Poród Sochaczew opinie

/ 5 odpowiedzi
Witam. Zbliżam się do terminu porodu i zastanawiam się jak naprawdę wygląda poród w naszym szpitalu.
Proszę Panie, które rodziły w tym roku o kilka cennych wskazówek i podpowiedzi:
-jak wygląda opieka medyczna,
-z jaką położną Wy rodziłyście i jakie macie  zdanie o niej,
-czy szpital zapewnia rzeczy przydatne dla mamy po porodzie i dla dziecka (higieniczne, kosmetyczne, ubranie na czas porodu, ubranka dla dziecka na 1 raz itp.),
-czy jeśli jest wszystko ok z mamą i maluszkiem to dziecko jest ciągle przy mamie, czy zabierane jest do pokoju z innymi dziećmi i przynoszone na karmienie,
-czy po porodzie jest się na sali 1 osobowej czy wieloosobowej.
To jest mój pierwszy poród i jestem ciekawa jak to jest w naszym szpitalu bo na stronach niektórych szpitali jest  więcej wiadomości zamieszczonych niż na stronie naszego szpitala.
Dziękuję za pomoc :)

Witam. Nie wiem jak jest teraz po wielu zmianach,ale powiem Ci jak bylo rok temu.
1)opieka dobra,nie narzekam,pielegniarki przychodzily i pomagaly,bardzo czesto zagladaly..wiadomo jedna bardzo mila,druga srednio,ale opieka byla caly czas.

2)ja rodzilam z P. A Z...C.sama nie wiem jakie mam uczucia wobec niej...masazu szyjki nie robila(nie wiem czy dlaczego moze zeby zaoszczedzic mi bolu),krocza nie przeciela(moze nie bylo potrzeby albo nie chciala oszpecic:)),ogolnie nie narzekam na polozna,tylko wszystko by bylo dobrze zeby chociaz na chwile mogla ten bol ode mnie zabrac:)
3)powiem Ci szczerze,ze w tej euforii i bolu dokladnie nie pamietam,mialam zmieniane podklady przez pielegniarke,ale nie wiem czy byly brane z mojej torby czy ze szpitala. wiem jedno,ze przez pierwsza dobe dziecko ma ubranka szpitalne,dopiero po 2 dobie moglam ubrac dziecko w swoje ubranka. te szpitalne sa okropne...
4)ja po porodzie dostalam od razu dziecko na piersi,potem zabrali na badania,mierzenie,wycieranie i odrazu oddali malenstwo juz na zawsze:)))))))))))takze jak mnie przewozili na sale to juz z dziciatkiem przy piersi:)
5)na jednoosobowa raczej nie masz co liczyc. za duze zapotrzebowanie. ja bylam na szczescie w dwuosobowej.

Moim zdaniem,nie mozna narzekac na nasz szpital i szukac ulepszenia. Jak ma byc dobrze to wszedzie  bedzie. ja ogolnie jestem bardzo zadowolona.

(2014/06/10 23:29)
Ja proponuję zapisanie się do przyszpitalnej szkoły rodzenia (o ile jest jeszcze na to czas :P). Można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat szpitala, obejrzeć oddział, poznać położne i zadawać pytania, które nas nurtują. :)

(2014/06/11 07:04)
Witam,rodziłam synka w tym roku  w kwietniu. Jak najbardziej polecam nasz powiatowy szpital.
Personel super. Ja miałam położną Annę Guzik,bardzo sympatyczna ,dużo mi pomogła,dawała cenne wskazówki. Dzięki niej poród odbył się bardzo szybko. Może być osoba bliska do końca.
Sale porodowe są pojedyncze,a wystrój na skalę światową (niczym jak w prywatnych klinikach).
Dzidziusia dają od razu do karmienia po porodzie na 2 godziny,dopiero potem badają i szykują aby mogło być przeniesione na salę poporodową.W tym czasie mama może wziąść prysznic .Ubranka
i w sumie całą wyprawkę dla maleństwa trzeba mieć swoje.Dzidziuś jest ubierany w swoje ubranka zaraz po badaniu. Jeżeli maleństwu nic nie jest i mamie to obydwoje są cały czas razem.
Mama od razu zajmuje swym maleństwem,jeżeli ma jakieś problemy zgłasza je i prosi o pomoc sióstr,które są życzliwe i chętnie pomagają oraz służą swym doświadczeniem. Także jedzenie jest smaczne,przede wszystkim świeże. Doradzam wzięźcie  sobie swoich naczyń(kubek,tależyk,miseczkę i sztucce),ponieważ może się zdażyć ,iż nie zdążysz zjeść, bo akurat będziesz karmiła swe maleństwo, warto wtedy sobie przerzuć jedzenie do swoich naczyń.
Jeżeli maleństwo ma ładną skórę to nie smarować żadnym kremem czy oliwką. Napewno będzie potrzeba dużo pieluszek i chusteczek nawilżających dla maluszka ,kocyk, rożek, dwa ręczniczki,ubranka, czapeczki i rękawiczki - łapki aby nie podrapało się.Dla ciebie natomiast dużo wody niegazowanej, możesz też mieć biszkopty, jogurt naturalny, serek naturalny.Żadnych owoców,soków owocowych jeżeli będziesz karmiła piersią. Trzymam kciuki,i życzę udanego porodu,a wierzę ,że taki napewno będzie.Jeżeli będę mogła jeszcze w czymś pomóc,to służę.
Jestem szczęśliwą mamą trójki dzieci: córa- 17 lat,syn - 16 lat,synuś - 2 miesiące.
Pozdrawiam i powodzenia.

(2014/06/22 12:01)
Witam, Witam !

Podbiję trochę wątek i dodam pytanie od siebie,

jak jest z godzinami odwiedzin ? Rzeczywiście tak jak na stronie szpitala -
2dziennie x po godzinie ? ;)

(2014/10/10 14:38)
Jedyne ograniczenia przy odwiedzinach: nie przeginać z czasem ich trwania (w końcu nie leżymy same :P) i ilością osób.

(2014/10/10 16:58)