PO - partia tchórzy?

/ 17 odpowiedzi

No i ładnie nam się porobiło w naszej Polsce. Platforma Obywatelska licząc, że wygra wybory szykowała się do wielkiej koalicji, do wielkiego rządzenia. I co? Przegrali, więc boją się już brać odpowiedzialność za Polskę. Zabrali swoje zabawki z piaskownicy i poszli do domu. Mają gdzieś dobro Polski. Obrazili się na Kaczyńskiego, że dał się wybrac na prezydenta, obrazili sie na ludzi, że wybrali innych a nie ich. A Tusk? Bał się zostać marszałkiem sejmu i nie dziwota, że Komorowski nie przeszedł. No i pan Rokita - od wielu miesiecy nazywany przez siebie samego i przez innych - premierem z Krakowa. Obraził się na cały świat , że PO nie wygrała i pokazuje co potrafi. Usiłuje być ważniejszy niż jest. Niestety te wybory pokazały jakąż to odpowiedzialną partią jest liberalna PO - partia ulubiona przez przedsiębiorców, artystów, sportowców i innych bogoli. PO - to brak odpowiedzialności za Polskę i wszyscy to powinniśmy zapamiętać!
A mi sie wydaje ,że to nic dziwnego.Przecież tak naprawdę to się przez lata nic nie zmieniło.Ci sami ludzie w tym samym miejscu .Tylko tak jakoś się zamieniaja miejscami i nic z tego nie wynika.Największe umysły wyjeżdżają za chlebem w świat .Młodzi sa zmęczeni.Nie , nie nie narzekam tylko tak mi się nasuneło jest mismutno.Niedługo wyjeżdżam ,a wolałabym zostać.Ale cóż , wróce i mam nadzieje że Sochaczew nie będzie samym magazynem.Pozdrawiam,

(2005/10/30 09:56)
Platworma właśnie pokazała jak jej blisko do SLD, a wogóle to czekam kiedy pan Tusk podzięku je mediom za sondaże...

(2005/10/30 10:47)
A do Coali: Pamiętam jeszcze gorsze czasy, walczyliśmy i wywalczyliśmy, wyjechać to proste, ale może czasami trzeba coś z siebie dać...

(2005/10/30 10:49)
Odpowiedzialność polega na tym, że podejmuje się, popiera i firmuje własnym nazwiskiem/ szyldem takie działania, które są rozsądne, które zdaniem popierającego mają szansę powodzenia i będą miały pozytywne skutki.
Szczytem głupoty i nieodpowiedzialności byłoby z kolei wejście do rządu z PiSem i popieranie ich absurdalnego programu. Jak można wymagać od PO brania odpowiedzialności za działania PiSu, które zdaniem Platformy i wielu milionów Polaków nie przyniesie Polsce nic dobrego.
A do listy wyborców PO i Tuska proszę dopisać obok przedsiębiorców(a to słowo oznacza również drobnych sklepikarzy, podmioty świadczące usługi), artystów i sportowców jeszcze klasę średnią, studentów, inteligencję, prawników, lekarzy, ekonomistów, bezrobotnych i wiele innych grup społecznych.

(2005/10/30 10:50)
Zgadzam się z Piwożercą. A przed chwilą na Onecie przeczytałem, że B. Komorowski stwierdził, że najpierw powinno PIS przeprosić PO.
No jasne, Kaczyński powinien przeprosić za to, że wygrał, niech błaga Tuska o wybaczenie.
Nie wiedziałem, że niektórzy z PO potrafią z siebie łachów takich robić...

(2005/10/30 10:53)
jeśli komuś blisko do sld to zdecydowanie braciom Kaczyńskim i PiSowi. Przecież PiS to socjaliści i lewica gospodarcza, tylko o skrajnie prawicowej ideologii...

(2005/10/30 10:54)
Akurat wyjeżdżam nie za chlebem!daje z siebie wiele,zyje uczciwie i nie robie nikomu krzywdy ucze swoje dziecko miłości do ojczyzny ucze go że patriotyzm nie jest tylko słowem,którego wyjaśnienie mozna znależć w słowniki i stosować się do tejże reguły.Jest to sposób myślenia,postępowania,nie przynoszący wstydu własnemu narodowi i własnemu krajowi,jest to praca nad własnym rozwojem,jest to dawanie siebie innym bez zapominania o własnych bliskich - jest to tolerancja do innych narodów,cięzka praca dla własnego kraju......kurcze chyba mnie poniosło.Ale musze jeszcze dodać !Staram wpoić się synowi że powinniśmy rozwijać się w kazdej dziedzinie naukowej aby nazwa nazsego kraju była znana na świecie ze względu na rozwói nauki , kultury!Nie ze względu na Wałęse czyli "Solidarność" A wyjazd dla wielu naukowców młodych wcale nie jest taki prosty.Chcieliby móc sierozwijac we wlasnym kraju!

(2005/10/30 11:03)
Bzdury! Teraz to szczytem głupoty byłoby wejście do rządu z PISem? A przed wyborami PIS był cacy? Bo myśleliście, że wygracie. I proszę mi nie truć, że bezrobotni tak tłumnie zagłosowali na PO. To co teraz "politycy" PO" pokazują Polsce i Polakom to żenada i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności. Powinni się sami rozwiązać - panowie liberałowie. Jakbym był zwolennikiem PO wstydziłbym, sie do tego teraz przyznawać.

Ps. Domniemuję, że SirCogito - to oczywiście bezrobotny?

(2005/10/30 11:07)
I ciekawe dlaczego jak mowie o tym głośno to niektórzy przypatroja mi sie dziwnie?Niestety!

(2005/10/30 11:07)
Nie zapominaj, ze ta wygrana to raptem 3% wiecej.

Nie zapominaj, ze dlatego wygrali, ze na czas kampanii (oby tylko) okazali sie wiekszymi populistami.
Obiecywanie wiekszych wydatkow socjalnych i jednoczesnie zmniejszanie podatkow w tym stanie gospodarki jest delikatnie mowiac nierealne.

Nie wiem czy przeprosiny maja sens w polityce, ale jesli PIS faktycznie chce/chcial koalicji (szczerze watpie) to powinien jakis taki gest wykonywac. Dlaczego?

Wyobraz sobie ostryGlino (skad Ty wziales taki nick;-)), ze umawiam sie z Toba, ze gramy w jednej druzynie i strzelamy do bramki, na ktorej stoi Piwozerca.

I co Ty teraz robisz ostryGlino? Wykorzystujesz moja chwile nieuwagi i biegniesz z pilka do naszej brami ale zeby zachowac pozory, podajesz do Piwozercy, ktory oczywiscie trafia w pusta bramke. Po meczy wychodzimy z szatni, gdzie prawie sie pozabijalismy, a Ty do kamer z usmiechem i troska o losy naszej druzyny, mowisz, ze nie wyobrazasz sobie innego zespolu, ze z Piwozerca grac nie bedziesz.

Pamietajmy tez, ze Piwozerca jest najbrutalniejszym zawodnikiem w lidze, ktoremu np.zdarzylo sie kopnac w twarz innego zawodnika podczas meczu.

I teraz Ty pomiedzy jednym i drugim wywiadem, gdzie twardo lansujesz te teze o wspolnym zespole, pomagasz na dodatek Piwozercy zostac sedzia.

Nie lubie jak sie probuje ze mnie robic durnia a wlasnie tak to wyglada z PIS'em. Robi jedno a do kamer mowi drugie. Po co? Wygrali, chca rzadzic, niech rzadza, po co ta szopka?

(2005/10/30 11:26)
I właśnie za to Cie szanuję, a jeśli chodzi o "Solidarność" to dwadzieścia lat temu była wartością, dziś jest hasłem, nie mylmy tego, nie wolno.

(2005/10/30 12:17)
To oczywiście jest do Coali

(2005/10/30 12:19)
Wiesz co Jarku... nie wiem skąd ten styl, ja wogóle nie wiem kto to jest ostry Glina

(2005/10/30 12:52)
O co tyle hałasu?
Przecież żeby wzięli odpowiedzialność razem muszą mieć wspólny program.
Będzie rząd mniejszościowy, a PO popierać będzie rozsądne projekty PiS-u. Może wcześniej zawrą kontrakt.

ostryGLINO, dziwisz się, że PO zmienia zdanie.
Warto sobie przypomnieć co PiS mówił w pierwszych miesiącach istnienia. Otóż był partią prorynkową. Z czasem ewaluwoał ku wartościom socjalnym by poszerzyć bazę elektoratu. Gdyby tak nie postąpił powtórzyłby wynik z 2001 roku. Zmieniają się okoliczności, zmienia się i sposób postępowania.

Teraz co do odpowiedzialności mężow stanu z PiS-u.
1. Są takie rzeczy jak dług publiczny, jego relacja do PKB.
Z tym wiąże się deficyt budżetowy. A PiS mówi będą mieszkania, pomoc socjalna, ulgi rodzinne i przy zatrudnianiu oraz niższe podatki. A jednocześnie deficyt zmaleje. Jak PiS to tłumaczy? Zwiększeniu ulegną wpływy budżetowe. A jak się nie zwiększą?
Warto wiedzieć, że jeśli stosunek długu publicznego do PKB przekroczy 55% (w tym roku nie było takiego ryzyka bo złoty wobec euro był silny, ale kto wie jak będzie teraz)
to w przyszłorocznym budżecie wydatki będą musiały równać się wpływom.
2. PiS chce jeszcze zwiększyć koszty pracy wprowadzająć ubezpieczenie od bezrobocia. Pomysł przejęty od ekonomicznych ignorantów z Solidarności (która z NSZZ "Solidarność' ma tylko wspólną nazwę)

To tylko przykłady. Ja nie dziwie się sceptycznej postawie PO. Też nie biorę odpowiedzialności za głupotę.

(2005/10/30 13:06)
ostrGLINA na premiera, prezydenta, parlamentarzyste, komendanta policji, generała armii i wogóle gdzie to tylko mozliwe...
Po prostu jestes BOSKI..szkoda ze masz problem z głową .. i tacy ludzie nas chronią ;-))
buuuhahaha co za radośc

(2005/10/30 16:19)
Najlepszym kandydatem na władcę Polski byłby zatem linu. Z butelką piwa, na ławce pod blokiem. Gratuluję i kończę tę dyskusję.

(2005/10/30 18:41)
Najlepszym kandydatem na władcę Polski byłby zatem linu. Z butelką piwa, na ławce pod blokiem.

Chyba ci sie historia popierniczyła .. to nie ten czas jesli chodzi o władców LOL :D
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
wole butelke piwa niz byc zadufanym, udajacym poliglote i znawce polityki policjantem który dochodzi swych racji z pozimu czubka własnego nosa..
(wyjedz gdzies za granice zobaczysz co znaczy ta "butelka piwa" dla ludzi w innych krajach, i jaki to ma dla nich znaczenie , ale chyba ci to nie dane za pensje policjanta ??)

jesli jestes takim policjantem jak człowiekiem to powodzenia..

..a to czy kończysz dyskusje to nie twoje domena mimo ze ty ja zaczałes ..

Gratuluję i kończę tę dyskusję.

Ja tez ci gratuluje ..głupoty .. ;-)

(2005/10/30 21:05)