Pytam Panią Pani Gonta

/ 19 odpowiedzi
Czas płynie szybko jak wartka rzeka , i od wyborów upłynęło już go trochę . Myślę , że powinniśmy oczekiwać realizacji niektórych obietnic wyborczych tych mało skomplikowanych , tych najprostszych , bo na te poważne przyjdzie czas , bo na pewno muszą być one dokładnie przemyślane i przygotowane włącznie ze zdobyciem środków zewnętrznych . Choć i tutaj nie odkładałbym tego na później ze względu na wyścig po kasę innych miast , wszak to podobno ostatnie takie transze.

Odgrzewany co jakiś czas temat DPS-U powoduje , że i mnie przypomniało się stanowisko ,obecnej  Pani Starosty  , jak i obecnego wicestarosty. którzy co jakiś czas wywoływali temat opłat za pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej . Byli Oni na sesjach rady powiatu bardzo zbulwersowani wręcz urażeni , podniesieniem , przez ówczesne władze Powiatowe opłat z około 2500 na około  3400 zł , domagając się obniżenia tych stawek do progu wyjściowego . Minęło jak piszę na wstępie trochę czasu i w/g mnie mam prawo zadać pytanie czy stawki wróciły do punktu wyjścia , czy były to tylko słowa pod wyborców , Zobaczcie jacy Oni be nawet na staruszkach w tak nieprzyzwoity sposób zarabiają ustanawiając takie stawki. My zaś zaraz to naprawimy i będzie wszystko cacy bo  pensjonariusze dla Nas najważniejsi .  I co i jak jest , Pani starosto , jestem przekonany , że stanowiska ani odpowiedzi jako szaraczek w tej sprawie od Pani nie usłyszę , a może się mylę , byłbym mile zaskoczony.
Obniżą na miesiąc przed wyborami. ;)

(2015/01/21 14:12)
DPS swoją rolę już odegrał,wybory wygrane.Pani zajęta jest poprawianiem wizerunku Starostwa jak to zaznacza w swoich wypowiedziach.Raczej nie uzyskasz odpowiedzi.

(2015/01/21 14:19)
Zobaczynski chyba wiesz gdzie jest starostwo:)Zamiast trolowac na podrzednym portalu zrób sobie wycieczkę a dowiesz się czy jako szaraczek uzyskasz odpowiedz:)Zabierz tez dyktafon, bo na pewno bedzie wielu chętnych do wysłuchania tej rozmowy:)
A,  sorry.Ty tego nie zrobisz.Będziesz siedział przed monitorem i prowadził monolog zadając pytania, na które i tak nie uzyskasz odpowiedzi. Wiedząc to, z góry możesz przypisać łatkę "złej starosciny" nie prowadzącej dialogu z społeczeństwem. Może wydaje ci się, że cały powiat sochaczewski tu zagląda, a może to celowe populistyczne zagranie po przegranych wyborach?
Nie musisz odpowiadać. Bo co może mieć sensownego do powiedzenia 

(2015/01/21 15:12)
Portal jest po to aby zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi. Też jestem ciekawy odpowiedzi.

(2015/01/21 16:03)
No to ja mam pytanie do Putina.Co pan planuje w najbliższym czasie zrobić na Ukrainie? Będę mile zaskoczony jak uzyskam odpowiedź.
2 pytanie mam do premier Kopacz. Czemu chcieliscie sprzedać polskie lasy i czy jak wygranie wybory to zamknięcie polskie kopalnie?

P.s.Wiem,  że nie odpowiedzą. Starosta tez nie odpowie :)Ale ferment można zasiać,  co nie? 

(2015/01/21 16:22)

@jarl

"Może wydaje ci się, że cały powiat sochaczewski tu zagląda"  - a nie zagląda? :)))) Zagląda, zagląda tylko nie w czasie pracy, bo śledzenie odwiedzanych stron jest pewnie włączone i tak, jak nie mogą oficjalnie czytać "obcej" prasy, tak i na portale pewnie wchodzić nie mogą, bo "władza" jest czujna :))))

"dowiesz się czy jako szaraczek uzyskasz odpowiedz" - jako szaraczek, dyktafonem lub bez, uzyska na 100% gu....zik. Ale pytając publicznie nawet "na podrzednym portalu", oprócz dotarcia do adresata zapytania, swoim postem przypomina szerszej społeczności, że "władzę" trzeba rozliczać z przedwyborczych obietnic. Gdyby Starostwo poważnie traktowało lokalną społeczność, to jego rzecznik powinien się odnieść do tego postu w formie artykułu na tym "podrzednym portalu".

@jarl - jeszcze jedno pytanie: a co Ty robisz "na podrzednym portalu"?
"Nie musisz odpowiadać. Bo co możesz mieć sensownego do powiedzenia"

(2015/01/21 16:26)
ca ja robie tu ooo co ty tutaj robisz :)Robie to co wy :) Sieje populizm :) Gdyby cały powiat.zaglądał tu,  to pan Gaik byłby burmistrzem, nikt jak on nie miał tu takiej promocji :) Do tego na forum wypowiadaloby się CONAJMNIEJ KILKASET, a nie KILKA OSÓB:)
Widzę też ze założyło się tu kółeczko wzajemnej adoracji "anty pisowskiej" :)
Ja pisze do jednego użytkownika, dyskredytuje jego wypowiedź i sruu... Obrońcy się znaleźli:)Idźcie pikietowac pod starostwo oczekując odpowiedzi lub chociaż napiszcie privna konto rzecznika założone na tym portalu:)

(2015/01/21 16:37)
Święta Racja jarl, niektórym po prostu się nudzi  i próbują politykować, i atakować  mimo że nie mają o niczym pojęcia.

(2015/01/21 16:45)
@wbienko,przykro to pisać,ale szkoda twojej energii.To jak rozmowa z nieobecnym intelektualnie osobnikiem.

(2015/01/21 16:54)
A jeżeli jesteście tacy mocni to...1. Udaje się na sesje rady powiatu2. Zadajcie pytanie z mównicy
Może nie każdy wie, ale na takie sesje mieszkańcy mogą wejść.Na koniec sesji jest punkt uwzględniający wnioski i pytania mieszkańców.
P.s.Nie nie jestem tym co żyje z podatków. Trochę się interesuje polityką i potrafię korzystać z netu w inny sposób niż pisanie z wami na forum :)

(2015/01/21 16:59)
Forum w zasadzie nie służy do zadawania pytań samorządowcom. Szczególnie na tego typu portalu, który żywi się plotkami i pomówieniami. (na ogół)Rzadko niestety zdarza się tu głos merytoryczny. Ale rzeczywiście można zadać pytanie bezpośrednio w starostwie czy innym urzędzie, bez pośrednictwa magla. Tak jest zdecydowanie lepiej.

(2015/01/21 20:45)
@dominika80Jak można zauważyć na forum jest wiele "pokoi" tematycznych. Mamy tu Kulturę, Konsumenta, Społeczeństwo, Wybory, a wprawne oko zauważy Samorząd. Może dla niektórych wszystko to "podrzędny portal", "magiel", ale dla niektórych - nie. Taka już natura społeczności, nie obowiązuje jednomyślność (jeszcze). Nie wiem tylko po co ludzie dyskredytujący to miejsce z uporem maniaka logują sie i wyrażają tu swoje opinie stając sie częścią tej "podrzędności i maglowości", którą tak pogardzają. Wiem, żyjemy w wolnym kraju :). Między innymi dlatego uważam, że forum jest publiczne i nie widzę przeszkód, aby zadawać tu pytania natury "publicznej" - a takim jest zapytanie o realizację obietnic przedwyborczych przez ludzi, którzy m.in. dzięki tym obietnicom sprawują teraz mandat władzy w samorządzie. A samorządowcy niech decydują, czy chcą słuchać opinii publicznej, czy nie.

(2015/01/21 22:22)
Wbienko, każdy myślący Człowiek wie, że na forum Publicznym nie może spodziewać się odpowiedzi od osób związanych z samorządem. Każdy myślący człowiek (samodzielnie myślący) mając wątpliwości czy pytania,  wystosował je drogą oficjalną. To co tu się wyprawia, to szkoda słów. 
E-Sochaczew nie jest żadną wyrocznia cży pośrednikiem niedzy "władzą" a obywatelem. Jest to zwykła fundacja mianująca się jako niezależna media:) niezależne hehe:)

(2015/01/21 22:41)
@jarl,czytaj co piszesz i myśl jak piszesz zgodnie ze swoimi zaleceniami.

(2015/01/22 08:04)

@jarl

"myślący Człowiek wie, że na forum Publicznym nie może spodziewać się odpowiedzi od osób związanych z samorządem" -
Dlaczego osoby związane z Samorządem mają nie odpowiadać ???
To jakaś ujma dla ich ??? 
Nie wolno im, mają "od
górny" zakaz ???
Reprezentują Samorząd lokalnej społeczności,  więc o co chodzi ???
Mówiąc o lokalnej społeczności myślę także o tej zgromadzonej tutaj na forum, niestety z uwzględnieniem notorycznych hejterów - patologie się zdarzają :), ale na to nie mamy wpływu. Jak pisałem wcześniej, żyjemy w wolny kraju bez nakazu jednomyślności we wszystkich sprawach.

(2015/01/22 09:40)
Może i rada co do zadania pytania z mównicy dobra z tym ,że w praktyce nie wykonalna . Bywałem na sesjach miejskich w poprzedniej kadencji i widziałem jak  "dopuszczano" do głosu chcących zadać pytanie i poruszyć problem niewygodny dla władzy. Nie dziękuję  , nie skorzystam .

(2015/01/22 09:46)
jarl a ja ci powiem ze zaglada tu duuuzo osob.. zdziwil bys sie.. w drodze do pracy co czesto slysze.. "a czytales na e-socho ze..." albo "a tak wiem czytalem na e-socho"
po prostu nie wszystkich chce sie pisac albo czuja taka potrzebe.. uaktywaniaj sie tylko podcas wyborow i innych lokalnych podobnych eventow. ..a inny powod... coz poczytaj sobie posty olafa... i wszystko jasne..

(2015/01/22 10:32)
 Na szczęście twoich postów KACPERSKI NIKT JUŻ NIE CHCE CZYTAĆ, CZEMU WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ, KOŃCZ WAŚĆ WSTYDU SOBIE I RODZINIE OSZCZĘDŹ!!!

(2015/01/22 12:32)
Olaf mylisz się Ja uważam , że wpisy Kacperskiego są przekonywujące w przeciwieństwie do Twoich bredni jakie wygadujesz . pod tyloma nickami .

(2015/01/22 17:59)