POZBYWANIE SIĘ MAJĄTKU MIASTA?

/ 23 odpowiedzi / 3 zdjęć
Pokazano nam słupki burmistrzów wysprzedających mienie miasta z których widać że jeden sprzedawał mienie drożej a drugi ten młodszy najtaniej..... NO.... Nie mam Pytań..... chciało by się rzec .... Lecz mam i to wiele!!!! Czy to powód do dumy że wysprzedaje się majątek miasta najtaniej.... komu??? dla kogo taka polityka jest skierowana??? co dalej z Cegielnią.... Co dalej z Mleczarnią.... 
Novoosieckie pozbywanie się majątku ''po-ta-nio-ści'' jest porażające!!!!

Jaka będzie cena ''Novoosieckich Kamieniczek które mają stanąć zamiast parku w Sochaczewie'' za m2 dla zasłużonych ''NOTABLI'' miejskich ???? czy w cenę zostanie wliczone odszkodowanie za grunty czy też te odszkodowania zostaną doliczone wszystkim mieszkańcom do podatków po to aby kamieniczki mogły być tańsze????

Mam na myśli odszkodowania za grunty:
  1. Park obok Placu Kościuszki
  2. Mleczarnia
  3. Cegielnia na Boryszewie
Ponoć mają wpłynąć ogromne pozwy na setki milionów zł. od byłych właścicieli po tym jak Radni za naciskaną-namową naszego Pana MIASTA zmienili plany zagospodarowania tych gruntów co odbieram za wyjątkowy brak odpowiedzialności narażający wszystkich mieszkańców na spłacanie ogromnych odszkodowań!!!

(2014/09/29 13:51)

(2014/09/29 13:55)
Kręcenie lodów. Ciemny lud i tak to kupi. 

(2014/09/29 16:50)
Ten wykres firmuje burmistrz Osiecki. Posłużył się nim podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w celu zdyskredytowania poprzednika. Niestety strzelał kulą w płot. Podane dane finansowe są nieprawdziwe (co bardzo łatwo sprawdzić w sprawozdaniach finansowych publikowanych w BIP Urzędu Miejskiego). Nie jest prawdą, że w poprzedniej kadencji 2007-2010 sprzedano mienie za ok.11 mln 393 tys. zł. Faktycznie uzyskano ze sprzedaży mienia 9 mln 340 tys. zł, czyli o 2 mln 50 tys. zł mniej. W tym czasie nie sprzedano żadnej działki poniżej wyceny rzeczoznawcy majątkowego, a często uzyskana cena znacznie przewyższała wycenę. 
Natomiast bardzo istotną i perspektywiczną dla obniżenia bieżących i przyszłych obciążeń budżetu miejskiego, była sprzedaż lokali komunalnych z bardzo wysoką bonifikatą dla najemców. Sprzedano w latach 2006-2010 mieszkańcom Sochaczewa 389 lokali. 2006 - 67 lokali;2007 - 41 lokali;2008 - 164 lokale;2009 - 83 lokale;2010 - 34 lokale.Czy burmistrz Czubacki ma powody do wstydu? 
Burmistrz Osiecki i jego rzecznik nie informują, że ich sprzedaż mienia obejmuje też przypadki sprzedaży za pół ceny lub, że sprzedano przez okres 2011-2013 tylko 55 lokali.
Czy funkcjonariusze publiczni dezinformujący społeczeństwo są godni zaufania? 

(2014/09/29 19:58)
"Podane dane finansowe są nieprawdziwe (co bardzo łatwo sprawdzić w sprawozdaniach finansowych publikowanych w BIP Urzędu Miejskiego)."
Panie Jerzy czy moze pan podac linka do tych danych?
novjan

(2014/09/29 22:04)
Bardzo proszę:
archiwalne dane z lat 2006-2010
http://www.sochaczew.bip.org.pl/?tree=455
oraz z ostatnich lat:
http://www.sochaczew.pl/home/www/2887?title=Wykonanie-budzetu&filterId=5&tabId=17&pid=2887&sochaczew

(2014/09/29 22:18)

(2014/09/29 23:16)

dzieki jezyk, :)

widze ze czubacki podjal probe ataku na osieckiego w swojej ulotce ten sie odplacil... :)

nie bronie tu ani jednego ani drugiego ale wku** mnie manipulacja danymi... pokazuja nam jakies slupki jeden wiekszy drugi mniejszy... sugeruja ze wyprzedaz mienia jest zla ale mniej zala jak "ONI" to robia... to tak jak bym zrobil wykres.. zabiles 10 osob.. ja zabilem 2 wiec tak na prawde jestem niewinny :O

a tak powazniej.. jest to zbior zimnych danych statystycznych wyrwanych z kontekstu bez calego tla jakiemu te procesy sprzedazy towarzyszyly.. pokazcie mi prosze wykres gdzie zobacze procent dzialek ktore moga byc sprzedane ogolnie i procent ile z tego wyprzedal jeden burmistrz oraz drugi.. i juz cyfry sie zmieniaja. pokazcie jakie dzialki sprzedal jeden i jakie sprzedal drugi.. moze te co sprzedal czubacki nie byly jakims waznym miejscem pod inwestycje ale nie mozna bylo z nimi za wiele zrobic i mozna sie bylo ich pozbyc..

poza tym moze wczesniej bylo po prostu tych dzialek wiecej do sprzedazy i byly one wskazane do tej sprzedazy wiec slupek czubackiego jest wiekszy....

czysta manipulacja danymi w imie wlasnych interesow... chcecie zeby tacy ludzie rzadzili tym miastem?

(2014/09/30 08:18)
kacperskyy ma rację ,słupeczki,wykresy durne,a widać co widać .Przepychanka przedwyborcza ,bo każdy by chciał posadkę ,kaskę a co dla mieszkańców i miasta to nie ważne ,popiszą se na forum  najwyżej i tyle .

(2014/09/30 09:17)
Panie tadeuszu tak trzymać.

(2014/09/30 18:21)

(2014/10/01 21:40)

Pokazano nam słupki burmistrzów wysprzedających mienie miasta z których widać że jeden sprzedawał mienie drożej a drugi ten młodszy najtaniej..... NO.... Nie mam Pytań..... chciało by się rzec .... Lecz mam i to wiele!!!! Czy to powód do dumy że wysprzedaje się majątek miasta najtaniej.... komu??? dla kogo taka polityka jest skierowana??? co dalej z Cegielnią.... Co dalej z Mleczarnią.... 
Novoosieckie pozbywanie się majątku ''po-ta-nio-ści'' jest porażające!!!!

Jaka będzie cena ''Novoosieckich Kamieniczek które mają stanąć zamiast parku w Sochaczewie'' za m2 dla zasłużonych ''NOTABLI'' miejskich ???? czy w cenę zostanie wliczone odszkodowanie za grunty czy też te odszkodowania zostaną doliczone wszystkim mieszkańcom do podatków po to aby kamieniczki mogły być tańsze????

Mam na myśli odszkodowania za grunty:
  1. Park obok Placu Kościuszki
  2. Mleczarnia
  3. Cegielnia na Boryszewie
Ponoć mają wpłynąć ogromne pozwy na setki milionów zł. od byłych właścicieli po tym jak Radni za naciskaną-namową naszego Pana MIASTA zmienili plany zagospodarowania tych gruntów co odbieram za wyjątkowy brak odpowiedzialności narażający wszystkich mieszkańców na spłacanie ogromnych odszkodowań!!!

(2014/10/02 18:35)
A ty przestałbyś się upominać o swoją własność?

(2014/10/03 10:19)
O ile mi wiadomo społeczność Żydowska teren Parku przekazała na cel społeczny pod warunkiem wykorzystania go dla dobra całej społeczności mieszkańców Sochaczewa czyli ku dobru społecznemu i ten fakt uznaje za wybitnie patriotyczny ... 

Słusznie mogli poczuć się urażenie kiedy obecna drapieżna władza nielicząca się ze zdaniem obywateli naszego miasta zmieniła zagospodarowanie tego terenu i jak mi wiadomo ponoć starają się doprowadzić do zabudowania go Novoosieckimikamienicami.... więc podobno zaraz zgłoszą się prawnicy prawnych właścicieli terenu o jego odebranie lub o odszkodowanie... Według mnie jest kolejne działanie burmistrza na szkodę nas wszystkich... ''Pazerność nie popłaca a chytry dwa razy traci.'' z naszych miejskich pieniędzy Panie Włodarzu

(2014/10/03 12:45)
Co do cegielni, wybaczcie mi wybitni ekonomiści ale tego rodzaju grunty z budynkami w takim stanie......  proszę mi znaleźć  inwestora, który zapłaci za niezbyt atrakcyjny teren, zabezpieczy budynki i uprzątnie teren i na koniec zainwestuje pieniądze. Po pierwsze ważne jest za ile sprzedali i czego dotyczyła umowa. Toczycie pianę nie wiedząc właściwie o co. Pan Żelichowski wychodzi ze skóry żeby zaistnieć bo kampania....... 
Opowiem Wam coś. Parę lat temu moja córka doświadczyła w przedszkolu ogromnej niesprawiedliwości właściwie przeze mnie bo miałam tą czelność się odezwać. Zrozpaczona cierpieniem dziecka udałam się do ówczesnego Pana  vice burmistrza Żelichowskiego po sprawiedliwość dla pięciolatka.
Szkoda gadać, potraktował mnie jak upośledzonego przygłupa i śmiecia, jak ja właściwie śmiałam marnować jego czas......
Tara
P.S Panie Żelichowski mojego głosu Pan nie zdobędzie, bardzo proszę sobie darować odpowiedź.

(2014/10/06 12:20)
Grzech jaka własność, te pazerne hieny cały czas nas ograbiają a najgorsze jest to że pomagają im w tym nasi zaprzedani politycy.

Ale jak nas ograbiają?
Idąc Twoim tokiem rozumowania Kościół też nas grabi doponinając się zwrotu tego co zostało mu odebrane za PRL.
A mimo to zwrot mienia kościelnego popierasz mimo że kościół to obce państwo Watykan.

(2014/10/06 12:35)
Panie Żelichowski tych pana wpisów przez ostatnie lata to juz było tyle i każdy miał na celu oczernianie burmistrza.Ale fakty i liczby mówią same za siebie.Chyba pana bardzo denerwuje fakt ile zostało zrobione w te 4 lata.Boli to pana,domyślam sie a tu tylko miesiac został,a wypocin juz nikt nie czyta

(2014/10/06 14:21)