rower chyba cross - ok 1500-1700 co polecacie?

/ 16 odpowiedzi

witam wszystkich fascynatow rowerowania :)

chcialbym kupic dobry jakosciowo rowerek. wzrost 186, 70% asfalt 30% polne sciezki. nie jestem jakims ogromnym fascynatem co bedzie srubki z tytanu kupowal, po prostu chce posmigac tak 20-30km dziennie i tyle. 

polecacie cos dobrego w tej cenie? ogolnie pojecie mam ale za dobrze nie znam sie w tych tematach. no i gdzie polecacie kupic? jak z serwisem?

w carfourze jest rowerek na promocji za 199 złotych. na 30 km dziennie wystarczy ja robię średnio 70-80 dziennie i mam gianta cross k2, to świetny rower. można kupić używane w dość dobrym stanie.

(2014/03/03 12:56)

odpada... 4 lata temu kupilem rower z carrefurka.. po dwoch latach sie rozpadl... 2 lata temu kupilem rower z makro rownie za piekna sumke 300 pln... kolejny sie rozpadl.. tak ze zamiast inwestowac co dwa lata po 300-400 PLN wole raz na 10 zainwestowac 1700 :)

w dwoch przypadkach siadal - nie wiem jak to sie nazywa - wal korobowy? to cos z pedalami :) tak sie wypilowywalo ze nic sie nie dalo wiecej zrobic, tarło, piszczalo robily sie luzy itd... natomiast przerzutki i cala reszta chodzila w miare ok - nie mialem zarzutow.

(2014/03/03 13:37)
Kup sobie rower UNIBIKE. Niezły stosunek jakości do ceny.
Ja się kiedyś napaliłem na rower Authora ale wszyscy mi go wybijali z głowy i proponowali właśnie coś z Unibike. Myślałem że dostają jakieś bonusy za sprzedaż i długo nie dawałem sobie wcisnąć aż w końcu uległem i kupiłem (2012 rok) za 1700 zł (po negocjacjach - na priv podam ci sklep w socho) model UNIBIKE VIPER (cross) i jak wsiadłem to pomyślałem: "dokładnie o to mi chodziło". Poczytaj sobie w necie.

(2014/03/03 16:12)

Też polecam Unibike.

Od 7 lat jeżdże na modelu Vision (trekking) i jestem z tego roweru mega zadowolony.

Używam go codziennie na dojazdy do pracy i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Tak więc bierz Unibike - będziesz naprawdę zadowolny

(2014/03/03 16:38)
Może i ja swoje 3 grosze dołożę w tej kwestii jako fascynat rowerowania ;-)

Na początku stwierdzam, że jeśli chcesz jeździć w proporcjach 70% asfalt 30% ścieżki polne to rower crossowy będzie najlepszym wyborem. Na góralu jeździ się naprawdę niewygodnie - plecy (czyli spokojnie możesz skreślić słowa "chyba" w temacie)!Dodatkowo na crossie na asfalcie nawet dłuższe dystanse rzędu robi się, przy pewnym poziomie wytrenowania, naprawdę bez większego wysiłku.

Po drugie - w tym segmencie cenowym, tj.  do 1700 zł, w zasadzie nie ma znaczenia jakiej firmy kupisz rower. Do wyboru masz m.in: Merida, Unibike, Author, Kelly's, Romet, Kross.
Wybierz tego który będzie najwygodniejszy dla ciebie, tego na którym będzie ci się najlepiej jeździło. Jeśli chcesz jeździć też po ścieżkach to dodatkowo miej na uwadze taki model który nie ma nadmiernie cienkich opon (np. na "fabrycznych" oponach Meridy spokojnie pojeździsz np. po KPN, a na Kelly's już raczej nie).

I na koniec moim zdaniem warto kupić rower na miejscu w Sochaczewie (nie masz później problemów z serwisem; można przetestować różne modele). Warto też się popytać o modele z lat ubiegłych bo często modele z nowego rocznika różnią się jedynie ceną (w 99% przypadkach wyższą;-)) - więc w tej samej cenie mógłbyś mieć lepszy model roweru.

Miłego rowerowania :-)

(2014/03/03 19:55)
Też mam Unibike Vision ale od nowości z wymienionymi:siedzeniem, pedziami i kierownicą, oryginały były trochę niepraktyczne.

(2014/03/03 21:10)
dzieki za pomoc! rozjasniliscie mi temat zebym wogole mogl sie zabrac za zakup. ide dzis sie rozejrzec co i jak.

(2014/03/04 07:49)
Ja zakupiłem coś takiego: http://allegro.pl/rower-ferrini-r4-alu-alivio-hydrauliczne-gratis-i4011574508.html
, na dojazdy do pracy, ewentualnie czasem wycieczka do lasu, kupując na allegro, dostałem też dużo gratisów(komplet oświetlenia, zabezpieczenie, ampule w razie awarii w trasie i kieszeń na ramę) czy jest wygodny powiem za tydzień bo planuję trasę z Warszawy do Sochaczewa, wtedy się wypowiem :)

(2014/03/05 11:37)
wyglada solidnie i szacun za ta warszawe... co dzien bedziesz tak smigal? ja to zamykam sie przynajmniej na razie 20-30 km dziennie :)

(2014/03/05 11:58)
Mieszkam w Warszawie więc do pracy będę dojeżdżał ok 12km w jedną stronę, na codzienne wycieczki Soch-War i War-Soch, chyba bym się nie zdecydował, ale w weekendy zamiast autem będę chciał rowerem kilka razy śmignąć :)

(2014/03/05 12:26)
Ja mam Wheelera crossowego od zeszłego roku. Zrobiłem już na nim sporo kilometrów, bo jeżdzę cały rok. Sprawdza się bardzo dobrze :) http://www.ktm-shop.pl/product-pol-3925-Rower-Wheeler-Cross-6-1-meski.html 

(2015/04/21 17:20)
... albo lepiej może Wheelera 6.2 ... tylko stówka różnicy http://www.ktm-shop.pl/product-pol-3923-Rower-Wheeler-Cross-6-2-meski.html

(2015/04/21 17:23)
Nagroda złotej łopaty za odkopanie tematu z kwietnia 2014 wędruje do marmarka

(2015/04/21 21:46)
Nie wiem co jest złego w odkopywaniu. Jak ktoś tu zajrzy, to nowe info zawsze może się przydać. Sklepy się zmieniają, a po co zakładać nowe wątki. Teraz na topie jest ten sklep rowerowy http://www.rowerzysta.pl/cross.html A te, które były parę lat temu mogły zwyczajnie zniknąć z rynku i tyle.

(2015/07/12 22:26)
Pierwszy post na forum i już odkopanie. Brawo!

(2015/07/13 00:33)