Przedsiębiorczość urzędnicza...

/ 26 odpowiedzi
Przedsiębiorczość urzędnicza... Co tak naprawdę oznacza to sformułowanie... Obserwujemy powolne wymieranie miasta widać to gołym okiem... wystarczy krótki spacer ul Warszawską... smutne miny pracowników nielicznych jeszcze otwartych butików świadczą same o sobie... ponurość miasta bije aż oczy szczypią mówię o całokształcie mimo iż wszelkie głosy propagandy novoosieckiej będą temu zaprzeczać wystarczy po prostu spacer... Lokalny biznes butików i punktów usługowych umiera... Ci którzy jeszcze wytrzymują o ile nie krytykowali otwarcie wśród znajomych władzy jeszcze mogą spać spokojnie lecz Ci którzy byli innego zdania dziwnym zbiegiem okoliczności teraz po kolei odwiedza ekipa kontroli skarbowych z troską i uwagą przeglądając dokumenty w niewątpliwie rutynowych kontrolach... Ci drudzy niedługo zaczną lub liczą kolejne efekty tych starań... patrząc subiektywnym okiem na mieszkańców naszego miasta jedyną uśmiechniętą grupą społeczną to urzędnicy...Co nasuwa kilka pytań... Dokąd zmierza nasz Sochaczew? Jaki będzie za 10 lat? Czy ktoś zastanawia się dziś nad takimi pytaniami? Czym zajmuje się samorząd? Co oznacza słowo ''Samorząd'' i czym jest ? Tęsknie za czasami w których uśmiech gościł na twarzach większości mieszkańców a spacer po obskurnym naszym grajdołku sprawiał przyjemność i radość...

Przedsiębiorczość urzędnicza w samorządzie dzieli się na działy:
  1. Wielowymiarowy (dla prawdziwych omnibusów:)) - obrabianie kilku etatów w budżetówce przez jedną osobę.
  2. Zasłonowy (dla specjalistów w określonej dziedzinie:)) - pieszczenie etatu budżetowego, a w tzw. międzyczasie (to czas na pracę w ramach etatu w urzędzie) uprawianie prywaty w owej dziedzinie.
Jedno i drugie cieszy zaradnego urzędnika samorządowego :). Mniej cieszy utrzymujących sferę budżetową podatkami. Ale nasi urzędnicy są od takich pokus wolni. Nie prawdaż? :)

(2015/02/03 18:02)

Bez cienia wątpliwości masz rację... Szanowny ''wbienko'' dalej zastanawiając się nad zagadnieniem ''Przedsiębiorczości Urzędniczej''nie można zapomnieć o postrzeganiu jej jako umiejętność przybierania odpowiedniej pozy do sytuacji, każda najdziwniejsza pozycja taka istna ''Kamasutra Novoosiecka'' czyli sztuka przybierania niepoprawnej polityki samorządu w świetle poprawnie dobranych haseł i sloganów publicznie otępiających szare komórki statystycznego mieszkańca choć za pewne ma również inne twarze może nawet bardziej ludzkie których ja nie zauważam... ''Przedsiębiorczość Urzędnicza'' na każdym kroku na każdym piętrze naszych instytucji gdzie teoretycznie powinno się pełnić służbę wobec mieszkańca znajdzie się jakiś rasowy okaz ''przedsiębiorczości urzędniczej''... Żyjemy w czasach gdzie bardziej opłacalnym stało się bycie urzędnikiem gdzieś po drodze pewne cechy charakteru które kiedyś posiadali urzędnicy ale i również kupcy i rzemieślnicy zostały wyparte przez wyścig urzędniczych procesji zarobkowych do dobrego stołka za pośrednictwem koneksji... a zagubiła się po drodze do urzędniczego blichtru i splendoru.... uczciwość i szacunek do miejsca w którym wielu z nas bez wątpienia spędzi starość gdzie podziała się odpowiedzialność i uczciwość? ... Czyli czym tak naprawdę jest ta ''Przedsiębiorczość Urzędnicza''???

(2015/02/03 19:23)
zazdrość i szlag Panowie was zżera-zawsze sobie zadaję pytanie jak słyszę o przekrętach-czy bym robił tak jak Ci cwaniacy czy bym pozostał uczciwym i pryncypialnym? i nie zawsze mi wychodzi że lepiej być uczciwym !,każdemu z Was dałbym szansę pracy na dwóch etatach a zapomnielibyście o pójściu do kibla aby obrobić robotę,potem wrzucilibyście na garba trzeci etacik,potem przekręcik na dietach,przejazdach-NO BO INNI ....I SIĘ UDAJE,popatrzcie w lustro a potem odpowiedzcie sobie-byłbym aniołem czy diabłem? bo największe pretensje mają Ci którzy nie mają możliwości ,już widzę jak zostaniecie radnymi,samorządowcami,działaczami i pierwszą waszą decyzją będzie likwidacja 1,5 tys. diet za dwa posiedzenia w miesiącu-jak tak to pogadamy,jak nie to spieprzać z forum !

(2015/02/03 19:53)
"Obserwujemy powolne wymieranie miasta widać to gołym okiem... wystarczy krótki spacer ul Warszawską... smutne miny pracowników nielicznych jeszcze otwartych butików świadczą same o sobie... ponurość miasta bije aż oczy szczypią mówię o całokształcie mimo iż wszelkie głosy propagandy novoosieckiej będą temu zaprzeczać wystarczy po prostu spacer... Lokalny biznes butików i punktów usługowych umiera..."
TADEUSZU, odpowiedz, proszę czemu w tym samym czasie ożyła ul. Żeromskiego i Pokoju i co ma z tym wspólnego Osiecki? Smutne miny pracowników to zasługa właścicieli lokali, napisz proszę jaki czynsz jest pobierany na Warszawskiej za "byle lokal", dziwicie się, że wszyscy uciekają, w W-wie można wynająć coś taniej jak u nas.
Warszawska to ulica należąca do miasta, że osiecki odpowiada za jej umieranie?
Wibienko, pomyśl zanim napiszesz odpowiedź na zawartą w poście treść. Tytuł posta nie ma tu nic wspólnego z "wywodami" Tadeusza które zawarł w treści.
Oczywiście zgadzam się z Tobą w tym co piszesz o urzędnikach ale nie ma to nic wspólnego z "wypocinami" Tadeusza. Osobiście uważam, że Tadeusz jest człowiekiem który wynajmuje komuś lokale i jest zdegustowany ucieczką najemców w inne, tańsze, wcale nie gorsze rejony.
Tadeuszu pomyśl, może jeszcze można ożywić Warszawską, ale nikt za Was tego nie zrobi.
pozdrawiam i życzę sukcesów w rozweseleniu najemców a co za tym idzie i ich pracowników.


(2015/02/03 19:53)
"roszę czemu w tym samym czasie ożyła ul. Żeromskiego i Pokoju i co ma z tym wspólnego Osiecki? Smutne miny pracowników to zasługa właścicieli lokali, napisz proszę jaki czynsz jest pobierany na Warszawskiej za "byle lokal", dziwicie się, że wszyscy uciekają, w W-wie można wynająć coś taniej jak u nas.
Warszawska to ulica należąca do miasta, że osiecki odpowiada za jej umieranie?
Wibienko, pomyśl zanim napiszesz odpowiedź na zawartą w poście treść. Tytuł posta nie ma tu nic wspólnego z "wywodami" Tadeusza które zawarł w treści.
Oczywiście zgadzam się z Tobą w tym co piszesz o urzędnikach ale nie ma to nic wspólnego z "wypocinami" Tadeusza. Osobiście uważam, że Tadeusz jest człowiekiem który wynajmuje komuś lokale i jest zdegustowany ucieczką najemców w in
Obserwujemy powolne wymieranie miasta widać to gołym okiem... wystarczy krótki spacer ul Warszawską... smutne miny pracowników nielicznych jeszcze otwartych butików świadczą same o sobie... ponurość miasta bije aż oczy szczypią mówię o całokształcie mimo iż wszelkie głosy propagandy novoosieckiej będą temu zaprzeczać wystarczy po prostu spacer... Lokalny biznes butików i punktów usługowych umiera..."
TADEUSZU, odpowiedz, p
ne, tańsze, wcale nie gorsze rejony.
Tadeuszu pomyśl, może jeszcze można ożywić Warszawską, ale nikt za Was tego nie zrobi.
pozdrawiam i życzę sukcesów w rozweseleniu najemców a co za tym idzie i ich pracowników.


  Dokładnie tak ale w tym co tu opisałeś jest obraz Polski pod rządami Donalda Tuska i Ewy Kopacz i dotyczy całej  Polski nie tylko Sochaczewa. My zaściankowi tak uważamy, i zaraz tu będzie zajadły atak tych co się parzą jak źwierzęta każdy z każdym  żyją w jakichś dziwnych układach, bo tylko tacy POpaprańcy popierają peło, notabene każdy normalny człowiek który żyje z pracy rak takiego gnoju nie poparłby bo  nie  mógłby sobie w lustrze w oczy spojrzeć.


(2015/02/03 22:00)
A ja uważam, że większość tych krzykaczy to są osoby którym nie powiodło się w wyborach.Proste przykłady to:P. Maciejewski (redaktor e-Sochaczew), [przed wyboramibyły zablokowane blogi Osieckiego i malolepszego na tym portalu]P. Gąsioriwski (prawnik, kandydat na radnego, sprzymierzeniec przyjaznego samorzadu)P. Żelichowski (byly vice w mieście i były radny powiatowy), [ ten to dopiero przegina]Wydaje mi się ze pan podsedek również tu się udziela. Panowie Szostak tez mczaja tu palce w popelinach sianych na forum.Pan Gaik to już wszyscy wiedzą jak głupoty wypisywal.P. Czubacki (mimo że go nie popieram) wątpię aby moncił (człowiek jest to doświadczony i inteligentny), Jak ktoś chce mnie zastraszyć sądem niech nie straszy. Wystosuj pozew,  a na pewno się zdziwisz. Na większość swoich hipotez mogę mieć odpowiednią dokumentację. Także takie potyczki mi nie będą straszne.

(2015/02/04 04:35)
Masz rację jarl tak może być. A ci panowie muszą być jacyś tępi skoro do tej pory się nie nauczyli że ta cała ich politykiernia na forum esochaczew kupę daje i jest o kant tyłka potłuc, efektów to bynajmniej nie przynosi żadnych, po prostu populizm i demagogia, co ma takie samo znaczenie jak upierzenie u Krokodyla a wpływ na preferencje polityczne czy zwiększenie szans takie samo jak promienie słońca na słowicze jajka. Szanse na sukces wyborczy mają takie jak złapać Komara w locie za jajka w bokserskich rękawicach, niech się lepiej  wezmą do uczciwej roboty, wykażą co potrafią zamiast robić siarę na tym forum.

(2015/02/04 10:24)
DELUX, w każdym państwie, a w Polsce szczególnie to widać, władzę sprawuje wąska "klasa polityczna". Prześledźmy lata 90 i obecne a zobaczymy te same twarze, ilu z nich i ile razy zmieniało przynależność partyjną?  Nikt z normalnych ludzi nie może być politykiem, większość z nich to ludzie bez skrupułów i moralności, typowi karierowicze którzy dla kasy są gotowi zrobić wszystko co najgorsze.Przedwczoraj w PIS wczoraj w SLD a dzisiaj w PO, to nie problem dla  polityków.
Orwell pisał o korycie i zmieniających się przy nich świniach u nas to nawet przy korycie nie ma już zmian. Stanowiska we władzach każdego szczebla to ciepłe posadki nie wymagające praktycznie żadnej fachowości a tylko układów.
Kończę bo lekarz zabronił mi się denerwować :)).

(2015/02/04 10:43)
hansior o czym ty piszesz.Tańsze lokale na Żeromskiego i Pokoju.Co ożyło i gdzie rozmawiasz czasami z ludżmi prowadzącymi tam działalność.W Warszawie taniej lokal to już są kpiny.(100zł za m2)Broń sobie Osieckiego ale nie takimi bzdurami.Plan przebudowy w obecnym kształcie dobił tą ulicę.Porównaj sobie koszt najmu w centrum handlowym przy rondzie,na ul.Pokoju i Żeromskiego z Warszawską i nie wprowadzaj ludzi w błąd.Burmistrz powinien wspierać lokalną inicjatywę mieć pomysł na rozwój miasta a ni tylko zadłużać je i podnosić podatki ,opłaty za media bo mu brakuje .Po prostu sobie nie radzi z zarządzaniem przedsiębiorstwem pt.Sochaczew.

(2015/02/04 10:49)
@hansior masz racje. Ja opisalem, z czym mi kojarzy sie przedsiebiorczosc urzednicza.
@robroyNie narzekam, ze mi sie nie udaje:) Patrze w lustro i odpowiadam sobie: nie robilbym takich rzeczy ze wzgldu na poczucie zwyklej, ludzkiej przyzwoitosci i uczciwosci, moze tez dlatego, ze tak mnie wychowano. Oczywiscie, zlikwidowalbym diety w takiej wysokosci jaka opisujesz: max. 250zl za jedno posiedzenie (za czas spedzony na posiedzeniu + czas na przygotowanie merytoryczne przed) powinno wystarczyc.

A temat Tadeusza - czyli umieranie Warszawskiej. No coz, po decyzji o pozwoleniu na budowe tylu centrow handlowych wiadomo bylo, ze "maly" handel w Sochaczewie skazany zostal na smierc. Do dzialalnosci uslugowej i gastronomii potrzeba inaczej wyposazonych lokali niz do handlu. Pozostana wiec puste witryny. Odczuja to "mali" przedsiebiorcy handlowi, za to nie dotknie to w zaden sposob przedsiebiorczych urzednikow.

(2015/02/04 11:07)
PLASTEK, Centrum handlowe to chyba leży na termie gminy a nie miasta i ceny kształtuje tam ktoś inny.
Twierdzisz, że ceny najmu są podobne w centrum jak i w okolicach rynku, to czemu właśnie Warszawska opustoszała a w rejonie  Żeromskiego powstało wiele nowych sklepów a te które działały od lat wcale nie zostały zamknięte?.
O jakich bzdurach piszę, że można wynająć coś taniej w W-wie, no chyba, że chcesz na Chmielnej to raczej nie?.
 Nie mam zamiaru bronić żadnego polityka bo sami się decydowali na pełnienie funkcji publicznych i za swoje decyzje muszą odpowiadać przed opinią publiczną, ale nie widzę związku Osieckiego i "wymierania" Warszawskiej. Centrum handlowe skupiło w sobie sklepy o podobnej branży jakie były na Warszawskiej i aby coś się na tej ulicy zmieniło to sami właściciele muszą wykazać  inicjatywę i pomysłowość co do rodzaju działalności którą można tam prowadzić.

(2015/02/04 11:32)
Brak argumentów na takie brednie jakie wypisujesz .Czytasz i nie rozumiesz tekstu.Ciemnogród.Nie podejmuję polemiki na tym poziomie.Wypowiadając się na jakikolwiek temat trzeba go znać,w innym przypadku to populizm.Na tym koniec.

(2015/02/04 12:15)
Plastek, dobrze piszesz Ciemnogród a argumenty masz wystawione w witrynach lokali przy Warszawskiej.
pozdrawiam i mniej jadu bo ja cię nie obrażałem.

(2015/02/04 13:43)
Sochaczew? teraz już  tylko zadupia symbol w miernych nawet kabaretach a pierwszy bodaj zauważył to niejaki Łazuka Bogdan w swym utworze śpiewanym.

(2015/02/04 20:28)
 Przedsiębiorca niech sobie kupi grunt i wybuduje firmę od fundamentów a nie na drapane i  liczy żeby mu Burmistrz dopłacał do czynszu. Spoko  jest Burmistrz jeszcze lepszego jak do tej pory nie było i nie będzie. Jest takie powiedzenie " Jak jest dobrze to nie trzeba psuć"
 chcecie przedobrzyć?

(2015/02/04 21:49)
 Co to znaczy ciemnogród, plastek, zapraszam na priv ale tak żebyś powiedział mi to w oczy, odwagę masz?

(2015/02/04 21:51)
 Co to znaczy ciemnogród, plastek, zapraszam na priv ale tak żebyś powiedział mi to w oczy, odwagę masz?

W życiu ani plastek, ani tadeusz  twarzą w twarz przed Tobą nie staną ! nie łudź się Panie "DeLuxe", oni są mocarni jako bezimienni. Był taki jeden co straszył, a dziś twierdzi, że nigdy nikogo, ale to szczegół, niech żyje ze swoją obłudą. Wiesz odwaga co niektórych ma swoje granice jednych to ekran monitora innych 200 km / h. Pozdrawiam i życzę wszystkim więcej spokoju, retoryki a mniej złośliwości i jadu.

(2015/02/04 22:34)

(...)wyścig urzędniczych procesji zarobkowych do dobrego stołka za pośrednictwem koneksji... a zagubiła się po drodze do urzędniczego blichtru i splendoru.... uczciwość i szacunek do miejsca w którym wielu z nas bez wątpienia spędzi starość gdzie podziała się odpowiedzialność i uczciwość? ... 

(2015/02/04 22:38)

@wbienko w kwestii użyteczności lokali to można je adaptować ,tylko trzeba mieć dla kogo.W Sochaczewie jak widać od lat ciężko jest utrzymać usługi a w szczególności gastronomiczne.Pozostaje tylko kwestia kosztów,które windują absurdalne przepisy Sanepidu i BHP,ale to inna kwestia.Reasumując wszyscy chcą tylko w lokalach gastronomicznych pusto.(wyłączając kebab)

(2015/02/05 08:24)
 Masz rację plastek. Wieloletnia POlityka drenowania kieszeni podatnika, za niskie dochody ludzi pracy to podstawowa przyczyna gdzie na pierwszej linii dostają po tyłku usługi, bo handel to  chociaż bez rewelacji ale jeszcze jakoś przędzie. W Sochaczewie pamiętam w Centrum były chyba ze 4 knajpy: Malinka,Mazowiecka,Wicek,Stylowa,Relax w Chodakowie, a teraz czy jest chociaż jedna, tani bar  w którym możesz dostać rozstroju żołądka, bo g..ne żarło jeszcze tylko ma popyt

(2015/02/05 08:50)
do wbienko- kiedyś może obliczali-koszt utraconych zarobków-musiałeś zwolnić się z pracy na cały dzień-ewentualnie koszt dojazdu-i tutaj 250 zł za posiedzenie wystarczyłoby aż naddto,ale wtedy zrobiliby 7 posiedzeń w miesiącu-KREATYWNOŚĆ !!pozdrawiam

(2015/02/05 16:58)
co to oznacza kreatywność, elastyczność, czyli zaprzedaniec! Kierunek słuszny czy posłuszny?Przepaść

Naród się ujrzał nad przepaścią
Kto w przepaść wpadnie ten przepada
Próżny wzrok tych co w niebo patrzą
Groźny krok który krawędź bada

Ci co szli przodem dawno na dnie
Ale choć ich nie dojrzy oko
Mówią że kto uważnie spadnie
Spaść może nawet niegłęboko

Zatem już składa się ofiary
Nim lud wybierze kogo wini
A poświęceni chcąc ujść kary
Krzyczą w głos licząc na lawiny

Ich bracia kaci mówią jeszcze
Lecz z własnym rozmawiają echem
Bo nikt nie słucha mętnych wieszczeń
A echo odpowiada śmiechem

Inni szukają skalnych szczebli
By się na szczytach cud dokonał
Nie bacząc że ci co ich zwiedli
Zechcą się wspiąć po ich ramionach

Na szczytach dzicy ludzie wokół
Patrzą spokojni i ciekawi
By gdy ktoś wpełznie za wysoko
Przydeptać dłoń na której zawisł

Jacek Kaczmarski
1981

About these ads


(2015/02/09 11:08)

(2015/02/14 16:50)
Może trochę urzędników ubędzie. Premier Izraela wezwał wszystkich żydów Europy do powrotu(?) do Izraela ze względu na zamachy na nich.Wywieje nam rząd, parlament, urzędników itd. Będzie raj. Chyba że planują tu wojnę żeby budżet podreperować. Napisałem o tym posta, ale po paru godzinach tajemniczo zaginął.

(2015/02/16 16:35)
 Niestety takie esochaczewskie,  prawo natury, siła wyższa jak to mówią.

(2015/02/16 23:21)