Rodzicu czytaj ulotki szczepionek . POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE: DECYDUJ ŚWIADOMIE!

/ 56 odpowiedzi / 4 zdjęć
Na wstępie zaznaczę, że nie jestesm przeciwnikiem szczepień. Uważam, że ulotki czy to szczepionek czy innych medykamentów należy czytać i konsultować z lekarzem jeśli mamy jakieś obawy. Szczepionka jak każdy innych produkt farmaceutyczny może różnie oddziaływać na ludzki organizm. Jako rodzic mam pewne wątpliwości czy każda szczepionka w tym tzw skojarzone są wypełni bezpieczne i przyswajalne przez każdy młody organizm. Mając dziecko u którego w wieku 3 roku stwierdzono zaburzenia ze spektrum autyzmu, a wcześniej rozwijało się prawidłowo, to moja bezwarunkowa wiara w brak skutków ubocznych szczepień została mocno nadszarpnięta. I szczerze to żaden specjalista na dziś nie jest w stanie z punktu widzenia medycznego wskazać przyczyn tego, że dziecko akurat w tym okresie rozwoju na który to przypada jedna z serii szczepień z dziecka radosnego, kontaktowego przechodzi w stan braku kontaktu z otoczeniem. Dziś jako 5-latek stara się dogonić swoich rówieśników. Nie jest łatwo ale ciężka praca w domu i pedagogów przynosi efekty. Tak już kończąc swój wywód, to jednak zachęcam rodziców do tego aby zaszczepić swoje pociechy ale jeśli są jakieś wątpliwości to pytać lekarzy i żądać badań lub konsultacji np z neurologiem.

(2018/03/22 22:41)
Na bym ten tytuł zmienił: "Rodzicu, zacznij edukować się sam, zanim zaczniesz edukować swoje dziecko"
.. i nie koniecznie z YT ! :-)

(2018/10/31 10:14)
https://www.newsweek.pl/wiedza/dusza-rozrywaja-przepone-zabijaja-tych-chorob-trzeba-sie-bac/ze188mp

(2018/11/02 21:30)
szczerze mówiąc nie miałam pojęcia że krztusiec tak przebiega

(2018/11/02 21:31)
Autyzm to nie choroba. czy kazde zaburzenie bedziemy zwalac na szczepionki i czemu nie na piatek trzynastego, kota co przebiegł drogę, wydłuzony poród i tysiace innych powodów. Mam nadzieje ze sytuacja w Pruszkowie wielu nauczy myśleć zarówno nad sensem szczepienia jak i nad wyborem szczepionek. Wszedzie trzeba zachowac rozsadek i zdac sie na specjalistów a nie teraz kazdy Polak po internecie jest lekarzem, politykiem, trenerem piłkarskim, policjantem, strazakiem, kierowca,

(2018/11/02 22:39)

Sochaczew wiadomości - TOP5