Przeróbka KSENONY

/ 26 odpowiedzi
Cześć
Wie ktoś gdzie w Sochaczewie można przerobić reflektory soczewkowe na ksenony ?

Samochód to Toyota Rav4 2012
 A czy w ogóle robią takie przeróbki?

Lepiej kup nowe auto z biksenonami skrętnymi, po pierwsze musisz najpierw się dowiedzieć czy w twoim aucie przewidywano taką opcję, jeśli np. przewidywał producent czujnik deszczu to jest instalacja i wystarczy podłączyć czujnik do kostki i aktywować w komputerze i działa, podobna sprawa mi się przy przeróbce świateł i innych dodatkowych opcji,np. tempomatu.

(2014/04/22 10:05)

specjalista od obcasow, opon, ciuchow, silnikow, przepisow, elektryki... widze na kesenonach tez swoje trzy po trzy wcina a ze od czapy i bez sensu to nic nowego.. olaf ku** ty jestes jak ten twoj ulubieniec ze smolenska.. pierdzielisz lapsusy a potem kwilisz i musisz za to przepraszac.. sprawa p szostaka obnazyla twoja bezdenna glupote, ciemnote i tchorzostwo.. a ty dalej grasz na forum omnibusa i twardziela...

czlowieku lecz sie a nie w wirtualnej rzeczywistosci starasz sie nadrabiac niedobory z reala... po tym incydencie jak pokazales wszystkim jakim lapsusem i tchorzem jestes moja misja to tepienie cie na tym forum.. kozaczku ze wsi 2 :)

(2014/04/22 10:44)
Wypad buraku, jak nie masz nic do powiedzenia w temacie to wypi... a ode mnie się od.. już przechodzisz na drugą stronę ulicy jak mnie widzisz kozaku, taki mocny jesteś w gębie?
 Motoryzacja top branża w której pracuję na co dzień ciulu.

(2014/04/22 11:06)

(2014/04/22 12:21)

kozaku ze wsi 2 a w jakiej ty branzy nie pracowales? :D mysle ze z twoimi zdolnosciami oraz stanem zdrowia psychicznego oraz fizycznego: #66620 " Piszę prawdę, jestem po bardzo skomplikowanej operacji, lekarze którzy mnie operowali potem stwierdzili ze to był cud że z tego wyszedłem. Taki Cudownie Ocalony ze mnie."

moze ty pojedziesz do rzymu jako drugi dowod swietosci naszego papierza?

a poza tym szkoda ze nie zrobiles tego co obiecales jak sie obsrales jak postraszono cie prokuratura:

post olafa: #66597

"Wyjadę za granicę, nie będą mnie ścigać bo paragrafu KK nikt nie stwierdzi."

kozaczku ze wsi 2

(2014/04/22 12:22)

KAT
za sklepem p.Tadeusika zapytaj o gotowe zestawy do tego modelu samochodu a jak nie to allegro lub ebay - gotowe przetwornice mozna kupic

(2014/04/22 14:59)
partanina

(2014/04/22 15:13)
za sklepem p.Tadeusika zapytaj o gotowe zestawy do tego modelu samochodu a jak nie to allegro lub ebay - gotowe przetwornice mozna kupic

Dzięki wielki ! 
tylko nie wiem czy dam rade sam to zamontować :) żarówkę zwykła to nie problem zmienić, a ksenon to już trochę gorzej :)

(2014/04/22 21:45)

oko
Witam. Możesz zlecić przeróbkę - trochę kosztowna ale legalna http://www.xenon24.pl/ W necie jest sporo firm montujących ksenony. Jak chcesz samemu nie skąp kasy na zestaw - bo można kupić za mniej niż 100zł. Montaż banalnie prosty, przetwornice wpinasz między kostki od żarówek, a żarnik w miejsce żarówki - normalnie jak zwykłą żarówkę.  Najlepsza  barwa światła to 4300K a 6000K większe świecą chamsko na niebiesko i fioletowo (nic nie będziesz widział). Nawet na allegro możesz kupić i goście Ci zamontują    http://allegro.pl/zestaw-bixenon-hid-h4-biksenonowy-montaz-waw-xenon-i4146623860.html

(2014/04/23 07:06)
 nie jestem pewien czy gra jest warta świeczki, bo co prawda wszystko można zamontować ale chodzi o to aby było  na legalu i przydawało się w praktyce. A właśnie tu mi ktoś podpowiadał że zapomnij o ksenonach jeśli nie posiadasz spryskiwaczy reflektorów, bo możesz stracić dowód przy najbliższej kontroli przez Policję. Nie jestem pewien ale jeszcze ktoś inny tu mówił że reflektory powinny być wyposażone w odpowiednie odbłyśniki,aby nie oślepiały kierowców jadących z przeciwka. Samo podłączenie mocnych żarówek poprzez przetworniki do końca sprawy nie załatwia.

(2014/04/23 09:54)

KAT
 6000 K mam zamontowane - swieca ladna biala barwa wiec moze te 9000 k swieca lipnie ( o barwe swiatla chodzi )

(2014/04/23 10:26)

oko
chodzi mi o przedział 4300-6000K - są ok, natomiast powyżej  lipa. Trochę źle u góry to wyszło.

(2014/04/23 11:53)

Jeśli masz auto niedostosowane do ksenonów to będziesz oślepiał innych kierowców! Wystarczy, że dociążysz tył, światła się podniosą i jesteś zagrożeniem na drodze. Auta z ksenonami są wyposażone w automatyczny balans reflektorów, który temu zapobiega.

Niestety u nas można sobie samemu robić cuda z samochodem i nikt nic z tym nie robi. Przykładowo w Niemczech, jak policja stwierdzi taką samowolę przy zmianie świateł to zabierają dowód do momentu przywrócenia prawidłowej konfiguracji auta.

No i obowiązek posiadania spryskiwaczy, często ludzie montują atrapy - też głupota, przecież to o bezpieczeństwo chodzi.

(2014/04/23 13:52)

oko
Powiedz ile razy w roku jeździsz dociążonym samochodem, ja do siebie jak włożę ok 250kg to tył mi siada ok 2cm - co to jest?, a i prawie każdy samochód ma reg.świateł. Nie dramatyzujmy, jak zakładają zenony to zwykłych lamp nikt nie widzi (nawet po socho jeździ parę samochodów i co? jakoś dalej jeżdżą i oślepiają). Zobaczcie jakie mają lampki do jazdy dziennej - ledy, że postojowe mocniej świecą... Bezpieczeństwo? co to jest? Ludzie najeba... jeżdżą, wymuszają, stop - jadę co tam, czerwone - zdążę, teraz moda jest jazda w 7-9 osób, nie oświetleni piesi, rowerzyści, traktorzyści  .........  Mylisz się, jak ma soczewki i dobrze ustawione światła nie oślepia!!!

(2014/04/23 15:16)
Doreq to prawda i o to właśnie chodzi bo czasami ktoś dla szpanu montuje sobie różne bajery, a w aucie chodzi głównie o bezpieczeństwo i komfort z użytkowania. Ja osobiście dokupiłem lusterko przeciwolśnieniowe gdy zauważyłem że  w podsufitce jest kostka do jego podłączenia, wcześniej czesto szlag mnie trafiał jak ktoś  za mną raził po oczach źle wyregulowanymi reflektorami, a inny przykład że wystarczy że źle ktoś zamontuje żarówkę,np. wsadzi odwrotnie i jego lampy tak dają po oczach że szok.

(2014/04/23 15:20)

oko,

ty włożysz 250kg i siądzie 2cm a inny włoży 100 i siądzie 5cm. Zastanów się co Ty mówisz?

Czyli trzeba ignorować kwestie bezpieczeństwa, bo ktoś pijany jeździ? Kolejny nonsens. Balansu świateł nie wymyśliły przepisy, tylko specjaliści od bezpieczeństwa, konstruktorzy aut. Chcesz to umieraj na drodze, bo ktoś ignoruje przepisy, ja mam dla kogo żyć.

Wiele razy miałem tak, że oślepia mnie światło z naprzeciwka, mrugam by długie zgasił a ten mi dopiero odmruguje długimi. KAŻDY kto prowadzi samochód miał przynajmniej jedną sytuację.

(2014/04/23 18:44)
To jest błąd, jadący z przeciwka powinien sam bez napominania zmienić światła, dając mu sygnał długimi powodujesz że on nic nie widzi przez kilka sekund, zanim jego oślepione oczy dostosują się do ciemności. Zastanówmy się czy sami nie powodujemy zagrożenia na drodze

(2014/04/23 22:09)
kozaku ze wsi 2 twoje teorie mnie oslabiaja. blad to popelnil twoj ojciec ze sie nie spu*** na sciane.

(2014/04/24 07:57)

metro,

przeczytaj co napisałem: jak jestem oślepiony to daję znak światłami, krótkie mignięcie a nie włączenie poprzedzone słowami: "a masz ch...".

Są kierowcy co nawet po mrugnięciu nie zmieniają świateł, bo albo nie zdają sobie sprawy z tego co robią, albo robią to celowo.

(2014/04/24 08:35)

oko
Kolega zadał normalne zwykłe proste pytanie, a tu zawsze filozofia rządzi.... Problemy macie zajebi.... Tak płytko myślicie, że nie widzicie 100 x gorszych rzeczy. Siema

(2014/04/24 08:47)

doreq daj spokoj, z tym gosciem nie wygrasz. ma swoje urojone terorie a jak pewnie tez zauwazyles on nawet w wiekszosci postow sie do nich nie odnosi tylko pisze kocopoly ktore w jego chorej glowie powstana.

jak mozna wogole bylo stwierdzic ze mrygniecie dlugimi do goscia jadacego non stop na drogowych stwarza zagrozenie dla zdrowia i zycia kierujacych ale jazda tego drugiego kierujacego na ciaglych dlugich jest juz ok.. i chlopina nic do tego nie ma

wg jego teorii jak ktos jedzie na dlugich z przeciwka to masz zacisnac zeby i mu nie mrygac swiatlami zeby go nie oslepic hahahha

chlop stary a taki tempak ze szok

(2014/04/24 08:56)
tępak to ty jesteś, bo  popierasz aby w pracy płacono  pracownikowi za przerwę śniadaniową, co jest chore  bo w gospodarce wolnorynkowej wpływa to na podwyższoną cenę oferowanych towarów i usług. Przerwa śniadaniowa to czas wolny od pracy w którym pracownik nie pracuje i nie powinna być wynagradzana. Tusk i Kaczyński to socjaliści którzy bronić będą płatnej przerwy śniadaniowej jak Niepodległości i Partyjnych pieniędzy.

Gamoniu jeden badania na temat oślepiania długimi przeprowadzali eksperci z zakresu
Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ja tego nie wymyśliłem, ale ty za durny jesteś żeby to s
kumać. Byłeś, jesteś i zawsze będziesz CKM widocznie masz kałowe geny!. Nic ci na to nie poradzę.

(2014/04/24 12:16)
Olaf gamoniu życzę Ci żebyś kiedyś musiał pracować, w fabryce, magazynie albo  podobnym miejscu, ciekaw jestem czy dalej chciałbyś mieć nie płatną przerwę śniadaniową...

(2014/04/25 11:07)
 Nie chcę i nie zamierzam, pracowałem w takich różnych ponad 20 lat. Chodzi mianowicie o to, bo widzę ze nie kumasz że Państwo nie powinno zmuszać pracodawcy do niczego takich tam socjalnych świadczeń, płacy minimalnej, rodzaju zawieranych umów itd. Tak jak jest w USA to kwestia negocjacji pomiędzy tobą a pracodawcą. Jak masz dobry fach i wiesz że zawsze w nim znajdziesz pracę to po prostu nie dajesz się robić w ciula.

(2014/04/25 12:00)