Przemysław G. z zarzutami korupcji

/ 97 odpowiedzi
Kontrola RIO wykazała szereg nieprawidłowości w działaniu Urzędu Miasta

1. Złamanie ustawy o zamówieniach publicznych - wybór banku obsługującego konto magistratu (ok. 110 milionów aktywów rocznie)
2. Złamanie ustawy o zamówieniach publicznych - wybór operatora usług pocztowych
3. Wydawanie koncesji na sprzedaż alkoholu obywało się przed dokonaniem stosownych opłat.
4. Machlojki z udzielaniem i rozliczaniem zaliczek pobranych na cele służbowe - m. in. słynna już sprawa z wyjazdem do Gródka Podolskiego
5. Nieprawidłowości  przy wystawianiu decyzji podatkowych
6. Nieprawidłowe wskazanie kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (chodzi o udzielenie zamówienia publicznego na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 4)
7. Działanie tygodnika Ziemia Sochaczewska w formie takiej jak do tej pory - Wojciech Tarnowski – prezes RIO w Warszawie, w skierowanym do burmistrza Piotra Osieckiego wystąpieniu pokontrolnym napisał: „Wnioskuję: Zaprzestać prowadzenia działalności gospodarczej w przyjętej formie organizacyjnej, w zakresie sprzedaży gazety oraz zamieszczania w niej płatnych ogłoszeń i reklam, pozostającej w sprzeczności z art. 9 ust 4 Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2013.594 z późn. Zm. Za nieprawidłowości wykazane w wystąpieniu pokontrolnym odpowiedzialny jest: Burmistrz Miasta, Skarbnik

(2014/11/12 20:38)
Ja, wszystkim na złość, zagłosuję na Przemka Gaika! Tak jak setki młodych ludzi.Tak, tak!!!Dosyć tego polskiego PIEKIEŁKA, tego ataku, tego czarnego pi:ar'u, tej wojenki podjazdowej.
Dosyć opluwania ludzi, tylko dlatego, że chcą coś zrobić DLA NASZEGO miasta, opluwają Ci którzy boją się że zostanie zerwany układ. Są tacy co siedzą w tym układzie po 40 lat.

Dość...!

Dość starego - czas na nowy ? Fakt na YT było do tej pory bez podjazdów, ja bym chciał by Pan wyrzucający 4 lata temu za starty z innych KW dziś sam wyleciał i nic nie osiągnął za start z innego KW. Wyrzucał a dziś sam to robi to ohydne, obłudne, bezczelne oszukał ludzi i siebie. To wg Twojej moralności jest OK ?

(2014/11/12 21:57)
Masz rację @niezalezny, boją się że powyrzuca resztę nierobów, dwulicowców...

(2014/11/12 23:10)

x2x
Dokładnie Stefan pośmiejmy się  z tego Pan Przemek chodzi z podniesioną głową Po wyborach się wszystko zmieni

siwy jestem z toba! mam nadzieje ze sie zmieni i to o 180 stopni :) i juz go w polityce nie zobaczymy.

od kiedy to kacperskyy jesteś takim fanem rzetelności i nieomylności naszej prokuratury?

łap:
Dyskoteka Viva w Rybnie - wypadek?

post nr #53823

chorągiewka z ciebie

(2014/11/12 23:15)

Masz rację @niezalezny, boją się że powyrzuca resztę nierobów, dwulicowców...

Nie dyskutuję z kontami założonymi do zadań specjalnych tj. w szczególności w październiku 2014 r. a zadania to obrażanie, szczucie i plucia jadem na wszystkich którzy śmią krytykować jego pana. A dyskusja - to podobnie jak dyskusja z idiotą - nie ma co z takim dyskutować, sprowadzi mnie do swojego poziomu a następnie pokona doświadczeniem. (inny postraszy cię ewentualnie sądem)

(2014/11/12 23:44)

iks
Link do informacji od kandydata dlaczego nie może wskazać tych, którzy go pomówili (musicie przekopiować bo nie da się tu inaczej wkleić):
https://www.youtube.com/watch?v=N4WBQaO0bDo

(2014/11/12 23:50)
Brawo @niezalezny!!!

Tak wygląda wasza pogarda w stosunku do ludzi nowych, młodych, którzy włączają się do życia społecznego miasta. Kto się k...wa odważył wejść w wasz stary układ?  No. Kto?
Tak ludziska!!! Zbieramy się na Facebook'u i odsuwamy te "starcze klany" w niedziele.
Niech idą do kościoła ta jest też rada, tyle że parafialna, a potem słuchać radia maryia

(2014/11/13 00:22)
doniemaie niewinności dla Osieckiego - to on też ma zarzuty !!!!czy przez noc coś się zmieniło ??? 
ciekawe jak spali nasi  strostowie ???

(2014/11/13 09:34)
Jako przeciętnego wyborcę, dziwi mnie mocno termin działania prokuratury. Nie jestem specjalnie zwolennikiem opcji pana Gaika, ale co jeśli go pomówiono ? to mu nie zazdroszczę, a i wiele mówi to o poziomie klasy politycznej.  Żenujący spektakl, szyty grubymi nićmi ludzie tego nie kupią .

(2014/11/13 10:24)
Pełna zgoda jago!

(2014/11/13 10:41)

akcja toczy sie od jakiegos czasu... gdyby obywatel kandydat nie unikal spotkan z prokuratura to juz by sie wszystko pewnie wyjasnilo... a tak na wlasna prosbe odciagal to w czasie.. moze myslal ze da rade to przeciagnac za listopad i wybory? moze...

tego nie wziales pod uwage?

(2014/11/13 10:53)
Kacperski, wyobraźmy sobie że kandydujesz na wysoki urząd zaufania publicznego. Okazuje się że przez pół roku prowadzone jest przeciwko tobie jakieś dochodzenie. I nagle 3 dni przed wyborami właśnie stawiane ci są zarzuty, a media rywala informują o zamiarach prokuratury jeszcze przed nim samych. Czy to nie zakrawa na jakiś MATRIX ? DZISIAJ TO JEST GAIK, A JUTRO MOŻESZ BYĆ TY, CZY JA ? A MYŚLAŁEM ŻE PRL MAM JUŻ ZA SOBĄ.

(2014/11/13 11:08)
Wnioskuję kostecki, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Jak również nie masz pojęcia czym był PRL i skąd ta analogia w kontekście sprawy jednego z kandydatów na Burmistrza.  Mnie jako obywatelowi cała ta sprawa śmierdzi i nie wierzę w zbiegi okoliczności, a tobie młody człowieku życzę byś właśnie znalazł się w podobnej sytuacji jak ten człowiek. Ja go nie znam, ale sytuacja nie jest do pozazdroszczenia. W mieście mamy, niewygodny dla władzy raport RIO o którym pisze opozycyjna prasa i co ? I jakimś dziwnym, magicznym i nie wiarygodnym trafem, dlaczego pośpiechu organów w wyjaśnieniu tej sprawy nie widać?  

(2014/11/13 11:28)

x2x

akcja toczy sie od jakiegos czasu... gdyby obywatel kandydat nie unikal spotkan z prokuratura to juz by sie wszystko pewnie wyjasnilo... a tak na wlasna prosbe odciagal to w czasie.. moze myslal ze da rade to przeciagnac za listopad i wybory? moze...

tego nie wziales pod uwage?

kacperskyy - pytałem wyżej od kiedy zrobiłeś się fanem prokuratury. Przeoczyłeś mojego posta czy po prostu głupio ci go skomentować?

(2014/11/13 11:30)

melon.. racja, fakt jest faktem i z tym nie dyskutuje. wykorzystali to przed wyborami tak samo osiecki specjalnie do wyborow czekal z parkingiem a ludzie w tym czasie dostawali mandaty pod stacja pkp. tak prowadzi sie u nas polityke.

porusze watek pralniczy :) jak tykasz sie brudnych spraw to sie pobrudzisz i predzej czy pozniej w praniu to wyjdzie :) no i mimo wszystko jaka prokuratura jest taka jest ale w przewazajacej wiekszosci spraw, czlowieka "czystego" sie nie czepia. w druga strone a i owszem... bandziora wybieli..

(2014/11/13 11:34)

x2x

odnosnie moich pogladow na wymiar sprawiedliwosci w tym kraju to nic sie nie zmienilo. w tym przypadku konkretnym nie uwazam jednak zeby to byla jakas zmowa (jesli to sugerujesz) jednego z kandydatow z prokuratura zeby niewinnego czlowieka dojechac... nie te progi na takie akcje i nie w tej sytuacji.. za ciency gracze...

(2014/11/13 11:40)
Jak znam zycie, to kandydat na burmistrza z Błonia zyska sobie jeszcze wiele wielbicielek. Sa przykłady wójtów jeżdżących po alkoholu, które nobliwe panie szybko rozgrzeszają. A jak jest w Olsztynie? Burmistrz gwałcący pracownice, wyrok sądu, obrzydliwe zdjęcia w internecie i co przegrywa w wyborach o mały głos.Tak naprawdę nie wiadomo czym kierują się wyborcy.

(2014/11/13 11:42)

iks
Zachęcam do słuchania właśnie w tym momencie Radia Sochaczew.

(2014/11/13 13:09)
       Chciałem wszystkim  pokazać nazwiska Radnych miejskich , którzy bez żadnych zahamowań
       bez odpowiedzialności za przyszłość , głosowali za obligacjami , a tym samym za większym zadłużeniem miasta , dając wyraz całkowitej ignorancji . W/g mnie pokazali całkowity brak odpowiedzialności . Są to radni koalicji Osieckiego , a mianowicie :

1/  Gonta  Jolanta

2/  Karaś  Arkadiusz

3/  Cichocki  Marcin

4/  Dorywalski  Sławomir

5/ Dybiec  Krystyna

6/ Kaczmarek  Sylwester

7/ Kowaluk  Waldemar

8/  Stasiak  Edward

9/  Wojewoda  Jakub

10/ Zdzieszyński  Sylwester

11/ Rutkowska  Bożena

Zapamiętajcie te nazwiska przy zbliżających się wyborach

(2014/11/13 13:26)
Dzięki tej pani Pawlak to przynajmniej mogłem się dowiedzieć, jak to odłożono w czasie budowę nowego ujęcia wody za pieniądze z UE i jak może nam tej wody niebawem zabraknąć. Miejska propaganda jakoś milczy o takich faktach.

(2014/11/13 14:41)

Przeciw pozbawianiu Urszuli Kossakowskiej mandatu byli:

Bogumił Czubacki, Ireneusz Kisiołek, Urszula Kossakowska, Teresa Kozbuch, Bartosz Otręba, Tomasz Obrączka, Urszula Pawlak, Paweł Piątkiewicz, Marcin Podsędek, August Rutkowski.

Ja wole nie głosować na tych ludzi....

(2014/11/13 14:44)
BĘDZIE,BĘDZIE- DZIAŁACZ CHŁOPIE ,DZIAŁASZ.Ile to już tych alias-ów?

(2014/11/13 15:58)

iks
Oglądajcie o godz. 17:30 TVP Warszawa.

(2014/11/13 16:47)

iks
Więcej informacji prosto od zainteresowanego. Dzisiejszy wywiad w Radio Sochaczew:

https://www.youtube.com/watch?v=HUADem6VEfg

(musicie wkleić link bo inaczej nie działa)

(2014/11/13 22:47)
Niezła afera się szykuje. Post Przemysława Gaika z jego profilu fb:
"Teoretycznie nie mogę Państwu powiedzieć nic na temat śledztwa. Nie mogę się bronić ponieważ zagrożono mi karą dwóch lat więzienia za powiedzenie prawdy na temat całej sytuacji. Oskarżono mnie publicznie a następnie usiłowano odmówić mi obrony, mimo, że mam dowody swojej niewinności. Przed przekazaniem dowodów do prokuratury zdecydowałem się przekazać je wszystkim mediom, które będą tym zainteresowane. Opowiem też Państwu historię tej sparawy w Sochaczewie. Wszelkie wnioski zostawiam Państwu.
Niewiele osób wie, że jeszcze półtora roku temu szpital i starostwo posiadał obsługę brokerską firmy Supra Brokers. Starostwo posiadało również obsługę innego brokera w zakresie ubezpieczeń majątkowych, którego nazwy nie chcę wymieniać gdyż jest mimowolnym bohaterem tej sprawy. Ze strony Supra Brokers osobą współpracującą z dyrektorem szpitala Piotrem Szenkiem był Pan Marcin Foryś. Proszę zapamiętać te dwie osoby, bo to bohaterowie mojego opowiadania.
Cała ta sytuacja z ubezpieczeniem wzbudziła moje zainteresowanie po sytuacji związanej z zalaniem dachów w ZS CKU. W wyniku niewłaściwej likwidacji szkody zalania dachów starostwo nie uzyskało odszkodowania w pełnej wysokości co było przyczyną zlecenia mi przez starostę zajęcia się tą sprawą. Gdy poprosiłem o wszelką dokumentację dotyczącą ubezpieczeń otrzymałem więcej dokumentów aniżeli wynikało to z mojej prośby gdyż oprócz brokera majątkowego otrzymałem też dokumentację brokera przygotowującego programy ubezpieczeniowe dla pracowników. 
Sprawa likwidacji szkody zalania dachów została przeze mnie załatwiona dość szybko poprzez zmianę brokera i przekierowanie roszczeń do właściwego ubezpieczyciela co w efekcie spowodowało odzyskanie bez konieczności sporów sądowych całego odszkodowania. Analizując jednak niniejszą dokumentację zauważyłem, że zakres pełnomocnictwa dla Supra Brokers jest zaskakująco szeroki, co więcej broker, którego zadaniem jest reprezentowanie klienta przed wszystkimi ubezpieczycielami włączył do współpracy podmiot działający na zasadzie agenta (agent reprezentuje jednego ubezpieczyciela przed wszystkimi klientami). To rozwiązanie spowodowało, że w zakresie ubezpieczeń życiowych wszyscy inni ubezpieczyciele poza tym jednym związanym z agentem zostali wyłączeni z możliwości składania ofert. Uznałem to działanie za próbę obejścia przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych o czym poinformowałem Starostę i zleciłem jednocześnie innemu brokerowi dokonanie analizy rynku w oparciu o oferty renomowanych ubezpieczycieli. Przedmiotowa analiza wykazała, że przy porównywalnych kosztach możemy uzyskać na rynku znacznie lepsze warunki a oferowany przez dotychczasowego brokera program ubezpieczeniowy nie był w mojej ocenie należycie aktualizowany. Skutkiem tego było wypowiedzenie Supra Brokers pełnomocnictw i powierzenie aktualizacji programu ubezpieczeniowego nowemu podmiotowi. Ten fakt spowodował, że jako osoba reprezentująca interes klienta jakim był Powiat Sochaczewski wyrobiłem sobie złą opinię o Supra Brokers gdyż uznałem, że nasz interes nie jest reprezentowany w sposób właściwy o czym poinformowałem Zarząd Powiatu.
W efekcie zmian w Starostwie Powiatowym roczny koszt ubezpieczeń został obniżony z kwoty ponad 120 tyś rocznie, przy prognozie na rok 2013 na kwotę 132 tyś zł do kwoty 67 tyś zł. rocznie.
W miedzy czasie dowiedziałem się, że ten sam podmiot jakim jest Supra Brokers obsługuje również Szpital Powiatowy w Sochaczewie. Ponieważ moje zaufanie do tego podmiotu było bardzo mocno nadwyrężone zwróciłem się do Dyrekcji Szpitala o wgląd w dokumentację dotyczącą współpracy z tym podmiotem. Wizytę w szpitalu w tej sprawie umówiłem z wielodniowym wyprzedzeniem. Od tego momentu Pan Marcin Foryś, którego poznałem jakiś czas wcześniej przypadkowo w gabinecie dyrektora szpitala zaczął namolnie zabiegać o spotkanie ze mną. W tym okresie, któregoś dnia podczas mojego wyjazdu do warszawy w sprawach prywatnych męczony telefonami zgodziłem się z nim spotkać na kawie. Spotkanie było krótkie i sprowadzało się opisu jego działalności w superlatywach oraz do próby ustalenia dlaczego interesuję się sprawą ubezpieczeń. Udzieliłem mojemu rozmówcy informacji, że szukam oszczędności i to jest głównym powodem mojego zainteresowania. Dodatkowo wyraziłem swoje zastrzeżenie co do obsługi Starostwa Powiatowego przez jego firmę. Każdy z nas sam zapłacił za swoją kawę. 
Kilka dni później pojawiłem się umówiony w gabinecie dyrektora szpitala żeby zapoznać się z tą dokumentacją. Dyrektor był uprzedzony o mojej wizycie i wiedział jaki ma cel. Okazało się, że dzień wcześniej rozpisał przetarg na ubezpieczenie w oparciu o dokumentację przygotowaną przez SupraBrokers licząc zapewne, że tego nie zauważę. Powiedziałem wówczas dyrektorowi, że sprawa wygląda dziwnie i nie wiem co mam sobie o tym pomyśleć. Sam dyrektor tłumaczył się, że on się na tym nie zna i, że to jego zastępca dał mu dokumenty do podpisania i on podpisał. Zapytałem go wówczas czy jakbym mu położył na biurku weksel do podpisu to czy też by go podpisał czy najpierw by przeczytał co podpisuje. Po krótkiej rozmowie opuściłem gabinet dyrektora szpitala i dałem jasno do zrozumienia, że mam zamiar o tym fakcie poinformować starostę i nie omieszkam dodać jak oceniam całą tą sytuację i że moja ocena jest negatywna.
Następnego dnia dyrektor szpitala do mnie zadzwonił przyznając, że faktycznie sprawa może wyglądać dziwnie i poprosił żebym przejrzał dokumentację gdyż być może, skoro w starostwie udało się wygenerować takie oszczędności to w szpitalu będzie podobnie. Odmówiłem przyjścia następnego dnia do dyrektora szpitala gdyż uznałem, że nie może być tak, że to dyrektor szpitala dyryguje przedstawicielem organu założycielskiego, który pełni funkcję zbliżoną do nadzoru właścicielskiego. Wyznaczyłem kolejny termin oddalony o kilka dni.
Od tego czasu Pan Marcin Foryś zrobił się wyjątkowo namolny w kwestii spotkania ze mną. Do tego stopnia, że gdy 6 listopada 2013 gdy wybrałem się do nowo otwartej, przez mojego wieloletniego przyjaciela, restauracji Pan Marcin Foryś wprosił się na obiad, który zjadł na mój koszt. Zapłaciłem za obiad własnymi pieniędzmi co wynikało z faktu, że przyjechałem do lokalu otworzonego przez mojego przyjaciela i uregulowanie rachunku własnymi pieniędzmi było dla mnie kwestią honorową. Pisząc, że Pan Foryś „wprosił się” mam na myśli namolne telefony od tego Pana, który był gotów spotkać się w każdym miejscu i w każdym czasie przeze mnie wyznaczonym. Ponieważ wybierając się na ten obiad miałem zamiar napić się wina zabrałem ze sobą osobę towarzyszącą jako kierowcę. Rozmowa telefoniczna z Panem Marcinem Forysiem prowadzona była przeze mnie na zestawie głośnomówiącym więc jej treść słyszał mój kierowca. Zdziwienie i zaskoczenie mojego kierowcy wzbudziły zarówno namolne telefony Pana Marcina Forysia, który koniecznie chciał się spotkać i deklarował gotowość przyjazdu w dowolne miejsce jak i sama treść rozmowy. Wówczas, gdy opisałem swojemu towarzyszowi moją opinię na ten temat, mój kierowca doradził mi dokonanie zapisu tej rozmowy dla własnego bezpieczeństwa. Pomimo, iż nie robię takich rzeczy i uważam takie zachowania za nieetyczne dałem się namówić do dokonania zapisu tej rozmowy. Dzięki temu dziś posiadam dowód tego, że Pań Foryś oskarżając mnie zwyczajnie kłamie.
W toku wspomnianej rozmowy Pan Marcin Foryś wykonał gest, który mogłem odczytać jako próbę zachowania korupcyjnego. W ten sam sposób odczytałem kontekst całej rozmowy. Zignorowałem tego człowieka. (Zapis przedmiotowej rozmowy wraz z stenogramem został przekazany już do mediów lokalnych i ogólnopolskich a następnie do prokuratury rejonowej w Sochaczewie.)
Dwa dni później zadzwonił do mnie dyrektor szpitala wyrażając się w superlatywach o swoim koledze, wówczas powiedziałem dyrektorowi o swoich odczuciach z tej rozmowy i zakomunikowałem mu, że nie chcę więcej tego człowieka widzieć ani w starostwie ani w szpitalu.
Zaproponowałem dyrektorowi rozpisanie przetargu nie na okres trzyletni lecz na okres jednego roku by zobaczyć jak nowy broker sobie poradzi tak by ewentualnie za rok można go było zmienić. Szpital powiatowy uzyskał na tych zmianach znaczące oszczędności. Tym samym sprawę uważałem ze swojej strony za zamkniętą. 
Moje działania spotkały się jednak z niezadowoleniem wielu ludzi. Po co zmieniać coś co funkcjonuje tyle lat? – bo jest drogo a szpital ma wynik ujemny i należy szukać tańszych rozwiązań. Prawda jest taka, że dla wielu ludzi pieniądze publiczne są to pieniądze niczyje więc nie ma potrzeby się nimi przejmować. Natomiast wynik szpitala to przecież też nie jest problem dyrekcji bo i tak samorząd odpowie za ewentualne długi.
Ponad rok po opisanych powyżej wydarzeniach usłyszałem zarzut zażądania bliżej nieokreślonej korzyści od Pana Marcina Forysia. 
Wracając do śledztwa – dziwne jest dla mnie to, że na kilka dni przed wyborami podejmowane są przeciwko mojej osobie tego typu działania. Prokuratura rejonowa jest to niższy szabel prokuratury. Jeżeli, jak twierdzą media związane z burmistrzem Piotrem Osieckim i Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie jest to tak „poważna sprawa”, to właściwa rzeczowo powinna być co najmniej Prokuratura Okręgowa w Płocku, choćby ze względu na dobro wymiaru sprawiedliwości, co wykluczyłoby jakiekolwiek wątpliwości co do bezstronności organów. Tym bardziej, że ponoć czynności w tej sprawie w tym operacyjne wykonuje bezpośrednio Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Zupełnie nieadekwatny do ogłoszonej wagi sprawy jest zastosowany środek zapobiegawczy tylko w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tys. zł, bez dozoru policji, bez zakazu opuszczania kraju, czy nawet tymczasowego aresztowania. To jest tak jakby seryjnemu mordercy zastosować środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 
Zgodnie z art. 313 paragraf 1 KPK, postanowienie o postawieniu zarzutów ogłasza się niezwłocznie podejrzanemu i przesłuchuje się go, zatem rzeczą skandaliczną i niedopuszczalną w świetle przepisów procedury karnej jest ogłoszenie rzekomej „decyzji” o przedstawieniu zarzutów na stronie internetowej gazety Ziemia Sochaczewska, wydawanej przez burmistrza Piotra Osieckiego, kilka dni przed ogłoszeniem podejrzanemu. Taka „decyzja” w chwili ujawnienia jej mediom nie mogła formalnie istnieć skoro Przemysław Gaik ani się nie ukrywał ani nie był nieobecny w kraju art. 313 par. 1 KPK. Zupełnie czytelne w kontekście motywów działania organów jest ogłoszenie zarzutu cztery dni przed wyborami samorządowymi w sytuacji gdy materiały postępowania co najmniej od kilku miesięcy były niezmienione. 
Mam szansę być pierwszym człowiekiem w tym kraju oskarżonym za uczciwe wykonywanie swojej pracy. Nie jeżdżę z Panią prokurator na wspólne wycieczki do Egiptu, i nie spotykam się regularnie na kawie z komendantem policji. Nie mam też zamiaru zabiegać o takie znajomości. Prawdopodobnie jednym z członków zarządu firmy Supra Broker jest Rafał Holanowski który był kandydatem na posła z list PiS oraz był radnym Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. 
Całe szczęście, że przez przypadek zachowałem kluczowy dowód w tej sprawie.
Zainteresuję tą sprawą nie tylko media ogólnopolskie ale także Prokuratora Generalnego, Krajową Radę Prokuratury, Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińską Fundację Praw Człowieka. Chciałbym by szczegółowo zbadano kontakty policjantów z osobą, która mnie oskarża oraz z osobami powiązanymi z obecnym burmistrzem Sochaczewa. 
Jestem pewien, ze prędzej czy później ludzie którzy są wmieszani w całą tą sitwę i prowokacje znajdą swoje miejsce w pomieszczeniach do tego przeznaczonych lub przynajmniej zakończą swoje publiczne kariery.
Układ zamknięty – w Sochaczewie życie tworzy drugą część filmu.
Jestem przekonany, że na naszych oczach tworzy się scenariusz drugiej części filmu „Układ zamknięty”. Negatywni bohaterowie będą podobni. To Państwo dopiszecie scenariusz tego filmu, to od Państwa zależy czy sitwa wygra. Prawda jest taka, że nie jestem pierwszą osobą którą próbuje się „unieszkodliwić” w tym mieście poprzez pomówienia. Niestety to jednak mnie zaatakowano najmocniej i mi próbuje się zniszczyć nazwisko i pozbawić honoru. Nie jestem jednak na pewno ostatnią osobą, która może zostać w ten sposób potraktowana. Ci ludzie są naprawdę groźni, nie życzę nikomu by został postawiony w mojej sytuacji. 
Za 4 lata nie będzie w kim wybierać. 
Obecny burmistrz nie będzie miał za chwilę poważnych kontrkandydatów, bo wszyscy będą się bać, że jak ich poparcie będzie za wysokie to przyjdzie do nich policja czy prokurator, postawi zarzuty i zniszczy karierę polityczną a może i życie. Prokuraturą jak każdym z nas można manipulować poprzez złożenie fałszywych zeznań czy rzucanie fałszywych oskarżeń. Cechą charakterystyczną kłamstwa jest to, że kłamstwo musi być wiarygodne a prawda niekoniecznie. Zatem w ocenie faktów każdy musi kierować się swoim rozumem. Jeśli komuś zależy na demokracji powinien o tym pamiętać.
Proszę o wiele.
Zwracam się do Państwa o akt obywatelskiej odwagi, gest zaufania i wsparcia w ciężkich chwilach. Ręczę honorem i nazwiskiem swoich rodziców, że zarzut mi przedstawiony oparty jest na fałszywych zeznaniach. Ciężką pracą, otwartością i pełną przejrzystością odwdzięczę się Państwu za to zaufanie.
Podobno w Polsce nie stosuje się już metod IV RP. Mam jednak wrażenie, że w Sochaczewie mają się one świetnie."

(2014/11/13 23:15)