Podpisz protest w sprawie 6 latków w internecie.

/ 50 odpowiedzi
http://www.ratujmaluchy.pl/

Jeśli uważasz lub po prostu nie chcesz aby Twoje dziecko rozpoczęło naukę w wieku 6 lat podpisz protest on-line. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców nie "składa broni". Pomimo, że zostało niewiele czasu trzeba działać dalej ( pomysły już są - część z nich jest już realizowana).
A ja osobiście jestem zadowolona, że mój syn poszedł wcześniej do szkoły. Lubi przebywać z dziećmi i wcale nie uważam, że zabrano mu dzieciństwa. Akcja jest trochę źle nazwana, bo te ratuj maluchy brzmi jakby działa im się nie wiadomo jaka krzywda w szkole. Syn uczęszcza do sochaczewskiej trójki i powiem szczerze że klasy nie były przepełnione, dzieci miały swój kącik zabaw, szatnie również były przygotowane itd. Niemniej jednak według mnie to rodzice powinni decydować w jakim wieku puszczą dziecko do szkoły. Wtedy oni ponoszą odpowiedzialność, jeśli na przykład podejmą decyzję błędną w obie strony, tj. dziecko podejmie edukację zbyt wcześnie i nie będzie sobie radzić, czy zbyt późno i dziecko będzie miało braki.... Temat kontrowersyjny przyznaje, ale powinno zostać jak najszybciej wypracowane jakieś rozwiązane, bo najbardziej tracą na tym niestety dzieci...

(2013/11/27 21:44)
Każdy ma prawo mieć własne zdanie - tym bardziej w sprawie własnych dzieci.
W akcji tej chodzi o to żeby każdy Rodzic miał wybór.
Pozdrawiam

(2013/11/27 22:16)
Zapomniałam dodać, że ma Pani rację są Rodzice zadowoleni, ale też są Rodzice, którzy chcą sami podjąć tą decyzję. Problem jest kontrowersyjny, ale ( o czym mówi się już mniej) dzięki niemu poruszone zostały inne problemy np. taki, że szkoły częściowo utrzymują się z prac społecznych Rodziców, oraz różnych zbiórek pieniędzy np. na farby, ławki itp lub ( jak jest w wielu szkołach w kraju)  z 1%. Ważne, że o tym wszystkim się dużo mówi/pisze. Stowarzyszenie pilnie przygląda się naszym Rządzącym - wierzę, że wkrótce zostanie wypracowane porozumienie  w tych sprawach. Na razie obydwie strony deklarują chęć współpracy/rozmowy.

(2013/11/27 22:37)
Nie podpisujcie się pod głupimi apelami.

Poprzednio zbierano podpisy niby przeciwko wysłaniu 6-latków do szkoły, a póżniej okazało się że ludzie podpisali się za całą reformą szkolnictwa w Polsce. To jest chamstwo w najczystszej postaci !!! Nie mówiąc już o ich pseudo raporcie, który okazał się zbiorem kłamstw i paszkiwli zebranych przez KOR ( KOMITET OSZALAŁYCH RODZICÓW )
Zresztą sami inicjatorzy akcji czyli Państwo Elbanowscy wyglądają i zachowuja się jak szaleńcy.

(2013/11/27 22:41)
Podpisujcie bo to ze państwo chce wychowywać dzieci za rodziców to POwrót Komuny!!!

(2013/11/27 22:50)
Rysiek poczytaj najpierw cokolwiek a później pisz. Podpisy nie były zbierane celem jakiegoś protestu ale po to by była REFORMA EDUKACYJNA -wówczas moglibyśmy oddać swój głos za lub przeciw "6 latki do szkół".

(2013/11/27 23:18)
Jakaś mini ta reforma, reforma to będzie jak  wszystkie szkoły się sprywatyzuje z korzyścią dla szkół, nauczycieli i uczniów.

I żeby nie było to nadmienię że chodzi mi też o Bony Edukacyjne dla Uczniów

(2013/11/27 23:27)

(2013/11/28 08:19)
Nie wygłupiajcie się z tymi protestami. Jakaś nadpobudliwa Pani zrobiła tragedię z edukacji dzieci.Sama rodzi dziecko jedno za drugim, nie patrząc jaki ma metraż w mieszkaniu. Wybrała sobie taką drogę zaistnienia w mediach i prawdopodobnie zostanie za to rozrabianie wynagrodzona miejscem na listach wyborczych.Zaprowadzałam sześciolatka do szkoły w Chodakowie. Od pierwszych dni poczuł się w szkole dobrze. Szkoła ma oddzielny budynek dla klas I-III. Wychowawczyni  jest bardzo pracowitą o odpowiedzialną osobą. Dziecko jest obecnie w III klasie i ma się dobrze.To nieprawda, że to rodzice powinni decydować kiedy dziecko pójdzie do szkoły. Pewnie znaleźliby się i tacy  co przesuwaliby ten okres nawet w nieskończoność.Zaufajmy profesjonalistom, którzy zajmują się edukacją. Nauka to nie więzienie, przed którym musicie ratować dzieci. Pewnie, że łatwiej zaprowadzić dziecko do przedszkola i mieć problem z głowy.Nie trzeba odrabiać z nimi lekcji.Te problemy będą, jedynie odsuniecie je za rok.

(2013/11/28 09:28)
Właśnie ten raport stał się jednym z powodów odrzucenia pseudo reformy zaproponowanej przez Państwa Elbanowskich - którzy są znani z głupich pomysłów.

Dziennikarze odwiedzili szkoły wskazane w niby raporcie i okazało się że ktoś wybrał sobie szkołę, coś tam napisał, głównie paszkwile nie mające nic wspólnego z rzeczywistością - I TO MIAŁ BYĆ RAPORT DECYDUJĄCY O REFORMIE SZKOLNICTWA W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To jest żenujące i śmieszne równocześnie.

Dlaczego mamy płacić w referendum za kretyńskie pomysły grupy oszołomów.

(2013/11/28 09:30)
Śmieszny to ty jesteś starając się wmówić ludziom bzdury że wymiana ludzi na stołkach ma cokolwiek wspólnego z reformą. Jak zwykle oczerniasz ludzi bo maja inne zdanie w tej sprawie, typowe dla Polskiego ubekistanu , jak ktoś niewygodny to mówić że to wariat. My  będziemy robić swoje, mamy już listę współpracowników SB piastujących stanowiska publiczne i Nocną Zmianę  wykorzystamy przeciwko jej autorowi.

(2013/11/28 10:06)
I co się dziwić że mamy polityków kretynów, skoro są wybierani spośród rodziców kretynów lub przez nich. Pisanie że poprzez wcześniejsze pójście do szkoły ktoś zdobędzie większą wiedzę jest totalnym kretyństwem. Program szkolny obejmuje pewien zakres materiału i czy pójdzie się do szkoły w wieku 6 czy7 lat jest on taki sam. Chodzi o dobro dzieci, tych dzieki które po prostu nie dają sobie rady. Nie dlatego że są głupie (bo to nie zależy od wieku, mamy przykład na forum), tylko każde dziecko rozwija się w różnym tempie. Sam byłem świadkiem rozmowy matki 6-latka z nauczycielką. Nauczycielka stwierdziła że uczeń nie nadąża za grupą i chciała zostawić go na 2 rok, matka nie wierzyła "przecież mój synek jest najlepszy, najmądrzejszy, za to nauczycielka najgłupsza". Finał - dziecko zostało przeniesione do innej klasy w której sytuacja sie powtórzyła.

(2013/11/28 10:23)
Racja głodny, podpisuję się pod twoim postem w całej rozciągłości!!!

(2013/11/28 10:29)

cala ta reforma wyjdzie bokiem.. juz gimnazja pokazaly ze to byl blad.. czy rodzice powinni miec wybor? nie wiem... rodzice juz przesadzaja z edukacja swoich pociech.. kiedy dziecko chce, ma chec i "czuje to" to jest ok... ale ile rodzicow jest takich ze widzac ze dziecko sasiada smiga do 1 klasy a nie do zerowki lub chodzi na 10 zajec w ciagu dnia pcha rowniez swoje na sile, kiedy dziecko nie chce... dla mnie cala ta reforma buduje takie wlasnie zachownia. kiedys bylo 1-8 i co? zle bylo? mamy jednych z lepszych uczonych itd...

z drugiej strony to nie jest wina tylko reformy. takie sa czasy.. zyjsz szybko, wypalaj sie za młodu.. ped do kariery, rywalizacja na coraz wiekszym poziome.. cena demokracji i prawa natury.. lepszy, zdrowszy, bogatszy przetrwa.. reszta zostaje eliminowana.

(2013/11/28 10:34)
Podpisałem się pod tym protestem i bardzo mu kibicuję w całej jego rozciągłości!
Popieram wszystkie jego zapisy w szczególności dotyczące sześciolatków w szkole oraz likwidacji gimnazjów!

(2013/11/28 10:43)
Kacpersky

cala ta reforma wyjdzie bokiem.. juz gimnazja pokazaly ze to byl blad.. czy rodzice powinni miec wybor? nie wiem... rodzice juz przesadzaja z edukacja swoich pociech.. kiedy dziecko chce, ma chec i "czuje to" to jest ok... ale ile rodzicow jest takich ze widzac ze dziecko sasiada smiga do 1 klasy a nie do zerowki lub chodzi na 10 zajec w ciagu dnia pcha rowniez swoje na sile, kiedy dziecko nie chce... dla mnie cala ta reforma buduje takie wlasnie zachownia. kiedys bylo 1-8 i co? zle bylo? mamy jednych z lepszych uczonych itd...

z drugiej strony to nie jest wina tylko reformy. takie sa czasy.. zyjsz szybko, wypalaj sie za młodu.. ped do kariery, rywalizacja na coraz wiekszym poziome.. cena demokracji i prawa natury.. lepszy, zdrowszy, bogatszy przetrwa.. reszta zostaje eliminowana.

Dokładnie 7 i 8 klasa w podstawówkach, taka starsza młodzież trochę już mądrzejsza przed która gówniarstwo czuło respekt, a teraz w podstawówkach sodomia i gomora. Nauczyciele sami nie daja rady trzymać ich w ryzach.

(2013/11/28 10:51)
Rysiek i tu masz przykład że nie zawsze rozumiesz to co przeczytasz. Porównywanie dorosłego do 6-latka  to debilizm. Chodziło mi o to że dzieci w tym wieku rozwijają się w różnym tempie i w wieku 6 lat takie dziecko sobie nie radzi ale juz za rok nie byłoby z tym poroblemu. Chyba nie masz dzieci, bo gdzybyś miał to wiedziałbyś jaka różnica jest między 6 a 7 latkiem.

(2013/11/28 11:02)
 Nie wiesz że Rysiek ma zespoł downa i nie przyjęli go do żadnej szkoły?

(2013/11/28 11:09)
Głodny,

Jeżeli ktoś nie radzi sobie w wieku 6 lat w szkole to i w wieku 15 lat nadal ma problemy w szkole a następnie idzie do zawodówki, którą również kończy z problemami. W kolejnym etapie życia czyli w pracy też nie jest orłem.

PS. Jak widzisz nie porównywałem 6 latka do dorosłego.  Spróbuj się wysilić i coś zrozumieć.
Jestem przeciwny tej pseudo reformie również dlatego że tacy obywatele jak ty również mają głos w referendum, a to niedobrze dla nas wszystkich.

(2013/11/28 12:54)
rysiek gdzie się podział twój post na który odpowiadałem? Idź do psychologa dziecięcego i z nim porozmawiaj, może on ci wytłumaczy jaka to jest różnica. Jeżeli nie potrafisz tego zrozumiec to współczuję. Mam kolegę którego syn zaczął chodzić w 7 miesiącu swojego życia, a mój syn w 13 miesiącu. W chwili obecnej moj syn jest duzo bardziej sprawny fizycznie od syna kolegi. Dlaczego? Wg twojej teorii powinno być odwrotnie.

(2013/11/28 14:09)
Brawo,

Porównujesz inteligencje do nauki chodzenia ?!?!?!!?
Co jest z tobą nie tak ????????????????????????????

(2013/11/28 14:34)
a gdzie się podział twój wcześniejszy post, aha masz dzieci?

(2013/11/28 14:37)
rysiek uważasz że 6 letnie dziecko jest w pełni ukształtowane i rozwinięte intelektualnie?

(2013/11/28 14:41)
Na tyle by rozpocząć naukę w wieku 6 lat jak najbardziej.

(2013/11/28 15:03)