ba! W USA flaga amerykańska to stały element krajobrazu. Dlaczego więc by z tego rezygnować.

(2017/03/22 11:20)
jakie to spoleczenstwo pojeb.... flagi z usa, social z niemiec, kur... kiedy wy zrozumiecie ze tak sie nie da.. chcesz flagi jak w ameryce czyli bierzesz wszystko co w ameryce... pozwolenia na bron ogolnodostepne, murzynow i meksykanców, chińczyków, oraz pozwol tysiącom rzolnierzy polskich ginac na wojenkach tak jak to jest w usa... chcesz socjal jak z niemiec to bierz tez 6 mln ciapatych, gwałty i zamachy... oooo juz mina zrzedla??? wybierac to co najlepsze z kazdego panstwa pomijac wady i jeszcze przekladac to a lokalny grunt gdzie panstwo ktorego cos kopiujesz ma inna gospodarke, inne uwarunkowania to jakis poje... pomysl... to wlasnie probuje robic PIS... hitler tez tak chcial...

(2017/03/22 14:13)
to na powitanie,albo pożegnanie? naszego Wielkiego Reformatora

(2017/03/23 08:56)
Dziś będą kwiaty na powitanie.

(2017/03/24 08:08)

dzis kur... jakie mamy swieto państwowe? flagi juz niedlugo beda wywieszane z powodu wizyty w toruniu, przyjazdu prezesa, pierdnieciu prezesa az boje sie pomyslec co bedzie jak kotek zdechnie...

(2017/04/10 05:59)

Widze lewactwo znów wypełzło ;-) dosłownie sama śmietanka w jednym temacie.

(2017/04/10 09:53)

no widze ze pan nie celebruje tej katastrofy wraz z innymi? prezes sprawdzi ip, zobaczy ze z domu pisales a nie spod palacu prezydenckiego co najmniej, bo obowiazkowo to powiniens bilet do smolenska juz pol roku temu wykupic... oj pozamiata cie pan prezez, pozamiata i to szybciutko a potem... browar z lewakami ci zostanie co? :)

(2017/04/10 10:08)

"gupie" pisiory wszystkim chca narzucic swietowanie rocznic "poleglych" w katastrofie smolenskiej i to kilka dni wczesniej, zeby nie zapomniec :-P

krotkie slowo do wszystkich pisiorow z okazji swiat: a ....uj wam w ....pe :-) po same jajka

(2017/04/14 09:47)

a moze te flagi z okazji wizyty kopii-kopii-xero obrazu z czestochowy?!?!?! tez mi powod

(2017/04/14 09:49)

Myslę, że te świeta są po to byście wszyscy mogli bumelować.

Jak jest święto to źle bo markety zamkniete,

jak swieta nie ma to zle bo trzeba pracowac,

jak nie ma pracy to źle, bo nie ma pieniędzy,

jak nie ma pieniedzy nie ma za co bumelowac.

Jest choć jedna rzecz na którą byście nie narzekali?

(2017/05/01 16:44)

Zauważyłem, że od 29.04 (przynajmniej tak mi się zdaje) do dziś 07.05 Sochaczew jest oflagowany.
Wiecie może, co świętujemy od 10-ciu dni?? Rozumiem, 02-03 maja, ale inne daty nie kojarzą mi się z niczym znaczącym w historii naszego kraju. Coś mnie ominęło?

(2017/05/07 12:36)