Riposta - Following orders - National Geografic

/ 127 odpowiedzi / 6 zdjęć
 Przyznaję, że po opublikowaniu danych przez prokuraturę zeznań potwierdzających niekompetencje tzw ekspertów Maciarewicza zastanawiałam się jak wyznawcy religii smoleńskiej będą się zachowywać. Olaf zastosował metodę wycofywania się rakiem cyt:" Już dawno zapomniałem i olałem tę sprawę"  Nieliczni będą mieli odwagę przyznać się do naiwności i bezwolnego poddawania się manipulacji.

(2013/09/18 08:56)
Bredzisz człowieku,   a może pijany jesteś? Niekompetencje a czy  ci twoi zaprzedańcy są kompetentni? Ty w ogóle nie potrafisz samodzielnie myśleć.

Gdyby Spartanie odżyli

(2013/09/18 09:18)

(2013/09/18 09:25)

(2013/09/18 09:26)

x
Macie na stronie prokuratury info z przesłuchania:Link

(2013/09/18 09:32)
Jacku uważasz ze strona Polska zrobiła wszystko co mogła i zrobiła to najlepiej jak potrafiła by wyjaśnić przyczyny tej katastrofy?

(2013/09/18 09:38)
Kacpersky ja już dawno zapomniałem i olałem ten temat a ty się bardziej pasjonujesz tym od Antosia, możesz dołączyć do jego komisji, grupy ekspertów, dla mnie sprawa nie jest wyjaśniona i nie mają tu nic do rzeczy moje poglądy polityczne.
 Z ostatnich wzmianek wynika iż Rosja zamierza przedłużyć swoje śledztwo, oznacza to  że robi to po to aby nie zwrócić wraku do badania, to ty nie myślisz  wynika jasno z tego że Rosja rozgrywa kolejne wybory w Polsce.

Uwielbiam te wypowiedzi Olafa gdzie w jednym poście sam sobie zaprzecza :)
Z jednej strony "już dawno zapomniałem i olałem".
Z drugiej strony jednak ciągle śledzi teorie spiskowe "Rosja rozgrywa kolejne wybory w Polsce".

Nie ma co ukrywać. W końcu wyszło szydło z worka. "eks-eksperci" Macierewicza się skompromitowali przedstawiając swoje dowody w postaci: "eksperyment myślowy", "w dzieciństwie sklejałem modele", "latałem samolotami pasażerskimi i obserwowałem skrzydła".

Ja też chce do komisji.
- sklejałem modele.
- latałem na symulatorach lotu na komputerze.
- w samolotach często siedzę przy oknie i oglądam skrzydło
- składałem samoloty z papieru więc aerodynamikę mam w małym palcu
- czytałem kilka kryminałów szpiegowskich
- widziałem kilka odcinków klanu

(2013/09/18 09:57)
Jeżeli nie było zamachu dlaczego ukrywano dowody jak twierdzi jeden z członków Komisji Millera, dlaczego nie dopuszczono Komisji Macierewicza do materiałów, dlaczego nie dopuszczono do zbadania wraku Tupolewa, dlaczego Premier nie odpowiada na pytania zadawanymi przez rodziny ofiar i ucieka przed nimi,dlaczego po katastrofie wszyscy członkowie PO otrzymali smsa z instrukcją co mają mówić  na ten temat  tych pytań mogło by być jeszcze więcej?

Grzech gdybyś myślał sam doszedł byś do pewnych wniosków np.

Według ustaleń prokuratury wojskowej zajmującej się wyjaśnianiem okoliczności katastrofy w Smoleńsku brzoza, uderzenie w którą miało doprowadzić do oderwania się skrzydła prezydenckiego Tu-154M została złamana na wysokości 9 metrów. Tymczasem w raporcie komisji Jerzego Millera i rosyjskiego MAK była mowa o pięciu metrach - pisze niezalezna.pl.

Chyba wyraźnie coś tu nie pasuje i ktoś tu perfidnie kłamie.

Nowe fakty w sprawie

Wielu z was widziało pewnie a Jacek najwięcej samochodów po wypadkach to zadam takie pytanie czy wrak jest porozciągany, blachy powyrywane z mocowań czy całość jest pozgniatana?

Po co tektura w poszyciu samolotu?

Dodam jeszcze że ośmieszani przez was  eksperci to wybitni naukowcy z tytułami i sporym dorobkiem naukowym.

Wy ufacie komisji przestępczej a ja wolę  ufać ekspertom

(2013/09/18 10:02)
Kacpersky ja już dawno zapomniałem i olałem ten temat a ty się bardziej pasjonujesz tym od Antosia, możesz dołączyć do jego komisji, grupy ekspertów, dla mnie sprawa nie jest wyjaśniona i nie mają tu nic do rzeczy moje poglądy polityczne.
 Z ostatnich wzmianek wynika iż Rosja zamierza przedłużyć swoje śledztwo, oznacza to  że robi to po to aby nie zwrócić wraku do badania, to ty nie myślisz  wynika jasno z tego że Rosja rozgrywa kolejne wybory w Polsce.

jaki nagly zwrot olafie.. teraz zapomniales?? mam cytowac posty jak broniles swoich teorii spisowych zajadle .. tak samo jak pan pan prezes to jest najgorszy typ czlowieka.. jak wiatr zawieje tak gadasz.. pozniej wypierasz sie wszystkiego.. dlatego moze ten twoj biznes tak slabo idzie.

(2013/09/18 10:48)
 Ty mi lepiej odpowiedz na pytania które zadałem, wszak twierdziłeś wcześniej iż interesujesz się lotnictwem i skutkami katastrof lotniczych i pogłębiasz wiedzę na ten temat, a teraz widzę że odwracasz kota ogonem od tematu i z powodu braku argumentów chcesz ośmieszyć cała sprawę i rozmydlić temat. Swoją drogą odżegnuję się od niektórych teorii Macierewicza np. o 3 osobach które rzekomo miały przeżyć itd.

Mój interes świetnie idzie nie musisz martwić się o niego. Dobra koniec tego pitolenia trzeba pobiznesić trochę

(2013/09/18 11:10)
Olaf to że ktoś jest chirurgiem neurologiem to wcale nie znaczy że zna się na spawaniu i wytrzymałości materiałów.

Dziedziny w których Ci ludzie mają doktoraty nie mają nic wspólnego z tematyką której się podejmują w komisji Macierewicza.

Skąd tektura w poszyciu? Nie mam pojęcia. Może termoizolacja. Nie znam się. Nie tak jak Ty.
Wiele rodzin smoleńskich ma już dosyć tych hochsztaplerów.
Większość społeczeństwa także.
Mam też dosyć Tuska bo już dawno powinien rozgonić tą bandę, ale on chce mieć straszak w postaci PIS i smoleńskich oszołomów.

I widać że wcale nie zapomniałeś. Ciągle tym żyjesz. Ty kochasz tą papkę którą karmią Cię niezależne, jedynie słuszne, niezawisłe media prawicowe.

(2013/09/18 11:59)

jacek na prawde dobre fotki! szczerze sie usmialem :D szczegolnie ta z ekspertami idealnie odzwierciedla sytuacje haha

(2013/09/18 13:39)
 Co do mediów to podoba mi się podejście J.K.M. który uważa że trzeba zlikwidować TVP bo w demokratycznym państwie powinny być media niezależne takie które się same utrzymują a nie z dotacji państwa tylko po to aby paru kolesiów miało intratne posadki. Weź zobacz ile jest dobrych programów, czy filmów na TVP  a ile razy przełączasz na Polsat,TVN,Turbo, Discovery, Kultura,Polonia i inne. TV TRWAM należy jednak do tej drugiej grupy i nie jest dotowana z pieniędzy publicznych a ogląda ten kto chce.

Generalnie przestałem się tym interesować , od czasu do czasu docierają do mnie różne informacje na ten temat. Twoim zdaniem to są laicy bez odpowiedniego wykształcenia, czy raczej ci  mianowani z ramienia PO?

polemizował bym

Wiesław Kazimierz Binienda (ur. 20 sierpnia 1956 w Kole[1]) – doktor inżynierii mechanicznej, profesor[5], wykładowca i dziekan[a] Wydziału Inżynierii Cywilnej[b] (Department of Civil Engineering) w Kolegium Inżynierii (College of Engineering) University of Akron w Akron w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych (od 2003 roku).

Jest także redaktorem naczelnym kwartalnika naukowego „Journal of Aerospace Engineering” wydawanego przez American Society of Civil Engineers (ASCE)[6], współdyrektorem Gas and Turbine Research and Testing Laboratory w University of Akron (od 2003 roku). Jest autorem licznych publikacji naukowych[7] (w roku 2012: 79 publikacji, indeks h wynoszący 8[8]), specjalizuje się w inżynierii materiałowej, metodach obliczeniowych w fizyce ciała stałego i ich zastosowaniach w lotnictwie i astronautyce[9] (mechanika pękania materiałów złożonych, analiza elementów skończonych, analiza dynamiczna problemów udarowych, analiza zmęczeniowa, analiza związana z płynięciem materiałów[5]).

Jest laureatem wielu nagród, w tym przyznawanych przez NASA (m.in. NASA „Turning Goals Into Reality Award” w 2004 roku za udział w badaniach dotyczących poprawy bezpieczeństwa w konstrukcjach silników odrzutowych[10], w tym silnika GEnx[11]) i przez ASCE (m.in. „Outstanding Technical Contribution Award” w 2011 roku za wybitny wkład w badania inżynieryjne związane z astronautyką[12]). W 2008 roku American Polish Engineering Association (APEA) uznało go za jednego z najbardziej zasłużonych naukowców amerykańskich polskiego pochodzenia[13].

Jacek Rońda – współczesny polski naukowiec, profesor nauk technicznych, wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie i Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie. Specjalizuje się w informatyce stosowanej, matematyce przemysłowej, matematyce stosowanej, mechanice stosowanej i metodach programowania.

Spis treści

Biografia

Absolwent Instytutu Budowy Sprzętu Mechanicznego Politechniki Warszawskiej[1]. Od 1973 roku zajmuje się metodami numerycznymi, w tym zwłaszcza metodą elementów skończonych (MES), i jest twórcą oprogramowania do opracowywania symulacji komputerowych[1]. W 1979 roku otrzymał stopień naukowy doktora za rozprawę Rozwiązania dynamicznych zagadnień początkowo-brzegowych w teorii lepkoplastyczności, a w 1990 roku stopień naukowy doktora habilitowanego za pracę Niestacjonarne zagadnienia kontaktowe. W 2004 roku uzyskał tytuł profesora nauk technicznych. Profesor nadzwyczajny w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w Katedrze Informatyki Stosowanej i Modelowania, członek Rady Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH.

W drugiej połowie lat 80. XX wieku był wykładowcą Uniwersytetu Technicznego Hamburg-Harburg w Niemczech, gdzie stworzył program komputerowy TF 3D do modelowania spawania pod wodą[1]. W pierwszej połowie lat 90. XX wieku pracował naukowo w Republice Południowej Afryki, m.in. współpracując z francuskim koncernem Framatome (obecnie Areva) jako współautor oprogramowania służącego do symulacji procesów spawania korpusów silników turbinowych i rurociągów w elektrowniach atomowych[1]. Po powrocie do Polski kierował zespołem naukowców Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy zaprojektowali nowatorskie implanty kości twarzy i czaszki, w których zastosowano powłokę diamentową pokrytą dodatkowo irydem i platyną lub srebrem[2]. W 2012 roku został wiceprzewodniczącym prezydium komitetu naukowego konferencji poświęconej badaniom katastrofy polskiego Tu-154 w Smoleńsku metodami nauk ścisłych[3].

Jan Bogdan Obrębski (ur. 1943[1]) – współczesny polski naukowiec, profesor nauk technicznych, specjalista w zakresie mechaniki i budownictwa (mechanika budowli, mechanika lekkich konstrukcji przestrzennych, mechanika prętów cienkościennych, metody komputerowe, wytrzymałość materiałów). Syn Czesława Obrębskiego, brat Barbary Obrębskiej-Starkel.

Absolwent Politechniki Warszawskiej (1966). Po uzyskaniu stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego (rozprawa habilitacyjna Analiza i synteza numeryczna wielkich układów konstrukcyjnych, 1979) otrzymał w 1996 roku tytuł profesora nauk technicznych. Obecnie profesor zwyczajny na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Wytrzymałości Materiałów, Teorii Sprężystości i Plastyczności[2].

Wiesz co, wstydziłbym się będąc menegerem poważnej firmy lizać dupę kolesiom partyjnym i powtarzać takie głupoty które  ci wpajają na zebraniach partyjnych, tak jakbyś nie był w stanie sam zarobić na chleb. Powtarzasz tylko te głupoty co platformiane zje...y ogłosiły w mediach sądząc że większość ludzi to idioci którzy nie zadadzą sobie trudu aby sprawdzić kim są eksperci w komisji Milera czy Macierewicza.

Poza tym ja w odróżnieniu do ciebie czytam artykuły a nie same nagłówki i tak samo odbieram informacje analizując je a nie na podstawie sloganów.

Szczerze mówiąc to ja mam ich obydwu dosyć , a wygląda to tak że jeden jest pożywka dla drugiegi i jeden politycznie bez drugiego nie istnieje. Cytujac słowa św.P A.Leppera " Oni wszyscy już byli,Oni oszukali,Oni musza odejść

(2013/09/18 15:19)
wsadz sobie tego biniede wiesz gdzie. nadaje sie na uczelni wykladac i makiety budowac a nie mianowac sie - az sie boje uzyc tego slowa - ekspertem od wypadkow lotniczych... z reszta... sam slyszales tak na prawde to on tylko makietke zbudowal na podstawieswoich notatek.... makietka pewnie byla z czarcia zapadka hahahah

(2013/09/18 21:41)
- A badał pan katastrofy lotnicze?
- Nie ale badałem katastrofy budowlane w afryce.

:D

(2013/09/18 22:27)
Ci Amerykanie to muszą być idioci żeby takich naukowców nieprofesjonalnych zatrudniać na uniwersytetach! I to jeszcze z faszystowskiej Polski...

A komisja Millera w d, j mać

- Materiałów wybuchowych w postaci trotylu nie znaleziono
_ A czy  przeprowadzał pan elementy wraku na obecność innych materiałów lub substancji wybuchowych?
- Nie nie badałem i nie zleciłem takich badań.

Wszyscy Oni są Ch...a warci , tylko kase biorą a ci od Macierewicza nie przynajmniej.
 A jakie kompetencje ma Miller żeby badać i być przewodniczącym Komisji?.Żadne!!!

Jerzy Miller (ur. 7 czerwca 1952 w Krakowie) – polski urzędnik państwowy i samorządowy, były wiceminister finansów i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, były zastępca prezydenta m.st. Warszawy, od 2007 do 2009 i od 2011 wojewoda małopolski, od 2009 do 2011 minister spraw wewnętrznych i administracji w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

Ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ze specjalizacją automatyka cyfrowa[1]. Po studiach pracował w Instytucie Obróbki Skrawaniem, zajmując się problemami niezawodności procesów technologicznych[2

Jajce se robicie?

(2013/09/18 23:07)
Typowy przykład działacza PO

(2013/09/18 23:24)
- A pan co powie na temat eksplozji?
- Yyyy. tam były dwie gaśnice i tam można było schować. A i mogły być spawane pod wodą

:D

(2013/09/18 23:24)

grzech, zenada co? :) jak mozna bylo powolywac sie na takich pseudo ekspertow? olaf to ja jako fascynat lotnictwa - jak juz mi tam gdzies probowales dogrysc - okazalo sie ze wiedzialem wiecej niz "ci" twoi eksperci :D

olafku przykro troche teraz jak cie tak kojarza z twoim binieda i reszta ekspertow ktorych zdania tak zajadle broniles?

(2013/09/19 08:57)

(2013/09/19 09:24)
 Bezsensu spierać się którzy ekspercxi są lepsi i bardziej wiarygodni wszak ci wasi maja odpowiednio poprawne politycznie korzenie wyrastające z komsomołu, a ja i tak zdania nie zmienię i dla mnie przyczyny KATASTROFY SĄ NADAL NIE WYJAŚNIONE.Powiem tylko że nie ukrywa nic ten co niema nic do ukrycia.
 Zachowanie naszych władz po katastrofie wydaje się być co najmniej dziwne jeśli nie podejrzane.

(2013/09/19 10:28)

(2013/09/19 13:25)

"Na tym polega wiekopomna chwała majora Protasiuka i jego kolegów, że zrobili coś, co wydawało się stronie rosyjskiej nie do zrobienia. Chociaż byli naprowadzani na śmierć, to oni stamtąd uciekli - powiedział na konferencji prasowej Antoni Macierewicz. Wyjaśniał, że piloci prezydenckiego Tupolewa "podnieśli samolot, chociaż miał uderzyć w zbocze i wtedy nastąpiła eksplozja"

nasi bohaterscy lotnicy ktorych korzenie wywodza sie z dywizionu 303 poswiecili wlasne zycie zeby uratowac naszego prezydenta ale.... sie nie udalo :)

goscia trzeba zamknac w psychiatryku... ewidentnie

(2013/09/19 15:01)
Bomba była zaprogramowana aby wybuchnąć tylko wtedy gdy pilotom uda się podnieść maszynę.
Albo kontrolerzy w wieży czekali z nadajnikiem.

Ten koleś powinien pisać bajki :D

(2013/09/19 15:48)
A skąd wiecie że to była bomba?  Można jedynie przypuszczać gdyż zarówno Amerykanie jak i Rosjanie ciągle pracują nad nowymi technologiami militarnymi ze jeżeli by uznać że mógł taki zamach zaistnieć to mogły by takie nowe technologie być wykorzystane do stracenia samolotu, możliwości jest wiele, nie będę jednak gdybał.

(2013/09/19 17:43)