Pociągi TLK Warszawa – Sochaczew

/ 29 odpowiedzi / 5 zdjęć

Szanowni Państwo, informuję, że od najbliższego poniedziałku (13-01-2014r.) Spółka PKP Intercity przywróciła połączenie TLK relacji Warszawa – Sochaczew- Łowicz o godzinie 16:00.K.K. :)

Brawo.

(2014/01/10 09:35)

Witam

Brawo, brawo..Jakieś światełko w tunelu się zapaliło:)

Szkoda, że tylko jeden, po 17-tej też by się taki pociąg przydał i rano tez ...

Pozd.

Daniel

(2014/01/10 09:58)

Reage77 zajefajnie! dziekujemy!

moze jeszcze zdarze oddac miesieczny bo kupilem we wtorek na KM tam i powrot.

to sa dopiero dobre wiadomosci!! masz u mnie co najmenij jeden browar grzany a z racji twojego nicku to oczywiscie w 77 :)

(2014/01/10 10:44)

Daniel,

Po 17 masz nawet dwa pociągi: 17:05 i 17:34.

Rano sa dwa po godz. 8:00

(2014/01/15 14:34)

Sądzę, że obecnie dzięki temu nowemu połączeniu TLK nasze powroty z Wawy wyglądają powiedziałbym nieźle lub nawet bardzo dobrze.

Szczerze mówiąc nie pamiętam czasów żeby było tak dużo szybkich połączeń do nas.
Gdyby dało się utrzymać taką ilość pociągów to Sochaczew skutecznie mógłby konkurować w tym zakresie z Pruszkowem, Brwinowem, Grodziskiem czy nawet Błoniami.
Dobrze by było, i tu ukłon w stronę burmistrza Osieckiego, starosty Korysia, wójta Orlińskiego oraz naszego radnego wojewódzkiego Adama Orlińskiego, aby mieli ten temat na uwadze, gdyż szybkie połączenie to podstawa jakiegokolwiek rozwoju naszego miasta i regionu.

Jednego jeszcze brakuje, a mianowicie dużego parkingu przy PKP. Nie mniej jednak sądzę, że burmistrz dotrzyma słowa i przy udziale przywołanego już A. Orlińskiego, który zawalczy o wsparcie finansowe województwa, parking powstanie.

Skandalem by było gdyby Błoniom i Teresinowi dali, a Sochaczewowi nie!

Niestety gorzej wygląda podróż do Warszawy wiec póki co musimy wstawać wcześniej.

K.

PS. Kacperskyy, podobno jeden browarek to niezbyt zdrowo więc stawiam drugi oczywiście tylko w „77”. A że autobusy do Chodakowa jeżdżą niezbyt często to kto wie czy nie starczy czasu na trzeci. ;)

(2014/01/16 09:40)
Jakoś nie wiadomo czemu nie mogę wstawić załącznika graficznego :(

(2014/01/16 09:43)

jak dla mnie to jeszcze brakuje tylko jakiegoś pociągu TLK chwile po 18-tej i byloby idealnie, wtedy moznaby zrezygnowac z pociągów KM na rzecz TLK wlaśnie 

novjan

(2014/01/16 15:15)

gaj
Reage77 zobacz ile ma kB ten obraz. Na E-socho można umieszczać tylko do 100 kB. 

(2014/01/16 16:54)
Nie mam wątpliwości, że jednym z determinantów przywrócenia takiego połączenia dedykowanego mieszkańcom Sochaczewa i Łowicza (w tygodniu pociąg jedynie do Kutna) była nasza akcja zbierania podpisów pod petycją o zatrzymywanie się pociągów TLK w Sochaczewie i Łowiczu wsparta akcją sochaczewskiego Urzędu Miasta, pana posła Macieja Małeckiego oraz władz i mieszkańców Łowicza.
Podpisy o ile sobie przypominam zbierane były w 2012 roku w celu obrony pociągu LUBUSZANIN do Zielonej Góry, który odjeżdżał z dworca Warszawa Centralna o 16:05. Co wtedy z tego wynikło? Tyle, że LUBUSZANIN był, ale o 18:00. Powracającym do Socho i Łowicza około godziny 16:00 z WWA pozostał 16:05 Kolei Mazowieckich ze Śródmieścia albo FLISAK Przewozów Regionalnych o tej samej godzinie z Centralnego. W roku 2013 FLISAKa zlikwidowano i do 13.01.br. nie było żadnego pociągu pospiesznego z Warszawy do Sochaczewa między 15:05 a 17:05. Zbierano w 2013 roku podpisy? Nie zauważyłem. Czyżby cały rok pertraktowali i się udało. Myślę, że te z 2012 roku nie mają z tym nic wspólnego. Pociąg jest jak najbardziej OK bo w tamtym roku kiedy nie mogłem wrócić FLISAKiem musiałem kupować dodatkowy bilet na TLK. Teraz mam wybór.

(2014/01/21 13:43)
Sądzę, że TLK wtedy nie potraktowało naszych akcji poważnie, być może nikt nie zadał sobie trudu nawet rzetelnej analizy opłacalności takowych relacji pociągów TLK, a może powód był inny. Jedyną informacją była ta o konieczności skrócenia czasu kursowania pociągów relacji Warszawa - Gdynia Podsekretarza Stanu pana Andrzeja Massela do Prezesa PKP IC. Wiem również, że Poseł Maciej Małecki mocno się w sprawę zaangażował.

Być może jest tak jak piszesz przyjacielu, a być może, o czym jestem przekonany nasze akcje przyczyniły się jednak do zwrócenia uwagi zarządu PKP InteCity na problem, a i na zyski.
Warto zauważyć, że jedyne szybkie połączania z Sochaczewem są realizowane właśnie przez TLK.
Nie jest prawdą o czym pisano wcześniej, że PKP IC uzgadnia czy wysyła choćby do opiniowania samorządom, natomiast robią to KM. Niestety szybkich pociągów tych drugich nie ma, a szkoda. Tym właśnie mógłby się zająć się również UM i nasz radny wojewódzki.

(2014/01/21 14:52)
 Ale ta promocja jest jedyna w swoim rodzaju, gdzie indziej w kinie, teatrze czy gdziekolwiek za ta sama cenę dostajesz dwa razy dłuższą usługę?,płacisz za godzinę jazdy a jedziesz 2 godziny, toż to super promocja;)

(2014/01/21 16:49)
A jeszcze do tego pana co się pyszni że tyra  na wyspach. Czy to Polaków wina że m.in. Churchill wepchnął nas w objęcia Stalina i jesteśmy zapóźnieni technologicznie i gospodarczo  o kilkadziesiąt lat?

(2014/01/21 23:07)

BJ

Ludzie przeczytajcie uważnie nazwę miejscowości Błonie ...w Błoniu, do Błonia , przez Błonie

Skandalem by było gdyby Błoniu dali ....

konkurować ..... z Błoniem a nie ja w poście Reage77 to nie są Błonia pod warszawa czy pod Sochaczewem, tylko miejscowość Błonie. Proste a drażni w uszy i w oczy a często to słyszę i widzę niestety

(2014/01/22 22:34)
"Skandalem by było gdyby Błoniu i Teresinowi dali, a Sochaczewowi nie!"

Szanowny BJ, czy odmiana pozostałych nazw miejscowości jest poprawna?

Może jeszcze jakieś inne "merytoryczne" uwagi?

(2014/01/24 13:07)

reage77 nie ma co wchodzic w polemike. kazdy wie o co chodzi a znalazl sie jakis amator miodka..

polecam na zachodnim posluchac jak pani przez megafon co dzien mowi "pociag kolei mazowieckiej odjedzie...." :)

to jak to? mazowieckiej kolei czy mazowieckich kolei? wuj z tym kazdy wie o co chodzi i ma to gdzies ;)

(2014/01/24 14:00)
 Mniejsza o większość , chyba jednak lepiej jak coś mówi niż  gdyby nikt nic nie wiedział i musiał dylować do informacji, a  np. powie ci że pociąg przyjedzie z jakim opóźnieniem jeśli się takie zdarzy a uwierzcie mi  to jest bardzo możliwe

(2014/01/24 22:51)
W języku ojczystym chyba jednak nie do końca chodzi o to by się tylko porozumieć i każdy wiedział o co chodzi. Chodzi tez o to by go po prostu nie kaleczyć. Choć akurat Błonie to nazwa miejscowości i nie każdy musi wiedzieć jak się ją akurat odmienia.
W Lubelskiem jest taka wieś o nazwie Jabłoń. Tam nikt nie mieszka w Jabłoni tylko w Jabłoniu i busy nie jadą do Jabłoni tylko Jabłonia. Tylko kto o tym może wiedzieć spoza okolic Jabłonia? :)

Co do pociągu by nie zmieniać tematu to już się MAZOWSZE najeździł :)
Do 7 marca br. tylko. Po zmianach już go nie ma wg rozkładu.

(2014/01/31 13:00)
A może lepiej Stacja Łąki, barany wysiadać! :))

(2014/01/31 13:55)
no i smaku tylko narobili :( od 10 marca znow pociag sie nie zatrzymuje... nie kumam ich logiki

(2014/02/06 15:46)
 To tylko przypomnę jak powiedział mój kolega z wojska który w cywilu pracował na Kolei": Tam gdzie zaczyna się Kolei i Wojsko tam kończy się logika" czy nie miał racji?

Z drugiej strony dopóki kolei będzie w jakiejś mierze państwowa to nie będzie funkcjonowała kierując się zasadami zdrowego rozsądku, ekonomi czy logiki, tylko że już widzę ten szum, harmider opozycji gdyby ktoś/ jakiś rząd/ zdecydował się aby oddać Kolei w prywatne ręce, dopóki jest państwowy moloch mamy tak jak mamy.

(2014/02/06 16:09)
A ja i tak nie wiem z czego mielibyśmy się cieszyć. Ci co kończą pracę o 15.00 nie będą czekać godzinę, żeby nim wracać z Centralnego, a kończący pracę o 16,00 nie zdążą na ten pociąg. Jak by nie patrzeć pozostają nam zimne koleje mazowieckie....

(2014/02/06 17:49)

marna

a jednak. na peronie w socho tlumy ludzi.. reszta wysiadala w lowiczu i kutnie a dalej pociag pusty jezdzi. niby zla godzina a ludzi z sochaczewa jezdzi nim mnostwo.

(2014/02/07 08:04)
 Jednym słowem jest bajzel

(2014/02/07 09:05)

od 15.00 do 17.30 zadnego pospiecha,, potem 3 w ciagu 10 min.... potem przez 75 min nic i znow w ciagu 5 minut dwa TLK...

pieknie k*** pieknie...

(2014/02/11 07:54)
Od 10.03 nie ma żadnego pociągu pośpiesznego jadącego przez Sochaczew do Centralnego aż do godziny 14:13 ? Czy tak ma być ? Mam znajomego, który pracował jakiś czas temu na PKP i mówił, że po zakończeniu remontu torów między Warszawą a Łodzią pociągi dalekobieżne w ogóle nie będą jeździły przez sochaczew. Oby się mylił...

(2014/02/11 09:32)