pomoc społeczna w powiecie

/ 10 odpowiedzi
Gratuluje!! 
Panujące Nam wszechwładnie od kilku miesięcy władze powiatowe powoli a skutecznie likwidują problemy rodzinne, osobiste swoich wyborców, a robią to całkiem prostą metodą:likwidując swoją jednostkę zajmującą się tym udolniej lub nie, ale do tego powołaną w 2007 roku  m.in. przez Pana ówczesnego wicestarostę a obecnego Burmistrza ; Kochani wyborcy i nie wyborcy, jeśli nagle w Waszym życiu zadzieje się źle: spłonie ktoś w pożarze , zginie w wypadku samochodowym, będziecie mieć dość swojego "domowego" oprawcy i znajdziecie w sobie siłę na zmianę,  albo po prostu zajdą zmiany w Waszych biografiach z którymi nie poradzicie sobie sami a nie będzie Was stać na 120 zł konsultacji psychologicznej szukajcie wtedy wsparcia i pomocy ..... Dodam , iż zaskakujące jest, że robią to ludzie , którzy jeszcze kilka lat temu byli przeciwni zlikwidowaniu owej jednostki, widocznie zmieniając stołki, poglądy i opinie również zmienili , co nie świadczy dobrze o ich moralnym kręgosłupie. Czy z likwidacji tej jednostki Powiat zyska na pokrycie subwencji oświatowej i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych w aferze DPS -PCPR??
Żegnaj kloaczna piwnico !! Wielki Wrzodzie na ..... Powiatu
Jeśli tak jest to placówkę likwidują ludzie których zasobne kieszenie i wypchane portfele dają komfort i bezpieczeństwo... ci bezduszni urzędnicy nie zaznają cierpienia, przemocy,i strachu... Panie urzędniczki nie muszą się martwić że nawalony mąż przyjdzie w środku nocy i spuści lanie jej i dzieciom zgwałci, zabierze pieniądze lub sprowadzi kolegów do domu w środku nocy...  więc co ma zrobić taka ofiara... może zapukać do Pani Starosty zwierzyć się ze swoich kłopotów i poprosić o poradę ''wszechwiedzącą PANIĄ'' 

(2015/04/22 20:32)
Gdyby przyjąć, że Powiatowi włodarze mają wynagrodzenie na poziomie Najlepiej zarabiającego Samorządowca w Polsce w 2014 r. !!!,wówczas problemy maluczkich nie istnieją dla nich, ilu nastoletnich ludzi ma odebrać sobie życie, zaćpać się na ulicach Sochaczewa zostawiając Rodziny w czarnej dziurze rozpaczy, gdzie Gops-y i Mops podzieją swe ofiary przemocy w piątkowe popołudnia by spokojnie wyjść z pracy o 16,  a co zrobią Rodzice którzy kochają swe Dzieci nad życie a siebie nienawidzę na śmierć,  gdzie się podzieją by spotkać się z latoroślą przy świadkach  by jeszcze pozbierać parę dowodów do sprawy rozwodowej albo opieki nad dzieckiem, ??!!

(2015/04/22 22:19)
Starostwo obecnie pochodzi z PIS-dla rodziny.

(2015/04/23 08:12)
syty biednego nie zrozumie jego mać

(2015/04/23 09:28)
Widać że piski mają tych zwykłych bidaków w d.......e, jak zwykle liczą się oszczędności i kaska dla swoich na łupy po wyborcze. Tak jest w mieście i tak będzie w powiecie, potrzeby zwykłych ludzi nie liczą się, widocznie dla władzy to ciemna masa. Jak powiedział by klasyk " spieprzaj  dziadu".

(2015/04/24 12:57)
Czy tu mowa o ośrodku interwencji przy kasztankach?? a prawnika tez nie będzie już? A kiedy zamykają? , bo zapisywali jeszcze na maj do prawnika, a może ktoś wie  gdzie jest darmowy prawnik dodam ze nie jestem z sochaczewa 

(2015/04/24 18:13)
Rzeczywiście ,mowa o ośrodku interwencji, być może prawnik darmowy będzie w starostwie jest tam już rzecznik praw konsumenta,najbliższa sesja rady powiatu 29 kwietnia a w porządku obrad brak jasnego zapisu likwidacji jednostki powiatowej ale dla chcącego nie ma nic trudnego, Ciekawe, czy jacykolwiek  i kiedykolwiek włodarze powiatowi byli i widzieli swoją jednostkę,bo parę lat temu warunki w niej panujące były obrzydliwe grzyb i odpadające tynki i samo to, że w piwnicy ? 

(2015/04/24 21:33)
Tak to już niestety u nas jest, jak politycy prawicy w tym PIS i jego przybudówki lokalne, starają się o przychylność maluczkich wyborców, to tworzą różne jednostki dla potrzeb zwykłych ludzi. Obnoszą się wtedy bardzo takimi wartościami jak rodzina, dbałość o ubogich, obrona kobiet i dzieci i w ogóle najsłabszych. Wycierają sobie tymi hasłami gęby aż stają się w ich wydaniu frazesami. Ale kiedy już zdobędą władzę absolutną, a jak wiadomo władza absolutna, demoralizuje absolutnie i stwarza pozory wszechmocy. Wtedy zapomina się już o obietnicach danych maluczkim, tym bardziej jak zdominowało się media i brak jest realnej opozycji patrzącej władzy na ręce. Słowem PIS dał i pis weźmie, a kto ich teraz rozliczy z obietnic ? co im tam zwykli ludzie, kobiety, dzieci i problemy biednych rodzin. Tylko patrzeć jak w imię oszczędności zechcą sprywatyzować szpital, czy oddać DPS prywatnemu operatorowi. A może i kolejne placówki ? Kto ich wie, mają teraz absolutną władzę w naszym grajdołku i zrobią co zechcą.Dla mnie to nic nowego i wszędzie gdzie tylko da się coś zepsuć to zepsują, prawicowi politycy jak walczą o władzę to są zatroskani o potrzeby wyborców, jak osiągną swoje cele to zaczyna się ekonomia i szukanie oszczędności, co im tam ludzie. Arogancja, buta, lekceważenie  ludzi, oto nasza nowa rzeczywistość PIS, i sądzę że będzie tylko gorzej. 

(2015/04/26 14:38)
Teraz przed wyborami powiatowa władza nic nie zrobi w kwestii likwidacji placówek pomocy społecznej, gdyż nie zaryzykuje pogorszenia wyniku swojego kandydata PISdudy na prezydenta na tym terenie. Poczeka sobie pani Starosta na okres po wyborczy i dopiero zacznie oszczędzać na najbiedniejszych i potrzebujących, zabierając im możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy. Jak się walczy o władzę to daje się marchewkę i pomoc wyborcom, a jak już się ją dzierży  to można już tylko rózgą po łapach i kieszeni. W myśl zasady PISu, nie szanuj bliźniego swego jak wroga własnego już nie potrzebnego i wykorzystanego .    

(2015/04/28 10:00)
poczekali  Państwo Radni do czasu po wyborach i podjęli dawno wyczekiwaną uchwałę o likwidacji POIK jednostki opisanej w mediach jako "kosztotwórczej", mogliby jeszcze kilka jednostek zlikwidować, ale najbardziej "kosztotwórcze" są ich stołki w Radzie, NIJAK się mają teraz Wasze Radni i Radne jesienne hasła wyborcze z którymi dzielnie dzieliliście się na swych ulotkach wyborczych z potencjalnymi wyborcami a teraz głosujecie przeciw głoszonym przez siebie hasłom;do kolejnej jesieni wyborczej 

(2015/06/27 13:08)