Pomoc dla ubogiej rodziny

/ 41 odpowiedzi
Pilnie poszukuję okna pokojowego dla ubogiej rodziny z czwórką małych dzieci, sytuacja jest bardzo trudna zważywszy na warunki pogodowe, oraz znieczulicę jaka ogólnie panuje. Jeśli komuś zalega jakieś okno np z wymiany bardzo proszę o kontakt.
Podaj może wymiary tego okna

(2014/01/08 13:58)
wysokość 142 szerokość 176. Może być trochę mniejsze lub większe, byleby było. W tym momencie w miejscu okna jest koc i folia.

(2014/01/08 15:00)
wysokość 142, szerokość 176. Może być ciut większe lub mniejsze, byleby było, w tym momencie w miejscu okna jest koc i folia.

(2014/01/08 15:02)
Ja mam skrzydła po oknach drewnianych z lat 70-tych. Ludzie na pewno mają różne rzeczy do oddania, bo zalegają po podwórkach i garażach. Tylko trzeba nagłośnić sprawę. Czego im jeszcze trzeba? 

(2014/01/10 18:47)
Okna nie mam,ale może potrzebne są jakieś ubranka dla dzieci? Chętnie coś naszykuję, tylko więcej informacji potrzebuję co i dla kogo.

(2014/01/10 21:38)
Okno już znalazłam co prawda mniejsze, ale to bez znaczenia w tej sytuacji podmuruje się. Ubrania jak najbardziej mile widziane. Są trzy dziewczynki w wieku 8,6,3 lata i chłopiec 4 latka, może ma ktoś jakieś zabawki dla dzieciaczków, pomoce szkolne.

(2014/01/10 22:20)
Ja mam jakijeś ciuchy buty dla dzieci pluszaki nie jest tego dużo ale może się przyda .Jak można przekazać to rodzinie.

(2014/01/11 11:35)
To ja zabieram się do szykowania paki, tylko jak ją mam przekazać? Mogłabym około środy podrzucić.

(2014/01/11 22:06)
Podaje adres tej rodziny Nowe Mostki 41a tj wieś w sąsiedztwie Żelazowej Woli, ale gdyby ktoś miał coś dla tej rodziny, a nie mógłby przywieść to możemy też odebrać. Z góry dzięki za pomoc

(2014/01/12 08:35)
żeby Pani Katarzyna Dowbor mogła pomóc tej rodzinie(program Nasz Nowy Dom-Polsat),ale jak obejrzałem powtórkę programu w dniu dzisiejszym (już pewnie nikt na toto nie wysyła SMS ów-to się powtórkami ratują) i wcześniej kilka edycji-co widzę-(dzisiaj-dwie dorosłe dziewczyny pracujące,matka pracuje i lodówki nie mają!"rock and roll-kupujemy i zjadamy-he,he,hi,hi,hi,łech łech - parodia westernu,pomoc z SMSów nie trafia tam gdzie potrzeba,program wzorowany na Amerykańskim ale tam naprawdę pomagali rodzinom w potrzebie,albo takim które mało mając pomagały innym ,chociaż jakby do niej (K.Dowbor) napisał? ja już nie napisze bo napisałem wcześniej-pokazuje leni i bałaganiarzy-nieomal brudasów-i nie chodzi że dom zagrzybiony,instalacje stare i nieefektywne-brak pieniędzy to rozumiem,ale bordello w całym mieszkaniu-rozrzucone ciuchy,brudne zlewy i nieumyte talerze?przed przyjazdem telewizorni? i takim pomagać?jakby tak spadło na jej pocztę kilkadziesiąt albo i więcej maili z adresem tej rodziny -może jest szansa?http://www.kasiadowbor.pl/

(2014/01/12 19:06)
Prawda jest taka, że media mają w nosie takie sprawy, pisałam do expresu sochaczewskiego, żeby opisali sytuację tej rodziny wtedy może byłby większy odzew społeczeństwa, niestety nawet mi nie odpisali, i oczywiście też nie przyjechali do tej rodziny bo i po co, widocznie to za mała sensacja żeby w gazecie pisać...... Szkoda gadać....

(2014/01/12 22:30)
BYŁAM U TEJ RODZINY ROZMAWIAŁAM Z TĄ RODZINĄ POTSZEBUJĄ WERSALKI ŁÓŻECZKA DLA DZIECKA .DZIECIACZKI SĄ PRZESYMPATYCZNE.A MAM PYTANIE DO PANI CO PUSZCZAŁA TO OGŁOSZENIE A MOPS WIE O SYTUACJI TEJ RODZINY.

(2014/01/13 16:58)
Rodziną tą opiekuje się GOPS, znają sytuację, z tego co się orientuję mają pomoc z ich strony, ale to jest tylko kropla w morzu potrzeb. Łóżko znalazłam.

(2014/01/13 17:20)
A może redakcja e-sochaczew by pomogła. Jakiś artykuł na pierwszej stronie i od razu będzie większy odzew. Na tym to polega, im większy odzew tym większa pomoc. Tak samo to działa z WOŚP. Może jakiś numer konta dla tej rodziny.

(2014/01/13 17:29)
CZYLI ŁÓŻECZKO JEST NAGŁOŚNIŁAM SPRAWĘ W ŚRÓD ZNAJOMYCH .ZOBACZYMY MOŻE BĘDZIE JAKIŚ ODZEW.

(2014/01/13 17:35)
właśnie otrzymałem odpowiedź na mail wysłany(jak napisałem wcześniej) do P. Katarzyny Dowbor,cytuję bez zezwolenia nadawcy--

Szanowny Widzu,

Katarzyna Dowbor NIE dobiera uczestników do Programu, Ona jest tylko Prowadzącą Program!  To producenci programu dobierają ludzi, którym wyremontują domy, proszę się udać do nich z propozycjami.

czyli kolejna marionetka telewizyjna w programie-"Nasz Nowy Dom"a rodzinie o której dyskutujemy przydałaby się taka mocna i kompleksowa pomoc,szkoda

(2014/01/13 18:54)
Ptaszku, ale my nic nie wiemy o tej rodzinie, przedstawcie ich, czy można wiedzieć coś więcej?
Ktoś prosi o okno, potem o odzież dla dzieci a tak naprawdę, czy ktoś się nimi opiekuje z czego żyją? Czy portal jest w stanie też podjąć się pomocy tej rodzinie, może firmy budowlane, może sklepy typu markety?

Karol

(2014/01/13 19:33)
Robroy, nie znam tak dobrze jak Ty sytuacji tej rodziny,res ale kilka minut w sieci i Podaję Ci ad ale poszperałam troszkę i podaję Ci adres pod jaki wysyła się zgłoszenia do tego programu biuro@constantin-entertainment.pl

Trzymam kciuki, za to żeby rodzinka się dostała do programu

(2014/01/13 20:06)
do Karol-ktoś opisał trudną sytuację rodziny z czwórką dzieci,trudno żeby zamieszczać ich zdjęcia,miejscowość leży na wyciągnięcie ręki od centrum Socho,poza tym trzeba ufać informatorom takim jak "pancurek1",prosi konkretnie o okno, nie podaje numeru konta na które trzeba dokonać wpłat co mogłoby wzbudzić nieufność co do intencji
do Katki77-nie -żebym znał sytuację tej rodziny,był blisko problemu,znam to z relacji "pancurek1",żywię nadzieję że ta Rodzina jest jak najbardziej godna pomocy ,a co do adresu realizatorów programu Nasz Nowy Dom który podałaś-kto żyw (jeżeli chce)niech się wpisze do nich z prośbą

(2014/01/13 20:15)
No tak, tylko żeby zgłosić, to trzeba mieć jakieś dane, czy zdjęcia, cokolwiek, a ja znam z forum tylko adres :/

(2014/01/13 20:28)
Do Ptaszka, chyba nie zrozumiałeś mojego pytania, ja przeczytałem prośbę o okno którego niestety nie posiadam ale może potrzeba czegoś więcej, czy ta rodzina objęta jest pomocą GOPS? Czy są tam tylko dzieci i matka, czy szkoła pomaga itd. bez zdjęcia jak dla mnie. Działaj, pomogę jeśli coś będzie trzeba.

Karol

(2014/01/13 20:52)
Witam
Chcę przekazać ubranka i chemię. Gdzie mogę to dostarczyć? Czy tylko jest opcja zawiezienia osobiście do rodziny?
 Pozdrawiam

(2014/01/13 21:33)
JEŻELI PANI NIE MA CZYM TO ZAWIEŻĆ DO RODZINY MOGĘ TO OD PANI ODEBRAĆ I ZAWIEŻĆ BYŁAM JUŻ U TEJ RODZINY I W TYM TYGODNIU TEŻ SIĘ TAM WYBIERAM,Z KĄT PANI JEST.

(2014/01/14 08:46)
Jestem z Sochaczewa. Proszę o kontakt martal-k@wp.pl Z góry dziękuję:):):)

(2014/01/14 21:46)
Ja jeszcze pakuję ubranka,czapki i zabawki (mam nadzieję,że do końca tygodnia się wyrobię). Sporo tego mam,ale tylko dla dziewczynek.
Czy łóżeczko jest jeszcze potrzebne?

(2014/01/14 22:20)