Potrącenie na przejściu dla pieszych

/ 4 odpowiedzi

Kierowcy, który wczoraj na przejściu na pieszych przy Muzeum Kolei Wąskotorowej potrącił moją mamę gratuluję znajomości przepisów ruchu drogowego. Wyjeżdżając zza zakrętu od stacji należało się zatrzymać przed przejściem dla pieszych - zwłaszcza, że przez jezdnię przechodzili ludzie, a kierowcy jadący od strony ronda się zatrzymali.

A towarzyszącej temu panu kobiecie gratuluję empatii. Wychyliła się z samochodu, chyba żeby zobaczyć, czy poszkodowana daje oznaki życia. Dawała, więc... odjechali.

Mam nadzieję, że przechodnie na innych przejściach dla pieszych na ich drodze mieli więcej szczęścia.

Tak się zastanawiam, czy nie ma jakiejś kamery monitoringu w pobliżu... Może by się przydała? Albo jakaś sygnalizacja?

(2017/03/04 14:01)
Owszem, błąd kierowcy, że potrącił (przez nieuwagę, bo był to starszy facet a w okolicy było ciemno) , był w szoku ale zatrzymał się, kobieta która z nim jechała wysiadła ale potrącona Pani pod wpływem emocji uciekła z miejsca zdarzenia. Tak gwoli wyjaśnienia :)

(2017/03/10 18:00)
Potrącił z dużym prawdopodobieństwem osobę starszą od siebie... Cud, że nie zakończyło to się poważniejszym uszkodzeniem ciała, chodź stłuczenie i opuchlizna wyglądają do dziś fatalnie. Chyba poturbowana 80-latka nie uciekała z miejsca zdarzenia tak szybko, że sprawcy wypadku nie mogli zareagować? Dobra wiadomość dla bezmyślnych kierowców - monitoringu w okolicy brak.

(2017/03/10 18:29)

Przejścia dla pieszych to miejsca w których przeważnie dochodzi do najtragiczniejszych wypadków. Dlatego piesi muszą myśleć nie tylko za siebie ale i za kierowców.

(2017/08/04 10:46)