Pozwolenie na broń bardziej dostępne - co o tym my

/ 48 odpowiedzi / 4 zdjęć

zgadza sie.. to nie tylko zmiana ustawy dotyczaca wydawnia pozwolen.. trzeba by bylo zmienic duzo wiecej zeby to mialo rece i nogi.

zasady uzycia, obrony koniecznej a przede wszystkim surowe kary dla bandytow.

(2013/02/26 14:54)
 Nie znam osobiście większej głupoty jaką wymyślono pod szyldem" Resocjalizacja więźniów", wyroki  w zawieszeniu itd, bandyci chodzą po ulicach, faceci mają silne ręce i mogą się jeszcze jakoś bronić ale my kobiety co mamy walić po łbie torebką, no niektóre dziewczyny chodzą na wschodnie sztuki walki, starsze panie wierzą że różaniec ich ochroni przed szatanem.

(2013/02/26 15:35)

pamietajecie jeszcze o jednej sprawie:

rok 2013 jest rokiem wyjsci bandziorow z pruszkowa, zyrardowa i okolic.... nooo koncza im sie 20-letnie wyroki..... znow sie zacznie bo co do resocjalizacji to mam takie samo zdanie... gowno a nie resocjalizacja.. czlowiek po wiezniu wychodzi jeszcze bardziej ze zrytym lbem. taka prawda. aa i z nowymi znajomosciami w swiatku przestepczym

(2013/02/28 09:57)
Za to lubiłem kwakwaka, że ich przymknął, było przynajmniej 20 lat spokoju jako takiego. Kacpersky    kiedy wyjdą może to już nie będzie odnowiona mafia Pruszkowska bo o ile wiem przeszła obecnie w legalny biznes. Nie mniej jednak gangsterzy zawsze byli są i będą  i  zakup broni  palnej w kontakcie z zawodowymi gangsterami wydaje się nie być dobrym pomysłem i mało skutecznym. Co robić , nie wychodzić z domu?

(2013/02/28 10:55)

slyszeliscie o tej akcji co gosc zatrzymal przestepce, dzwonil dwa razy na policje a oni przyjechali po poltorej godziny??? gosc oczywiscie uciekl...normalnie noz sie otwiera w kieszeni.

dodatkowo ten bandyta, ktory zniszczyl drzwi wejsciowe do sklepu grozi smiercia temu gosciowi co zaczal bronic swojej wlasnosci! myslicie ze policja go obroni???? przyjedzie. poltorej godziny po tym jak mu kose wsadzil kilanascie razy.

a ile takich akcji wogole nie widzi swiatla dziennego! ile takich ackji jest zbagatelizowane przez policje - nadal jestescie przeciwko posiadaniu broni? to to zycze powodzenia..

poza tym wymiar sprawiedliwosci, prokuratorzy, policja jedno wielie gowno.. nikomu nie zalezy na wyjasnianiu czego kolwiek.. on ma miec statystyki i wykonania wiec co robia?? policja angazuje sie tylko w proste sprawy, pobicia, pijaczkow i mandaty do sadow... najlatwiej sie wykazac i podbic statystyki.. nastepnie prokuratorzy... robia to samo.. latwiej skazac pijaczka sikajacego pod sklepem czy studenta jadacego bez biletu... niz ambergolda.. za duzo srania, straty czasu a wynikow szybich nie ma...

policjanci, wiem z doswiadczenie, nawet namawiaja do nieskladania zeznan w pewych sprawach mowiac i tak sie nie znajdzie itd... wlasnie dlatego,.. bo ku...a taki skradziony telefon wchodzi na statystyki nie rozwiazanych spraw, umozonych, trzeba spedzac nad tym czas a wykonan nie ma.... prawo tak jak i sluzba zdrowia w tym kraju to jedna wielka masakra - kiedys to jeb.. e z wielkim hukiem i wtedy sie obudzimy.

(2013/03/05 08:31)
 Masz rację. I jeszcze kilka przypadków takich gdy komuś skradziono auto, no to policja oczywiście zgłoszenie przyjęła, ale kobieta pyta czy coś zamierzają w ogóle zrobić w tej sprawie?
 Odp. taka:"Proszę ustalić sprawcę i miejsce ukrycia skradzionego auta a my zajmiemy się resztą" , Może też pani udać się na giełdę samochodową i przy odrobinie szczęścia natrafi na swoje auto wystawione na sprzedaż. Taką bzdurę  to może wymyślić tylko Policjant, bo przecież auta kradzione są najczęściej pod konkretne zamówienia lub do przerobu tzw recyclingu czyli na części , trafiają  do wtórnego obiegu bez możliwości rozpoznania.
 Ty złap złodzieja , bandytę a Policjant dostanie awans.
 Niektórzy mówią sarkastycznie i wręcz złośliwie"Pod latarnią najciemniej!" ale chyba mają rację

(2013/03/05 09:46)
ze swiatecznymi pozdrowieniami :)

(2013/12/19 08:19)
Kacpersky     Kongres Nowej Prawicy jest za posiadaniem broni bez pozwolenia, to jedyna 100% liberalna partia w Polsce zastanów się nad tym.
 No i weź tak pomyśl jesteś w tłumie ludzi a tu jakiś terrorysta wyjmuje kałacha, to dzwonisz na Policję czy strzelasz ze swojej klamki  do gościa ratując innych ludzi, kobiety, matki, żony, dzieci?

Nie jest prawda też, że wzrośnie wtedy przestępczość,  bo przecież przestępcy nie potrzebują legalnej broni!

(2013/12/19 09:25)
Wyobraźcie sobie taką sytuację.
Zmiana prawa, można mieć broń bez pozwolenia.
Po chodniku idzie sobie wasza żona/dziewczyna/dziecko/matka (ktoś bliski) i nagle strzela do nich jakiś pijaczek, który kupił sobie broń. Zaczął strzelać bez ostrzeżenia. Bliska osoba ginie.
I dodam że ta bliska osoba (pełnoletnia) ma przy sobie broń. Bo przecież można.

A teraz nowa scenka. Prawo zostaje po staremu. Nie ma zgody na broń.
Po chodniku idzie sobie wasza żona/dziewczyna/dziecko/matka (ktoś bliski) i nagle widzi pijaczka.
Pijaczek siedzi i przeklina pod nosem, że chętnie by sobie postrzelał, ale nie ma czym.
Bliska osoba idzie sobie dalej.

Pijaczek ma tu charakteryzować osoby, które dziś nie mają dostępu do broni, a chętnie by z niej korzystali. I to wcale nie w celu obrony własnej.

Jeśli ktoś jest za zniesieniem pozwolenia na broń, to niech nie myśli, że jak będzie przy sobie ją nosił to nic mu nie grozi. Nie myśl: "Ja mam broń, jestem bezpieczny". Pomyśl: "Wszyscy mają broń, ja jestem sam, ich jest wielu".

(2013/12/19 11:48)

tak jak pisal olaf, ten co ci moze zrobic krzywde, czytaj: zastrzelic i bedzie chcial to zrobic to gdzies ma pozwolenia na bron. a myslenie typu ze zlagodzenie obostrzen od razu da nam lawine morderstw i dziki zachod jest bledne.

a nie pomyslales ze taki pijaczek zanim wyciagnie ta bron to tez pomysli ze ja moga ja miec?? to jest bat w obydwie strony.

nie mowie o tym ze kazdy kto skonczy 18 lat to moze sobie kupic gnata. niech dorosly czlowiek, ktory ma prace, nie byl notowany ma prawo wyboru czy chce miec ta bron czy nie i tyle.

poza tym sam sam sobie zaprzeczasz: z jednej strony piszesz ze bez broni bedzie bezpieczniej a z drugiej dajesz do zrozumienia ze polacy to dziki, agresywny narod ktory bez opamietania sie wystrzela jak ludzie dostana pozwolenia na bron (??)

... powiedz mi w takim razie jak w takim dzikim, glupim i agresywnym narodzie chcesz zyc bez broni?

(2013/12/19 13:31)
 Pretensje to  do  Donalda miejcie że samorządy za mało kasy dostają, że zlikwidowano zakłady pracy, że autobusy nie mają kogo wozić i  po co ich więcej gdy mają jeździć bez sensu?

(2013/12/19 15:01)
Wg mnie zwykły straszak wystarczy. Nie trzeba mieć od razu broni z ostrą amunicją, żeby czuć się bezpiecznie.
Tak jak pisałem, jak ktoś chce zrobić Ci krzywdę to może to zrobić nim Ty wyciągniesz swoją broń.

(2013/12/19 21:48)

mysle ze nie ma zlotego srodka.. racje maja i ci za i ci przeciw... jedno jest pewne.. kto ma zrobic krzywde ten zrobi i czy bedzie mial dostep do guna czy do siekiery czy do noza czy srubokreta... i dlatego uwazam ze zlagodzenie prawa w dostepie do broni nagle nie spowoduje "dzikiego zachodu"

(2013/12/20 08:15)
Polecam wam obejrzenie dwóch filmów opartych na faktach autentycznych:

1.Układ Zamknięty

2. Krzysztof

Filmy te odzwierciedlają stan państwa Polskiego, obnażając przy tym jego słabości, w konsekwencji żyjemy w Państwie które nie działa, nie funkcjonuje, polecam szczególnie drugi film o uprowadzeniu Krzysztofa Olewnika, jest wstrząsający i naprawdę mocny. Wniosek jest jeden: W tym państwie musimy i możemy liczyć tylko na siebie

(2013/12/20 08:53)

olaf sorry ze tak przed swietami sie czepiam :) ale fakty zazwyczaj sa autentyczne :)

wesolych!

(2013/12/20 09:34)
KACPER;
     Dla Olafa, jak dla Prezesa oraz Antoniego Eksperta, są fakty mniemane, fakty oczekiwane, mitofakty, półprawdy i kłamstwa, ale kiedy kłamstwa i mitofakty pasują Ekspertom do koncepcji politycznej, to stają się prawdą objawioną. 
     Coś chłopaki mają nie tak, z oceną sytuacji. Może ktoś ich upuścił na ziemię jako dzieci, albo się osunęli lub moczyli nocą, w młodości ?  MELEPETY.   

(2013/12/20 11:18)

(2013/12/20 11:20)
jago to się zdecyduj czy byłeś trudnym dzieckiem czy miałeś ciężkie dzieciństwo, no niestety dzieci z rodzin patologicznych tak się zchowują, postawa roszczeniowa, wszystko im się należy, pretensje do całego świata tylko nie do siebie i rodziców alkoholików.

(2013/12/20 13:07)

(2013/12/20 13:08)
A tak wracając do tematu to uważam iż broń bez pozwolenia powinna być mimo wszystko ewidencjonowana.

(2013/12/20 13:12)

jesli chodzi o bron palna to kazda sztuka ma swoj nr seryjny ktory znajduje sie w bazie danych policji.

nie ewidencjonowane sa tzw repliki broni (oczywiscie pozbawione istotnych elementow uzytkowych tj. iglica, zamek) czy jest sens ewidencjonowania tego typu "broni"? raczej nie.

wbrew panujacej powszechnie opinii dodam ze w ustawie o broni i amunicji nic nie ma o dlugosci ostrza noza jaki mozna posiadac przy sobie.. jest to bzdura.. mozesz miec nawet miecz krzyzacki.

nie mozna natomiast nosic noza lub innych ostrzy ktore sa ukryte w przedmiotach nie majacych wygladu broni.

wiecej o ustawie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990530549

(2013/12/20 13:38)

światełko w tunelu:

https://www.wprost.pl/kraj/10076595/Rzad-poparl-szersze-prawo-do-obrony-koniecznej-Moj-dom-jest-moja-twierdza.html

(2017/09/20 14:21)