Pustynia Towarowa

/ 36 odpowiedzi / 3 zdjęć

Wszystkich miłośników przyrody i zieleni oraz "ekologicznej" polityki miejskiej, serdecznie zapraszam na świąteczny spacer ulicą Towarową, obok remontowanego ronda na Żyrardowskiej. Zdecydowana większość rosnących tam od dziesięcioleci drzew, również te rosnące daleko od drogi, wzdłuż muru Muzeum Kolei Wąskotorowej, wczoraj została wycięta. 
Nie muszę chyba dodawać, że drzewa były ZDROWE, nie znajdowały się w ciągu remontowanej drogi, wcześniej nie były oznaczone do wycinki. Były za to stare, rozłożyste, zielone, cieniste, pełne gniazd... po prostu były. Do wczoraj.
Był w tym mieście pewien sekretarz partyjny w latach, bodajże 60ych, znany ze swojej nienawiści do zieleni i wszystkiego co rośnie. Za jego "panowania" min. ogołocono z drzew ul. Traugutta. Teraz znalazł godnych naśladowców w obecnej ekipie. Brawo! Pustka, która po was zostanie, będzie dużo trwalsza, niż jakiekolwiek inne wspomnienie waszej pracy. 

trwa remont i może te drzewa akurat przeszkadzaja w inwestycji.

(2016/03/26 09:57)

@dragon36-znasz plany inwestycji? pokazali kiedyś co i jak będzie zrobione?,czy remontują sięć wodociagową i sciekową że drzewa im przeszkadzają? czy będą chowali kable oświetleniowe pod ziemię? wytnij drzewo na działce a dowalą kary że zdechniesz,tutaj (nie tylko na Towarowej) idą pod piłę setki drzew,nie będzie drzew,nie będzie liści , będzie czysto jak na pustyni. Smacznego jajka

(2016/03/26 10:04)

robroy nie znam i nie musze znac ,cos się dzieje znaczy że chyba tak byc musi,pisanie jak widac nic nie da kto ciekawy to do ratusza po wyjasnienia,jak sam wiesz wiele tu było różnych komentarzy a co miało byc i tak było, jeszcze się ktoś śmieje że klepiemy o drzewka ptaszki itd.... wesołych świąt ,i wcale nie pochwalam tego co sie robi w mieście.

(2016/03/26 10:11)

Zanim dam upust swoim emocjom chciałbym poznać zdanie człowieka, który zadecydował o takim "ukształtowaniu" architektury krajobrazu.
W jakim celu to zrobiono, na podstawie jakich przesłanek podjęto tę decyzję i co będzie w zamian?

Zanim użyje słów niecenzuralnych, które prą mi się na usta, chciałbym sie dowiedzieć, czy temu, co się stało towarzyszyła jakaś głębsza myśl, jakaś motywacja, której nie znamy, a dzięki której będziemy mieli jakieś korzyści jako obywatele - mieszkańcy Sochaczew.a

Może Pan Rzecznik Magistratu ma coś do powiedzenia na ten temat?

(2016/03/28 00:16)

Sachara jest bez drzew,mówi wam to coś?

(2016/03/28 15:38)

A jaka może być motywacja, drzewa mają liście a liście śmiecą.

(2016/03/28 19:59)

Ulica Towarowa i działka 1159/2 sięgająca do ogrodzenia Muzeum Kolei jest powiatowa. Więc pytać należy wnioskodawcę wycinki - starostwo i p.Gontę jakie ma plany związane z tą wycinką drzew. Oczywiście zgodę i decyzję zezwalajacą na usunięcie drzew w okresie lęgowym ptaków (1 marca - 15 października) wydał burmistrz.

(2016/03/28 20:48)

A może tam będzie parking?

(2016/03/28 22:08)

serce boli, jak sie na to patrzy... nasze miasto jest coraz brzydsze. Zostana tylko puste ulice i kamienice, jak lazienki, do pierwszego piętra oblozone glazurą... (płakac się chce)

(2016/03/28 22:12)

Niech się śmieje tyle, że nie ma tu nic do śmiechu, ja bym  kazała  autora tegoż "pomysłu" latem w godzinach południowych przy 30+ chodzić po Towarowej tak ... no powiedzmy 30 lub 40 minut spacerkiem bez wody.Ciekawa jestem czy  wtedy  chociaż usmiech by zagościł na ich "twarzyczkach". A tak poważnie to uważam,że niestety ale  dokonuje się ewidentna dewastacja naszego miasta. 

Można było przyjąć jakąś alternatywę w tejże inwestycji i zapobiec wycięciu drzew ( ze względów na interes społeczny tz. ochrony przyrody )  ale troche trzeba użyć szarych komurek, aaaaaa i trochę wyobraźni.

(2016/03/29 10:51)

Chodzę tamtędy dwa razy dziennie i za każdym razem nie wiem, czy mam kląć czy płakać.

Jedno ani drugie nic nie zmieni, ale szlag mnie trafia jak pomyślę o tych bezmózgich idiotach, którzy niszczą Sochaczew kawałek po kawałku.

Proponuje ustawić przy wjeździe w granice miasta dodatkowe tablice z napisem: Uwaga - wjeżdżasz na teren betonowej pustyni!

(2016/03/29 11:16)

Przepiękny  widok.  Sami  mieszkańcy Sochaczewa jesteście sobie winni. To Wy wybieracie  władze  rady powiatu i miasta. Dobrze wiedzieliście, kto pisał, co  robią z miejską zielenią. Wiele się na ten temat pisało.  Teraz odczuwam smutną satysfakcję. O to macie czego chcieliście.

Wasi radni biorą dietki i mają  wszystko gdzieś.

(2016/03/29 12:22)

A ja z innej beczki, czy ktoś myśli w tym mieście? Czy ktoś zastanawiał się nad tym co zostawi przyszłym pokoleniom? Betonowa pustynia to smutny krajobraz naszego Miasta. Apeluje do władz miasta i powiatu o rozsądek!!!! Apeluje do Mieszkańców, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych o nowe nasadzenia drzewek pod hasłem Choinkowy Sochaczew.

Karol

(2016/03/29 12:49)

ej, zaczyna się okręs lęgowy ptaków... Trzeba uważać z wycinką drzew, a nie wyciniać jak leci :/

(2016/03/29 14:46)

Dlatego właśnie wycinają jak leci - jeszcze by im ptaszek na samochód nasrał :////

Kogo obchodzi okres lęgowy?

(2016/03/29 16:20)

Ale łyso... Sprzed bramy muzeum prawie widać Warszawską...

Niech mi ktoś wytłumaczy, o co tu chodzi? Wykoszono połowę drzew na Towarowej, a jak obok mojego bloku ktoś lekko przystrzygł drzewo, to straszono wspólnotę niebotycznymi karami pieniężnymi.

(2016/03/29 18:56)

Nie pierwszy to i nie ostatni owoc zgodnej współpracy samorządowej miasta i powiatu. Razem dla Sochaczewa.

(2016/03/29 19:30)

Dlatego właśnie wycinają jak leci - jeszcze by im ptaszek na samochód nasrał :////

Kogo obchodzi okres lęgowy?

Tak właśnie jest. Chodzi o to, żeby ptasia kupka nie spadła na gablotę. A to czyszczenie drzew przez wspólnoty mieszkaniowe też to ma  to na celu. Jeśli  UM trochę tego pilnuje to  to chwała mu za to.  Dzrzewo znosi przycinanie  w wieku do 5 lat, później to jest zniszczenie drzewa.  

Gdyby drzewa  rosły w górę, gdyby nie obcinali im konarów, ptaki wysoko w gałęziach wiłyby gniazda, a ich kupki zatrzymywałby się na ogromnej ilości liści. Ludzie nie rozumieją tego, ścinają gałęzie, zostawiają szkielety drzew, na kórych biedne ptaki usiłują uwić jakieś gniazdko. Ponieważ nie ma  gałęzi, nie ma liści i jesli  ptak zrobi kupke to może spaśc na głowę. Na głowę to jeszcze nic, ale na samochód?

(2016/03/29 19:35)

ej, zaczyna się okręs lęgowy ptaków... Trzeba uważać z wycinką drzew, a nie wyciniać jak leci :/

Tu już nie ma co zważać na okres lęgowy, bo gdzie się podzieja ptaki jak drzewa wyrżną.\?

(2016/03/29 19:36)

Pan jerzy chyba troche zorientowany w temacie zamiast podpuszczać na powiat to by sie przeszedł dowiedzial i napisal wszystkim rozżalonym wycinką drzew o co chodzi że znikaja  drzewa.

(2016/03/29 19:54)

Drzewa są (były) ozdobą naszego miasta. Niewątpliwie w okresie wiosna-lato-jesień maskują - nazwę to delikatnie - brzydotę architektury budowli i krajobrazu. Ich brak odsłania nagle nagą prawdę. Świadomość, że zamiast ściany zieleni i cienia będziemy mieli paskudstwo szarych, odrapanych ścian i betonowo-asfaltową pustynię po prostu dołuje. Zresztą ktoś to napisał - widok spod stacji kolejki w kierunku "miasta" przedstawia sie żałosnie.

Datego ciekaw jestem kto jest pomysłodawcą i w jakim celu to zrobiono.
Czy ten ktoś będzie miał tyle odwagi obywatelskiej, aby przemówić osobiście lub ustami swojego rzecznika?

(2016/03/29 20:21)

Szanowni Państwo, wszyscy możecie, powołując się na przepis o dostępie do informacji, zwrócić się  do UM o wyjaśnienie kto i dlaczego to zrobił.

Ale ja mogę Wam wcześniej  powiedzieć jakie będą wyjaśnienia. Jak zwykle: drzewa zagrażały bezpieczeństwo ludzi i mienia.

(2016/03/29 20:46)

Panie Router, co wiedziałem napisałem. Jutro jest sesja Rady Powiatu, dajmy szansę radnym. Ja natomiast, żeby mieć wątpliwą przyjemność rozmowy z niektórymi specami powiatowymi musiałbym wziąć dzień urlopu. W końcu to ich obowiązkiem jest informować społeczeństwo, a nie moim wyciskać z nich informacje.

(2016/03/29 21:03)

Zgadzam sie z Panem Panie jerzy ale jak widac wladze powiatu maja wszystkich w dupie,widac to na kazdym kroku ,szlaban ,drzewa,itd,itd, i nikt tu nikomu nie odpisze jak co nie ktorzy chcą wyjaśnienia,szlachta siedzi robi co chce,narod jeszcze wyborczo pomaga, wszelkie kłopoty marszami i protestami rozwiązuje tylko ten naród władza ma głęboko w dupie.Pozdrawiam z Rybna.

(2016/03/30 08:19)

Wytykałem głupie decyzje ekipie Czubackiego, ale obecna ekipa Pisiolonych  Melepetów to jest dopiero absurd!!!

Nie widzę innego wyjścia jak zacząć zbierać podpisy i próbować zwalić ich ze stołków.

(2016/03/30 09:55)