Radni miejscy głosujący za obligacjami

/ 82 odpowiedzi / 2 zdjęć
       Chciałem wszystkim  pokazać nazwiska Radnych miejskich , którzy bez żadnych zahamowań
       bez odpowiedzialności za przyszłość , głosowali za obligacjami , a tym samym za większym zadłużeniem miasta , dając wyraz całkowitej ignorancji . W/g mnie pokazali całkowity brak odpowiedzialności . Są to radni koalicji Osieckiego , a mianowicie :

1/  Gonta  Jolanta

2/  Karaś  Arkadiusz

3/  Cichocki  Marcin

4/  Dorywalski  Sławomir

5/ Dybiec  Krystyna

6/ Kaczmarek  Sylwester

7/ Kowaluk  Waldemar

8/  Stasiak  Edward

9/  Wojewoda  Jakub

10/ Zdzieszyński  Sylwester

11/ Rutkowska  Bożena

Zapamiętajcie te nazwiska przy zbliżających się wyborach

No właśnie zapamiętajcie żebyście wiedzieli na kogo głosować, a co komu przeszkadza zadłużenie, Kraj ma już 3 bln zł , tym bardziej bym się martwił ale też nie będę dramatyzował, cały świat na pożyczkach stoi.

(2013/11/15 23:10)

Chciałem wszystkim  pokazać nazwiska Radnych miejskich , którzy bez żadnych zahamowań
       bez odpowiedzialności za przyszłość , głosowali za obligacjami , a tym samym za większym zadłużeniem miasta , dając wyraz całkowitej ignorancji . W/g mnie pokazali całkowity brak odpowiedzialności . Są to radni koalicji Osieckiego , a mianowicie :

1/  Gonta  Jolanta

2/  Karaś  Arkadiusz

3/  Cichocki  Marcin

4/  Dorywalski  Sławomir

5/ Dybiec  Krystyna

6/ Kaczmarek  Sylwester

7/ Kowaluk  Waldemar

8/  Stasiak  Edward

9/  Wojewoda  Jakub

11/ Rutkowska  Bożena

(2013/11/16 08:27)
 Zapamiętajcie też nazwiska tych panów:

Koryś

Żelichowski

Gaik

Podsędek

Panowie uprawiający czarną kampanię polityczną,hucpę skierowaną przeciwko obecnym władzom miasta.

Ich parcie na stołki jest tak potężne iż urosło już do granic absurdu.

Zapamiętajcie żeby omijać na listach wyborczych

(2013/11/16 10:46)
 Mieszkańców nie obchodzą wasze spory, jak i mnie osobiście też bo i tak mam już swojego kandydata i nie obchodzi mnie Sochaczewska głupawka polityczna.

(2013/11/16 10:59)
 Dla informacji państwa, opinie należy brać ze wszystkich  źródeł dla równowagi i pełnej oceny sytuacji po wysłuchaniu wszystkich stron.

1. Zadłużanie miasta

a) W latach 2003-2010, gdy to Pan Żelichowski wspólnie z Bogumiłem Czubackim kierowali miastem – Sochaczew zaciągnął w sumie kredyty na kwotę 54 885 657, 57 zł.

b) Od kiedy burmistrzem jest Piotr Osiecki (lata 2011-2013) miasto zaciągnęło kredyty na kwotę 15 369 200 zł. Z tego dziewięć milionów to tak naprawdę kredyt zostawiony w spadku przez poprzedników, jako część budżetu na rok 2011 przygotowanego i uchwalonego jesienią 2010 roku, a więc jeszcze w czasie, gdy to Pan Żelichowski i Czubacki sprawowali swe urzędu.

Niech mieszkańcy odpowiedzą sobie na pytanie kto naprawdę zadłuża(ł) miasto.

2. Wyprzedaż majątku

a) w czasach gdy miastem zarządzał pan Żelichowski sprzedano majątek miejski na kwotę 15 302 994 zł.

b) od kiedy burmistrzem miasta został Piotr Osiecki sprzedano majątek miejski na kwotę 3 192 238 zł.

Niech mieszkańcy odpowiedzą sobie na pytanie kto naprawdę wyprzeda(ł)je na potęgę miejski majątek.

3. Poziom zadłużenia do dochodów

Znów mieszkańcy niech sami odpowiedzą sobie kto prowadzi lepszą politykę finansową.

4. Inwestycje

W latach 2011-2013 na inwestycje wydano z kasy miasta 48 mln zł.
Tylko 9 milionów złotych z tej kwoty to kredyty.
Reszta to m.in. dotacje, dochody własne, tylko 1,4% tej kwoty pochodziło ze sprzedaży majątku, za to aż 12,5 mln z tzw. nadwyżek operacyjnych, które samorząd wypracował prowadząc oszczędną politykę finansową.

5. Nadwyżka operacyjna będąca bezpośrednim dowodem na oszczędną politykę finansową miasta wzrosła
z 2,1 mln zł w 2010
do 3,8 mln zł w 2013 r. (tj. o 80%)!

5. Poziom dochodów własnych (bez dotacji unijnych) wzrósł przez trzy lata sprawowania funkcji przez burmistrza Osieckiego o 24%.
Wydatki bieżące samorządu wzrosły w tym czasie o 22%.

Nieprawdą jest więc teza, którą wielokrotnie próbował lansować Pan Żelichowski, jakoby budżet miasta był „przejadany”. Jak widać „na życie” wydajemy mniej niż „zarabiamy”. 
Miasto ma deficyt, ale wynikający wyłącznie z wydatków na inwestycje!

6. Trzeba też dodać, że czasy gdy miastem zarządzali Panowie Żelichowski i Czubacki, to czasy, gdy polski PKB utrzymywał się na poziomie 6-7 procent. W tym okresie było ledwie kilka miesięcy dekoniunktury w gospodarce (I i II kwartał 2009 roku)

7. Od momentu objęcia urzędu przez Piotra Osieckiego tylko pierwszy rok był w miarę pomyślny dla gospodarki z PKB na poziomie ok. 4,5 procent. Począwszy od stycznia 2012 mamy nieustanny spadek PKB do poziomu 0,5 procenta w pierwszym kwartale 2013 roku.

Co do emisji obligacji.

1. Firma Dragon Partners, która doradzała miastu w podjęciu decyzji o emisji obligacji, tylko w tym roku pomogła ponad 50 samorządom, które wyemitowały obligacje na kwotę ponad 500 mln zł. Wśród tych samorządów było m.in. miasto Płock, które ma budżet niemal siedmiokrotnie wyższy od Sochaczewa.

Z wyrazami szacunku
Robert Małolepszy
rzecznik prasowy UM

(2013/11/16 11:11)
OLAF albo jesteś Małolepszym,albo bezmyślnie przepisujesz jego wypowiedzi! Przelicz kredyty na lata kadencji .

(2013/11/16 11:26)
OLAF albo jesteś Małolepszym,albo bezmyślnie przepisujesz jego wypowiedzi! Przelicz kredyty na lata kadencji .

dla robusia to juz jest matematyka wyzsza - chociaaz srednio ogarniety uczen 3 klasy by sobie poradzil :)

(2013/11/16 11:50)

Pana wypowiedź jest strasznie zawiła i mało przejrzysta  , czy nie można inaczej jak np.

Poprzednie władze miały ośmioletnią kadencję i nabrały kredytu na kwotę

kwotę 54 885 657, 57 zł. co daje rocznie sumę

6 860 707 zł

Obecne władze za Osieckiego są u władzy trzy lata i wzięły kredyt na sumę

15 369 200 zł. + 27 000 000 kredyt -obligacje plus odsetki

jakieś 12 000 000 co daje razem sumę 54 369 200 .Rządzicie miastem trzy lata

więc dzielimy 54 369 200 : 3 = 18 123 066 rocznie . A więc trzy razy więcej się 

zadłużacie niż Wasi poprzednicy . Czy to nie prościej Panie Małolepszy a decyzja o 

przyjęciu obligacji to Wasze typowe nieudacznictwo . Obligacje nie na inwestycje , ale 

żeby za wszelką cenę zamknąć budżet . Mam nadzieję .....ze ludzie będą Wam to pamiętać

(2013/11/16 11:57)
 No raczej nie jest łatwo przez 3 lata naprawić co było dewastowane i rujnowane przez dwie kadencje panów z układu.

(2013/11/16 13:45)
maczetaostra Kiepską prowadzisz kampanię przedwyborczą. Mam do ciebie pytanie Kim ty jesteś ekonomistą, wróżbitą czy jasnowidzem ?Skąd wiesz jak będzie przyszłość finansowa miasta ?Pożyjemy zobaczymy Czytając zaznaczam wszystkie twoje posty tak samo jak Jerzyk i nikifor803 nie napisałeś złego słowa na temat starostwa i jego radnych !Myślę że jesteś jednym z tych którzy tylko szczują i nic więcej Kiepska tania polityka.Proszę mnie źle nie zrozumieć mi chodzi tylko o sprawiedliwe i uczciwe opisywania radnych zarówno UM jak i Starostwa Powiatowego.
Rękę daję sobie uciąć, że pod tymi tajemniczymi nickami kryją się tchórze którzy wstydzą się nawet przedstawić. Strach wam nie pozwala. Gdybyście byli jawni lub też choćby była możliwość pojawiania się na ekranie (po wpisie IP komputera) tych wzajemnych oskarżeń byłoby 70% mniej.
maczetaostra przyjdą wybory to zobaczymy kto wygra myślę że wyborcy mają swój rozum i zagłosują na tych w których pokrywać będą jakąś nadzieję na lepsze.Ty nie jesteś jakimś guru aby wypisywać nazwiska osób na które mam głosować lub nie.Za kogo ty uważasz mieszkańców Sochaczewa, że jak coś napiszesz to oni to zrobią.Jeśli myślisz, że na tym forum są tylko półgłówki to jesteś w błędzie.
Powtarzam chodzi mi o sprawiedliwość i uczciwość.

(2013/11/16 15:43)
Jest tak jak myślałem i napisałem.

(2013/11/16 17:02)
Populizm i demagogia, panowie lepiej wzięli byście się do  rzetelnej pracy zamiast  bezustannie uprawiać politykę bo w końcu żyjecie z naszych podatków

(2013/11/16 19:40)
maczetaostra 
Ja tobie nie ubliżam, czytaj ze zrozumieniem - tylko pytałem !
Podajesz nazwiska na które mieszkańcy mają nie głosować.Podaj proszę kilka nazwisk na które mamy głosować (większość kandydatów się powtarza w wyborach samorządowych.

(2013/11/16 19:41)
 maczetaostra i bardzo dobrze że tak głosowali, ale  jaki z ciebie mgr. ekonomi jeśli ty nie rozumiesz co to kredyt konsolidacyjny i że to będzie suma sumaru korzystniejsze dla miasta?, a po drugie Imiona i nazwiska pisze sie z dużej litery bez względu na to czy kogoś lubimy czy nie  panie Przemysławie G.

(2013/11/16 19:59)

(2013/11/16 20:21)

(2013/11/16 20:22)
tak trzeba zapamiętać wiadomo będzie na kogo głosować.

(2013/11/16 21:56)
TE NAZWISKA TEŻ ZAPAMIĘTAJMY

Przeciw pozbawianiu Urszuli Kossakowskiej mandatu byli:  

Sami Prawi Sprawiedliwi i Uczciwi :

Bogumił C, 
Ireneusz K, 
Urszula K, 
Teresa K, 
Bartosz O, 
Tomasz O, 
Urszula P, 
Paweł P, 
Marcin P, 
August R.

(2013/11/16 22:03)
no to już nie ma na kogo głosować.

(2013/11/16 22:11)

Nikt z radnych Miejskich i Powiatowych nie jest bez skazy.

(2013/11/16 22:30)
Czas na zmiany, wybierzmy takich których jeszcze nie było!!!!!!!

(2013/11/16 23:54)
to by trzeba chyba dzieci z przedszkola wybrać które są nieskazitelnie czyste prawdomówne i nie nauczone kłamstwa i obłudy,nie ma takich ludzi co by dogodzili każdemu.

(2013/11/17 08:22)
Zgadzam się Panie Olafie, - STOP OBŁUDZIE RZĄDÓW BUREGOMISTRZA OSICKIEGO.

(2013/11/17 13:18)

1/  Gonta  Jolanta

2/  Karaś  Arkadiusz

3/  Cichocki  Marcin

4/  Dorywalski  Sławomir

5/ Dybiec  Krystyna

6/ Kaczmarek  Sylwester

7/ Kowaluk  Waldemar

8/  Stasiak  Edward

9/  Wojewoda  Jakub

11/ Rutkowska  Bożena

(2013/11/17 14:06)
Maczetaępa jak nie masz nic nowego do powiedzeni to zamilcz!

(2013/11/17 17:50)