ruskie ida, ida ruskie

/ 17 odpowiedzi

siemacie... zarzucam watek pod tytulem: co zamierzacie zrobic, jakie macie plany jak ruskie zagalopuja sie dalej niz na ukraine?
 No i dzięki Bogu Nasi nie łyknęli haczyka , Ryskie zauważ  robią to podstępnie nie  zdobyli Krymu w sposób militarny , lecz chytry i przebiegły.Teraz mogą chcieć wyzwolić Ukrainę, pamiętacie chyba jak się skończyło Wyzwolenie Polski i ile lat walki , pieniędzy i działań trzeba było aby odzyskać Niepodległość! Rozmieszczenie wojsk NATO w tym rejonie i w Polsce dla zabezpieczenia, czy jest realne?

Do wojny doprowadzić chcą dzisiaj Stany Zjednoczone i UE, bo kretyni narobili długów i wiadomo jak jest wojna to długów się nie spłaca. Najlepiej na tym polu wypada Donald Tusk, jego dyplomatyczne działania póki co oddalają to  straszne widmo. Nie mniej  jednak jest pewien minus gdyż  w równym stopniu Donalsd odpowiada za słaby stan Polskiej Armii, ostatnio taki mały zryw, zakup uzbrojenia ale mimo to  jest to tylko kropla w morzu potrzeb. Z drugiej strony  taki czas trochę niepewny może się przełożyć na słabsza koniunkturę gospodarczą, mniej długofalowych inwestycji.

(2014/03/27 10:45)
Nie uważam wojny, ani takiego przejmowania terytorium jak robi to Rosja za nic dobrego ale może dzięki temu wielu otworzą się oczy, i UE wraz z kilkoma sceptykami w Polsce zacznie baczniej przyglądać się sytuacji wydobycia łupków i przynajmniej częściowego uniezależnienia się od Rosyjskiego gazu.

(2014/03/27 11:21)

bartosz nikt sie niczego nie nauczy. polacy to tępy narod dajacy zawsze sie wyru*** w d**

na wojnach zyskuja tylko najbogatsi i najsilniejsi a reszta dostaje rowno po dupie.. w latach 40 my odbudowywalismy warszawe a mądra francja i anglia ROZbudowywala przemysl i gospodarke..

ale wracajac do tematu.. ja nie mam zamiaru ginac za tych zlodziei, klamcow i kanciarzy. ten kraj nie jest wart mojego zycia.. zabieram tobolek i spieprzam stad gdzie sie da aby do kraju ktorym rzadza rozsadni ludzie :)

(2014/03/27 11:55)
U mnie jest konflikt interesów, z jednej strony też nie chciałbym ginąć  za ta bandę kretynów którzy do tego doprowadzili, ale z drugiej strony patriotyzm nie pozwoliłby mi zostawić kraju, ramię w ramię z największymi patriotami (kibolami :P ) a przynajmniej tymi którzy w razie zagrożenia dalej byliby patriotami stawiłbym czoło wrogom.

(2014/03/27 12:23)

no wlasnie oni na tym zeruja..na tym patriotyzmie. zobacz co jest w stanach.. tam 100 mln ludzi da sie zabic w imie trzepotu gwiezdzistego sztandaru :)

a zobaczysz co bronek, donald i reszta tego motlochu zrobi.. nie mowiac juz o najbogatszych... zobaczysz jacy z nich patrioci.... ci co gadaja o ojczyznie to pierwsi stad spier** i to mnie boli najbardziej i nie przekonuje zeby nadstawiac piersi za ten motloch. wiadomo sa przyjaciele rodzina... moze dla nich.. ok moge bronic swojego domu i swoich przyjaciol ale nie dam sie zabrac w kamasze zeby wykonwyac rozkazy tych debili gdzies na suwalszczyznie.

(2014/03/27 13:47)

KAT
a co powiecie na slowa ukrainiskiej Juli ( ta bialowlosa z warkoczem na czole )
ze ruskow mieszkajacych na ukrainie bamba by wysadzila.
wedlug mnie sama prowokuje .

(2014/03/27 21:20)
ą Bartosz mówisz gaz łupkowy, nasi jak zwykle obudzili się rychło w czas. Bo przecież o to idzie Krym Kurort, o złoża  na Ukrainie, można by  też wysnuć hipotezę iż gdy stana do przetargu  o koncesje Giganty z USA to Rosyjski Gazprom dostanie ewentualnie jakiś procent tylko  taki na jaki im Amerykanie pozwolą, więc może to być początek wyciągania kacapskich parszywych łap po nasze surowce , gaz, węgiel itd. a naród jako tania lub niewolnicza siła robocza, kto nie zdąży spier.. Rząd ma na pewno przygotowany plan ewakuacji  Dremrailerem przez Rumunię, wtedy pewnie wystartuje w końcu. Powiem ci tak Kacpersku i innym też, to jest dylemat. można by sprzedać wszystko i wyjechać  no żeby był jakiś start na początek, lecz jeśli nic się złego nie wydarzy  to wydaje sie trochę bez sensu, aczkolwiek przynajmniej zapewniłbym wtedy d moim dzieciom bezpieczeństwo i możliwości których tutaj  mogą nie mieć jeśli Sowiety weńdą. Z drugiej strony jeśli się tu zostanie, to  ewentualnie można próbować spylać w ostatniej chwili a wtedy nie będzie szans na spieniężanie czegokolwiek i ewentualny start gdzieś w świecie będzie startem od zera.  Jeśli się zostanie tutaj będzie zależało od tego co sie ewentualnie wydarzy lub nic sie nie wydarzy i bedzie tak jak jest.

Kacpersky ale weź tak się wczytaj co Nostradamus pisze, czy to nie o Tusku jest?:

Obecnie:
Kraj nad Wisłą podzielony na pół
Bliżniacy lubią władzę i rewolty
Krasomówczy Kaszub o języku węża
Ochroni kraj mimo wielu wrogów"

Przyszłość bliska:

Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

To co Wielkiemu Słowianinowi się nie udało
To jego mierny mały brat dokończy
Nie siłą a słowem przekonywania
Małe Kraje Wschodu zrobją z nim konfederację

Po nowym odrodzeniu nowy kościół powstanie
Przyjmie imię Paulistów po Wielkim Rodaku
Cud Maryi pomimo straty obrazu
Będzie czuwał nad jego wielkością

Francja i Polska zdobywcy Nieba
Wraz z Nowym Neptunem,Smokiem i Brazą
Będą dawali wszystkim wybawienie
I miłość do gwiazd która wszem zapanuje.

"Cztery Wielkie Wojny Światowe oczekują świat
I i II należeć będą do krwiożerczej Germanii
-które zakończą się jej klęską-Następnie rozbudzone ludy Azji :
Smoka i Półksiężyca powstaną przeciw Słowianinowi i Europie
IV krótką choć okrutną wojnę wywoła zawistny Szkot
Powrót do góry

(2014/03/27 21:41)
kacperskyy...ja mam bardzo podobne podejście. Moim zdaniem bohaterowie to leżą w zbiorowych mogiłach gdzieś w laskach, albo na polach. Ja nie zamierzam tak skończyć...

(2014/03/27 21:57)

KAT
 - pujdę na wojne postrelam troche i wroce.!
 - a jak do ciebie beda strzelac ?
 - a do mnie , za co ?

panowie - ostatni gasi swiatlo !!!

(2014/03/27 22:15)
Ostatnio nawet jakiś kretyn, bodajże minister tak się rozpędził iż stwierdził że od wojny uchroni nas "szybkie,bezmyślne" przyjęcie waluty euro. Otóż czytanie czegokolwiek  czy przyjmowanie co proponuje Parlament Europejski jest poniżej godności człowieka. Jakim prawem ta Banda Idiotów uważa że wie  co jest lepsze dla mnie dla ciebie i dla naszego kraju?

Ogłaszam  Bojkot wyborów do Eurochlewu
!!!

To jest bardziej wojna ekonomiczna, dzisiaj kryzys, zepchnięcie ubóstwa i innych kłopotów gospodarczych leży w gestii poszczególnych polityków świata i w zależności kto kogo ogra zależy nasz byt  jak i innych krajów, kontynentów

(2014/03/28 08:51)

kubica, dokladnie. ci co wywoluja wojny i pchaja ludzi na front sami siedza w ciepelku. patrioci ku***a

poza tym widze jakie mamy wojsko na co dzien. podczas codziennych dojazdow wiele razy spotkalem "zawodowych".. nie chce nikogo straszyc i opowiadac jaki jest ich poziom, czasem sie przysluchuje (wiem ze to nie ladnie :)) i co opowiadaja miedzy soba to szok..

dodam ze oprocz kilku jednostek specjalnych takich jak grom, formoza, agat oraz 6 bryg pow. desant. z krakowa czy 25 bryg kawalerii powietrznej reszta to dno.

wojska specjalne to 2 500 zolnierzy a brygada to 3-6 tys czyli razem optymistycznie mamy 14 500 dobrze wyszkolonych zolnierzy... pozostawiam to bez komentarza

(2014/03/28 09:49)
Kwestia słabego wojska to jedno... inną sprawą jest to czy zwykły, szary, uczciwy obywatel będzie chciał bronić ten kraj za wszelką cenę, nawet za cenę życia...nie sadzę.Ostatnio ten temat był poruszany w radiowej Trójce. Głosy były podzielone tak, nie, inni wskazywali jeszcze na źle postawione pytanie, inni że w chwili faktycznego zagrożenia myśli się inaczej itd.
Ja mam podejście wynikające z kilku historycznych przykładów. Francja jest dobrym przykładem. Co zrobili Francuzi podczas II wojny światowej i jak im się teraz żyje? Dalej Włosi (oni na dodatek byli po stronie Rzeszy), Holendrzy, Belgowie itd. Polacy zawsze muszą być męczennikami i ta ideologia według mnie nadal jest wpajana (niestety). Weźmy modny od pewnego czasu kult Powstania Warszawskiego... to jest ten sam mechanizm. A wystarczy poczytać jaki był bilans tego zrywu. Pewnie teraz Ci wszyscy bohaterowie w grobach się przewracają jak "widzą" kraj za który oddali życie...pełen niesprawiedliwości, nierówności i podziałów społecznych. A jeszcze jak do tego przyjdzie poważna bieda... czarno to widzę.
A już na koniec... w kwestii ucieczki na Zachód w przypadku konfliktu... przecież ten proces już dawno ma miejsce. Wyjazd setek tysięcy Polaków za chlebem na Zachód to jest dokładnie efekt tego o czym napisałem. Tyle że tamci co wyjechali już byli pod ścianą, a ci co zostali jeszcze z różnych powodów godzą się na tę wegetację... ja właśnie jestem w tym gronie. W razie poważnego konfliktu nic mnie tutaj nie trzyma...nic.

(2014/03/28 12:39)
Kacpersky a gdzie ty tych zawodowych spotykasz, w Sochaczewie? Nie zgadzam się z toba że sa słabo wyszkoleni, problem raczej w tym że zlikwidowano większość PUłków i przeorganizowano na JW. w formie Batalionów, to głupota jest  bo motywowano się oszczędnościami a decydował o tym jakiś kretyn i efekt jest taki że mamy gorsze wojsko, mniej liczne    i w dodatku bardziej kosztowne, a ile broni poszło na lewo do byłej Jugosławii? To raczej się kwalifikuje pod Trybunał Stanu , tylko kogo przed nim postawić, heh to dopiero byłby problem!

Nie pamiętam kto, ale jakiś kretyn kiedyś powiedział w TV że armia w zasadzie nie jest potrzebna , od obrony mamy sojusze które i tak nie mają nas przed kim bronić bo w około mamy samych przyjaciół, większej głupoty w życiu nie słyszałem

A ponadto mamy Tuska, jest dobrym dyplomatą, krasomówczy Kaszub o języku węża ochroni Polskę w sposób dyplomatyczny. No taka prawda polityków mamy dobrych, bo to Tusk i Jerzy Buzek motywują i nakłaniają Unię do debaty i działań na temat niezależności energetycznej od Rosji. To  Premier Jerzy Buzek podpisał z Norwegią kontrakt na  dostawy gazu tylko potem ten komuch Miller to rozwalił, zerwał kontrakt żeby  na powrót uzależnić Polskę od Rosji.I tu macie czarno na białym że lewaki to nieinteligentni  głupole.
 A ty jak sobie to wyobrażasz że będzie wojna i puszcza cię z kałachem po lesie? Ta, raczej wsiądziesz w brykę i będziesz gnał autostradą na zachód ile fabryka ci pozwoli. Aby się do granicy   doczłapać, potem możesz  walić bez ograniczeń, byle by tylko korków nie było w co watpię bo przeważnie jak Polacy zjeżdząja lub wracają do Niemiec to tam w Niemczech tak mniej więcej 20 km na A2.

Ale już tak nie panikujcie

(2014/03/28 22:06)