Po raz kolejny eliminacja konkurencji przez Urząd

/ 2 odpowiedzi

Chciałbym wrócić do tematu komunikacji w sochaczewie. Aktualnie wiem, że kilku zewnętrznych przewozników chciało by w sochaczewie wprowadzić usługi przewozu osób - oczywiście jest to konkurencja dla niereformowalnego dinozaura jakim jest ZKM Sochaczew.

Dla mieszkańców jak znalazł! każdy po podstawach ekonomii wie, że konkurencja wychodzi użytkownikom tylko na dobre. Ale co robi nasz Burmistrz przy współpracy Rady Miejskiej? Otóż, proszę Państwa wprowadza opłaty dla zewnętrznych przewoźników za zatrzymywanie się na przystankach - to nie jest wcale dziwne, w końcu utrzymanie ich kosztuje. Lecz to nie koniec! Nie wiedzieć czemu RM uchwałą ograniczyła drastycznie liczbę przystanków na których może zatrzymywać się konkurencja. Oczywiście są to kluczowe przystanki.

W ten własnie sposób władze miasta chcą polepszyć nam życie. Z działań tych jasno wynika troska o kolesi (ZKM) a nie o dobro przeciętnego mieszkańca i poprawę warunków życia w naszym mieście.

Wiadomo że niereformowalny od wieków ZKM padnie pod naciskiem nowoczesnej konkurencji ale może tak własnie ma byc. Niech zaorają ten zakład a na zgliszczach wybudują nowe, nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo, które będzie konkurencyjne na rynku.

Pamiętamy również sytuację około 10 lat temu, może więcej, kiedy to prywatny busik zaczął wozić ludzi ze stacji do Chodakowa. Jak potraktowały go ówczesne władze, pozostawie to bez większego komentarza - Od nagonek Policji po UDT aż człowiek musiał się poddać.

Oczywiście z ambony w UM usłyszymy, że robimy wszystko dla dobra mieszkańców. Oczywiście.

ja pier.... przeciez to obled jest... ludzie wybrani przez nas do rady miasta podejmuja takie decyzje???? kur.. niech podadza nazwiska osob ktore glosowoaly za ograniczeniem liczby przystankow dla konkurencji!! na jakiej podstawie uwazaja ze bedzie to lepsze dla mieszkańców?? taka jest idea prawda? wybieramy ludzi ktorzy w naszym imieniu w radzie miejskiej beda dzialac dla naszego dobra, prawda?

prosze niech ktos z szanownych radnych wytlumaczy mi w jakis sposob ograniczenie liczby przystankow dla konkurencji przyczyni sie dla sobra szarego mieszkanca ktory chce jezdzic taniej i w lepszych warunkach? jest jakis bohater czy bierzesz tylko kase za pierdzenie w fotel w tej sali a mieszkancow masz w dupie?

(2016/07/12 12:13)

kacperskyy tyle już tu siedzisz i nie wiesz że rada to co burminio i burminio to co rada,inaczej se będą radzić ale na podworku ............................

(2016/07/12 12:36)