Podłączenie laptopa pod TV ?

/ 7 odpowiedzi
Witam was może wie ktoś jak podłonczyć laptopa pod telewizor ??
Mam wyjscia w laptopie na HDMI i USB . W TV także mam takie wejscia !!
Jak podłańczam pod jedno albo drugie telewizor szuka zewnętrznych urządzeń i nic !!!   

Może w laptopie jakiś program trzeba zainstalować ???

Aha telewizor Samsung plazma ... laptop CompaQ

Chodzi mi żebym mógł sobie także Tv czasmi używać jako monitora !!

Możesz spróbować, po podłączeniu kablem hdmi, zastosować kombinację klawiszy windows (klaw z symbolem okienka po lewej stronie obok altu)+P, wtedy wybierasz w jakim systemie ma być wyświetlany obraz przez wyjście z kompa. Mam nadzieję że się uda, sam dziś z ciekawości spróbuje, tyle że u mnie sprzętowo kompatybilnie bo i komp i telewizor Samsung.

(2014/06/23 15:48)
Hmm... Na pewno trzeba podłączyć przewód hdmi...i wydaje mi się, że po podłączeniu trzeba wejść w ustawienia ekranu (prawy przycisk myszy na pulpit, po czym właściwości) i tam musi być opcja przekierowania obrazu z komputera na TV albo żeby pokazywał tu i tu obraz. W stacjonarnym komputerze tak robiłem, ale to raczej aż tak dużego znaczenia nie ma. Powodzonka :)

(2014/06/23 16:08)
To właśnie uzyskuję się kombinacją Win+P :)

(2014/06/23 16:15)
No próbuje i nic !!!    Laptop widzi telewizor bo w ( urządzenia i drukarki ) jest monitor samsung , jak w niego klikam prawą myszą to są ustawienia ekranu itd , tylko że TV nie może znalezdz kompa , nie wiem czemu , laptop jest połączony z Tv a TV nie widzi laptopa .

To co mam cały czas próbować , z laptopem te ustawienia ekranu co są ???

(2014/06/23 17:38)
jaka karta graficzna w lapie? jaki system operacyjny?
jezeli karta gforce'a to prawy przycisk na pulpicie i panel sterowania nvidia i dalej z menu "konfigurowanie wielu monitorow"
lub
jesli win7 to prawy przycisk myszy i rozdzielczosc ekranu.
tam masz wszystkie ustawienia. kombinuj

(2014/06/23 20:21)
Wu tang Clan nie pisałeś czy wcisnąłeś source na pilocie od tv.
Ale o oczywistej oczywistości nie trzeba wspominać, więc myślę że użyłeś tego przycisku.

(2014/06/24 10:22)

Jeżeli zawiodą Wszystkie możliwe sposoby (własne próby,porady kolegów i fachowców)

:Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi. To zawsze pomaga.

(2014/06/26 11:09)