Przyszpitalny parking

/ 9 odpowiedzi
no to moi mili ,zaczyna się się era porządkowania rozbrykanych kierowców-od poniedziałku ,  parking przy szpitalu powiatowym,na wyraźne życzenie 99 % kierowców będzie płatny,2,50 zł. za godzinę (pierwsze 15 minut-za darmo (i to nie jest dobre posunięcie ta darmocha!!),wjeżdżając stajemy przy takim ładnym dużym,słupku,palcyma robimy "klik" w okrągłe kółeczko,i wyskakuje nam biledcik z wypisaną godzinę,podczs wyjazdu okazujemy panu (pani)parkingowej(mu) i pracownik każe nam bulić za postój,znam kilka osób które muszą codziennie przyjechać do lekarza,-na rehabilitację-czy inne czynności dla poprawy zdrowia i trwa to kilka godzin(np. zapisy do lekarza),codzienny haracz 10-15 zł nakaże kierowcom ruszyć głową i zaparkować na ulicy,tam jeszcze nie ma znaku zakazu postoju,możemy np. pojechać do szpitala i zostawić zainteresowanych,wyjechać(za darmo) i na telefon wrócić,w zależności od czasu postoju będzie się opłacało wrócić z odległości nawet 20 km,opłaty obowiązują również w soboty i niedziele,kasa nie zna świąt,parking nie odpowiada za stłuczki i zarysowania a także za okradzenie samochodu
I tak późno zaczęli pobierać opłaty, sądziłam,że wcześniej wpadną na ten pomysł :-) Inne szpitale od dawna stosują taką praktykę by wzbogacić swój budżet  i solidnie za to biorą, bo nawet po 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę .
Ale czy pieniądze pobierane za parking pod naszym szpitalem zasilą konto szpitala ? Czy może wzbogaci się na tym jakaś inna zewnętrzna firma ?

Oto jest pytanie ?

(2014/10/02 19:48)
złoty interes-zastali parkingi wydzielone i utwardzone ,tylko bramki postawić i kasować,a jaka część opłat wpłynie na zasilenie szpitala?tajemnica handlowa ? zobaczymy czy zimą firma będzie odśnieżać.A co do opłat w wielkich miastach-to jest biznes ,szwagier ordynatora albo teściowa Burmistrza zakłada firmę i bierze parking i tutaj nie chodzi o porządek tylko piniendze,- wiem-piniendze to nie wszystko,ale bez piniendzy to....

(2014/10/03 06:45)
parkingi płatne przy szpitalach czy cmentarzach etc..., żadna nowość,w naszym mieście też ktoś kiedyś już tam parking założył ale za chwile skasował teraz znów coś jest ,lecz jak widziałem na tablicy to ktoś ma nad tym pieczę z Łodzi ,myślę że i zyski ma też przy okazji szpital,no ciekawe znów do kogo należy ten teren .

(2014/10/03 07:38)
parkingi płatne przy szpitalach czy cmentarzach etc..., żadna nowość,w naszym mieście też ktoś kiedyś już tam parking założył ale za chwile skasował teraz znów coś jest ,lecz jak widziałem na tablicy to ktoś ma nad tym pieczę z Łodzi ,myślę że i zyski ma też przy okazji szpital,no ciekawe znów do kogo należy ten teren .

Znam dobrze historię poprzedniego parkingu. To był rok 1998, gdy wygrałem przetarg  na parking strzeżony ( tak strzeżony), teren został ogrodzony, ale tyko ta cześć parkingowa. Zaczęliśmy pracę tj, 1 zł za rozpoczętą godzinę. Parking był krótko ok. 3 miesięcy. parking został zlikwidowany po rozmowach z ówczesnym Burmistrzem Panem Felczakiem i były też rozmowy konsultacje ze Strażą Miejską. Likwidacyjna parkingu nastąpił dla dobra pacjentów ( ludzi chorych i mających inne potrzeby - recepty) W tym miejscu chylę czoła dla Pana Felczaka że potrafił dostrzec złe posunięcie szpitala.
 Apeluję do obecnych władz i radnych o podobne zadziałanie. 

(2014/10/03 08:39)
Pamiętam ten parking,ogrodzony i strzeżony, każdy parkował wszędzie tylko nie w miejscach wyznaczonych! wtedy, ba nie pomogły znaki zakazu postoju , a były dosłownie wszędzie !
Policja i straż miejska początkowo pilnowały przestrzegania tych zakazów, po jakimś czasie dały za wygraną , bo musiały by pilnować przez całą dobę !
Nikt nie jeździ do szpitala dla przyjemności,jasne że to przymus, i wykorzystywanie schorowanych ludzi jest zwyczajnie podłe i tyle !
Rozumiem że dla niektórych to nie pieniądze , ale spróbuj przeżyć miesiąc  , będąc schorowanym człowiekiem za 675 złotych !
Jestem przekonany że to krok w złym kierunku, komu niby ma ułatwić życie, pewnie tylko  przedstawicielom handlowym firm farmaceutycznych.
Jestem zmuszony wozić chorą mamę do szpitala bardzo często, autobus odpada bo mama ma kłopoty z chodzeniem, do tej pory od kilkunastu lat zawsze udawało mi się zaparkować , więc na pewno nie chodzi tu o dobro pacjentów.
Po raz kolejny okazuje się że nabijemy kabzę bogatym , kosztem słabych i biednych , ale w tym kraju to przecież norma !

(2014/10/03 10:18)
Szpital Powiatowy to chyba powiat powinien w tej sprawie się wypowiedzieć ewentualnie dyrektor szpitala,tu się krzyczy że płatne parkowanie na mieście a tu niespodzianka brawo powiat.Przynajmniej na stronach szpitala nie widać ogłoszenia o przetargu na parkin ,może nie potrzeba, a może to samo starostwo zafundowało nam ten prezent w postaci płatnego parkowania pod szpitalem.

(2014/10/03 10:23)

Czy od pobierania pieniędzy przez firmę z Łodzi powstanie więcej miejsc do parkowania? Jeżeli zysk netto będzie przeznaczony na powiększanie ilości miejsc parkingowych, to jestem za, ale jeżeli to ma służyć tylko temu, aby zniechęcić biedniejszych ludzi do korzystania z usług szpitala, czy po prostu wyciąganiu kasy z ich kieszeni aby je „przejeść”, to jestem zdecydowanie przeciw.

(2014/10/06 13:22)
I czego się DEBILE cieszycie że znów będziecie płacić ????
Banda idiotów !!!!!!!
A większość kierowców i tak będzie wolała zostawić auto przy szpitalu dla obok bo tam zostaje bezpłatny albo postawią na trawie ...

(2014/10/06 13:50)
I czego się DEBILE cieszycie że znów będziecie płacić ????
Banda idiotów !!!!!!!
A większość kierowców i tak będzie wolała zostawić auto przy szpitalu dla obok bo tam zostaje bezpłatny albo postawią na trawie ...

niestety , parkowanie na łące koło szpitala też kosztuje !!!

Bo jak twierdziła dziś pani z "budki" tam też jest teren szpitala i pomimo, że to nie parking tylko "zieleń miejska" teren należy do szpitala
i można pobierać opłaty. Jakaś paranoja ...

(2014/10/06 14:20)