Remont ulicy 1 Maja kiedy koniec

/ 32 odpowiedzi

Co z remontem ulicy 1 Maja?  Ponad tydzień ulica jest otaśmowana, nie widać żadnej maszyny drogowej, ani pracowników. Czyżby wykonawca porzucił roboty drogowe z jakiegoś nieznanego powodu? Zamknięcie tej ulicy utrudnia ruch kołowy w centrum Sochaczewa. Krążą wieści, że konserwator zabytków wstrzymał prace, ale z jakiego powodu? Oprócz zabytkowych wodociągów w tym miejscu, chyba nic innego nie ma.

Szanowny Panie Marku
Inwestycja praktycznie jest skończona. Pozostał do wylania asfalt na ul. 1 maja i na skrzyżowaniu Reymonta z ul. 1 maja. By to drugie stało się możliwe, potrzebna jest zgoda Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na czasową zmianę organizacji ruchu, czyli na zamknięcie tego skrzyżowania. Zgoda ma być lada dzień. 
Samo wylanie asfaltu potrwa zapewne jeden dzień. Są więc ogromne szanse na to, by inwestycja została zakończona miesiąc przed terminem. Z wyrazami szacunku 
Robert Małolepszy 

(2014/05/21 19:28)
...Inwestycja praktycznie jest skończona...


... czy zaraz po wyborach o ile burmistrz będzie siedział drugą kadencję w tej samej ławce?

(2014/05/21 19:42)
Nie staną przed wyborami bo to by było uderzenie w kieszenie mieszkańców.

(2014/05/21 20:05)
A czy szanowny Tadeusz skończy z zadawaniem głupich pytań przed wyborami czy po wyborach?

(2014/05/21 20:12)
Konserwator wstrzymał prace bo podobno na samym skrzyżowaniu Reymonta z 1 Maja wykryto duże złoża gazu łupkowego.Żartuje,chyba wszystko idzie zgodnie z planem,zresztą to widać.

(2014/05/21 22:06)
Szanowny Panie Bartoszu , nie ma głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi.Panie Marku , czy Pan jako rodowity Sochaczewianin może powiedzieć w którym miejscu Kanał Królewski przecina ulicę 1-go Maja.

(2014/05/21 22:12)

Dziękuje za wyjaśnienie, ponieważ mieszkańcy byli już zaniepokojeni przerwaniem robót na ulicy 1 Maja. Z niecierpliwością czekamy na uroczyste otwarcie... Przebudowa ulic Wąskiej, Reymonta, Armii Ludowej, 1 Maja, oraz parku pomiędzy tymi ulicami to duża i długa inwestycja, dlatego każdy dzień przestoju bardzo nas niepokoi.

Pozdrawiam

Marek Stępowski

(2014/05/22 01:53)

Myślę, że kanał „Królewski” nie koliduje z prowadzonymi pracami na remontowanym odcinku ulicy 1 Maja. W okolicach skrzyżowania ulicy 1 Maja i Wąskiej rozgałęzia się on w kierunku ulicy Żeromskiego, oraz domu Kobka. Ta nazwa „Królewski” jest mocno przesadzona, ponieważ był to kanał odprowadzający wody z pobliskich stawów do naszej ukochanej rzeki Bzury. Przez długie lata odprowadzał również ścieki z pobliskich domów.

Pozdrawiam serdecznie.

(2014/05/22 02:14)
te kila dni można zaczekać ważne że miasto pięknieje ,zmiany widoczne i chwała za to .

(2014/05/22 08:25)
A mi ten remont się nie podoba. Skończy się kolejnym obciążeniem portfela mieszkańców. Remont sprawia wrażenie, że jest robiony bez przygotowania, chaotycznie. Martwią przestoje w pracach, a chodzi przecież o główną arterię miasta. Wygląda tak, jakby urzędnicy czegoś nie dopilnowali, albo przeoczyli. Przydałaby się jakaś porządna kontrola instytucji zewnętrznych, wtedy będę spokojny. Mętne wywody stronniczego rzecznika, który bierze pensję za usprawiedliwianie burmistrza mnie nie interesują.

(2014/05/22 12:47)
"Inwestycja praktycznie jest skończona. Pozostał do wylania asfalt na ul. 1 maja i na skrzyżowaniu Reymonta z ul. 1 maja. By to drugie stało się możliwe, potrzebna jest zgoda Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na czasową zmianę organizacji ruchu, czyli na zamknięcie tego skrzyżowania. Zgoda ma być lada dzień. "

Dlaczego inwestor czy wykonawca nie wystąpił o taką zgodę odpowiednio wcześniej ???
Tak to jest jak w urzędzie miasta nie pracują fachowcy tylko partyjne i rodzinne przydupasy, którzy nic nie potrafią.

(2014/05/22 13:25)
Weź deklu się nie wypowiadaj jak nie masz o niczym zielonego pojęcia, są odpowiednie procedury, terminy i uzgodnienia o które nie można wystąpić przed rozpoczęciem inwestycji. Idź do jakiejś szkoły  i ja w końcy skąćz bo z twoja wiedza to nawet do zamiatania ulic nikt cię nie zatrudni. Na  wniosek o zmianę organizacji ruchu  trzeba dołączyć decyzję o pozwolenie rozpoczęcia inwestycji i odpowiednie załączniki dotyczące tej zmiany. To jednak nie na twoją głowę  która jest raczej z podobnego materiału co burka jąderka.

(2014/05/22 15:12)
Wioskowy głupku,

Sprawdż ile trwa wydanie pozwolenia wraz z opracowaniem czasowej zmiany ruchu oraz kiedy inwestor / wykonawca złożył wniosek o czasową zmiane ruchu / kiedy rozpoczął inwestycje tzn. uzyskał wszelkie zgody.

I błagam nie pisz na temat o którym nie masz bladego pojęcia.

To jest kolejny przykład kompromitujący miejskich urzędników, burmistrza oraz wypowiadającego sie na forum rzecznika, który pisząc to co naiwnie napisał wpisuje się w obraz swojej niekompetencji.

O twojej niekompetencji faifusie pisałem już wielokrotnie.

(2014/05/22 15:39)
wszystkieryski............,ale metro ma racje,to ty piszesz brednie.Na wydanie pozwoleń,niezbędne jest ukończenie pewnego etapu prac a już przed samym zalaniem nowej jezdni jest wiele czynników związanych z wprowadzeniem odpowiedniego sprzętu,oraz organizacji ruchu.Widocznie prace zostały wykonane szybciej niż planowano i z tego powodu teraz jest chwilowy przestój.Ale nie rozumie dlaczego wszyscy się spierają skoro prace i tak są wykonane przed terminem.Niestety wybory nie daleko i nawet jak jest super to trzeba na Burmistrza i innych zganić.

(2014/05/22 19:04)Dopiero co się pytałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A dziś na własne oczy widziałem !!!! 

PIERWSZY PARKOMAT STOI !!!(2014/05/22 19:36)
No i co że stoi? Miałby leżeć? A tak na poważnie, to świetny pomysł żeby tam stały parkometry, pracownicy okolicznych sklepów, banków, poczty, urzędów nie będą cały dzień zajmować miejsc które są potrzebne klientom ww instytucji którzy muszą stanąć tam na kilka minut.

(2014/05/22 19:47)
"Na wydanie pozwoleń,niezbędne jest ukończenie pewnego etapu prac a już przed samym zalaniem nowej jezdni jest wiele czynników związanych z wprowadzeniem odpowiedniego sprzętu,oraz organizacji ruchu.Widocznie prace zostały wykonane szybciej niż planowano i z tego powodu teraz jest chwilowy przestój.Ale nie rozumie dlaczego wszyscy się spierają skoro prace i tak są wykonane przed terminem.Niestety wybory nie daleko i nawet jak jest super to trzeba na Burmistrza i innych zganić."

Co za bzdury, słyszałeś o czymś takim jak harmonogram który powstaje przed rozpoczęciem inwestycji i zakłada terminy zakończenia kolejnych etapów prac ??? Skąd wiesz że prace wykonano przed terminem ???

(2014/05/22 21:42)
Słyszałem o czymś takim jak harmonogram i planowanie-niezbędne elementy końcowego sukcesu.A Ty wszyst..............,nic nie planowałeś i nie planujesz?-dzieci też?

(2014/05/22 22:32)
Beznadziejnie prowadzona inwestycja! Trwa już drugi rok .... w międzyczasie wiele sklepów zlokalizowanych przy remontowanych ulicach zbankrutowało! Ale przecież urzędnicy miejscy tego problemu nie widzą! Mam nadzieję, że mieszkańcy Sochaczewa to zauważyli i dadzą wyraz w nadchodzących wyborach samorządowych! 50 metrowy kawałek ulicy 1 - Maja remontowany jest już ponad miesiąc i dalej nie możemy doczekać się zakończenia prac! Do Wojewódzkiego Zarządu Dróg należało wystąpić dużo wcześniej, zgoda już byłaby dawno i mieszkańcy Sochaczewa mogliby już poruszać się tą ulicą! Firma wyłoniona w przetargu nie posiada wystarczającego potencjału do realizacji tego typu robót, dlatego też ta inwestycja trwała dwa lata! Pewnie specyfikacja istotnych warunków zamówienia pisana była pod konkretna firmę??? W Sochaczewie wszystko jest możliwe .... Panie Burmistrzu nie ma czym się szczycić! To kompletna porażka!

(2014/05/22 23:28)
wydaje mi się,z obserwacji że firma robiła dobrze,drobne potknięcia mogą zawsze się zdarzyć,na budowie był porządek,wieczorem sprzątnięte,ogólnie dałbym czwórkę w skali 6 punktowej,ale czyja to jest wina że debile z jakiś dyrekcji dróg,autostrad szlaków podniebnych i ścieżek leśnych uzurpowali sobie prawo do decydowania (z Warszawy) czy można zamknąć jakąś ulicę w Sochaczewie,Pcimiu Dolnym czy w Pacanowie?,narobili fotelików dyrektorskich i udają niezastąpionych,no chyba że w Sochaczewie są niepoczytalni,nieodpowiedzialni,niedoszkoleni w zakresie zamykania skrzyżowań na czas remontu

(2014/05/23 05:34)
apteka_centrum.Piszesz troszkę nie prawdę że ten remont trwa już drugi rok a 50 metrowy kawałek ulicy 1 Maja remontowany jest już ponad miesiąc.Zrobiono kawał bardzo dobrej roboty poczynając od ulicy Wąskiej,Reymonta aż do końcowego odcinka przy ulicy 1 Maja.Proszę sobie przypomnieć,chodnik przy ulicy Reymonta był wymieniany za czasów byłego burmistrza Pana C.........o,i co?-po kilku tygodniach od wymiany nie miło było patrzeć na taką partaninę gdzie każda kostka na chodniku chodziła w inną stronę.Mieszkam w pobliżu i obserwuje prace wykonywane przy Reymonta i 1 Maja i podziwiam zgranie oraz ład i porządek ekip prowadzących te prace.Wiem że dla wielu,którzy mieli tutaj swoje sklepy taki remont to utrudnienie ale teraz ludzie zaczną wracać w te rejony bo teraz będzie tu naprawdę fajnie.

(2014/05/23 07:37)
Aifoz,

Co ty wypisujesz za głupoty, że prace są prowadzone dobrze i sprawnie ?!?!?!
Przez czas jaki remontowany jest niewielki fragment ulic w Sochaczewie w Warszawie remontuje się przez 2 dni weekendowe 2 - wu kilometrowy odcinek Modlińskiej lub remontuje się łącznie z wymianą całej infrastruktury podziemnej ( energetyka, wod-kan, ) oraz z wymianą chodnika, położeniem nowych krawężników, wyłożeniem nowego asfaltu, plus wybudowaniem nowej ścieżki rowerowej, kilometrowy odcinek drogi, co zajmuje około 2 miesiące. Zresztą w innych miastach jest podobnie ale tam do pracy wybiera się dobrych wykonawcą a u nas .....

"Wiem że dla wielu,którzy mieli tutaj swoje sklepy taki remont to utrudnienie ale teraz ludzie zaczną wracać w te rejony bo teraz będzie tu naprawdę fajnie."
Podobnie miało być z ul. Warszawska, na której handel umiera. Jeżeli dla ciebie "utrudnienia" to zamknięcie sklepu co nie raz oznacza utratę pracy, dochodów a często podpadnięcie w spore długi.
Może słońce za mocno grzeje, koniecznie załóż czapeczkę :)

(2014/05/23 10:25)
robroy
Są to ulice miejskie i o ich wyłączeniu z ruchu decyduje tylko miasto i nikt z zewnątrz.

(2014/05/23 10:51)
do -ciacho1-tak zrozumiałem rzecznika,bajdurzy ? cytuję:: By to drugie stało się możliwe, potrzebna jest zgoda Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na czasową zmianę organizacji ruchu, czyli na zamknięcie tego skrzyżowania.

(2014/05/23 11:08)
U nas wszystko trwa dłużej bo szczęśliwi czasu nie liczą, np.Policja do stłuczki koło poczty z komisariatu na Warszawskiej dotarła po 26 minutach. Podobno mają za mało środków, Radiowozów itp. wierzę bo niemam innego wyjścia.

(2014/05/23 11:14)