Rolki rekreacyjne ♣♠♦♥ Jakie? Gdzie? I czy w ogóle?

/ 4 odpowiedzi
Witam,

ostatnio zainspirowała mi jazda na rolkach, i przymierzam się do kupna takich o to rolek rekreacyjnych. Trochę na ten temat poczytałem w internecie ale chciałbym zapytać kogoś kto jeździ i co może polecić i gdzie kupić.

Rozmiar stopy mam 29cm z tego co czytałem to lepiej brać rolki o stałej numeracji niż regulowane i lepiej brać z zapasem pól rozmiaru czyli tak gdzieś 0,5 cm. W sochaczewie raczej trudno będzie gdzieś kupić a zakupom przez internet dziękuje bo to nie są buty a rzeczy którą lepiej warto przymierzyć bo każda ma inne szycie i montaż i każda stopa inaczej się układa.

Może ktoś coś polecić gdzie kupić??

(2015/09/03 08:23)
Dobrze że na wstępie odrzuciłeś rolki regulowane bo to jest jedynie dobre dla dzieci którym szybko rośnie noga i rodzice chcą kupić rolki które posłużą ze dwa lata. Jeżeli chcesz dobre rolki do okazyjnego jeżdżenia to nie musisz inwestować 600-800pln w K2, Rocesy czy Rollerblady, możesz kupić coś zdecydowanie tańszego, łożyska czy będą to abec1 czy abec9 też jest bez znaczenia, warto jednak zwrócić uwagę na tzw. skarpetę, czyli to co jest w środku szkieletu rolki oraz kółka. W przypadku skarpety ważne jest to żeby była wygodna dla Ciebie, więc musisz przymierzyć kilka modeli i dobrać najodpowiedniejszy, z kółkami musisz się określić jak i gdzie będziesz jeździł, na kółkach przeważnie oprócz rozmiaru jest też podana twardość mieszanki kauczukowej z której są wykonane, najtwardsze są do jazdy po rampach, ale obstawiam że takie Cię nie interesują, jeżeli na miejsce docelowej jazdy (powiedzmy jakiś park) będziesz jechał samochodem i rolki wyjmował dopiero na miejscu może to być twardsza mieszanka, jeżeli zamierzach jeździć po chodnikach i kostkach brukowych, to lepsza będzie bardziej miękka, będzie lepiej tłumić drgania, oraz będzie zdecydowanie cichsza. Jeżeli chodzi o samą skorupę buta, to też po przymierzeniu musisz się przejechać po sklepie i zobaczyć czy nie będzie Cię uwierała w miejscu gdzie się kończy, czyli o okolicach łydki, żeby to sprawdzić , załóż rolki i powyginaj się trochę na boki, jak narciarz w slalomie i sprawdź czy plastik skorupy nie naciska Ci za bardzo na nogę. Wiem, że dużo tego ale mam nadzieję że pomogłem. A co do sklepu to poszukaj w decathlonie, lub gosport.

(2015/09/03 10:30)
czytałem też że co sezon powinno się kółka wymieniać za zasadzie 1L = 4P 2L=3P 3L=2P 4L=1P (tam gdzie L to lewa a P prawa dla tych mniej kumatych) bo ponoć ścierają się, z logicznego punktu widzenia to ma sens. Dla laika pewno ochraniacze na kolana obowiązkowo a co do jeżdżenia to mam w okolicy sporo osiedlowych asfaltowych dróg i warto chyba z sobą brać na wakacje rolki choćby nad morze. Więc bardziej przychylny jestem do miękkich kółek bo na rampy ani zjazdy po poręczy się nie wybieram. Ewentualnie jakieś wspólne eskapady na przejażdżkę na rolkach gdzieś po okolicy? Czemu nie, jestem jak najbardziej za ale puki co to muszę je kupić i nauczyć się jeździć☺. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? 

(2015/09/03 10:54)