Riposta - Following orders - National Geografic

/ 127 odpowiedzi / 6 zdjęć
Kacpersky, Koral tak piszecie że ja się już całkowicie pogubiłam, rozmywacie wątek, widzę że już zahacza o Amber Gold.
 A wogóle to ciekawe są tezy i analizy badań prof. Biniendy w których udowadnia że samolot nie roztrzaskał się o brzozę, aczkolwiek z ostatnich informacji podanych przez Nasz Dziennik  dotyczących jego badań awarii uległy silniki,  poczynając od silnika nr 3 co wywołało kolejne tragiczne w skutkach następne zdarzenia, awaria silnika nr 2, następnie silnika nr 1 i uderzenie w brzozę, a  w końcu obrócenie o 180 stopni i eksplozję.

(2013/02/26 12:28)
Osobiście zastanawia mnie fakty czy mogło być błędem pilota , najpierw zniżenie się do zbyt niskiego pułapu a następnie próba poderwania go przy  podaniu mu pełnej mocy  teoretycznie wywołującej gigantyczne przeciążenie co też  mogło  mieć wpływ na kolejne zdarzenia, np. chwilowa zbyt duża prędkość powodująca zgaśnięcie, a nawet zatarcie  trzeciego silnika, oczywiste przy tego typu silnikach  NK 8-2,

Kacpersky wiesz coś więcej na temat tych motorów turbo odrzutowych?

(2013/02/26 12:39)

wiem ile powinny wytrzymac, wiem na jakie warunki sa testowane, co gdzie sie spreza i dlaczego samolot leci... co to sa kN i ciag.... tak znam sie :)

silnik jest opracowany tak zeby mogl pracowac z pelna moca przez znacznie dluzszy czas niz ten ktory byl potrzebny przy poderwaniu samolotu... to nie sa samoloty bojowe w ktorych mozna uzyc 110% lub 120% ciagu przez krotki okres zeby nie doprowadzic do ich zniszczenia.

(2013/02/26 14:22)
Także to mniej więcej obala moją tezę uszkodzenia silnika na wskutek przeciążenia go, tak więc zadziałały jakieś inne czynniki które to spowodowały.Pozostaje pytanie,jakie?

(2013/02/26 15:26)
Obejrzałem i tytuł powinien być.

"Antoni Macierewicz o tym jak opowiedzieli emerytowanej prawniczce o katastrofie smoleńskiej."

Ani jednej wypowiedzi tej Pani. Ciekawe co ta Pani by sama powiedziała jakby się bardziej wgłębiła w sprawę nie tylko z punktu widzenia Pana Antoniego M.
I z jaką pasją opowiadał że to księżna powiązana z dworem szwedzkim i że w związku z tym ma powiązania z Polską.
Potop szwedzki? :)

Oczywiście nie umniejszam Pani wykształcenia ponieważ wg wikipedii trochę tytułów naukowych ma. Niestety 3 pierwsze strony google piszą tylko o jej powiązaniu ze smoleńskiem a nie z pracą naukową.

(2013/02/27 00:27)
 Faktycznie nie przeceniajmy tego ale sam fakt interesowania się tym.

(2013/02/27 08:42)

Księżna Ingrid Detter de Frankopan -o katastrofie smoleńskiej

Franciszek Longchamps de Bérier  - o bruździe , która stygmatyzuje dzieci poczęte metodą in vitro!

Cóż nie zawsze posiadanie tytułu naukowego i książęcego świadczy o posiadaniu rozumku !!!!!!

(2013/02/27 11:18)
 Mógłbyś wytłumaczyć to jaśniej do czego pijesz?

(2013/02/27 13:17)
nie k...a wyladowali prawidlowo...

(2013/02/27 13:29)
Spróbuję jaśniej -  skojarzenie nie jest przypadkowe :-)
Otóż  francuski przedrostek "de"  świadczy o szlacheckim pochodzeniu , obie te osoby posiadają również tytuły naukowe , co nie uchroniło ich przed firmowaniem swoimi nazwiskami , delikatnie mówiąc nieprawdopodobnych teorii.

(2013/02/27 13:53)
Zarówno ksiądz jak i księżna swoimi wypowiedziami wykluczyli się z grona osób inteligentnych, a obiema nogami wkroczyli w świat szaleńców, wariatów i towarzystwa Antka Macierewicza, dla którego zaspokojenie głodu było ważniejsze niż natychmiastowa podróż do smoleńska by pomóc ofiarom wypadku.

(2013/02/27 14:22)
 No tak to teraz czerwone pająki które pokupowały sobie wykształcenie i tytuły będą określały , kto jest inteligentny  lub k kogo teorie są wiarygodne!

(2013/02/27 15:42)
Koral a wiesz czemu kiedyś tylko ludzie z tytułem szlacheckim mieli wykształcenie? Bo było ich stać aby sobie je kupić.  ;)
Więc to raczej oni mają głęboko zakorzenioną tradycję kupowania wykształcenia a nie my "czerwone pająki" w różowych okularach.

(2013/02/27 16:10)
 Grzech mniej więcej ale niedokładnie , raczej chodzi o to iż nie wszystkich było stać na wykształcenie, widzisz ale oni nie kupowali sobie samych papierów tylko  opłacali kształcenie swoich dzieci a dzisiaj nie tylko co mówię papiery czy dyplom za kasę lecz także w niektórych przypadkach za przynależność partyjną.
   Wszak jest udowodnione naukowo że inteligencja jest cechą genetyczną czyli wrodzoną, także kształcenie gamoni   było by bezsensem nawet  gdyby płacić miliony. I co z tego jeżeli jakiś jełop kupi sobie papiery jeśli jest gamoniem  bez wiedzy to i tak   na niewiele one mu się przydadzą bo nic nie zrobi pożytecznego, tylko coś spieprzy najwyżej będąc na jakimś stanowisku.

(2013/02/27 16:53)
 Wszak jest udowodnione naukowo że inteligencja jest cechą genetyczną czyli wrodzoną, także kształcenie gamoni   było by bezsensem nawet  gdyby płacić miliony. I co z tego jeżeli jakiś jełop kupi sobie papiery jeśli jest gamoniem  bez wiedzy to i tak   na niewiele one mu się przydadzą bo nic nie zrobi pożytecznego, tylko coś spieprzy najwyżej będąc na jakimś stanowisku.

Czyli uważasz że nie powinno się dawać szansy ludziom z nizin społecznych ponieważ genetycznie są podgatunkiem który nie zasługuje na szanse bo to tylko strata czasu?

(2013/02/27 18:24)
  Sorry moja poprzednia wypowiedź wydawać się może trochę nieprecyzyjna.

Dlaczego nie? próbować zawsze można, nie mniej chyba nie bez kozery po pierwszym roku akademickim występuje największy odsiew czyli coś takiego jak selekcja naturalna.Jestem natomiast przeciwnikiem czegoś takiego jak było za komuny że: zapisał się po maturze do PZPR i każdy kretyn kończył tzw. studia Polityczne.

Albo weźmy coś takiego Gen.W.Jaruzelski ukończył Wyższą Szkołę Oficerską której sam był jej  głównym zwierzchnikiem, czy jest Generałem uczciwie i czy powinien  posiadać taki stopień wojskowy ?, tylko w PRLu to było możliwe

(2013/02/27 21:14)
33 lata temu 13 marca 1980 roku rozbił się podczas podchodzenia do lądownia ( Okęcie ) IŁ 62 Mikołaj Kopernik . Przyczyną katastrofy była awaria turbiny jednego z silników, która spowodowała przerwanie sterowania samolotem sterów w ogonie.Pilot miał możliwość sterowania lotkami poprzez  trymer. W wyniku niedostatecznej siły ciągu i braku możliwości sterowania, samolot spadł i uderzył w zamarzniętą fosę. Wcześniej ściął skrzydłem drzewo. Rozpadł się na wiele części. Zginęło 77 paseżerów i 10 członków załogi. Zginęła Anna Jantar i reprezentacja bokserska USA.

(2013/03/14 09:24)
jak to grabiec? to musial byc w takim razie jednodrzewny las :) czy to przed wlotem do lasu scial to drzewo? czy byla to brzoza? :)

(2013/03/15 14:12)
O co wam chodzi. Przecież specjalnie wspmniałem o tej katastrofie. W trakcie lądowania rozwalił się jeden silnik, który uszkodził sterowanie i drugi silnik. Pracował tylko jeden. i z tym jednym pracującym silnikiem walnął w fosę  rozbijając się na wiele części. Wcześniej ściął drzewo, które sobie tam rosło. Kac... nie myl katastrofy  z Kabat. Szokującym jest to, że dopiero teraz odtajniono, że winni katastrofy są nasi ludzie, którzy nie przestrzegali resusrów silników.

(2013/03/15 15:23)