Poseł Małecki - kolejna inicjatywa "Bitwa o kolej&

/ 97 odpowiedzi / 3 zdjęć
A wiesz Olaf że do rozbiorów doszło między innymi przez szlachtę która nie chciała stracić przywilejów?
W związku z tym poszli o pomoc do zaborców.

Ups,
Zapomniałem żeś szlachcic.  ;)

(2012/12/19 12:06)

8olaf zaslepiony pisiaku ... jezdza pociagi kolei mazowieckich i sie zatrzymuja na kazdej stacji i PIS zaczynajac walke o kolej tylko sie osmieszyl

dla debili czyt. olafa:

TLK - pociagi dalekobierzne - nie zatrzymuja sie na wszystkich stacjach i obsluguja polaczenia krajowe

KM - pociagi regionalne obslugujace lokalne polaczenia

rozbierz ołtarzyk PIS u siebie w pokoju i zastanow sie o co ta walka byla. biorac pod uwage brak jakiegokolwiek rozeznania w temacie tak jak twoj guru malecki i wypowiadania sie do tego jeszcze nie na temat robisz z siebie posmiewisko na calym forum ale mysle ze nie odkrylem ameryki

wesolych PISwiat olaf :P

(2012/12/19 12:23)
Ty naprawdę jesteś kretynem!:(  Ile razy mam ci powtarzać że nie popieram ani jednego ani drugiego pana , ponieważ : ani Donald ani Jarosław nie proponują mi odcięcia pępowiny socjalnej w tym kraju, zmniejszenia bezrobocia,  rezygnacji z dopłat do mieszkań socjalnych,komunalnych,noclegowni utrzymywania bezrobocia na wysokim poziomie itd
 Niech każdy  albo wybuduje sobie dom , niech kupi mieszkanie na jakie go stać i niech sam je utrzymuje. Oni robią to po to aby potem ci ludzie na nich głosowali i prawda jest taka że jeden nie będzie istniał bez drugiego. 
Powinieneś wiedzieć że liberalna władza  nie jest po to aby ingerowała w gospodarkę, zapewniała ludziom dobrobyt/ ludzie sami mają go sobie zapewnić co nobilituje do zdobywania coraz lepszego wykształcenia,podnoszenia kwalifikacji itd./ tylko po to aby umożliwiła obywatelom sprawne funkcjonowanie państwa, instytucji, urzędów itd.

W Socjalistycznej Europie zwanej UE minimalna płaca wynosi 80% przeciętnego średniego wynagrodzenia w gospodarce uspołecznionej, u nas zaledwie 44%,- sprzeciw

Uważam iż ekipy socjalistycznych betonów  Leszka Millera,Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego powinny zostać odsunięte od rządzenia tym krajem aby  wprowadzić  nową jakość i standardy polityczne na miarę XXI wieku czego nam ta przegniła nomenklatura partyjna nie zapewni. W przyszłej kadencji widziałbym w rządzie  Polską Partię Pracy w koalicji z Nową Prawicą, inaczej będziemy się taplać w tym błocie i czekać kiedy załgane media poinformują kto komu tym razem dokopał.
 Koniec z Socjalizmem albo jest Demokracja albo jest Tatajstwo!!!

Ty najwidoczniej zazdrościsz M.Małeckiemu kariery politycznej, ja nie mam zastrzeżeń jako do opozycyjnego polityka. Trochę mnie tylko zawodzi w kwestii inicjatyw  i kreatywności pomysłów  twórczych dla Sochaczewa. 
Oczekuję aby wspólnie z Burmistrzem  walczyli o skierowanie jakiejś sensownej inwestycji dla naszego miasta, tak jak próbował choć nieudolnie walczyć o lotnisko  Bogumił Czubacki.

(2012/12/19 16:55)
Może i nawet bym się zgodził z tobą w pewnym sensie, ponieważ poseł Małecki zamiast robić szum w Sochaczewie powinien raczej w uzgodnieniu z władzami PISu/prawnikami/ złożyć wniosek do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa gdyż rząd prawdopodobnie a prawie na pewno zamierza  zrobić z PKP swój prywatny bisnes do kręcenia  tzw.lodów poprzez  rozłożenie PKP w prywatne spółki gdzie w każdej spółce będzie  w teczce przywieziony Prezes z namaszczenia PO zarabiał gigantyczną pensję z publicznych pieniędzy.
 A na domiar tego jakby było mało emeryci i renciści znowu zostaną oszukani i ograbieni poprzez zaakceptowanie przez apolityczny upartyjniony Trybunał Konstytucyjny rewaloryzacji kwotowej.

Nie zgadzam się z tym bo to zwykłe draństwo. Ktoś kto bimbał sobie całe życie lelum po lelum ma dostać taką samą podwyżkę jak ktoś kto tyrał przez 40 lat na bardzo odpowiedzialnym stanowisku? To skandal!!!

(2012/12/19 22:21)
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mechanizmie przekształcania państwowego przedsiębiorstwa w prywatne spółki poczytaj o mafii węglowej na śląsku utworzonych spółkach węglowych gdzie jedną z takich namaszczonych przez SLD była nieżyjąca B.Blida.. Takie prywatyzacje z przejmowaniem za darmo majątku państwowego w poprzez przekształcanie państwowej firmy   w spółki firmy>następnie  spółek skarbu państwa w prywatne spółki, jak chcesz narysuję ci schemat jak to wygląda po po kolei tzw" Gangsterska Prywatyzacja"cyt.-A.Lepper. Polsce to była norma podczas transformacji ustrojowej.
Preparując i  stwarzając do tego stosowne dokumenty można  uczynić tę grabież całkowicie legalną ,zgodną z literą prawa jaką jest Ustawa.

(2012/12/19 22:34)

podpisuje sie pod wypowiedzia kuc300 w w jednym z artykulow:

"(...) jak widać Osiecki nie umie zrobić porządku w zkm a za kolej się brał od , której dostał pstryczka w nos i pokazano mu gdzie jego miejsce."

dokladnie!

po zmianie pociagow albo czekasz na autobusy po 20 min albo spieprzaja ci sprzed nosa.... parking nie zrobiony.

panie polsle malecki, panie burmistrzu.. straciliscie czas na akcje ktora od poczatku byla skazana na niepowodzenie - i dobrze o tym wiedzieliscie! zamiast zajac sie tematem lokalnym.. "cudem" (sarkazm) jakos sochaczewskie rodziny wracaja do domu pociagami tylko..... nie maja czym wrocic ze stacji!

no ale... to przedstawia tylko co bylo dla was warzniejsze - szum jaki mozna zorbic wobec wlasnej osoby a nie prawdziwa pomoc mieszkancom, sprawa TLK byla bardziej medialna niz ZKM. .. przypomne to byl tylko jeden pociag....

czas na podsumowanie bitwy o kolej i przeproszenie mieszkacow za tak perfidne klamstwa prosto w oczy.

(2012/12/21 09:41)
wazniejsze

(2012/12/21 11:06)
 I kto to pisze? Kacpersky akurat to co napisałeś to stek bzdur i kłamstw. A kto powiedział że rozkład jazdy  autobusów miejskich ma być dopasowany do rozkładu jazdy PKP?, to tylko dobra wola kogoś kto próbuje to jakoś zgrać, najwyżej poczekasz sobie trochę i korona ci z głowy nie spadnie.
 Najwięcej jałowego szumu robicie bo tak naprawdę  nie posiadacie żadnego pomysłu żeby coś ciekawego napisać i rozpocząć jakąś ciekawą dyskusję merytoryczną. Najlepiej nic nie robić, kłamać ,krytykować  z zawiści że komuś się udało gdy samemu jest się nikim. Jak nie chciało się nosić teczki to teraz noś woreczki. Chcecie zaistnieć  na forum?  Tu kariery nie zrobicie a politykę zostawcie mądrym ludziom a sobie wybijcie ją z głowy bo się do tego nie nadajecie. To wcale nie jest tak że wystarczy krytykować aby się wybić w polityce, nic nie osiągniecie poza tym nie jesteście dla nikogo autorytetami.Lanie wody jest dobre podczas suszy, więc uważaj bo się zmoczysz.:P

(2012/12/21 12:40)
Cytat z Olafa,

"A kto powiedział że rozkład jazdy  autobusów miejskich ma być dopasowany do rozkładu jazdy PKP?"

To dla wszystkich jest oczywiste !!!! No chyba że dla ciebie nie, no tak, ty jesteś trochę inny ...

Spróbuj najpierw pomyśleć a póżniej coś napisać, będzie ci łatwiej w życiu.

(2012/12/21 12:55)
 No pewnie, jestem normalny  trochę inny od was. Burmistrz ma spełniać wasze życzenia?. To nie jest żaden Koncert Życzeń 3.V się ciepło bo dzisiaj -13.:))

(2012/12/21 13:08)

olaf ja pierdziele.. jakbym sie wczuwal w twoje wypowiedzi to juz nie mialbym sil z toba dyskutowac :)

to jest kolejne potwierdzenie ze generalnie to jestes przeciwko wszystkim i wszystkiemu. to wg ciebie do czego maja byc dostosowywane te autobusy?

no tak.. dla olafa bez roznicy ze autobus ktory jest o 5,20 na stacji jedzie pusty bo 5,15 odjezdza pociag ale pozniej pisze jak to wladza obecna marnotrawi nasze pieniadze... tak olaf z twoich podatkow idzie na rope do tego autobusu... i nie zarobi on na siebie jak bedzie jezdzil pusty.

(2012/12/21 13:28)
   Nie jestem przeciwko wszystkiemu i wszystkim , staram się jeno wyrazić swoją opinię na dany temat.  Gdyby wziąć pod uwagę Twój punkt widzenia to jako Pępek świata i najważniejszy punkt Sochaczewa to PKP. Weź pod uwagę że np. w Chodakowie czy Trojanowie ktoś wychodzi z pracy czy w innym celu też by chciał mieć autobus na zawołanie?. czy jest możliwe logistycznie aby dostosować ten rozkład do większości pociągów którymi wracają ludzie z pracy?. Ja bym proponował abyś się zapytał najpierw  w ZKM czemu jest akurat tak a nie tak. 
   Czy ty może wyobrażasz sobie iż w Sochaczewie podobnie jak w stolicy będą kursowały co: 3,6,albo9 minut?.Niestety nie mamy takiego natężenia pasażerów jak w wielkich miastach i puszczanie autobusów aby jeździły puste lub do połowy było by zwykłym marnotrawstwem.

Pisałem też o tym że nie jest to zbyt dobrze ułożony rozkład gdyż czasami jadą 2 lub 3 autobusy jednocześnie w tym samym kierunku  np. rano  o 7.30na PKP w kierunku Chodakowa podstawiąją się aż trzy autobusy a czasami czekasz godzinę albo półtorej. Czy to jest aż taki wielki problem? Niedaleko masz postój taxi jakeś taki wygodny, ja w takiej sytuacji idę pieszo 3do 5 km dla chłopa w kwiecie wieku to dla relaksu i zdrowia tylko

(2012/12/21 16:04)

panie posle malecki panie burmistrzu w nawiazaniu do pisma ktore przedstawil na formum p krzysztof ... chcialbym prosic o wypowiedz czy nadal twierdzicie ze wasza bitwa i tak zerznieta z iniciatywy samych pasazerow byla to tylko i wylacznie iniciatywa altruistyczna i od 5 rano staliscie tam dla ludzi?

skoro szary czlowiek majacy jako takie pojecie na temat funkcjonowania kolei w polsce wiedzial od poczatku ze wlasnie taka bedzie odpowiedz (pociagi TLK obsluguje dlugie trasy - pisalem to niejednokrotnie), nie sadze zebyscie wy panowie tego nie wiedzieli.. to tylko potwierdza jakie przeslanki kierowaly waszym egoistycznym dzialaniem.

nie dosc ze ludzie sami zoragnizowali ta akcje wy to skopiowaliscie dla wlasnej korzysci bo inaczej promowania wlasnej osoby nie mozna nazwac to do tego wydaliscie publiczne pieniadze! no bo za czyje pieniadze rozdawaliscie herbatke podroznym?? nie sadze ze za swoje wiec do tego w tej akcji obłudnej pasazerowi sami jeszcze sobie kupowali napoje hehe..

tak wiem wiem... wiem jak dziala wladza w sochaczewie.. powiecie ale przeciez to tylko 20 zlotych bylo o co sie czepiam?... i w ten wlasnie sposob rozpier... wiekszosc pieniedzy.. tu tylko 20 tam 50 tam 100 itd...

wiecej panowie.. wiecej takich akcji a na pewno zdobedziecie popularnosc.. tylko nie wiem czy taka o jaka wam chodzi.

aaa jeszcze jedno... moze p blaszczyk tez by sie wypowiedzal skoro pojawil sie na tej akcji... co on takiego zrobi oprocz zakrecenia sie przy namiocie?

tylko pozostaje sie smiac z tego wszystkiego bo plakac to juz nie ma co......

(2013/01/09 14:05)
|Szanowny człowieku. Nie zarzucaj komuś obłudy gdy sam to robisz. Nie potrafisz zrozumieć tego że ta grupa ludzi próbowała coś jednak zdziałać w interesie mieszkańców? Najlepiej narzekać i nic nie robić poza tym co musisz robić. Nie mniej może tak to wygląda że akcja ie miała większych szans powodzenia ale czy ty wolisz siedzieć z założonymi rękami i pozwalać na marginalizację Sochaczewa? Działo już się tak za Gierka  kiedy Skierniewice były województwem  i Sochaczew bardzo dużo na tym tracił i został wręcz zmarginalizowany i okrojony z wszelkich inwestycji.

Dzisiaj nie jest czas na uprawianie polityki panie Kacpersky, lecz musimy sami dbać i walczyć o nasze miasto a jeśli lokalna władza angażuje się to chyba lepiej.

(2013/01/09 14:36)

subara moja droga... czytaj z uwaga, ogarnij szerzej temat a nie tylko jeden post. wpadniesz na forum zerkniesz na cos i piszesz potem takie rzeczy.

po pierwsze jakby "siedziala w temacie" to bys wiedziala ze podrozni nie siedziali z zalozonymi rekami tylko zorganizowali akcje

po drugie wiedziala bys ze nagle jak urzedasy usyszeli o akcji ktora juz trwa "obudzili sie" z wlasna akcja.

po co robic dwa razy to samo? a po to ze ma sie wlasny w tym cel inny niz ten ktory jest realizowany ta pierwsza akcja podjeta przez podroznych.

poczytaj sobie i wroc do rozmowy.

(2013/01/09 14:42)
No i właśnie ty nie rozumiesz. Władza lokalna powinna służyć mieszkańcom i ja rozumiem iż wsparcie poprzez włączenie się w akcję nie jako dublowanie akcji.Niestety ale z braku wolnego czasu jako żonaty facet powinieneś wiedzieć iż kobieta zasadniczo pracuje na dwa etaty.:)

(2013/01/09 15:15)

subara nie byli wsparciem bo zbierali "swoje" podpisy i nie mieli nic wspolnego z akcja podroznych...

ale najwazniejsze jest to ze udowodnilismy ze ludzie jak zaczna dzialac wspolnie to sa skuteczniejsi niz nasza lokalna wladza.

my odpowiedz juz mamy a o wynikach wojny p burmistrza i posla maleckiego jakos nic nie slychac... chyba dalej walcza z tym ze teraz z regularnych dzialan przeszli w partyzantke hahahha

(2013/01/09 15:46)
Ale czyja to wina że ignoranci z PO, zarówno Premier jak i ministrowie na interpelacje posła Małeckiego po prostu nie odpowiadają?

(2013/01/09 15:58)
Jak widać z tego wątku Kursowanie pociągów TLK to zwykły obywatel może więcej niż poseł opozycji. Jak to się stało?

(2013/01/09 17:53)
A co robił Małecki i Osiecki jak PKP czekały na uwagi / propozycje do nowego rozkładu ???

(2013/01/09 20:27)
Widzę iż forum już całkiem się przerodziło w jakieś forum pieniaczy politycznych.  Wygląda na to  że niektórym żal tyłek ściska że przerżnęli wybory samorządowe z PISem i nie tylko bo Burmistrz jest członkiem Nowej Prawicy J.K.M.

(2013/01/09 22:05)