Pociągi TLK w Sochaczewie

/ 8 odpowiedzi

Szanowni Państwo, Koledzy i Koleżanki z pociągów ;)

Pragnę przekazać Wam odpowiedź jaką otrzymałem w dniu dzisiejszym tj. 18 grudnia br. od spółki PKP INTERCITY S.A.

Niestety nie udzielono mi odpowiedzi w kwestii pozostałych pociągów, a jedynie tego jednego „Kaszub”.

Poprosiłem o kopię pisma z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ale odesłano mnie do autora.

Wysłałem stosowną prośbę i czekam na odpowiedź.

W tej kwestii będę zwracał się do Pana Posła Macieja Małeckiego oraz radnego Adama Orlińskiego z prośbą o pomoc w dostępie do ww. pisma.

Walki nie kończymy.

Krzysztof Kubik

Ps. Przepraszam za formę, ale portal e-Sochaczew.pl nie wyraził zgody na publikację powyższej informacji w formie baneru na stronie tytułowej portalu.

krzysiek dzieki za zaangazowanie i informacje!

mozna sie bylo tego spodziewac :(

(2012/12/19 15:51)
Zawsze można zaciągnąć hamulec ręczny, hehe monitoringu chyba nie ma w pociągu, a co dalej mandat zbiorowy? Słyszałam z opowieści ze kiedyś nie było stacji warszawa ursus, a jak wiadomo pracowało tam dużo ludzi i co dzień zaciągany był hamulec ręczny, później maszyniści byli juz do tego przyzwyczajeni i sami sie zatrzymywali zeby nie zrywać hamulca, ot historia stacji. Więc analogocznie jakby tak robić im przymusowe postoje to moze dałoby to do zrozumienia!!!!!

(2012/12/19 17:42)

Poprosiłem o kopię pisma z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ale odesłano mnie do autora.

Wysłałem stosowną prośbę i czekam na odpowiedź.

W tej kwestii będę zwracał się do Pana Posła Macieja Małeckiego oraz radnego Adama Orlińskiego z prośbą o pomoc w dostępie do ww. pisma.

Nie potrzeba żadnej pomocy posłów czy radnych, wystarczy jak powołasz się na ustawę o dostępie do informacji publicznej, jeżeli w piśmie nie ma danych objętych tajemnicą, to udostępnią, a jak są, to żaden poseł nie pomoże.

(2012/12/19 19:45)
a co na to Osiecki już go chyba sprawa nie interesuje . Zrobił koło siebie zamieszanie medialne i dziękuję więcej w tej  wojnie  nie biorę udziału . Dobre co?

(2012/12/19 21:20)

kreedka

myslalem dokladnie o tym samym! wprowadzmy w zycie iniciatywe "zaciagam reczny w socho" :)

najelpiej w kilku wagonach na raz! przeciez nikt nikogo nie sprzeda a jak zacznie wysiadac 150 osob kto komu udowodni ze to on zaciagnal??

nawet jak ktos z jadacych dalej powie "to ten to ten" to te 149 osob murem bedzie stalo ze to nie prawda. gowno nam zrobia a kieropwnik sam w koncu zacznie sie zatrzymywac bo nie bedzie mu sie chcialo biegac po wagonach i odblokowywac hamulce.

zbierzmy na poczatek przynajmniej grupke 10-20 osob i jedziemy z tym tematem.

(2012/12/20 08:09)
 No  super pomysł. Ale z drugiej strony co to za moloch , co to za państwo w państwie że PKP nie zabiega o klientów,że robi łaskę że się pociąg zatrzyma. PKP to jakiś skansen, relikt przeszłości, kolejna firma pod młotek.Pomysł jest dobry coś jakby zbiorowa Solidarność pasażerów. NSZZ Pasażerów PKP :)

(2012/12/20 08:37)

Do Kyle

Dokładnie takiego argumentu użyłem (ustawa o dostępie do informacji publicznej) poruszając jednocześnie kwestie interesu społecznego, niestety i to nie pomogło :(

Do ministerstwa uderzyłem w te same tony. Jednak widząc jak dramatycznie nieporadny jest ten Rząd i ministrowie trudno wierzyć, że w ogóle odpowiedzą.

Zobaczymy jakie informacje przekaże nam Burmistrz.

C.d.n. J

Ps. Coraz częściej mam wrażenie, że jak mieszkańcy sami o swoje nie zawalczą, to żaden Burmistrz czy Radny nie pomoże. Tyle szumu o parking przy stacji i cisza, a małe Błonie dostały pieniądze od Struzika, ano dostały, a Sochaczew mają tam gdzie wiewiórka ma ogonek;)

(2012/12/20 09:29)
Dokładnie, zgadzam się z tym co napisał/a reagge77

Myślę iż w dobie demokracji trzeba też więcej zaangażowania społecznego a nie tylko tak że ludzie co im każą to zrobią, co im dadzą to wezmą, to jest, jeśli chcemy mieć miasto tak przyjazne i funkcjonalne dla mieszkańców musimy działać  wspólnie, tak jak np. było w walce o budowę obwodnicy.

(2012/12/23 13:52)