Podaruj 1% na Świetlicę KLEKS

/ 14 odpowiedzi

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o skorzystanie z możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „PRZYSTAŃ”

Stowarzyszenie od sierpnia 2004 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego o numerze KRS 0000103973

Aby wspomóc naszych podopiecznych, wystarczy wypełnić formularz rocznego zeznania podatkowego PIT i wpisać nasz numer

KRS  0000 103973

* Stowarzyszenie od ponad 13 lat prowadzi świetlicę środowiskową z elementami socjoterapii „Kleks”, w budynku MOK, przy ul. Chopina 101 w Sochaczewie

*  Obejmuje opieką rocznie ok.50 dzieci, zapewnia posiłki, pomoc w  edukacji, organizuje czas wolny, prowadzi programy terapeutyczne, profilaktyczne, umożliwia rozwijanie pasji i zainteresowań swoich podopiecznych

*  Organizuje wyjazdy wakacyjne i ferie zimowe

*  Oraz realizuje wiele innych zadań kierowanych do dzieci i ich rodziców

Większość naszych działań jest możliwa tylko dzięki 1%.

Można dokonać też wpłaty pieniężnej jako darowiznę na konto bankowe:

Nr Rachunku PKO SA I/O SOCHACZEW

06 1240 1822 1111 0000 0720 4304

Z dopiskiem: "Darowizna na cele organizacji pożytku publicznego".

Jak co roku ja i moi znajomi wesprzemy świetlicę i zachęcam wszystkich mieszkańców Chodakowa i całego miasta do wsparcia Stowarzyszenia.
Świetlica jest jedynym miejscem w Chodakowie w którym dzieciaki mogą za zupełną darmochę skorzystać z wielu fajnych zajęć tam prowadzonych.

Większość przychodzących tam dzieci pochodzi z niezamożnych rodzin, których rodziców nie stać na płatne zajęcia prowadzone przez MOK czy działające w nim prywatne firmy.

Prowadzącym świetlicę życzę dużo wytrwałości i zrozumienia w oczach magistratu, który mógłby bardziej wspierać maluchy z Chodakowa i okolic.

Powodzenia! :)

(2014/01/31 08:58)

(2014/02/03 12:22)

Z darmowych zajęć  w świetlicy KLEKS korzysta około 60 dzieci.
Tu zdjęcie z wyjazdu wakacyjnego.

(2014/02/04 07:56)
Dowiedziałem się niedawno, że dzieciaki z ubogich rodzin z Chodakowa uczęszczające do świetlicy KLEKS w tym roku na wyjazd wakacyjny mogą nie pojechać, ponieważ UM słabo wspiera świetlicę. Prowadzący ją opiekunowie (nie nauczyciele na etatach w szkołach) pracyją na zmianę, pół roku na świetlicy, pół roku na bezrobociu!!!

To jest jedyna szansa dla niezamożnych rodzin, aby wysłać dzieci na chociażby skromny wakacyjny wyjazd!

Szanowni sochaczewianie jak nie zadbamy o dzieciaki to kto zadba o zwierzęta?
Na pewno nie ci młodociani wałęsający się po ulicach i wiszący na trzepakach, bo ci będą kraść żeby sobie dragi kupić.
A jak jest w Chodakowie każdy wie. :(

(2014/02/04 14:35)
Te wszystkie posty ze świetlicy kleks to jedno wielkie oszustwo.Dzieci nie wyjeżdżają na żadne ferie a słyszałem że na wakacje wyjeżdżają na kilka dni do nieprzyjemnych domków w Tułowicach.Uczęszcza tam około piętnaścioro dzieci a nie tak jak jest napisane 60.To jest chyba ostatnia instytucja na świecie na którą oddałbym 1%. Jeżeli chodzi o zajęcia to nie są w żaden sposób przystosowane do zainteresowań podopiecznych.

(2014/02/04 21:09)
szytko145 nie wiem kim jesteś i jaki masz cel w wypisywaniu swoich kretynizmów, ale widzę, że wiedzę masz ograniczoną, a twoje wpisy mają służyć jedynie oczernieniu świetlicy!

Jeśli jesteś taki odważny, a może odważna, to zachęcam do przedstawienia się na forum publicznym. Założyłaś nowe konto tylko po to żeby sobie poujadać? Nie masz pjecia jakie dzieciaki tam przychodzą i ile ich jest. Nie masz również pojęcia jaką kasą dysponuje świetlica, a zapewniam cię nie stać "jej" jak inne stowarzyszenia na hotele dla psów czy kotów.

Jeśli uważasz, że świetlica jest zbędna lub źle wywiązuje się ze swojej misji to zawsze zamiast wspierać dzieciaki możesz wesprzeć psy i koty!
Najpierw jednak proponuję udać się na zajęcia prowadzone w Kleksie i rzetelną weryfikację swoich słów!

A może ty chcesz zawiązać jakąś inicjatywę?
Wątpię!

(2014/02/05 10:20)
Po pierwsze to nie szytko145 tylko szytko148. Wiem o wiele więcej na temat świetlicy Kleks niż Ci się może wydawać.Nie wypisuje żadnych kretynizmów tylko skręca mnie jak słyszę i widzę jak ktoś kosztem biednych dzieciaków nabija sobie swoją kieszeń.Skoro twierdzicie że dzieci wyjeżdżają na ferie proszę napisać gdzie jadą w tym roku bo ja słyszałem że nigdzie.Moim celem jest pisanie prawdy a nie oczernianie kogoś albo czegoś.I dlaczego nic w tym poście nie piszesz na temat ilości uczęszczających dzieci dalej będziesz twierdził że uczęszcza ich 60 bo ja wiem że 15.   

(2014/02/05 21:34)
Po pierwsze to nie szytko145 tylko szytko148. Wiem o wiele więcej na temat świetlicy Kleks niż Ci się może wydawać.Nie wypisuje żadnych kretynizmów tylko skręca mnie jak słyszę i widzę jak ktoś kosztem biednych dzieciaków nabija sobie swoją kieszeń.Skoro twierdzicie że dzieci wyjeżdżają na ferie proszę napisać gdzie jadą w tym roku bo ja słyszałem że nigdzie.Moim celem jest pisanie prawdy a nie oczernianie kogoś albo czegoś.I dlaczego nic w tym poście nie piszesz na temat ilości uczęszczających dzieci dalej będziesz twierdził że uczęszcza ich 60 bo ja wiem że 15.   

To co pan pisze wygląda zupełnie inaczej. Ilość dzieci uczęszczających na świetlicę jest zależna od ilości opiekunów. W ostatnim okresie do chwili obecnej na stale na zajęciach było powyżej 20 dzieci (codziennie). W szkole w Chodakowie zajęcia np. w klasach 1-3 odbywają się w systemie dwuzmianowym tzn. kilkadni w tygodniu dzieci uczęśzczają na rano, a kilka razy na godziny poludniowe (naprzemiennie). W te dni zajęcia szkolne bywają do 17.00, a zajęcia unijne nawet dłużej. Świetlica KLEKS funkcjonuje do godz. 18.00. Z tego wynika, że nie zawsze jest możliwość uczestnictwa całej grupy. Było dwóch opiekunów. W tej chwili jest jeden i liczba dzieci będzie ograniczona, bo przecież muszą mieć zapewnioną odpowiednią opiekę. Czy wyobraża pan sobie odrabianie lekcji i prowadzenie zajęć z tak liczną gromadą? Każde dziecko wymaga uwagi, a przecież robią to, przygotowywują przedstawienia, mają zajęcia plastyczne, aerobik itp.Tu potrzebna jest jeszcze pomoc - może pan lub ktoś inny zechciał by zostać wolentariuszem? Sądzę, że radykalnie zmieniłoby to pana podejście do sprawy.
Co do wyjazdów - koszty wyjazdów pokrywane są przez sponsorów. Co za tym idzie: wszystko zależne jest od ilości środków uzyskanych od darczyńców.Tak więc, to czy dzieci pojadą "gdziekolwiek" zależy od tego, czy są na to środki. Jeżeli wystarczy na choćby tylko kilkudniowy pobyt dzieci w jednej z pobliskich miejscowości to też jest sukces. Czy uważa pan, że rodziny tych dzieci mogą zapewnić im możliwość innego wyjazdu? Wyjazd do Tułowic też był w ostatnie wakacje - co do, jak pan określa "nieprzyjemnych domków"  - to pana opinia. Dzieci miały dobre warunki, wyżywienie, opiekę i ogromną frajdę z wyjadu. Z kąd wiem? Mam kilkoro dzieci, a troje z nich tam było.Co z tymi feriami? No cóż, może jest ktoś kto chce pokryć koszty takiego wyjazdu?Świetlica zwraca się o pomoc np. w formie 1% podatku. Dobrze, że jest ktoś, kto chce walczyć o dzieci i powinniśmy w tym dopomóc. Zapraszam, aby bardziej przyjrzał się temu problemowi. Niestety pana postawa jest raczej roszczeniowa, a może pan wierzyć lub nie, ale dawanie innym czegoś z swojego serca jest motywujące i przyjemne.Z poważaniem - KB.

(2014/02/06 07:30)
...Wiem o wiele więcej na temat świetlicy Kleks niż Ci się może wydawać.Nie wypisuje żadnych kretynizmów tylko skręca mnie jak słyszę i widzę jak ktoś kosztem biednych dzieciaków nabija sobie swoją kieszeń.Skoro twierdzicie że dzieci wyjeżdżają na ferie proszę napisać gdzie jadą w tym roku bo ja słyszałem że nigdzie.Moim celem jest pisanie prawdy a nie oczernianie kogoś albo czegoś.I dlaczego nic w tym poście nie piszesz na temat ilości uczęszczających dzieci dalej będziesz twierdził że uczęszcza ich 60 bo ja wiem że 15.   

To, co pan pisze wygląda zupełnie inaczej. Ilość dzieci uczęszczających na świetlicę jest zależna od ilości opiekunów. W ostatnim okresie do chwili obecnej na stale na zajęciach było powyżej 20 dzieci (codziennie). W szkole w Chodakowie zajęcia np. w klasach 1-3 odbywają się w systemie dwuzmianowym tzn. kilka dni w tygodniu dzieci uczęszczają na rano, a kilka razy na godziny południowe (naprzemiennie). W te dni zajęcia szkolne bywają do 17.00, a zajęcia unijne nawet dłużej. Świetlica KLEKS funkcjonuje do godz. 18.00. Z tego wynika, że nie zawsze jest możliwość uczestnictwa całej grupy. 

Było dwóch opiekunów. W tej chwili jest jeden i liczba dzieci będzie ograniczona, bo przecież muszą mieć zapewnioną odpowiednią opiekę. Czy wyobraża pan sobie odrabianie lekcji i prowadzenie zajęć z tak liczną gromadą? Każde dziecko wymaga uwagi, a przecież robią to, przygotowywują przedstawienia, mają zajęcia plastyczne, aerobik itp.

Tu potrzebna jest jeszcze pomoc - może pan lub ktoś inny zechciał by zostać wolentariuszem? Sądzę, że radykalnie zmieniłoby to pana podejście do sprawy.

Co do wyjazdów - koszty wyjazdów pokrywane są przez sponsorów. Co za tym idzie: wszystko zależne jest od ilości środków uzyskanych od darczyńców.

Tak więc, to czy dzieci pojadą "gdziekolwiek" zależy od tego, czy są na to środki. Jeżeli wystarczy na choćby tylko kilkudniowy pobyt dzieci w jednej z pobliskich miejscowości to też jest sukces. Czy uważa pan, że rodziny tych dzieci mogą zapewnić im możliwość innego wyjazdu? 

Wyjazd do Tułowic też był w ostatnie wakacje - co do, jak pan określa "nieprzyjemnych domków"  - to pana opinia. Dzieci miały dobre warunki, wyżywienie, opiekę i ogromną frajdę z wyjadu. Z skąd wiem? Mam kilkoro dzieci, a troje z nich tam było.

Co z tymi feriami? No cóż, może jest ktoś, kto chce pokryć koszty takiego wyjazdu?

Świetlica zwraca się o pomoc, np. w formie 1% podatku. 

Dobrze, że jest ktoś, kto chce walczyć o dzieci i powinniśmy w tym dopomóc. Zapraszam, aby bardziej przyjrzał się temu problemowi. Niestety pana postawa jest raczej roszczeniowa, a może pan wierzyć lub nie, ale dawanie innym czegoś z swojego serca jest motywujące i przyjemne.

Z poważaniem - KB.

(2014/02/06 07:39)
szytko148 o jakich ty feriach konfabulujesz? Wiesz ile kosztują ferie zimowe dla dzieci? W SP nr 4 taki wyjazd kosztuje ponad 800zł/dziecko + wynajęcie sprzętu 100 zł + skipassy 100 zł.

O jakim nabajaniu kasy mówisz?

Co jest twoim celem? ... mówienie prawdy? Nie rozśmieszaj  mnie!

O prawdzie to ty najmniejszego pojęcia nie masz, a i o samej świetlicy też!

Jestem przekonany, że jedynym twoim celem jest nieuczciwa i tchórzliwa walka o 1% z podatku.

Właśnie dzięki takim tchórzom i kłamcom jak ty uczciwe, przejrzyste społeczne inicjatywy giną, a trwają tylko te których działacze "wykaszają" innych.

I jeszcze jedno. Umiesz liczyć? Ile jest dzieci na zdjęciu z wyjazdu wakacyjnego?

(2014/02/06 08:31)

iks
szytko145 nie wiem kim jesteś i jaki masz cel w wypisywaniu swoich kretynizmów, ale widzę, że wiedzę masz ograniczoną, a twoje wpisy mają służyć jedynie oczernieniu świetlicy!

Jeśli jesteś taki odważny, a może odważna, to zachęcam do przedstawienia się na forum publicznym. Założyłaś nowe konto tylko po to żeby sobie poujadać? Nie masz pjecia jakie dzieciaki tam przychodzą i ile ich jest. Nie masz również pojęcia jaką kasą dysponuje świetlica, a zapewniam cię nie stać "jej" jak inne stowarzyszenia na hotele dla psów czy kotów.

Jeśli uważasz, że świetlica jest zbędna lub źle wywiązuje się ze swojej misji to zawsze zamiast wspierać dzieciaki możesz wesprzeć psy i koty!
Najpierw jednak proponuję udać się na zajęcia prowadzone w Kleksie i rzetelną weryfikację swoich słów!

A może ty chcesz zawiązać jakąś inicjatywę?
Wątpię!

Chodź nie popieram tego co napisał szytko148 to uważam, że ten post obraża osoby wspierające psy i koty więc proszę w ten sposób nie pisać.

(2014/02/06 10:22)
Mam psa, rybki i dokarmiam kota sąsiadów, pomagam jak mogę również fundacji Nero, obrażam sam siebie?
Kto tam kogo obraża???

"... jak ktoś kosztem biednych dzieciaków nabija sobie swoją kieszeń..."

iks, a ten tekst kogo obraża? To nie jest świństwo, tego nie widzisz?

Jak zamkną tę świetlicę, a dzieciaki wylądują na ulicy, będą kopały zwierzaki i robiły inne głupie rzeczy wtedy będzie lepiej?

Tak jest! Zamknąć świetlicę, dzieciaki na bruk, opiekunów za to że pracują 6m-c w roku za najniższą krajową nazwać dorobkiewiczami i zlinczować publicznie!!!!!!!!!!!!!!!

Wstyd, wstyd, wstyd!!!!!!!!!!!!!!!

(2014/02/06 11:01)
Dzisiaj miałem zamiar odwiedzić Kleksa i zobaczyć te świetna zajęcia ale niestety rozczarowałem się i pocałowałem klamkę. Dowiedziałem się że Kleks zamknięty jest już od miesiąca. Pitu pitu zmiany w szkole itd. jedna wielka bzdura.Gdzie tu sens gdzie tu logika najpierw piszecie o 60 dzieciakach a póżniej pani krystyna-beata pisze że na stałe uczęszcza 20 dzieci ??? Skoro twierdzicie że opiekunowie pracują na zmianę po pół roku bo nie macie pieniędzy na wypłatę to jak możecie twierdzić że macie 60 dzieciaków pod opieką skoro przepisy mówią że jeden opiekun może zajmować się  15 dziećmi.Umiem liczyć i jakoś na zdjęciu doliczyłem się 20 dzieci . I dlaczego zamieszczacie zdjęcie z wakacji z przed 4 lat ??? Najpierw piszecie że dzieciaki wyjeżdżają na wakacje dzięki 1% i dzięki temu odbywa się tyle wspaniałych rzeczy a dalej piszecie że koszty wyjazdów są pokrywane przez sponsorów to w końcu na co przeznaczany jest ten 1% ??? Uczciwe,przejrzyste,inicjatywy ....???

(2014/02/06 21:07)

Do szytko148:

W tym, co pan pisze nie ma logiki i samodzielnego myślenia. Sądzę, że wynika to z braku z pana strony dobrej woli. Bez obrażania kogokolwiek.

Wszelkie komentarze są mile widziane, nawet te negatywne, ponieważ zwracają uwagę na ten post i są wyrazem zainteresowania tematem.

Po raz kolejny umieszczam:

- W ostatnim okresie do chwili obecnej na stale na zajęciach było powyżej 20 dzieci 

- Było dwóch opiekunów. W tej chwili jest jeden i liczba dzieci będzie ograniczona, bo przecież muszą mieć zapewnioną odpowiednią opiekę. (w/g przepisów 15 dzieci na opiekuna)

Cytuję i odpowiadam:

Najpierw piszecie, że dzieciaki wyjeżdżają na wakacje dzięki 1% i dzięki temu odbywa się tyle wspaniałych rzeczy a dalej piszecie, że koszty wyjazdów są pokrywane przez sponsorów

Jedno nie przeczy drugiemu… Wyjazdy (i inne wydatki związane ze świetlicą) pokrywane są z 1% z podatku przekazywanego w postaci darowizny jak również przez inne darowizny np. sponsorów. Jest to na tyle logiczne, ze nie widziałam sensu wyjaśniania szczegółów na forum.

Czy uważa pan, że sam 1% wystarczy?

Dzisiaj miałem zamiar odwiedzić Kleksa i zobaczyć te świetna zajęcia, ale niestety rozczarowałem się i pocałowałem klamkę. Dowiedziałem się, że Kleks zamknięty jest już od miesiąca. Pitu pitu zmiany w szkole itd. jedna wielka bzdura.

… i w dalszym ciągu brak dobrej woli… a może w takiej sytuacji należałoby zadzwonić do źródła i sprawdzić przyczynę zamknięcia świetlicy (na określony czas) przed opublikowaniem postu;

Informacja była podawana wcześniej.

Do szkoły Nr. 7 chyba ma pan też daleko.

I dlaczego zamieszczacie zdjęcie z wakacji z przed 4 lat ???

Widocznie pan Reage77 tylko takie posiadał, ale czy najważniejsze jest zdjęcie? Szuka pan punktu zaczepienia dla swojej ironii?

Uczciwe,przejrzyste,inicjatywy ? TAK z naszej strony, a z pana strony?

Z poważaniem – mama dzieci, które miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach świetlicy.

(2014/02/08 14:25)