podwyżki na basenie

/ 6 odpowiedzi
co sądzicie o podwyżkach na basenie? szczególnie opłata za lekcje nauk pływania powalają podwyżki 20% dla jednej osoby, 45% dla dwóch osób, a pan burmistrz przed wyborami obiecywał , że podwyżek nie będzie, czyżby pan dyrektor sam podjął taką decyzję?

Informacja dotycząca podwyższenia ceny za prowadzenie indywidualnych nauk pływania.

 

Do dnia 31 grudnia 2014 roku opłata wynosiła za 1 osobę 50,00 zł brutto z czego MOSiR odprowadzał 8% podatku VAT czyli 4,00 zł, opłata instruktora któremu nie potrącano pochodnych, poza podatkiem, wynosiła 29,00 zł z tego wyliczenia wynika, iż dla MOSiR zostawało 17,00 zł. Natomiast jeżeli instruktorowi opłacaliśmy wszystkie pochodne od wynagrodzenia za 1 godzinę, wówczas jego wynagrodzenie brutto wynosiło 34,50 zł a wtedy dla MOSiR pozostawało 11,50 zł plus opłata za wejście na pływalnię uczestnika zajęć. Liczby te pokazują jaka kwota zostawała w MOSiR  a jaki był koszt instruktora.

Zachęcam do korzystania z grupowych nauk pływania również organizowanych przez MOSiR. Za 8 godzin opłata wynosi 120,00 zł łącznie z wejściem z tego wynika, że  koszt 1 godziny wynosi  15,00 zł. Wnioski z porównania tych liczb są oczywiste.

Na zakończenie, jestem gotów do pozostawienia kwoty 50,00 zł za 1 godzinę indywidualnej nauki pływania pod warunkiem obniżenia przez instruktora swojego wynagrodzenia  o 5,00 zł za 1 godzinę.

Podwyższono również o 5,00 zł miesięcznie opłatę za zajęcia aerobiku wodnego.

Opłaty za wszystkie inne usługi oferowane przez MOSiR pozostają bez zmian.

Przypominam również, iż klient indywidualny korzystający z pływalni otrzymuje 3 minuty gratis a opłata naliczana jest w systemie minutowym a nie godzinowym.

 

Mieczysław Głuchowski

Dyrektor MOSiR Sochaczew

(2015/01/07 12:57)
w styczniu podwyzszono rowniez ceny za bilety PKP, dopieprzyli kolejny podatek do cen paliwa, za moment podrozeja ceny biletow autobusowych... czego sie spodziewaliscie? glosowaliscie na nich to teraz nie plakac mi tu.

(2015/01/07 13:12)
A Pan ile obniży sobie pensje Panie Dyrektorze, ma Pan z czego po ostatniej podwyżce o ile mnie pamięć nie myli na jesieni dostał Pan ok 1800zł więcej a chce pan obniżyć stawkę najciężej pracującym? żenada 

(2015/01/07 13:45)

W związku z wieloma rozmowami przeprowadzonymi z rodzinami dzieci (szczególnie tych z zaleceniami pływania) korzystających z indywidualnych nauk pływania, a także na wniosek Burmistrza Pana Piotra Osieckiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o obniżeniu łącznej opłaty za  indywidualną naukę pływania, która miała wejść w życie od dnia 7 stycznia.
Ceny za godzinę nauki indywidualnej, a także dla dwóch i trzech osób pozostają odpowiednio na poziomie 60, 80, 90 zł, ale dzieci korzystające z tych zajęć, zwolnione będą z dodatkowych opłat za wejście na te zajęcia. Oznacza to zmianę ceny o ok. 3,00 zł za godzinę, zamiast proponowanych 10,00 zł w przypadku zajęć indywidualnych. Obniżenie stawki następuje też w przypadku zajęć dwu i trzyosobowych. 
Dzieci, które w dniach 7-8.01.2015 roku korzystały z powyższych zajęć, w ramach rekompensaty, otrzymają jednogodzinne nieodpłatne bilety wejścia na pływalnie za każde zajęcia.
Jednocześnie chciałbym jeszcze raz zachęcić wszystkich rodziców do korzystania z zajęć grupowych, które są zdecydowanie tańsze od zajęć indywidualnych. Ich koszt to 120 zł na miesiąc za osiem lekcji pływania – co daje kwotę 15 zł za zajęcia z wejściem  na basen. Taka forma jest zdecydowanie korzystniejsza zarówno dla dzieci – w grupie szybciej i chętniej pływają, dla rodziców bo zdecydowanie mniej płacą, jak i dla MOSiR-u, który jest zarządcą basenu. 
Jednocześnie przypominam, że wszystkie pozostałe ceny usług na basenie Orka pozostały bez zmian. Nowe taryfy dotyczą wyłącznie zajęć indywidualnych. 

Z poważaniem

Mieczysław Głuchowski

(2015/01/09 13:08)
Mam mętlik o co chodziło z podwyżkami na basenie, potem obniżkami podwyżek, a na końcu powrotu do cen z pierwotnych? czy ktoś mi to może wytłumaczyć o co chodziło p, dyrektorowi Głuchowskiemu? Czy ktoś kontroluje jego dziwne decyzje? Czy ten pan nie powinien odejść na emeryturę i ustąpić młodszym bardziej kreatywnym i odpowiedzialnym?

(2015/01/17 20:58)