Pomoc Burmistrza?.

/ 5 odpowiedzi
Na otwarciu centrum handlowego Sonata: "Głos zabrał również burmistrz Piotr Osiecki. Podkreślił on walory handlowe Sochaczewa i to, jak silnie związane są one z naszą tradycją. Uspokajał również właścicieli małych butików z terenu miasta, którzy mogą poczuć się zaniepokojeni pojawieniem się dużej konkurencji. Zaznaczył, że nie pozostaną oni bez wsparcia ze strony urzędu.". Ciekaw jestem bardzo jak pomogą.

http://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/10761?title=Sonata-otwarta-&filterId=1&sochaczew
Pomaga podniósł opłaty:podatek od nieruchomości,woda,ścieki.Brak inwestycji zewnętrznych i próbował się podłączyć wystąpieniem na terenie gminy.Teraz to licz na wsparcie.Dlaczego nie określił jakie.Zwolni cię z podatku,dopłaci do inwestycji,nakłoni swych podwładnych do zakupów w małych sklepach,czy przestanie kupować w biedronce.Takie zapewnienia świadczą o totalnym braku wiedzy na temat mechanizmów rynkowych.Walory handlowe widać tam gzie inwestują korporacje,tu ci powiem błysnął .A gdzie tu nadzwyczajna tradycja handlowa,chyba,że myślał o magazynach w okolicy lub o żydowskim centrum miasta przed wojną.ŻAL SŁUCHAĆ.WSZĘDZIE WAZELINA.

(2014/11/18 14:14)
Po tej stronie drogi to chyba miasto, bo wicek Wachowski na wkopaniu kamienia mówił że nie może już się doczekać podatków. Może faktycznie pracownicy UM i podległych dostaną wytyczne, żeby kupować w małych butikach. Swoją drogą, byłem w tym centrum w sobotę ok 18 i jakoś nie powala, ceny wcale nie małe. Po drugiej stronie były w tym czasie puchy. Kapitał obcy stać na to, nas nie.

(2014/11/18 14:57)

Niestety za stan gospodarki odpowiada rząd Polski. To jego zasługa, ze mamy taka biurokrację, wysokie opłaty ZUS,  VAT, podatki dochodowe, najnizsza w Europie kwota wolna od podatku  itp.

To są główne powody upadania mniejszych firm.

większe zagraniczne koncerny maja ulgi podatkowe wyższe od rodzimych mikrofirm.

kary skarbówki za błędy choćby najmniejsze są tak wysokie , ze doprowadzają do zamknięcia. Nie ma upomnień. Do tego abby rozwijać firmę trzeba pozyskać kapitał, najczęściej jest ro kredyt , który znów dobija przedsiębiorcę. Następnym aspektem są właściciele lokali żądający absurdalnych cen np. mały lokal 20m2 przy warszawskiej 1500 PLN, w Żyrardowie za 2000 PLN był w pełni  wyposażony loft 70m2.

(2014/11/18 15:15)
Po zmianie czasu na zimowy za godzinną różnicę w fiskalnej mandat 250 PLN, można przecież dać upomnienie i sprawdzić np. za 2 dni czy zmienione. Urząd celny czy Straż Graniczna nie wpada do marketów. Paragony niefiskalne w wielu sieciach ponieważ fiskalizuje sie raz w miesiącu bo firma działa na zasadach z ich kraju, itp. Rządzący to przecie My, nasi przedstawiciele, o co w tym k.... chodzi?.

(2014/11/18 16:18)
O premie w urzędzie,wykazał się to damy stówkę premii.

(2014/11/18 17:12)