Przedszkola polecane

/ 20 odpowiedzi
Ruszyło zapisywanie do przedszkoli,więc ...jakie według Waszej opinii jest w Sochaczewie najlepsze? Jakie polecacie??? Zarówno państwowe jaki i prywatne. Proszę o rzetelne opinie z plusami i minusami :)
Publiczne nr 6 w Chodakowie na plus, panie z empatią, zrozumieniem odnoszą się do dzieci. Porównując do publicznego nr 3 w kwestii leżakowania i pościeli 6-ka jest bardziej liberalna:) moje dziecko nie narzeka również co do wyżywienia.
Z pieniędzy z zebranych puszek i makulatury kupowane są do grup zabawki, puzzle itp. organizują sporo imprez.

Mnie osobiście minusów ciężko się doszukać - może niezbyt nowy budynek placówki......

I jeszcze jedno spostrzeżenie, poparte doświadczeniem nie tylko moim: dużo łatwiej dostać się do przedszkola "nie w centrum"

(2015/04/20 16:11)
Dzięki :)... i czekam dalej

(2015/04/20 16:45)
Drodzy Rodzice, a co z prywatnymi placówkami- tyle się ich reklamuje- Leśne Skrzaty, Eko Przedszkole, Świat Malucha????? I inne....co polecacie???

(2015/04/20 18:52)
Drodzy Rodzice!
Nie polecam żadnego prywatnego przedszkola z jednego prostego powodu. Doczekaliśmy niestety czasów, w których przedszkole, czy szkoła to tylko i wyłącznie sposób na biznes. Przypadkowi ludzie kończą studia na przypadkowych uczelniach, stać ich na wynajem budynku w ciekawej lokalizacji, przyjmują do zespołu znajomych i biorą się za wychowywanie dzieci. Problem w tym, że tworzą układ zamknięty, nad którym nie ma żadnej kontroli. Ktoś powie, że w państwowych placówkach jest podobnie. Jeśli tak jest z dwojga złego wolałabym placówkę państwową, bo łatwiej ją pociągnąć do odpowiedzialności. Jeżeli ktoś nie ma czasu na wychowywanie dziecka, wówczas prywatne przedszkole jest rozwiązaniem, jeżeli zależy mu na poziomie edukacji, mimo wszystko polecam przedszkole państwowe. Ilu rodziców, tyle opinii. Sama miałam doświadczenia z prywatnymi placówkami ze względu na miejsce zamieszkania i brak przedszkola w okolicy. I mówię stanowcze i zdecydowane NIE. Życzę podjęcia mądrej decyzji!! Jeśli zdecydujesz się na placówkę prywatną obserwuj, pytaj, rozliczaj, po prostu bądź na bieżąco.
Pozdrawiam

(2015/04/20 23:05)
Witam ja polecam przedszkole Małe Zuchy  koło pkp  Córka chodziła tam i jestem bardzo zadowolony ni i niskie czesne  a oto strona fb https://www.facebook.com/pages/Niepubliczne-Przedszkole-Ma%C5%82e-Zuchy/149479531896298

(2015/04/21 08:21)
Ja również chętnie poznam opinie w przedszkolach. Głównie interesuje mnie przedszkole nr 1.
Pozdrawiam

(2015/04/21 11:57)
Z prywatnych - Leśne Skrzaty. Bardzo dobra opieka, własna kuchnia, ciekawa lokalizacja. Synek chętnie uczęszcza i widać po nim, że przedszkole aktywnie i dobrze wypełnia czas spędzony w placówce.

(2015/04/21 13:48)
z publicznych polecam miejskie przedszkole nr.6, jest naprawde swietne, kompetentne ciocie, atmosfera, natomiast z niepublicznych - swiat malucha, dobra lokalizacja, ciekawe zajecia, mile i uczynne ciocie, dziecko zrobilo duze postepy i jestem zadowolona. 

(2015/04/21 14:17)
Drodzy Rodzice!
Nie polecam żadnego prywatnego przedszkola z jednego prostego powodu. Doczekaliśmy niestety czasów, w których przedszkole, czy szkoła to tylko i wyłącznie sposób na biznes. Przypadkowi ludzie kończą studia na przypadkowych uczelniach, stać ich na wynajem budynku w ciekawej lokalizacji, przyjmują do zespołu znajomych i biorą się za wychowywanie dzieci. Problem w tym, że tworzą układ zamknięty, nad którym nie ma żadnej kontroli. Ktoś powie, że w państwowych placówkach jest podobnie. Jeśli tak jest z dwojga złego wolałabym placówkę państwową, bo łatwiej ją pociągnąć do odpowiedzialności. Jeżeli ktoś nie ma czasu na wychowywanie dziecka, wówczas prywatne przedszkole jest rozwiązaniem, jeżeli zależy mu na poziomie edukacji, mimo wszystko polecam przedszkole państwowe. Ilu rodziców, tyle opinii. Sama miałam doświadczenia z prywatnymi placówkami ze względu na miejsce zamieszkania i brak przedszkola w okolicy. I mówię stanowcze i zdecydowane NIE. Życzę podjęcia mądrej decyzji!! Jeśli zdecydujesz się na placówkę prywatną obserwuj, pytaj, rozliczaj, po prostu bądź na bieżąco.
Pozdrawiam

To o czym piszesz nie zależy wcale od tego czy przedszkole jest prywatne czy państwowe. To zależy od ludzi jacy w nim pracują. Przyznam szczerze, że osobiście nie słyszałem złych opinii o jakimkolwiek prywatnym przedszkolu w Sochaczewie. Natomiast o sochaczewskich państwowych kilka słyszałem.
Mój syn chodzi do Tęczowego i nie wiem czy całe przedszkole takie jest czy trafił akurat na genialne opiekunki, ale ja jestem bardzo zadowolony z tego przedszkola. Dla mnie bardzo ważne było też odżywianie w przedszkolu. By nie był to catering gdzie dzieci na śniadanie będą konsumować biały chleb i parówki. No i żeby go od 3 roku życia religią nie katowano :) Jeśli chodzi o Tęczowe pasuje mi jak najbardziej. Spokojnie mogę polecić. Ciężko się dostać a to też o czymś świadczy.

(2015/04/21 15:49)
Witam ja polecam przedszkole Małe Zuchy  koło pkp  Córka chodziła tam i jestem bardzo zadowolony ni i niskie czesne  a oto strona fb https://www.facebook.com/pages/Niepubliczne-Przedszkole-Ma%C5%82e-Zuchy/149479531896298

Faktycznie, jedynym plusem tego przedszkola jest cena. Oby jak najdalej od tej placówki.
Pozdrawiam

(2015/04/21 21:40)
Drodzy Rodzice!
Pozdrawiam

To o czym piszesz nie zależy wcale od tego czy przedszkole jest prywatne czy państwowe. To zależy od ludzi jacy w nim pracują. Przyznam szczerze, że osobiście nie słyszałem złych opinii o jakimkolwiek prywatnym przedszkolu w Sochaczewie. Natomiast o sochaczewskich państwowych kilka słyszałem.
Mój syn chodzi do Tęczowego i nie wiem czy całe przedszkole takie jest czy trafił akurat na genialne opiekunki, ale ja jestem bardzo zadowolony z tego przedszkola. Dla mnie bardzo ważne było też odżywianie w przedszkolu. By nie był to catering gdzie dzieci na śniadanie będą konsumować biały chleb i parówki. No i żeby go od 3 roku życia religią nie katowano :) Jeśli chodzi o Tęczowe pasuje mi jak najbardziej. Spokojnie mogę polecić. Ciężko się dostać a to też o czymś świadczy.

Masz rację, najwięcej zależy od kadry, którą zatrudnia właściciel. Jakimi wytycznymi się kieruje zależy zatem od tego, co ma w głowie. W państwowej placówce jest rada rodziców, która trzyma rękę na pulsie, w państwowym rodzice wiedzą tylko tyle ile powie im pani. Jak się rodzic w porę zorientuje, dziecko zabiera i umieszcza w innej placówce. Dzieci są na tyle małe, że wszystkiego nie wyłapią. Zabiegany rodzic również.  Jeśli chodzi o tęczowe.... dyrekcja akurat tej placówki wie, co robi. Też nie słyszałam negatywnych opinii na ich temat. Poza tym zawsze mają pełne sale. Dyrekcja nie szuka pracowników na FB, jak to robią niektóre panie "dyrektorki" z innych placówek. Temat rzeka:)
Pozdrawiam

(2015/04/21 21:50)
W prywatnym rodzice wiedzą tyle ile pani im powie* Pomyłka:)

(2015/04/21 22:08)
Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i opinie :)

(2015/04/22 10:10)
>W prywatnym rodzice wiedzą tyle ile pani im powie* Pomyłka:) <

Chyba w państwowych.
Bo w prywatnych nie "pani" tylko ciocia i nie tyle ile im powie tylko wszystko o co zapyta + fotoreportaże z każdego wydarzenia a w niektórych placówkach wiele widać on-line :)

(2015/04/22 10:14)
Jeśli chodzi o tęczowe.... dyrekcja akurat tej placówki wie, co robi. Też nie słyszałam negatywnych opinii na ich temat. Poza tym zawsze mają pełne sale. Dyrekcja nie szuka pracowników na FB, jak to robią niektóre panie "dyrektorki" z innych placówek.
Pozdrawiam

ano właśnie dlatego zawsze mówię nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Prywatne prywatnemu nierówne i państwowe państwowemu

(2015/04/23 10:59)
>W prywatnym rodzice wiedzą tyle ile pani im powie* Pomyłka:) <

Chyba w państwowych.
Bo w prywatnych nie "pani" tylko ciocia i nie tyle ile im powie tylko wszystko o co zapyta + fotoreportaże z każdego wydarzenia a w niektórych placówkach wiele widać on-line :)

Kolejny rodzic, na którym wrażenie robią fotki, kamery, reportaże. Dziś nie ma przedszkola, które nie ma tego w ofercie, przeładowane strony i uspokajacze w postaci bieżących informacji na FB:)
Ciocia jest w domu, zazwyczaj z wujkiem podczas niedzielnego obiadu:)
Pozdrawiam

(2015/04/23 22:59)
Jeśli chodzi o tęczowe.... dyrekcja akurat tej placówki wie, co robi. Też nie słyszałam negatywnych opinii na ich temat. Poza tym zawsze mają pełne sale. Dyrekcja nie szuka pracowników na FB, jak to robią niektóre panie "dyrektorki" z innych placówek.
Pozdrawiam

ano właśnie dlatego zawsze mówię nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Prywatne prywatnemu nierówne i państwowe państwowemu

Jasna sprawa. Piszę tylko i wyłącznie z troski i mam nadzieję, że rodzice choć na chwilę zastanowią się nad tym z kim zostawiają dzieci.
W Sochaczewie jest jednak mnóstwo rodziców, którzy zabierali dzieciaki z placówek prywatnych, bo po kilku miesiącach, bądź roku okazało się, że to nieporozumienie. Ciągła zmiana pracowników, absurdalny system kar i nagród, fikcyjne zajęcia, brak opieki specjalistów (psycholog), wrzaski na dzieciaki w miejscach publicznych, opieka pań z kuchni bez kwalifikacji zamiast wychowawców,zamiatanie trudnych spraw wychowawczych pod dywan ze względu na pieniądze, które rodzice przelewają co miesiąc, żenujący poziom rozmów z dziećmi i prowadzonych zajęć, brak podstawowych zasad ochrony danych osobowych, do tego panie palące papierosy przed budynkiem przedszkola (w godzinach pracy). To tylko niektóre z przykładów.

(2015/04/23 23:10)
Czy to są konkretne przykłady z jakiegos przedszkola? Bo troche to brzmi jak "wywody" nieszczęsliwego byłego pracownika, który został zwolniony z danej placówki, a nie argumenty rodzica - mamy, taty.

(2015/04/24 10:06)
mkowalska pisz o konkretach a nie o przedszkolach prywatnych, bo to jak widzisz i sama przyznałaś nie ma reguły a możesz komuś krzywdę zrobić. Są przedszkola i przedszkola i wychowawcy, wychowawczynie, psycholożki, psychologowie i panie i ciocie. Każdy jest inny. Ja nie znam, a znam trochę ludzi w mieście którzy by zabierali czy w ogóle narzekali na jakiekolwiek przedszkole prywatne w tym mieście. Wręcz przeciwnie. Narzekania na brak zajęcia dzieci a jedynie oglądanie telewizji słyszałem o jednym przedszkolu państwowym w Sochaczewie. Nie chce powiedzieć, w którym bo przyznaje się to było jakiś czas temu i nie pamiętam, o które konkretnie chodziło a dwa mi przychodzą do głowy więc nie będę szastał co mi się wydaje.

(2015/04/24 10:33)
Obie sztuki mojego potomstwa uczęszczają do Tęczowego. Jest świetne. Starsze dziecko kończy tam zerówkę i idzie do pierwszej klasy. Mam pewność merytorycznego przygotowania. (Jestem nauczycielem). A poza tym to super sprawa, gdy człowiek wysadza dzieciaki z samochodu, a one biegną na łeb, na szyję do środka.

P.S. Znam jedno państwowe przedszkole w Socho, gdzie dzieci oglądały bajkę (taką pełnometrażową, półtorej godziny), a  ciocie piły kawę. Za KAŻDYM razem, gdy miałam tam praktyki do studiów podyplomowych kilka lat temu. Mam nadzieję, że coś się od tamtej pory zmieniło.

(2015/05/17 21:44)