Pytania do p. Osieckiego i Czubackiego

/ 9 odpowiedzi

Szanowni Panowie,

w 2014 roku UM w osobie burmistrza Piotra Osieckiego zrealizował inwestycję dotyczącą rewitalizacji ulicy Pasażu Duplickiego w Chodakowie. Koszt inwestycji to blisko 500 000,00 zł.

W tymże samym roku burmistrz Osiecki, już po realizacji ww. inwestycji, cofnął daną przez niego darowiznę  w postaci działki nr 976/126 położonej na tyłach MOK w Chodakowie, do której to działki drogą dojazdową jest ….Pasaż Duplickiego. Ulica Pasaż Duplickiego jest drogą dojazdową do jeszcze jednej działki nr 976/18 – działka na której kiedyś znajdowało się przedszkole (klasy „0”).
Zgodnie z danymi z miejskiego portalu, a mam tu na myśli w szczególności System Informacji Przestrzennej (również MPZP), Pasaż Duplickiego jest ulicą krzyżującą się z ulicami Wiskozową i Włókienniczą, które to ulice są zarządzane przez UM.

Moje pytania: 

1. Jak zamierzają Panowie wykorzystać teren działek o nr 976/126 oraz 976/18?

2. Czy uważacie Panowie, że pieniądze wydane na Pasaż Duplickigo były wydane mądrze, biorąc pod uwagę fakt, iż ww. inwestycja zdecydowanie obniżyła wartość wspomnianych przeze mnie nieruchomości, a być może uniemożliwiła sprzedaż powyższych działek?

3. Czy jeśli trafi się kupiec na ww. działki jako burmistrz podejmiecie decyzję o rozebraniu kostki brukowej w Pasażu i wybudowaniu drogi dojazdowej do tychże działek?

Krzysztof Kubik

Tego typu ruchów Urząd Miasta wykonał więcej.Trzeba tylko prześledzić plan zagospodarowania miasta w myśl dostępu do informacji jawnej obywatela.To jest wynik działania na dany projekt a nie globalnej organizacji infrastruktury miejskiej.

(2014/11/19 10:11)

Też jestem ciekaw odpowiedzi.

Ale  też jestem ciekaw czemu te pytania są zadawane teraz, a nie w czsie obrad rady miasta?

Ktoś chce zbic kapitał polityczny?

Jeżeli panie kubik jesteś urzędnikiem to czemu to pytanie nie padło podczas uchwał rady miasta?

w końcu to radni podczas głosowania decydują, a nie jedna osoba w postaci burmistrza.

to rada miejska w demokratycznym glosowaniu podejmuje decyzję.

(2014/11/20 01:42)

Panowie „jarl” i ”kostecki”….

Bardzo się cieszę, że dostrzegliście mój wątek na tym forum i dbacie o to, żeby istniał.
Ale może po kolei…

Po pierwsze – zdaje się, że rodzice Was kiepsko wychowali, nauczyciele kiepsko nauczyli i dlatego, nawet będąc osobami umiejącymi czytać i pisać nie znacie podstawowych zasad ortografii.
Pozwolicie, że zanim przejdę do meritum (sedna - dla osób nierozumiejących) zapoznam Was z jedną z tychże zasad, brzmi ona tak… „nazwiska i imiona piszemy wielką literą”!
Mając na uwadze powyższą zasadę, piszemy „Kubik”.
Zakładam, że to braki w Waszej wiedzy, a nie brak szacunku dla mnie, bo w przeciwnym razie mogłoby to  świadczyć jeszcze gorzej o osobach odpowiedzialnych za wasze wychowanie, a wierzę, że były to osoby w miarę rozsądne i raczej porządne.

Po drugie – do Pana jarl" - nie jestem urzędnikiem, a przynajmniej nie miejski, powiatowym, rządowym…

Po trzecie – do Pana jarl" - jakie pytanie podczas posiedzenia RM powinno paść i na której RM? Tej przekazującej działkę, decydującej o rewitalizacji Pasażu, a może cofającej darowiznę? Panie „jarl” – kompletne niezrozumienie tematu!

Po czwarte – kto rządzi tym miastem i kto przygotowywał projekty uchwał o których piszę? Kto jest głową SFS, które rządzi w mieście?

Po piąte – do Pana „Kosteckiego” – kto jest pieniaczem, ja, który podpisuję się imieniem i nazwiskiem pod swoimi słowami, które są merytorycznie uzasadnione i oparte na faktach, czy może „osobnicy” ukrywający się pod pseudonimami „jarl” i „kostecki”, którzy prawdopodobnie są zatrudnieni przez obecnego lub może nawet byłego burmistrza i w panice przed zmianami zrobią wszystko, żeby zachować status quo (układ bez zmian – w wolnym tłumaczeniu, dla osób nierozumiejących)?

Po szóste – również do Pana „kosteckiego” – jest Pan bardzo słabo zorientowany w wypowiedziach burmistrza. Co więcej, nie bierze Pan udziału w spotkaniach swojego pryncypała (przełożony, zwierzchnik – dla osób nierozumiejących). W Chodakowie Pan Osiecki wyraźnie wszystkim powiedział, że on jako burmistrz, absolutnie nie ma narzędzi i możliwości tworzenia nowych miejsc pracy w Sochaczewie! Że, od tego jest Sejm i Senat! Cóż dodać ...

Panowie, bardzo chętnie z Wami podyskutuję o tym i innych tematach, ale mam prośbę, nie bójcie się. Wykrzesajcie z siebie tę odrobinę godności i odważcie się prowadzić otwartą merytoryczną dyskusję. Uwierzcie mi, tylko taka, odważna i odpowiedzialna, może zmienić nasze miasto.

Kubik Krzysztof

(2014/11/20 13:10)
...sądziłem, że zaczerpnął Pan od "jarl".
Wie Pan, ja nie jestem związany ani z burmistrzem Osieckim ani z Czubackim. Zdarzało mi się pisać dobrze i jednym i o drugim. Krytykowałem, jeśli na to zasłużyli, jednego i drugiego.
Jako przedsiębiorca odprowadza Pan podatek. W pana przypadku, podatek trafia, jak rozumiem, poza Sochaczew. Ja również pracuję poza Sochaczewem, z tą różnicą, że moje podatki trafiają do naszego miasta...
Zadam Panu pytanie, czy wiedząc to o czym piszę na samym początku, nie czułby Pan złości na takie niekompetentne załatwienie sprawy tych działek?
Pieniactwo...??? Merytoryczne, konkretne pytania na które pewnie nigdy nie dostanę odpowiedzi od burmistrza...
Naprawdę nie wiem, które z pytań przeze mnie postawionych uznaje Pan za postwione niezgodnie za ogólnie przyjętymi zasadami. Pamiętajmy o tym, że zadaję je również osobie, która doprowadziła do takiego, a nie innego stanu rzeczy.

Nie wiedzę powodu do tego, aby rozmydlać odpowiedzialność... Za coś sie w końcu pieniądze bierze, czyż nie...

(2014/11/20 15:00)
Rege 77,podziwiam za wytrwałość w tłumaczeniu.Czy myśli Pan,że zrozumiał po ostatniej wypowiedzi?Według mnie obok tematu.Trzeba było być choć raz na posiedzeniu Rady aby zrozumieć,że wszelkie próby dyskusji obracano w niwecz.Pewnie podobnie będzie przez następne 4 lata.W najczystszej formie autokracja- tak ma być podnosić łapy koalicjo!

(2014/11/20 16:31)